Stadion Wisły

Z Historia Wisły

(Różnice między wersjami)
Linia 33: Linia 33:
|-
|-
| style="background-color:Gainsboro;" valign=top|Właściciel:
| style="background-color:Gainsboro;" valign=top|Właściciel:
-
|Miasto Kraków
+
|Gmina Kraków
|-
|-
| style="background-color:Gainsboro;" valign=top|Architekt:
| style="background-color:Gainsboro;" valign=top|Architekt:
Linia 54: Linia 54:
==Trybuna Południowa==
==Trybuna Południowa==
-
Trybuna budowana była od listopada 2004 roku do czerwca roku 2006, czyli ok 20 miesięcy. Jest to pierwsza trybuna nowego stadionu wybudowana przy alei 3. maja. Swój kształt zawdzięcza pierwszej koncepcji przebudowy, która zakładała pojemność ok 20 tys. Na jednopoziomowej widowni umieszczono 32 rzędy krzesełek, których jest w sumie 5.657 (5.690 ?). Budynek posiada ukośną elewację, a także charakterystyczne niebieskie odciągi. Osiem wejść znajduje się od strony alei 3. maja.
+
[[Grafika:Trybuna_E.jpg‎|thumb|250px|right|Trybuna E]]
 +
[[Grafika:Sektor gosci na E.jpg‎|thumb|250px|right|Sektor gości na trybunie E]]
 +
Trybuna budowana była od listopada 2004 roku do czerwca roku 2006, czyli ok 20 miesięcy. Jest to pierwsza trybuna nowego stadionu wybudowana przy alei 3. maja. Swój kształt zawdzięcza pierwszej koncepcji przebudowy, która zakładała pojemność ok 20 tys. Na jednopoziomowej widowni umieszczono 32 rzędy krzesełek, których jest w sumie 5.657 (5.690 ?). Budynek posiada ukośną elewację, a także charakterystyczne niebieskie odciągi. Trybuna została oddana do użytku kibicom we wrześniu 2005 roku, natomiast zaplecze w połowie roku 2006. Pięć wejść znajduje się od strony alei 3. maja i prowadzą klatkami schodowymi na 5 sektorów (E1-E5). Szacunkowo do budowy trybuny zużyto: 450 ton stali zbrojeniowej, 1.500 ton konstrukcji stalowych, 3.500 m3 betonu. Łącznie pomieszczenia zajmują powierzchnie 3.030 m2, a kubatura całego obiektu wynosi 15.173 m3. Na budowie pracowało 300 robotników, nieraz w trybie trójzmianowym.
===Specyfikacja===
===Specyfikacja===
Linia 64: Linia 66:
*Wykonawca: Budimex-Dromex
*Wykonawca: Budimex-Dromex
-
'''Koszt: 34.887.581,79 zł'''
+
'''Koszt: 34.887.581,79 zł''' (w tym 20 887 581,91 zł przekazał budżet miasta, a 13 999 999,88 zł pochodziło z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej)
===Harmonogram budowy===
===Harmonogram budowy===
Linia 76: Linia 78:
===Zaplecze===
===Zaplecze===
-
*Punkty gastronomiczne:
+
*Parter: Parter trybuny przeznaczony jest w całości dla kibiców. Znajdują się tam punkty gastronomiczne, natomiast, niejako w pół podziemiach usytuowano sanitariaty. W toaletach zamontowano kabiny, umywalki oraz lustra nad nimi.
-
*Sanitariaty:
+
*Piętro: Piętro przeznaczone jest w całości dla TS Wisła. Kibice nie mają tam wstępu. Umieszczono tam:
-
 
+
**Szatnie - początkowo zakładano, że będą dwie szatnie dla zawodników, szatnia dla sędziów i pomieszczenia dla trenerów. Ostatecznie zrezygnowano z szatni dla drużyn przyjezdnych. Szatnia gospodarzy została przemianowana na szatnię treningową. UEFA nie zgodziła się, żeby jedna szatnia znajdowała się pod Trybuną E, natomiast druga pod A, tak jak to widział projektant obiektu - Obtułowicz. Obie szatnie meczowe zatem zaprojektowano na trybunie głównej (zachodniej).
 +
**Pokój kąpielowy i pokój ratownika
 +
**Siłownia i sauny (sucha i mokra)
 +
**Gabinet masażysty i rehabilitanta
 +
**Dwa baseny - Dwa baseny dla piłkarzy. Jeden z nich lekko owalny o wymiarach 13 m x 4 m x 1,4 m (dł. x szer. w najszerszym miejscu x gł.). Drugi mniejszy z hydromasażem (jakuzzi).
 +
**Pokój sterowni i kontroli klimatyzacji
 +
===Dokumentacja===
===Dokumentacja===
*Galeria z budowy
*Galeria z budowy
Linia 84: Linia 92:
===Ciekawostki===
===Ciekawostki===
-
*Na trybunie znajdował się tymczasowo sektor gości. Umieszczono go z boku trybuny, pomiędzy pawilonem multimedialnym a resztą trybuny E. Od reszty widowni oddzielało go ogrodzenie, oraz sektor buforowany. Prowizoryczny sektor przyjezdnych wiele przetrwał: piękne zachowanie kibiców [[Jagiellonia Białystok|Jagiellonii]], którzy skrzętnie go posprzątali po meczu; wandalizm fanów [[Cracovia|Cracovii]] w czasie jednego z derbowych spotkań; barwną oprawę "Celujemy w mistrza" [[Legia Warszawa|Legii]], a także wiele innych.
+
*Na trybunie znajdował się tymczasowo sektor gości. Umieszczono go z boku trybuny, pomiędzy pawilonem multimedialnym a resztą trybuny E. Od reszty widowni oddzielało go ogrodzenie, oraz sektor buforowany. Jego pojemność wynosiła wymagane 5% pojemność obiektu, czyli 1138 miejsc. Prowizoryczny sektor przyjezdnych wiele przetrwał: piękne zachowanie kibiców [[Jagiellonia Białystok|Jagiellonii]], którzy skrzętnie go posprzątali po meczu; wandalizm fanów [[Cracovia|Cracovii]] w czasie jednego z derbowych spotkań; barwną oprawę "Celujemy w mistrza" [[Legia Warszawa|Legii]], a także wiele innych.
*Od roku 1953 aż do rozpoczęcia budowy na jej miejscu znajdowały się "bramy barndenburskie".
*Od roku 1953 aż do rozpoczęcia budowy na jej miejscu znajdowały się "bramy barndenburskie".
==Trybuna Północna==
==Trybuna Północna==
-
Trybuna budowana była od stycznia 2006 roku do stycznia roku 2007, równo 12 miesięcy. Jest to bliźniacza trybuna do tej znajdującej się po przeciwnej stronie boiska (trybuna południowa). Na jednopoziomowej widowni umieszczono 32 rzędy krzesełek, których jest w sumie 5.657. Jej charakterystycznym elementem jest Biała Gwiazda ułożona z siedzisk. Trybuna, składająca się z sektorów od D1 do D5 "zarezerwowana" jest dla najzagorzalszych fanów Wisły. Osiem Wejść znajduje się od strony ul. Reymonta.
+
[[Grafika:Trybuna_D.jpg‎|thumb|250px|right|Trybuna D]]
 +
Trybuna budowana była od stycznia 2006 roku do stycznia roku 2007, równo 12 miesięcy. Jest to bliźniacza trybuna do tej znajdującej się po przeciwnej stronie boiska (trybuna południowa). Na jednopoziomowej widowni umieszczono 32 rzędy krzesełek, których jest w sumie 5.690. Jej charakterystycznym elementem jest Biała Gwiazda ułożona z siedzisk. Trybuna, składająca się z sektorów od D1 do D5 "zarezerwowana" jest dla najzagorzalszych fanów Wisły. Pięć wejść znajduje się od strony ul. Reymonta i prowadzą do pięciu sektorów (wspomniane już D1-D5). Nie posiadamy konkretnych danych obrazujących zużycie materiałów na budowie trybuny. Budybek jest jednak bliźniaczo podobny do tego po przeciwnej stronie boiska więc śmiał można założyć, że składa się z takiej samej ilości budulca. Będzie to więc (szacunkowo): 450 ton stali zbrojeniowej, 1.500 ton konstrukcji stalowych, 3.500 m3 betonu. Łącznie pomieszczenia zajmują powierzchnie 3.030 m2, a kubatura całego obiektu wynosi 15.173 m3.
===Specyfikacja===
===Specyfikacja===
Linia 110: Linia 119:
===Zaplecze===
===Zaplecze===
-
*Punkty gastronomiczne:
+
*Parter: Parter trybuny przeznaczony jest w całości dla kibiców. Mają się tam znajdować punkty gastronomiczne, natomiast, niejako w pół podziemiach sanitariaty. Mają,bowiem jeszcze ich nie ma. Jak głoszą legendy na trybunie nie ma nawet klatek schodowych.
-
*Sanitariaty:
+
*Piętro - nie zagospodarowane
 +
 
===Dokumentacja===
===Dokumentacja===
Linia 192: Linia 202:
*Plany i projekty
*Plany i projekty
-
==Trybuna Pawilon Multimedialny==
+
==Pawilon Multimedialny==
Budynek o kształcie szklanego walca został zbudowany między wrześniem 2007 a styczniem 2008. Znajduję się między trybuną południową a trybuną zachodnią. Posiada dwie kondygnacje. Na dolnej usytuowano pomieszczenia techniczne, toalety, hol w którym piłkarze mogę udzielać wywiadów oraz bufet. Na piętrze znajduje się olbrzymia sala konferencyjna.
Budynek o kształcie szklanego walca został zbudowany między wrześniem 2007 a styczniem 2008. Znajduję się między trybuną południową a trybuną zachodnią. Posiada dwie kondygnacje. Na dolnej usytuowano pomieszczenia techniczne, toalety, hol w którym piłkarze mogę udzielać wywiadów oraz bufet. Na piętrze znajduje się olbrzymia sala konferencyjna.

Wersja z dnia 23:54, 14 lis 2009

Stadion Miejski im. Henryka Reymana
Plik pochodzi ze strony www.stadiony.net
Lata budowy: 1953, 2004-2010
Adres: ul. Reymonta 22

33-059 Kraków

Inauguracja: 1953
Wymiary boiska: 105x68
Oświetlenie: 1400-1700 lx (2002-2009), 2000 lx (od 2010)
Zadaszenie: 100% trybun
Podgrzewana murawa: Tak (od 2003)
Pojemność:
wschodnia
zachodnia:
północna:
południowa:
33.326
12.831
9.181
5.657
5.657
Rekord frekwencji (oficjalny): 45.000 Wisła Kraków – Celtic Glasgow 2:0 (29.09.1976)
Właściciel: Gmina Kraków
Architekt: Wojciech Obtułowicz
Kategoria UEFA: ELITE
Całkowity koszt: 399.483.527,08 zł

www.pl.wikipedia.org | www.stadiony.net | www.stadionwisly.info | Google Maps

Modernizacja, z czasem przebudowa, obiektu Wisły obrosła już niemal legendą. Pierwsze do tego przymiarki zapoczątkowano już z końcem lat 60, XX wieku. Później przez szereg kolejnych lat zmieniano koncepcje i architektów. Coś nawet zaczęto modernizować, jednak prawdziwa budowa ruszyła w 2004roku.

Zobacz więcej w osobnym artykule: Kalendarium Budowy.

Głównym architektem został Wojciech Obtułowicz. Jak się później okazało była to decyzja błędna. Nie uprzedzajmy jednak faktów. Stylistyka elewacji przypominać miała historyczną kolumnadę, która od 1953 roku zdobiła stadion przy ulicy Reymonta. Projekt doczekał się wielu zmian, toteż pewne rozwiązania zostały wymuszone niejako przez wcześniejsze wizje architekta.

 Zobacz więcej w artykule Dzieje stadionu, w sekcji Projekty.

Stadion Wisły był debiutem architektury stadionowej pana Obtułowicza. Niestety był to debiut nieudany. Projektując stadion architekt popełnił masę błędów, które kosztowały później wiele milionów złotych. Mimo tych błędów stadion spełnia wszystkie wymogi PZPN i UEFA. W klasyfikacji tej ostatniej dostał rangę "Elite", któa jest najwyższą z możliwych.

Spis treści

Trybuna Południowa

Trybuna E
Trybuna E
Sektor gości na trybunie E
Sektor gości na trybunie E

Trybuna budowana była od listopada 2004 roku do czerwca roku 2006, czyli ok 20 miesięcy. Jest to pierwsza trybuna nowego stadionu wybudowana przy alei 3. maja. Swój kształt zawdzięcza pierwszej koncepcji przebudowy, która zakładała pojemność ok 20 tys. Na jednopoziomowej widowni umieszczono 32 rzędy krzesełek, których jest w sumie 5.657 (5.690 ?). Budynek posiada ukośną elewację, a także charakterystyczne niebieskie odciągi. Trybuna została oddana do użytku kibicom we wrześniu 2005 roku, natomiast zaplecze w połowie roku 2006. Pięć wejść znajduje się od strony alei 3. maja i prowadzą klatkami schodowymi na 5 sektorów (E1-E5). Szacunkowo do budowy trybuny zużyto: 450 ton stali zbrojeniowej, 1.500 ton konstrukcji stalowych, 3.500 m3 betonu. Łącznie pomieszczenia zajmują powierzchnie 3.030 m2, a kubatura całego obiektu wynosi 15.173 m3. Na budowie pracowało 300 robotników, nieraz w trybie trójzmianowym.

Specyfikacja

  • Szer. x dł. x wys.: 31,3 m x 99,9 m x  ? m
  • Kąt nachylenia elewacji: 70°
  • Kąt nachylenia dachu: 4°
  • Kąt nachylenia rzędów 1-21: 27°
  • Kąt nachylenia rzędów 21-32: 30°
  • Wykonawca: Budimex-Dromex

Koszt: 34.887.581,79 zł (w tym 20 887 581,91 zł przekazał budżet miasta, a 13 999 999,88 zł pochodziło z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej)

Harmonogram budowy

  1. Prace ziemne: 11.2004 - 12.2004
  2. Zbrojenia: 12.2004 - 2.2005
  3. Fundamenty i filary: 2.2005 - 4.2005
  4. Konstrukcja stalowa: 5.2005 - 6.2005
  5. Zadaszenie: 6.2005 - 7.2005
  6. Wykończenie: 7.2005 - 8.2005
  7. Budowa zaplecza pod trybuną: 8.2005 - 6.2006

Zaplecze

  • Parter: Parter trybuny przeznaczony jest w całości dla kibiców. Znajdują się tam punkty gastronomiczne, natomiast, niejako w pół podziemiach usytuowano sanitariaty. W toaletach zamontowano kabiny, umywalki oraz lustra nad nimi.
  • Piętro: Piętro przeznaczone jest w całości dla TS Wisła. Kibice nie mają tam wstępu. Umieszczono tam:
    • Szatnie - początkowo zakładano, że będą dwie szatnie dla zawodników, szatnia dla sędziów i pomieszczenia dla trenerów. Ostatecznie zrezygnowano z szatni dla drużyn przyjezdnych. Szatnia gospodarzy została przemianowana na szatnię treningową. UEFA nie zgodziła się, żeby jedna szatnia znajdowała się pod Trybuną E, natomiast druga pod A, tak jak to widział projektant obiektu - Obtułowicz. Obie szatnie meczowe zatem zaprojektowano na trybunie głównej (zachodniej).
    • Pokój kąpielowy i pokój ratownika
    • Siłownia i sauny (sucha i mokra)
    • Gabinet masażysty i rehabilitanta
    • Dwa baseny - Dwa baseny dla piłkarzy. Jeden z nich lekko owalny o wymiarach 13 m x 4 m x 1,4 m (dł. x szer. w najszerszym miejscu x gł.). Drugi mniejszy z hydromasażem (jakuzzi).
    • Pokój sterowni i kontroli klimatyzacji

Dokumentacja

  • Galeria z budowy
  • Plany i projekty

Ciekawostki

  • Na trybunie znajdował się tymczasowo sektor gości. Umieszczono go z boku trybuny, pomiędzy pawilonem multimedialnym a resztą trybuny E. Od reszty widowni oddzielało go ogrodzenie, oraz sektor buforowany. Jego pojemność wynosiła wymagane 5% pojemność obiektu, czyli 1138 miejsc. Prowizoryczny sektor przyjezdnych wiele przetrwał: piękne zachowanie kibiców Jagiellonii, którzy skrzętnie go posprzątali po meczu; wandalizm fanów Cracovii w czasie jednego z derbowych spotkań; barwną oprawę "Celujemy w mistrza" Legii, a także wiele innych.
  • Od roku 1953 aż do rozpoczęcia budowy na jej miejscu znajdowały się "bramy barndenburskie".

Trybuna Północna

Trybuna D
Trybuna D

Trybuna budowana była od stycznia 2006 roku do stycznia roku 2007, równo 12 miesięcy. Jest to bliźniacza trybuna do tej znajdującej się po przeciwnej stronie boiska (trybuna południowa). Na jednopoziomowej widowni umieszczono 32 rzędy krzesełek, których jest w sumie 5.690. Jej charakterystycznym elementem jest Biała Gwiazda ułożona z siedzisk. Trybuna, składająca się z sektorów od D1 do D5 "zarezerwowana" jest dla najzagorzalszych fanów Wisły. Pięć wejść znajduje się od strony ul. Reymonta i prowadzą do pięciu sektorów (wspomniane już D1-D5). Nie posiadamy konkretnych danych obrazujących zużycie materiałów na budowie trybuny. Budybek jest jednak bliźniaczo podobny do tego po przeciwnej stronie boiska więc śmiał można założyć, że składa się z takiej samej ilości budulca. Będzie to więc (szacunkowo): 450 ton stali zbrojeniowej, 1.500 ton konstrukcji stalowych, 3.500 m3 betonu. Łącznie pomieszczenia zajmują powierzchnie 3.030 m2, a kubatura całego obiektu wynosi 15.173 m3.

Specyfikacja

  • Szer. x dł. x wys.: 31,3 m x 99,9 m x  ? m
  • Kąt nachylenia elewacji: 70°
  • Kąt nachylenia dachu: 4°
  • Kąt nachylenia rzędów 1-21: 27°
  • Kąt nachylenia rzędów 21-32: 30°
  • Wykonawca: Budimex-Dromex

Koszt: 34.887.581,79 zł

Harmonogram budowy

  1. Prace ziemne: 1.2006 - 2.2006
  2. Zbrojenia: 2.2006 - 4.2006
  3. Fundamenty i filary: 5.2006 - 6.2006
  4. Konstrukcja stalowa: 6.2006 - 8.2006
  5. Zadaszenie: 9.2006 - 11.2006
  6. Wykończenie: 10.2006 - 12.2006
  7. Budowa zaplecza pod trybuną: 12.2006 - 1.2007

Zaplecze

  • Parter: Parter trybuny przeznaczony jest w całości dla kibiców. Mają się tam znajdować punkty gastronomiczne, natomiast, niejako w pół podziemiach sanitariaty. Mają,bowiem jeszcze ich nie ma. Jak głoszą legendy na trybunie nie ma nawet klatek schodowych.
  • Piętro - nie zagospodarowane


Dokumentacja

  • Galeria z budowy
  • Plany i projekty

Ciekawostki

  • Od roku 1953 aż do rozpoczęcia budowy na jej miejscu znajdowały się "bramy barndenburskie".

Trybuna Wschodnia

Trybuna budowana była od maja 2008 roku do stycznia roku 2010, czyli ok 19 miesięcy. Jest to trzecia w kolejności budowy trybuna. posiada dwie kondygnację widowni, na których umieszczono w sumie 42 rzędy krzesełek. Łączna suma miejsc to 12.831 (wraz z narożnikami). Pod widownią zaplanowano funkcjonalne zaplecze. Na niższych kondygnacja rozlokowano punkty gastronomiczne oraz sanitariaty dla kibiców. Na wyższych natomiast biura i sale konferencyjne. Całość dopełniają loże oraz miejsca dla osób niepełnosprawnych.

Specyfikacja

  • Szer. x dł. x wys.: 41,3 m x 191,3 m x 34,88 m (41,92 wraz z zadaszeniem)
  • Kąt nachylenia elewacji: 90°
  • Kąt nachylenia dachu: 4°
  • Kąt nachylenia I kondygnacji (18 rzędów): 20°
  • Kąt nachylenia II kondygnacji (24 rzędy): 31°
  • Wykonawca: Polimex-Mostostal

Koszt: 144.217.547,13 zł

Harmonogram budowy

  1. Wyburzenie trybuny C: 5.2008 - 7.2008
  2. ścianka szczelinowa: 8.2008 - 10.2008
  3. Prace ziemne i płyta denna: 2.1009 - 4.2009
  4. Konstrukcja nośna: 5.2006 - 10.2006
  5. Konstrukcja stalowa: 11.2009
  6. Zadaszenie:
  7. Wykończenie:
  8. Budowa zaplecza pod trybuną:

Zaplecze

  • Punkty gastronomiczne:
  • Sanitariaty:
  • Biura:
  • Loże:

Dokumentacja

  • Galeria z budowy
  • Plany i projekty

Ciekawostki

  • Od początku lat 1970 aż do rozpoczęcia budowy na jej miejscu znajdował się słynny sektor X (później C). Tam rozpoczął się ruch kibicowki "na Wiśle".

Trybuna Zachodnia

Trybuna budowana była od czerwca 2009 roku do czerwca roku 2010, czyli ok 12 miesięcy. Jest to czwarta (ostatnia) w kolejności budowy trybuna. posiada dwie kondygnację widowni, na których umieszczono w sumie 42 rzędy krzesełek. Łączna suma miejsc to 9 181 (wraz z jednym narożnikami). Pod widownią zaplanowano funkcjonalne zaplecze oraz podziemny parking dla VIP-ów i autokarów klubowych. Zaraz za wejściem rozciąga się przestronny, reprezentacyjny hol. Na niższych kondygnacja rozlokowano punkty gastronomiczne oraz sanitariaty dla kibiców. Na wyższych natomiast biura i sale konferencyjne. Całość dopełniają Skyboxy, pokój obserwatorów, loże dla komentatorów i szatnie drużyn oraz sędziów. Charakterystycznym elementem trybuny zachodniej jest monumentalne zadaszenie wejścia głównego.

Specyfikacja

  • Szer. x dł. x wys.: 91,1 m x 157,38 m x 34,88 m (41,92 wraz z zadaszeniem)
  • Kąt nachylenia elewacji: 90°
  • Kąt nachylenia dachu: 4°
  • Kąt nachylenia I kondygnacji (18 rzędów): 20°
  • Kąt nachylenia II kondygnacji (24 rzędy): 31°
  • Wykonawca: Polimex-Mostostal

Koszt: 153.277.565,68 zł

Harmonogram budowy

  1. Wyburzenie trybuny AB: 6.2009 - 7.2009
  2. Ścianka szczelinowa: 7.2009
  3. Fundamenty: 8.2009 - 10.2009
  4. Konstrukcja nośna:
  5. Konstrukcja stalowa:
  6. Zadaszenie:
  7. Wykończenie:
  8. Budowa zaplecza pod trybuną:

Zaplecze

  • Punkty gastronomiczne:
  • Sanitariaty:
  • Szatnie:
  • Hol:
  • Salon biznesowo–bankietowy:
  • Biura:
  • Loże:

Dokumentacja

  • Galeria z budowy
  • Plany i projekty

Pawilon Multimedialny

Budynek o kształcie szklanego walca został zbudowany między wrześniem 2007 a styczniem 2008. Znajduję się między trybuną południową a trybuną zachodnią. Posiada dwie kondygnacje. Na dolnej usytuowano pomieszczenia techniczne, toalety, hol w którym piłkarze mogę udzielać wywiadów oraz bufet. Na piętrze znajduje się olbrzymia sala konferencyjna.

Specyfikacja

  • Wysokość i średnica: 16 m, 22 m
  • Pojemność sali konferencyjnej: 200 osób
  • Powierzchnia sali konferencyjnej: 335 m²
  • Wykonawca: Budimex-Dromex

Koszt: 11.384.525,16 zł

Harmonogram budowy

  1. Budowa: 09.2007 - 01.2008

Pomieszczenia

  • Sala konferencyjna:
  • Parter:

Dokumentacja

  • Galeria z budowy
  • Plany i projekty

Ciekawostki

  • Swym wyglądem Pawilon przypomina poznański dom towarowy "Okrąglak".
  • Początkowo zakładano, że koszt "Okrąglaka" wyniesie 6 mln zł. Okazało się jedna, że kwota ta wzrosła do ok 12 mln.

Dodatkowe informacje o stadionie

Bilety i wejście na stadion

Bilety

Bilety można kupować w niektórych salonikach Kolportera w Krakowie i szeregu innych miejscowości woj. małopolskiego lub w sklepie Wiślacki Świat.

Wejście na stadion

  • na sektory B, C oraz D – od ul. Reymonta
  • na sektor A – od strony parkingu na boisku mineralnym, za trybunami A i B oraz od al. 3 Maja
  • na trybunę E – od al. 3 Maja

Dojazd

(Kliknij w nr aby zobaczyć rozkład)

Regulamin

Regulamin stadionu znajduje się tutaj (plik PDF, waga 94kb)


Zobacz też

Źródła

Publikacje:
"Dzieje stadionu sportowego TS Wisła w Krakowie (1914-1924)" - Kraków 2007, Prof. Dr hab. Dobiesław Dudek
"Z Białą Gwiazdą w sercu" - Paweł Pierzchała
"30-lecie Towarzystwa Sportowego Wisła w Krakowie" - praca zbiorowa
"Przegląd sportowy" - nr 4, 1922

Internet:
stadionwisly.info
wikipedia
stadiony.net
sport.pl
Oficjalna strona Wisły