Sezon 2013 (szachy)
Z Historia Wisły
Linia 185: | Linia 185: | ||
===Listopad=== | ===Listopad=== | ||
- | [[Grafika:Faj.png|13px]] '''8-17.11.2013 Z szachami przez Polskę, Zakopane''' | + | [[Grafika:Faj.png|13px]] '''8-17.11.2013, Z szachami przez Polskę, Zakopane''' |
*4. miejsce - [[Szymon Gumularz]] | *4. miejsce - [[Szymon Gumularz]] | ||
+ | |||
+ | [[Grafika:Faj.png|13px]] '''23.11.2013, XXI Memoriał Remigiusza Bobołowicza''' | ||
+ | *2. miejsce - [[Radosław Barski]] | ||
+ | *4. miejsce - [[Grzegorz Słabek]] | ||
+ | *11. miejsce - [[Sebastian Krzemiński]] | ||
+ | |||
+ | [[Grafika:Faj.png|13px]] '''23.11.2013, II Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Niepublicznego Przedszkola Kraina Uśmiechu''' | ||
+ | *6. miejsce - [[Tymon Śliwiński]] | ||
+ | *Piąte kategorie zdobyli : [[Łucja Ciborowska]], [[Jakub Milc]], [[Niyadhi Chandirasekaran]] | ||
+ | |||
+ | ===Grudzień=== | ||
+ | [[Grafika:Faj.png|13px]] '''13-15.12.2013, Mistrzostwa Europy w szachach szybkich i Błyskawicznych, Warszawa''' [[2013.12.13-15, Mistrzostwa Europy w szachach szybkich i Błyskawicznych, Warszawa| ''>>> Więcej'']] <br> | ||
+ | SZACHY BŁYSKAWICZNE | ||
+ | *[[Jerzy Kyć]] (rozstawiony z 178 numerem!) pokonując kilku dużo wyżej notowanych zawodników zajął 36. miejsce w Europie. W swojej kategorii wiekowej był drugi. | ||
+ | *[[Szymon Gumularz]] (rozstawiony z 209 numerem!) zajął 52. miejsce w Europie. W swojej kategorii wiekowej był pierwszy. | ||
+ | SZACHY SZYBKIE | ||
+ | *Najkorzystniej zaprezentował się [[Jerzy Kyć]] (126 miejsce). | ||
+ | *137. był [[Radosław Barski]], 163. [[Szymon Gumularz]], a 167. [[Michał Matuszewski]]. | ||
+ | |||
+ | |||
+ | |||
+ | |||
+ | |||
{|style="text-align:center;border:1px grey solid" width=20% rules=all cellspacing=1 cellpadding=1 align="center" | {|style="text-align:center;border:1px grey solid" width=20% rules=all cellspacing=1 cellpadding=1 align="center" |
Wersja z dnia 12:44, 1 sty 2014
Spis treści |
Zarząd sekcji szachowej 2013
- Dariusz Mikrut - Kierownik Sekcji Szachowej
- Jarosław Pietraszewski - Z-ca Kierownika Sekcji Szachowej
- Katarzyna Tumm - członek zarządu
Sztab szkoleniowy
Najważniejsze wydarzenia. Turnieje i zawody
Styczeń
05.01.2013, I Jurajski Noworoczny Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Kraków Business Park w Zabierzowie
- 5. miejsce - Maciej Brzeski
- 6. miejsce - Marcin Tazbir
- 9. miejsce - Dariusz Mikrut
Był to jeden z najsilniej obsadzonych turniejów szachów szybkich ostatnich lat w Małopolsce. Wzięło w nim udział 87 zawodników z Ukrainy, Białorusi, Rosji oraz Polski.
25-27.01.2013, II Noworoczny Turniej Szachowy, ul.Reymonta 22
Grupa A - z rankingiem 1600 i wyższym
- 1. miejsce - Jerzy Kyć
- 4. miejsce - Sebastian Krzemiński
- 5. miejsce - Renata Gaudyn - zdobyła ostatnią brakującą normę na pierwszą kategorię kobiecą.
- 9. miejsce - Konrad Ciborowski
- 13. miejsce - Radosław Peszkowski
- 14. miejsce - Konrad Włodarczyk
Grupa B - z rankingiem 1600 i niższym
- 4. miejsce - Witold Poręba
- 11. miejsce - Haridas Poręba
- 12. miejsce - Paweł Młynarek
- 13. miejsce - Krzysztof Peszkowski
- 15. miejsce - Mikołaj Dziaduła
Grupa C - 2005 i młodsi
- 9. miejsce - Magdalena Wójtowicz
- 13. miejsce - Hubert Meers
- 15. miejsce - Natalia Nowak
25.01.-2.02. 2013, VI Międzynarodowy Turniej Szachowy - Góra Św. Anny - Open B
- 8. miejsce - Szymon Gumularz - wypełnił normę na tytuł kandydata na mistrza, pozostał nr 1 wśród juniorów do lat 12 w Polsce na liście rankingowej FIDE.
Luty
09-10.02.2013, XVIII Międzynarodowy Turniej Młodych Talentów w szachach aktywnych, Trzebinia
- 2. miejsce - Szymon Gumularz (Grupa C)
- 8. miejsce - Sebastian Krzemiński (Grupa E)
- 14. miejsce - Haridas Poręba (Grupa D)
16.02.2013,Turniej Szachowy Przedszkoli i Szkół Podstawowych
- 4. miejsce - Radosław Peszkowski (Grupa A)
Marzec
02-03.03.2013,X Otwarte Mistrzostwa KKSz Juniorów
- 3. miejsce - Radosław Peszkowski
- 5. miejsce - Tymon Śliwiński (Grupa E)
- 12. miejsce - Magdalena Wójtowicz (Grupa E)
03.03.2013, III Memoriał Ferdynanda Dziedzica
- 2. miejsce - Marcin Tazbir
09-10.03.2013, Weekend Szachowy w Galerii Krakowskiej
- 1. miejsce - Jerzy Kyć (U-17)
- 2. miejsce - Tymon Śliwiński (U-7)
- 4. miejsce - Sebastian Krzemiński (U-15)
- 6. miejsce - Radosław Wilk (U-11)
- 7. miejsce - Konrad Ciborowski Jr (U-9)
- 9. miejsce - Haridas Poręba (U-13)
- 10. miejsce - Michał Godlewski (U-13)
- 11. miejsce - Jerzy Kyć (Open)
- 12. miejsce - Edgar Dziedzic (U-13)
- 13. miejsce - Renata Gaudyn (U-17)
- 18. miejsce - Maria Gościniak (Open)
4-11.03.2013, Mistrzostwa Polski Młodzików do 10 lat - Chłopcy, Szczyrk
- 19. miejsce - Konrad Włodarczyk.
Kwiecień
12-17.04.2013, II Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (Mistrzostwa Polski) w sportach umysłowych – Dolny Śląsk 2013
- 1. miejsce i tytuł Mistrza Polski - Szymon Gumularz (kategoria do lat 12).
13-21.04.2013, ENEA Mistrzostwa Polski Seniorów w Szachach, Chorzów
- 13. miejsce - Marcin Tazbir (w 9 partiach wywalczył 5 punktów).
- Marcin Tazbir zdobył nagrodę za najpiękniejszą partię Mistrzostw.
27.04.2013,IV Międzynarodowa Mała Olimpiada Szachowa Juniorów do lat 7 i 8, Rybnik
- 2. miejsce - Hubert Meers (do lat 7).
Maj
28.04-05.05.2013, Międzynarodowe Szachowe Mistrzostwa Małopolski Seniorów i Juniorów, Kraków, Hotel Europejski
GRUPA A
- 2. miejsce - Dariusz Mikrut
- 4. miejsce - Radosław Barski
- 14. miejsce - Jerzy Kyć
GRUPA B
- 5. miejsce - Sebastian Krzemiński
- 11. miejsce - Michał Berek
- 19. miejsce - Helena Oleksy
- 24. miejsce - Andrzej Kosztyła
GRUPA C (U-13)
- 6. miejsce - Radosław Peszkowski
GRUPA D (U-10)
- 17. miejsce - Konrad Ciborowski Jr
01.05.2013, Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Małopolski w szachach błyskawicznych, Kraków
- 1. miejsce - Dariusz Mikrut
- 7. miejsce - Radosław Barski
- 13. miejsce - Grzegorz Słabek
- 16. miejsce - Jerzy Kyć
25.05.2013, XI Turniej Szachowy Juniorów o Pierścień Królowej Jadwigi
- 8. miejsce - Wojciech Urbański
Czerwiec
08.06.2013, III Ogólnopolskim Turnieju Przedszkolaków
- 1. miejsce - Tymon Śliwiński
08.06.2013, Otwarte Mistrzostwa Małopolski w Szachach Szybkich P-15, Borzęcin
- 24. miejsce - Szymon Gumularz
08.06.2013, Akademia Szachowych Talentów - turniej nr 2 początkujący
- 5. miejsce - Michał Krzyżak
- 6. miejsce - Franciszek Maj
- 8. miejsce - Jakub Kurczyna
- 9. miejsce - Antoni Syczewski
- 11. miejsce - Agata Grot
- 12. miejsce - Aleksandra Starzyk
09.06.2013, X Międzynarodowy Memoriał Szachowy im. Dr Edwarda Arłamowskiego, Bochnia
- 6. miejsce - Dariusz Mikrut
15-16.06.2013, Mistrzostwach Polski Nauczycieli, Kraków
- 3. miejsce - Grzegorz Słabek
24-30.06.2013, V Międzynarodowy Turniej Szachowy im. Jana Zukertorta, Lublin
- 2. miejsce - Radosław Barski
Lipiec
1-9.07.2013, Turniej wakacyjny w MDK Dom Harcerza, Kraków
- 9. miejsce - Haridas Poręba
- 10. miejsce - Radosław Peszkowski
- 11. miejsce - Konrad Ciborowski (junior)
1-9.07.2013, VIII Międzynarodowy Turniej Klubu Polonia Wrocław, Wrocław
- 5. miejsce - Michał Matuszewski
30.06-08.07.2013, XXIV Ogólnopolski Kolonijno-Wypoczynkowy TSz Rudnik 2013, Rudnik
- 8. miejsce - Jerzy Kyć
29.06-06.07.2013, Turniej Pierwszej Szansy C11, Ustroń
- 18. miejsce - Radosław Wilk
9-15.07.2013, Letnia Uniwersjada w Kazaniu (Rosja)
- 30. miejsce - Marcin Tazbir
Sierpień
01-04.08.2013, Mistrzostwa Polski w szachach szybkich oraz błyskawicznych, Olsztyn
- 1. miejsce - Szymon Gumularz
- 9. miejsce - Jerzy Kyć (blitz)
- 12. miejsce - Jerzy Kyć (szachy szybkie)
8-15.08.2013, IV Międzynarodowe Mistrzostwa Krakowa w Szachach, Kraków
- 1. miejsce - Radosław Barski (Grupa Open)
Wrzesień
7-15.09.2013, DMP w szachach - I Liga Seniorów, Szklarska Poręba Więcej >>>
- Po rozegraniu 9 rund nasi zawodnicy jako beniaminek I Ligii trzy mecze trzy wygrali, cztery zremisowali i dwa przegrali.
Ostatecznie zajmując czwarte miejsce. Dwie najlepsze ekipy awansowały do Ekstraligii Szachowej.
29.09.2013 Akademia Szachowych Talentów - Turniej nr 1, Kraków
- 1. miejsce - Tymon Śliwiński
- 2. miejsce - Jakub Owoc
29.09-06.10.2013, Półfinał Mistrzostw Polski Juniorów, Solina
- Jerzy Kyć do lat 17, Radosław Wilk do lat 11 oraz Wojciech Urbański do lat 13, awansują do finału Mistrzostw Polski!
28.09-09.10.2013, Mistrzostwa Europy Juniorów 2013, Budva
- 20. miejsce - Szymon Gumularz (U-12)
Październik
19-20.10.2013, Turniej o Puchar Wójta Gminy Zabierzów, Zabierzów
- 1. miejsce - Radosław Barski
- 2. miejsce - Jerzy Kyć
- 1. miejsce - Haridas Poręba (turniej B)
- 5. miejsce - Konrad Ciborowski (junior) (turniej C)
- Nasza nowa zawodniczka Natalia Myśliwiec uzyskała IV kategorię.
25-27.10.2013, Mistrzostwa Małopolski w szachach szybkich i błyskawicznych, Kraków
- 1. miejsce - Drużyna TS Wisła Kraków wyprzedza małymi punktami KKSz Kraków, zdobywając złoty medal! Skład: Jerzy Kyć, Szymon Gumularz, Sebastian Krzemiński, Renata Gaudyn.
- 9. miejsce - II drużyna Wisły Kraków, w składzie: Radosław Peszkowski, Bartosz Warchoł, Konrad Ciborowski jr, Magdalena Wójtowicz.
Listopad
8-17.11.2013, Z szachami przez Polskę, Zakopane
- 4. miejsce - Szymon Gumularz
23.11.2013, XXI Memoriał Remigiusza Bobołowicza
- 2. miejsce - Radosław Barski
- 4. miejsce - Grzegorz Słabek
- 11. miejsce - Sebastian Krzemiński
23.11.2013, II Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Niepublicznego Przedszkola Kraina Uśmiechu
- 6. miejsce - Tymon Śliwiński
- Piąte kategorie zdobyli : Łucja Ciborowska, Jakub Milc, Niyadhi Chandirasekaran
Grudzień
13-15.12.2013, Mistrzostwa Europy w szachach szybkich i Błyskawicznych, Warszawa >>> Więcej
SZACHY BŁYSKAWICZNE
- Jerzy Kyć (rozstawiony z 178 numerem!) pokonując kilku dużo wyżej notowanych zawodników zajął 36. miejsce w Europie. W swojej kategorii wiekowej był drugi.
- Szymon Gumularz (rozstawiony z 209 numerem!) zajął 52. miejsce w Europie. W swojej kategorii wiekowej był pierwszy.
SZACHY SZYBKIE
- Najkorzystniej zaprezentował się Jerzy Kyć (126 miejsce).
- 137. był Radosław Barski, 163. Szymon Gumularz, a 167. Michał Matuszewski.
Poprzedni sezon | Powrót | Następny sezon |