Sezon 2013 (szachy)
Z Historia Wisły
Spis treści |
Zarząd sekcji szachowej 2013
- Dariusz Mikrut - Kierownik Sekcji Szachowej
- Jarosław Pietraszewski - Z-ca Kierownika Sekcji Szachowej
- Katarzyna Tumm - członek zarządu
Sztab szkoleniowy
Najważniejsze wydarzenia. Turnieje i zawody
Styczeń
05.01.2013, I Jurajski Noworoczny Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Kraków Business Park w Zabierzowie
- 5. miejsce - Maciej Brzeski
- 6. miejsce - Marcin Tazbir
- 9. miejsce - Dariusz Mikrut
Był to jeden z najsilniej obsadzonych turniejów szachów szybkich ostatnich lat w Małopolsce. Wzięło w nim udział 87 zawodników z Ukrainy, Białorusi, Rosji oraz Polski.
25-27.01.2013, II Noworoczny Turniej Szachowy, ul.Reymonta 22
Grupa A - z rankingiem 1600 i wyższym
- 1. miejsce - Jerzy Kyć
- 4. miejsce - Sebastian Krzemiński
- 5. miejsce - Renata Gaudyn - zdobyła ostatnią brakującą normę na pierwszą kategorię kobiecą.
- 9. miejsce - Konrad Ciborowski
- 13. miejsce - Radosław Peszkowski
- 14. miejsce - Konrad Włodarczyk
Grupa B - z rankingiem 1600 i niższym
- 4. miejsce - Witold Poręba
- 11. miejsce - Haridas Poręba
- 12. miejsce - Paweł Młynarek
- 13. miejsce - Krzysztof Peszkowski
- 15. miejsce - Mikołaj Dziaduła
Grupa C - 2005 i młodsi
- 9. miejsce - Magdalena Wójtowicz
- 13. miejsce - Hubert Meers
- 15. miejsce - Natalia Nowak
25.01.-2.02. 2013, VI Międzynarodowy Turniej Szachowy - Góra Św. Anny - Open B
- 8. miejsce - Szymon Gumularz - wypełnił normę na tytuł kandydata na mistrza, pozostał nr 1 wśród juniorów do lat 12 w Polsce na liście rankingowej FIDE.
Luty
09-10.02.2013, XVIII Międzynarodowy Turniej Młodych Talentów w szachach aktywnych, Trzebinia
- 2. miejsce - Szymon Gumularz (Grupa C)
- 8. miejsce - Sebastian Krzemiński (Grupa E)
- 14. miejsce - Haridas Poręba (Grupa D)
16.02.2013,Turniej Szachowy Przedszkoli i Szkół Podstawowych
- 4. miejsce - Radosław Peszkowski (Grupa A)
Marzec
02-03.03.2013,X Otwarte Mistrzostwa KKSz Juniorów
- 3. miejsce - Radosław Peszkowski
- 5. miejsce - Tymon Śliwiński (Grupa E)
- 12. miejsce - Magdalena Wójtowicz (Grupa E)
03.03.2013, III Memoriał Ferdynanda Dziedzica
- 2. miejsce - Marcin Tazbir
09-10.03.2013, Weekend Szachowy w Galerii Krakowskiej
- 1. miejsce - Jerzy Kyć (U-17)
- 2. miejsce - Tymon Śliwiński (U-7)
- 4. miejsce - Sebastian Krzemiński (U-15)
- 6. miejsce - Radosław Wilk (U-11)
- 7. miejsce - Konrad Ciborowski Jr (U-9)
- 9. miejsce - Haridas Poręba (U-13)
- 10. miejsce - Michał Godlewski (U-13)
- 11. miejsce - Jerzy Kyć (Open)
- 12. miejsce - Edgar Dziedzic (U-13)
- 13. miejsce - Renata Gaudyn (U-17)
- 18. miejsce - Maria Gościniak (Open)
4-11.03.2013, Mistrzostwa Polski Młodzików do 10 lat - Chłopcy, Szczyrk
- 19. miejsce - Konrad Włodarczyk.
Kwiecień
12-17.04.2013, II Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (Mistrzostwa Polski) w sportach umysłowych – Dolny Śląsk 2013
- 1. miejsce i tytuł Mistrza Polski - Szymon Gumularz (kategoria do lat 12).
13-21.04.2013, ENEA Mistrzostwa Polski Seniorów w Szachach, Chorzów
- 13. miejsce - Marcin Tazbir (w 9 partiach wywalczył 5 punktów).
- Marcin Tazbir zdobył nagrodę za najpiękniejszą partię Mistrzostw.
27.04.2013,IV Międzynarodowa Mała Olimpiada Szachowa Juniorów do lat 7 i 8, Rybnik
- 2. miejsce - Hubert Meers (do lat 7).
Maj
28.04-05.05.2013, Międzynarodowe Szachowe Mistrzostwa Małopolski Seniorów i Juniorów, Kraków, Hotel Europejski
GRUPA A
- 2. miejsce - Dariusz Mikrut
- 4. miejsce - Radosław Barski
- 14. miejsce - Jerzy Kyć
GRUPA B
- 5. miejsce - Sebastian Krzemiński
- 11. miejsce - Michał Berek
- 19. miejsce - Helena Oleksy
- 24. miejsce - Andrzej Kosztyła
GRUPA C (U-13)
- 6. miejsce - Radosław Peszkowski
GRUPA D (U-10)
- 17. miejsce - Konrad Ciborowski Jr
01.05.2013, Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Małopolski w szachach błyskawicznych, Kraków
- 1. miejsce - Dariusz Mikrut
- 7. miejsce - Radosław Barski
- 13. miejsce - Grzegorz Słabek
- 16. miejsce - Jerzy Kyć
Poprzedni sezon | Powrót | Następny sezon |