Stanisław Krokoszyński

Z Historia Wisły

Stanisław Krokoszyński, 1966.
Stanisław Krokoszyński, 1966.
Stefan Cięszki i Stanisław Krokoszyński
Stefan Cięszki i Stanisław Krokoszyński
Stanisław Krokoszyński 2011
Stanisław Krokoszyński 2011
Stanisław Krokoszyński na najwyższym stopniu podium podczas Letnich Mistrzostw Polski w Pływaniu Masters Poznań 2007
Stanisław Krokoszyński na najwyższym stopniu podium podczas Letnich Mistrzostw Polski w Pływaniu Masters Poznań 2007
Stanisław Krokoszyński i Paulina Palka.Źródło: wislaplywanie.pl
Stanisław Krokoszyński i Paulina Palka.
Źródło: wislaplywanie.pl

Stanisław Krokoszyński - zawodnik sekcji pływackiej (1947-1956) i działacz TS Wisła; trener wiślackich pływaków; zawodnik i członek zarządu sekcji pływackiej masters TS Wisła.

Spis treści

Biografia - w telegraficznym skrócie

 • Stanisław Krokoszyński urodził się 4 maja 1930 r. w Przemyślu.
 • Jako harcerz w 1947 r. wziął udział w zawodach pływackich "Tour de molo", wygrywając na 100 i 400 metrów.
 • Poważnego pływania kraulem uczył się z przedwojennej książki Sławomira Zaleskiego "Pływanie", którą otrzymał po wygraniu zawodów "Tour de molo".
 • W 1948 roku trafił do kadry juniorów Polskiego Związku.
 • Po zakończeniu szkoły średniej podjął naukę w Studium Wychowania Fizycznego przy Uniwersytecie
 • W 1952 r. zdobył tytuł mistrza Polski na 300 m stylem zmiennym i wicemistrza na 400 stylem dowolnym.
 • Wytypowany do udziału w olimpiadzie w Helsinkach w 1952 r. z powodu choroby gardła do Finlandii nie pojechał.
 • W 1953 r. zdobył tytuł wicemistrzowski na 400 m stylem zmiennym i trafił do kadry narodowej.
 • Karierę wyczynową zakończył w 1957 roku.
 • W latach 1964-1995 pracował w AGH, początkowo jako asystent w Studium Wychowania Fizycznego.
 • Będąc już na emeryturze pracował w dziale socjalnym AGH jako trener i nauczyciel pływania pracowników uczelni i ich dzieci.
 • Posiada uprawnienia instruktora ratownictwa wodnego, sternika jachtowego, motorniczego, instruktora nurkowania i narciarstwa.
 • Pierwszymi zawodami masters z pierwszymi sukcesami były Mistrzostwa Polski Masters w Kozienicach w 2006 roku (zdobył w nich 3 złote medale). Rok później w Poznaniu na otwartym basenie zdobył pięć złotych medali i ustanowił pięć rekordów Polski.
 • Od roku 2007 startuje w zawodach międzynarodowych rangi mistrzowskiej, przywożąc z każdych zawodów medale. zobacz więcej

Wirtualne muzeum Stanisława Krokoszyńskiego

Długodystansowiec

Stanisław Krokoszyński nie pamięta dokładnie, kiedy nauczył się pływać. Wie natomiast, że woda – sama w sobie – zawsze go pociągała. Umiejętność poruszania się w niej na pewno posiadał już w roku 1937, a więc w wieku siedmiu lat. Będąc wówczas na obozie zuchów, pomagał jadwiżankom ze Lwowa wyławiać im różne przedmioty zagubione w strumyku.

W rodzinnym Przemyślu pływał wraz z kolegami na Sanie. Działo się tak do roku 1939.

„Na Sanie powstała wtedy granica, więc pływać już się nie dało. Mieszkałem na Grunwaldzkiej. Powyżej, jakieś trzysta, czterysta metrów, był niewielki staw. I właśnie na tym stawie zrobiliśmy sobie z kolegami skocznię. No i szaleliśmy. Były skoki, było pływanie – było fajnie. Mój ojciec został wyznaczony przez Niemców na nadzorcę rybaków łowiących na Sanie. Często zabierał mnie na wędrówki łódką-pychówką, z lampą karbidową. Wykorzystywaliśmy trochę naszą sytuację i nieraz kłusowaliśmy. Wiadomo dlaczego. Lekko w czasie wojny przecież nie było. Wyprawy te lubiłem średnio, gdyż przed nimi, wieczorem, z latarką w ręku, musiałem zbierać rosówki” – tak opowiada o tych czasach Stanisław Krokoszyński.

Po wyzwoleniu w Przemyślu zaczęły powstawać drużyny harcerskie. Postanowił więc zapisać się do drużyny żeglarskiej. W roku 1947 wraz ze swoim zastępem wyjechał na obóz do Brzeźna koło Gdańska. Spotkał tam Jaśkiewicza, kolegę z Przemyśla, który w owym czasie był zawodnikiem YMKI Gdańsk. Ów Jaśkiewicz powiedział mu, że YMKA organizuje zawody Tour de Molo, w których mógłby wystartować. Po krótkim namyśle Krokoszyński zgodził się.

Tak opowiada o swoim debiucie sportowym: „YMKA miała wspaniałego zawodnika o pseudonimie "Szafa". Był on tzw. murowanym faworytem do zwycięstwa. Tymczasem zarówno na 100, jak i na 400 metrów nie dałem mu szans. Płynąłem stylem, który nazywaliśmy "kozak". Głowę miało się nad wodą, nogi pracowały częściowo jak do żabki, ręce jak do kraula. Był to w pełnym tego słowa znaczeniu styl dowolny. W nagrodę za zwycięstwo otrzymałem piękny kałamarz z orłem. I choć nagroda ta sprawiła mi wiele radości, to dostałem wtedy także coś znacznie ważniejszego. Tym czymś była przedwojenna książka "Pływanie" Semadeniego i Zalewskiego. To właśnie z tej książki nauczyłem się tak naprawdę pływać kraulem”.

Po powrocie do Przemyśla Krokoszyński ćwiczył dalej. W roku 1948 pojechał do Warszawy na ogólnopolskie zawody szkolne, organizowane przez Komitet Kultury Fizycznej. Wyniki osiągnął niezłe. Na 100 m grzbietem był dziewiąty, na 100 m dowolnym dziesiąty. Jego styl najwyraźniej przypadł do gustu trenerom związkowym – Wielińskiemu i Frani, którzy powołali go na obóz do Żerkowa. Na zgrupowaniu tym byli także zawodnicy Wisły Kraków, bracia Kękusiowie i Stefan Cięszki.

Stanisław Krokoszyński: „Przez cały czas mówili mi tylko o Wiśle. Wisła to, Wisła tamto. Że fajny klub, że dobre warunki. Żebym koniecznie przyjechał i zobaczył jak jest super. Pomyślałem: "czemu nie spróbować". W roku 1949, po maturze, zgodnie z moimi zamiłowaniami, zapisałem się na ichtiologię na Wydział Rolniczy UJ. Egzamin wstępny poszedł mi nie najgorzej, ale trochę punktów mi jednak brakło. Zacząłem kombinować. Wisła załatwiła mi, jeśli można tak powiedzieć, mieszkanie. Był to pokój w kotłowni na basenie YMKI, który dzieliłem z palaczem. Dla mnie to była rewelacja i w pełni zgadzałem się z wiślakami, którzy mówili mi:
– Będziesz miał wygodę. Otworzysz tylko drzwi i już jesteś na basenie.

Równocześnie pojawiła się możliwość studiowania na Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego. Egzaminy teoretyczne mi zaliczono, miałem tylko zdać praktyczny. No i udało się. Zostałem studentem”.

Zaczęły się zajęcia na uczelni. Ponieważ Krokoszyński, dzięki lekturze „Pływania” Semadeniego i Zalewskiego, zdobył solidne, teoretyczne podstawy technik pływackich, był najlepiej pływającym studentem pierwszego roku. Był tak dobry, że już po pierwszym semestrze został społecznym asystentem zajęć pływackich. W pewnym sensie był „wykładowcą” swoich kolegów z roku.

Jego umiejętności pedagogiczne zostały dostrzeżone także w klubie. Wisła zatrudniła go jako instruktora. Równocześnie oczywiście startował jako zawodnik Białej Gwiazdy. Wtedy też otrzymał z klubu pierwszy strój. Był to stary, chyba jeszcze przedwojenny dres piłkarski. Był tak sprany, że z krwistej czerwieni nabrał odcienia różowego. Staszek jednak nie narzekał. Wręcz przeciwnie, był dumny. Czuł się prawdziwym wiślakiem.

Startował coraz więcej. Zakwalifikował się do kadry Krakowa, którą prowadził węgierski szkoleniowiec Knaus. Jak mówi Krokoszyński: „Kadra naszego miasta składała się właściwie z reprezentantów dwóch klubów. Cracovia miała bardzo silne baby, my byliśmy mocni w chłopach. Przynależność do kadry dawała spore "profity". Polegały one na tym, że po porannym treningu, który zaczynał się o szóstej, dostawaliśmy półlitrowy garnczek mleka i dwie bułki z serem. Za obiad już trzeba było zapłacić. Stołowałem się wówczas u zakonnic na Mikołajskiej. Jedzenie było smaczne i tanie. Za zupę, drugie danie i kompot płaciłem tylko złoty dziewięćdziesiąt. Wieczorem znowu był trening, tak gdzieś między szóstą a siódmą. A po treningu kasza gryczana z kefirem lub kwaśnym mlekiem. Było super”.

Nabiałowa dieta przynosiła spodziewane efekty. W roku 1950, podczas mistrzostw Polski w Krakowie, Stanisław Krokoszyński zdobył trzy medale. Dwa ucieszyły go bardzo, trzeci miał nieco cierpki smak.

„W pierwszym dniu mistrzostw odbył się wyścig sztafetowy 4x100 m stylem zmiennym. Płynąłem na ostatniej zmianie. Do wody wskoczyłem ze sporą przewagą. Tak bardzo chciałem przypłynąć pierwszy, że chyba mnie trochę poniosło. Wyszarpałem się na pierwszej pięćdziesiątce, no i w końcówce brakło mi pary. Doświadczony Procel ze Stali Katowice wykorzystał to bezlitośnie i w efekcie byliśmy drudzy. Powiem wprost – zapieprzyłem chłopakom tę sztafetę. Wacek Kowalski do dziś ma do mnie pretensje, że nie został mistrzem Polski” – tak Stanisław Krokoszyński odtwarza dramatyczne dla niego wydarzenia.

Kontynuując opis krakowskich mistrzostw AD 1950, mówi: „W drugim dniu zawodów wystartowałem w wyścigu na 50 metrów z granatem. Konkurencja ta polegała na tym, że w jednej ręce należało trzymać granat, ale oczywiście nad wodą. Zanurzenie go skutkowało dyskwalifikacją. Ponieważ oddychałem na lewo, granat trzymałem w mocniejszej, prawej ręce, a słabszą wiosłowałem. W eliminacjach poszło mi bardzo dobrze. Pobiłem rekord Polski. Potem został on jeszcze chyba trzy razy poprawiony przez innych zawodników, a ja w finale zająłem trzecie miejsce. W trzecim dniu znów byłem trzeci, tym razem na 1500 dowolnym”.

Dwa lata później, w sierpniu roku 1952, odniósł swój życiowy sukces. Podczas letnich mistrzostw Polski w Siemianowicach zdobył złoty medal na 300 m stylem zmiennym. Było to pierwsze w historii mistrzostwo Polski zdobyte przez zawodnika Wisły na długim na basenie. Wraz z mistrzostwem przyszło powołanie do kadry narodowej. To było już coś, bo dostawało się 400 złotych kadrowego. Krokoszyński nie musiał już stołować się u sióstr zakonnych, a mógł pozwolić sobie na obiady w kasynie.

Na długich dystansach był drugim, czasem trzecim pływakiem w kraju. Jego pech polegał na tym, że w tym samym czasie pływał Gremlowski z Bytomia. Krokoszyńskiemu nigdy nie udało się z nim wygrać.

Ukończenie studiów, założenie rodziny, wszystko to spowodowało, że Stanisław Krokoszyński coraz częściej myślał o zakończeniu kariery. Wreszcie w roku 1956 definitywnie zaprzestał startów. Był już wtedy dyplomowanym trenerem pływackim, także sędzią. W Wiśle został sekretarzem klubu. Życie układało się nie najgorzej. W roku 1964 otrzymał propozycję asystentury w studium WF Akademii Górniczo-Hutniczej. W AGH pracowało mu się bardzo dobrze. Dość powiedzieć, że w trakcie trzydziestu lat pracy nauczył pływać około 20 tysięcy osób. Ze swoimi studentami odniósł wiele sukcesów, a największą nagrodę za swoją pracę z nimi odebrał nie tak dawno temu, podczas zawodów masters w Stalowej Woli. Jak opowiada: „Podchodzi do mnie taka wysoka blondyna i pyta:
– Czy pan pracował na AGH?
– Owszem – odpowiadam.
– Przecież pan mnie trenował, nauczył mnie pan pływać żabką i teraz ja w swoim zespole jestem najlepszą żabkarką.
Było to dla mnie bardzo miłe, że po tylu latach jeszcze mnie ktoś pamięta”.

Stanisław Krokoszyński, kończąc karierę w roku 1956, chyba nie przypuszczał, że jeszcze kiedykolwiek stanie na słupku startowym. Tymczasem. „Gdzieś tak w połowie 2006 roku zaczęli ze mną rozmawiać młodsi ode mnie zawodnicy Wisły” – mówi pan Stanisław. – „Że założyli sekcję masters i czy bym nie spróbował. Zastanowiłem się chwilę i pomyślałem: "Czemu nie. Co mi szkodzi". Wystartowałem w mistrzostwach Polski w Kozienicach. No i ustanowiłem trzy rekordy Polski i zdobyłem trzy tytuły mistrzowskie. Zapaliłem się tym faktem mocno. Zacząłem mocniej trenować i w efekcie biłem rekord za rekordem. Do dzisiaj ustanowiłem ich aż czterdzieści cztery.

W roku 2007 wystartowałem w mistrzostwach Europy, które odbyły się w słoweńskiej miejscowości Kranj. Zdobyłem tam trzy srebrne i jeden brązowy medal. A obsada w moich konkurencjach była dosyć liczna, startowało 10-12 osób w każdej konkurencji.

W tym samym, 2007 roku w grudniu, spotkało mnie coś, co będę wspominał do końca życia. Podczas dorocznego wiślackiego opłatka, byłem jedyną osobą wymienioną w przemówieniu prezesa z imienia i nazwiska. Ilekroć to wspominam, mam łzy w oczach”.

W maju 2010 roku, podczas mistrzostw Polski w Gliwicach, Stanisław Krokoszyński dokonał kolejnego wielkiego wyczynu. Na dystansie 200 m stylem dowolnym, w kategorii wiekowej 80-84 lat, ustanowił czasem 03:11,92 rekord Europy. Wynik ten nie został jednak zatwierdzony przez federację międzynarodową, gdyż organizatorzy mistrzostw nie przesłali go do europejskiej centrali w odpowiednim czasie. Stanisław Krokoszyński, choć uważa to za wielki skandal, nie robi jednak z tego wielkiej tragedii. Moralnie czuje się rekordzistą Starego Kontynentu.

4 maja 2011 roku Stanisław Krokoszyński skończył 81 lat. Nie ma jednak zamiaru kończyć swojej, wznowionej kilka lat temu, kariery. Planuje kolejne starty, kolejne sukcesy. I pół żartem, pół serio, mówi:
„W pływaniu i w życiu najważniejszy jest dystans, jaki pokonasz. W moich kategoriach wiekowych, oprócz pracy i talentu, liczy się jedna, nie wiem, czy nie najważniejsza rzecz. Otóż najważniejsze jest dożyć. Bo jak się dożyje, to jakieś medale się zdobędzie”.

Artykuł powstał na podstawie wspomnień Stanisława Krokoszyńskiego. Autorem jest Dariusz Zastawny, a został opublikowany w książce "Małopolski Okręgowy Związek Pływacki - 85 lat".

Dorobek medalowy w zawodach rangi mistrzowskiej

W tabeli zamieszczamy medale zdobyte w mistrzostwach Polski.

Data Medal / Puchar Ranga zawodów Dyscyplina Zawodnik Uwagi
1950.08.19 Brąz Mistrzostwa Polski Pływanie: sztafeta 4x100 m stylem zmiennym Włodzimierz Kękuś Wacław Kowalski, Stefan Cięszki i Stanisław Krokoszyński
1950.08.20 Brąz Mistrzostwa Polski Pływanie: 50 m z granatem Stanisław Krokoszyński
1950.08.20 Brąz Mistrzostwa Polski Pływanie: sztafeta 4x200 m stylem dowolnym Włodzimierz Kękuś, Tadeusz Kękuś, Stanisław Krokoszyński i Stefan Cięszki
1950.08.21 Brąz Mistrzostwa Polski Pływanie: 1500 m stylem dowolnym Stanisław Krokoszyński
1951.09.14 Brąz Mistrzostwa Polski Pływanie: 1500 m stylem dowolnym Stanisław Krokoszyński
1952.04.26-27 Srebro Mistrzostwa Polski Pływanie: 400 m stylem dowolnym Stanisław Krokoszyński
1952.08.16 Brąz Mistrzostwa Polski Pływanie: 400 m stylem dowolnym Stanisław Krokoszyński
1953.09.11-13 Srebro Mistrzostwa Polski Pływanie: 1500 m stylem dowolnym Stanisław Krokoszyński
1953.09.11-13 Srebro Mistrzostwa Polski Pływanie: 400 m stylem zmiennym Stanisław Krokoszyński
1954.07.19-22 Srebro Mistrzostwa Polski Pływanie: 1500 m stylem dowolnym Stanisław Krokoszyński
1954.07.19-22 Brąz Mistrzostwa Polski Pływanie: sztafeta 4x200 m stylem dowolnym ZS Gwardia: Stanisław Krokoszyński
1954.07.19-22 Brąz Mistrzostwa Polski Pływanie: sztafeta 4x200 m stylem zmiennym ZS Gwardia: Stanisław Krokoszyński i Stefan Cięszki

Kronika sportowa - pływanie

(w opracowaniu)

1949

 • Do 5. września. Gwardia-Wisła mistrzem okręgowym w pływaniu 1315 pkt, 2. Cracovia 1053...
  • 200 m stylem dowolnym: Stanisław Krokoszyński 2:39.
  • 400 m stylem dowolnym: Stanisław Krokoszyński 5:55:1.
  • 100 m stylem dowolnym: Stanisław Krokoszyński 1:12:1.
  • 1500 m stylem dowolnym: Stanisław Krokoszyński 23:09:0.
 • 28 sierpnia. Zawody wpław przez Wisłę:
  • 2. Stanisław Krokoszyński 26:07.
 • 4 września. Zawody pływackie Kraków-Łódź. Stadion Miejski.
 • 30. października. Zawody pływackie na basenie "Ogniska".
  • 100 m stylem dowolnym: 1. Stanisław Krokoszyński 1:11:9.
  • 400 m stylem dowolnym: 1. Stanisław Krokoszyński 5:30:8.l
 • 18 grudnia. Zawody pływackie. Kraków.
  • Mężczyźni.
   • 400 m stylem dowolnym: 2. Stanisław Krokoszyński 5:26:3.

1950

1:21:1.

  • 400 m stylem dowolnym: 2. Stanisław Krokoszyński 5:27:8.
  • sztafeta 4x200 m stylem dowolnym z udziałem Krokoszyńskiego i Cięszkiego na 2. miejscu.
 • 22. stycznia. Zawody pływackie o Puchar PZP Śląsk - Kraków 83:61
  • 400 m stylem dowolnym: 2. Stanisław Krokoszyński 5:35:5.
 • 12. lutego. Zawody pływackie o Puchar PZP: Kraków - Wrocław 91:53.
  • 400 m stylem dowolnym: 1. Stanisław Krokoszyński 5:29:8.
  • sztafeta 4x200 m stylem dowolnym: 1. Kraków z udziałem Kękusia, Cięszkiego i Krokoszyńskiego 10:26:3.
 • 26. lutego. Finał zawodów o Puchar PZP: Śląsk - Kraków –Łodź.
  • 400 m stylem dowolnymn: 3. Stanisław Krokoszyński 5:32:6.
 • 4-5,9 marca. Mistrzostwa okręgowe w pływaniu.
  • Mężczyźni.
   • 400 m stylem dowolnym: 1. Stanisław Krokoszyński 5:32:2.
 • 12. marca. Trzecia część mistrzostw okręgowych w pływaniu.
 • Dokończenie w czwartek:
  • 200 stylem dowolnym : 3. Stanisław Krokoszyński 2:37:6.
 • 18? czerwca. Zawody pływackie. Stadion Miejski.
  • 100 m stylem dowolnym: 1. Stanisław Krokoszyński 1:06:9.
  • 100 m stylem grzbietowym: 3. Stanisław Krokoszyński 1:29:1.
  • sztafeta 3x100 stylem zmiennym: 1. Wisła II: Stanisław Krokoszyński, Włodzimierz Kękuś i Wacław Kowalski3:59:8.
 • 5-6 sierpnia. Ogólnopolskie Mistrzostwa ZS Gwardia.
   • 100 m stylem dowolnym: 2. Stanisław Krokoszyński 1:06:7.
   • 100 m stylem klasycznym: 1. Stanisław Krokoszyński 1:24:4.
   • sztafeta 5x50 m stylem dowolnym: 1. Wisła I: Włodzimierz Kękuś, Stefan Cięszki, Stanisław Krokoszyński i Kasprzyk 2:31:2.
 • 19-21 sierpnia. Mistrzostwa Polski w pływaniu. Kraków.
  • 50 m z granatem: 3. Stanisław Krokoszyński 0:34:7 – w przedbiegach poprawił rekord okręgu 0:33:6.
  • sztafeta 4x200 m stylem dowolnym: 3. Wisła: Włodzimierz Kękuś, Tadeusz Kękuś, Stanisław Krokoszyński i Stefan Cięszki 10:33:8 – rekord okręgu.
  • 400 m stylem dowolnym: 5. Stanisław Krokoszyński 5:25:1.
  • sztafeta 4x100 m stylem zmiennym: 2. Wisła: Włodzimierz Kękuś Wacław Kowalski, Stefan Cięszki i Stanisław Krokoszyński 5:07:4 – rekord okręgu.
  • 1500 m stylem dowolnym: 3. Stanisław Krokoszyński 21:38:3.
 • 19? listopada. Zawody pływackie. Kraków.
  • sztafeta 5x50 m:Wisła próbowała pobić rekord Polski – nieudanie 2:30 – o 0,5 sek. słabszy czas: Staszel, Włodzimierz Kękuś, Tadeusz Kękuś i Stanisław Krokoszyński.
  • 100 m stylem dowolnym: 2. Stanisław Krokoszyński 1:07:3
  • 400 m stylem dowolnym: 1. Stanisław Krokoszyński 5:34:7.
 • 9-10 grudnia. Mistrzostwa okręgowe w pływaniu.
  • 200 m stylem dowolnym: 1. Stanisław Krokoszyński 2:28:3.
  • 50 m z granatem: 2. Stanisław Krokoszyński 0:35:5.
  • sztafeta 4x100 m stylem zmiennym: 1. Wisła: Stanisław Wesołowski, Winogrodzki, Stefan Cięszki i Stanisław Krokoszyński 5:21:9.
 • 17. grudnia. Puchar Miast. Kraków - Warszawa 82,5:61,5.
  • 400 m stylem dowolnym: 1. Stanisław Krokoszyński 2:57:5.

1951

1952

 • 13. stycznia. Puchar Miast. Katowice - Kraków 122:84.
  • 400 m stylem dowolnym: 1. Stanisław Krokoszyński 5:13:8.
  • 400 m stylem dowolnym: 1. Stanisław Krokoszyński 5:17:0.
 • 26-27. kwietnia. Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu.
  • 100 m stylem dowolnym: 6. Stanisław Krokoszyński 1:04:1.
  • 400 m stylem dowolnym: 2. Stanisław Krokoszyński 5:08:9.
 • 10-11 sierpnia. Międzyzrzeszeniowe zawody pływackie Gwardia-Stal. Kraków.
  • Startowali więc zawodnicy z zrzeszeń. Zidentyfikowani Wiślacy:
 • 16-17 sierpnia. Mistrzostwa Polski w pływaniu. Siemianowice.
  • 400 m stylem dowolnym: 3. Stanisław Krokoszyński 5;17;2.
 • Sierpień/Wrzesień. Spartakiada ZS Gwardia.
  • 100 m stylem dowolnym: 1. Stanisław Krokoszyński 5:16:4.

1953

 • 18. stycznia. Zimowy Puchar Miast. Kraków - Katowice II 100:58.
  • 400 m stylem dowolnym: 2. Stanisław Krokoszyński .
 • 15. lutego. Zimowy Puchar Miast. Kraków - Opole 102:48.
  • 400 m stylem dowolnym: 1. Stanisław Krokoszyński 5:18:2.
 • 22. lutego. Zimowy Puchar Miast. Kraków - Szczecin 84:82.
  • 400 m stylem dowolnym: 2. Stanisław Krokoszyński 5:16:0.
 • 27-29. marca. Mistrzostwa Polski w pływaniu.
  • 400 m stylem dowolnym: 6. Stanisław Krokoszyński 5:20:5.
 • 26. lipca. Zawody kontrolne pływaków ZS Gwardia. Rekordy Polski!!!
  • 400 m na boku: 1. Stanisław Krokoszyński
  • 400 m stylem zmiennym: 1. Stanisław Krokoszyński 5:53:4?
 • Do 22. sierpnia. Mistrzostwa okręgowe w pływaniu.
  • sztafeta 4x100 m (Kękuś, Wesołowski, Krokoszyński i Cięszki) ustanowiła rekord okręgu 4:27:6.
  • 400 m stylem zmiannym: 1. Stanisław Krokoszyński 5:56:4. 2
 • 11-13. września Mistrzostwa Polski w pływaniu.
  • 400 m stylem dowolnym: 5. Stanisław Krokoszyński 5:16:9.
  • 1500 m stylem dowolnym: 2. Stanisław Krokoszyński 20:55:3.
  • 400m stylem zmiennym: 2. Stanisław Krokoszyński 5:56:2.
 • 15-22. listopada. Dziesięciobój pływacki.
 • W 10-boju pływackim po pierwszych 5 konkurencjach prowadził Stanisław Krokoszyński, 2. Stanisław Wesołowski.

1954

 • 10. stycznia. Puchar Miast. Stalinogród II - Kraków 68:90.
  • 400 m stylem dowolnymn: 1. Stanisław Krokoszyński 5:29:2.
 • 17. stycznia. Puchar Miast. Kraków - Stalinogród II 56:78.
  • 400 m stylem dowolnymn: 1. Stanisław Krokoszyński 5:23:4.
  • W piłce wodnej wygrał Kraków 14:2.
 • 21. lutego. Puchar Miast. Kraków - Opole 87:63.
  • 400 m stylem dowolnym: 3. Stanisław Krokoszyński...
 • 19-22 lipca. Mistrzostwa Polski w pływaniu.
  • 400 m stylem dowolnym: 5. Stanisław Krokoszyński 5:09:?.
  • 1500 m stylem dowolnym: 2. Stanisław Krokoszyński 20:34:7.
  • sztafeta 4x200 m stylem dowolnym: 3. Gwardia z Krokoszyńskim.

1955

 • 6. lutego. Puchar miast w pływaniu. Kraków - Stalinogród II 74:66.
  • Stanisław Krokoszyński na 400 m stylem dowolnym 5:22:5.
 • 20. lutego. Puchar Miast. Kraków - Opole 78:63.
  • 400 m stylem dowolnym: 1. Stanisław Krokoszyński 5:24:2.
 • 6. marca. Puchar Miast. Kraków - Kielce 46:45?.
  • 400 m stylem dowolnym: 1. Stanisław Krokoszyński.
 • 20. marca. Puchar Miast. Kraków-Łódź-Szczecin.
  • 400 m stylem dowolnym: 2. Stanisław Krokoszyński].
 • 8. maja. Mistrzostwa okręgowe w pływaniu.
  • Rekord okręgu na 400 m stylem zmiennym ustanowił Stanisław Krokoszyński 5:53:8.
 • Od 12. września. Mistrzostwa okręgowe w pływaniu.
  • 400 m stylem dowolnym: 1. Stanisław Krokoszyński 5:20:0.
  • 200 m stylem dowolnym: 1. Stanisław Krokoszyński 2:24:9.
  • 1500 m stylem dowolnym: 1. Stanisław Krokoszyński 21:02:3.

Kronika sportowa - pływanie masters

(na podstawie protokołów z zawodów zamieszczonych na stronie: http://www.masters.kania.opole.pl/)

2006

 • 18-19 listopada 2006. Otwarte MP, Kozienice - basen 25m
 • 18 listopada
  • 100m dowolny mężczyzn K
   • 1. Stanisław Krokoszyński 1:23.16 RP
  • 50 m dowolnym mężczyzn K
   • 1. Stanisław Krokoszyński 0:35.09
  • 200 m dowolnym mężczyzn K
   • 1. Stanisław Krokoszyński 3:06.31

2007

 • 16-17 czerwca 2007. Mistrzostwa Polski w Poznaniu - basen 50m

16 czerwca

  • 100m dowolny Mężczyzn 75 - 79 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła: 1:22.97 Rekord Polski
   • 2. From Kazimierz 32 MAKUT = 2:10.88
  • 400m dowolny Mężczyzn 75 - 79 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła: 7:01.43 (1:32.87+1:48.43+1:48.10+1:52.03) Rekord Polski
   • 2. From Kazimierz 32 MAKUT = 10:22.27
  • 200m dowolny Mężczyzn 75 - 79 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła: 3:11.51 1(:28.99+1:42.52) Rekord Polski
   • 2. From Kazimierz 32 MAKUT = 4:58.45
   • 3. Bloch Wiesław 30 MAWAR = 5:12.53
 • 17 czerwca
  • 50m dowolny Mężczyzn 75 - 79 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła: 35.90 Rekord Polski
   • 2. From Kazimierz 32 MAKUT = 53.12
   • 3. Bloch Wiesław 30 MAWAR = 1:00.22
  • 100m grzbietowy Mężczyzn 75 - 79 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła: 1:50.47 Rekord Polski
   • 2. Prządo Lucjan 30 POWAR = 1:53.51
   • 3. Bloch Wiesław 30 MAWAR = 2:30.00
 • 27 sierpnia-1 września 2007. Mistrzostw Europy w Słowenii
 • 29 sierpnia 2007
  • Men, 200m Freestyle
   • 75 - 79 years
   • 1. BROVIN Igor 1932 Neptun Masters-Swimm Club RUS = 2:47.90 ER
   • 2. Stanisław Krokoszyński 1930 Masters Wisła: 3:11.13
   • 3. LATIN Ferenc 1928 Ujbuda Senior HUN = 3:20.57
  • Men, 100m Freestyle, 75 - 79 years
   • 1. BROVIN Igor 1932 Neptun Masters-Swimm Club RUS = 1:15.31 ER
   • 2. Stanisław Krokoszyński 1930 Masters Wisła: 1:22.16 (50m: 38.07; 100m: 1:22.16)
   • 3. HOFER Zdenek 1932 Bohemians Praha CZE = 1:25.39
 • 31 sierpnia
  • Men, 400m Freestyle
   • 75 - 79 years
   • 1. BROVIN Igor 1932 Neptun Masters-Swimm Club RUS = 5:58.05 ER
   • 2. Stanisław Krokoszyński 1930 Masters Wisła: 6:56.96
   • 3. PENALOZA Jose 1932 Soik Hellas SWE = 7:53.33
 • 1 września
  • Men, 50m Freestyle, 75 - 79 years
   • 1. ZEISS-DE-MUNIZAGA Curt 1931 Amtv-Ftv Hamburg GER = 34.29
   • 2. BROVIN Igor 1932 Neptun Masters-Swimm Club RUS = 34.91
   • 3. Stanisław Krokoszyński 1930 Masters Wisła: 35.63
 • 8-9 grudnia 2007. Zimowe Mistrzostwa Polski Masters w Lublinie - basen 25m
 • 8 grudnia
  • 50m dowolny Mężczyzn 75 - 79 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 77 Masters Wisła: 35.5|2 780
   • 2. Kasperek Józef 76 MAOPO = 1:02.80|141
  • 200m dowolny Mężczyzn 75 - 79 lat
   • Rekord Polski 2006 3:06.31 Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: Kozienice
   • 1. Stanisław Krokoszyński 77 Masters Wisła: 3:06.19|938 RP
   • 2. From Kazimierz 75 MAKUT = 4:56.80|231
   • 3. Kasperek Józef 76 MAOPO = 5:37.75|157
  • 50m grzbietowy Mężczyzn 75 - 79 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 77 Masters Wisła: 49.65|554
   • 2. From Kazimierz 75 MAKUT = 1:14.75|162
 • 9 grudnia
  • 100m dowolny Mężczyzn 75 - 79 lat
   • Rekord Polski 2006 1:23.16 Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: Kozienice
   • 1. Stanisław Krokoszyński 77 Masters Wisła: 1:21.36|944 RP
   • 2. Kasperek Józef 76 MAOPO = 2:28.60|154

2008

 • 24-25 maja 2008. Zawody Masters w Gliwicach - basen 25m. III Mistrzostwa Górnego Śląska Masters w Gliwicach
 • 24 maja
  • 50 m dowolny M
   • K
   • Stanisław Krokoszyński 1930 Masters Wisła: 00:36,48
   • From Kazimierz KTS Gra Kutno 1932 = 00:55,08
   • Kasperek Józef TP Masters Opole 1931 = 01:00,62
  • 400 m dowolny M
   • K
   • Stanisław Krokoszyński 1930 Masters Wisła: 06:46,11 Rek. Polski
   • Kasperek Józef TP Masters Opole 1931 = 11:58,66
 • 25 maja
  • 100 m dowolny M
   • K
   • Stanisław Krokoszyński 1930 Masters Wisła: 01:21,82
   • From Kazimierz KTS Gra Kutno 1932 = 02:03,67
   • Kasperek Józef TP Masters Opole 1931 = 02:30,30
  • '100 m grzbietowy M
   • K
   • Stanisław Krokoszyński 1930 Masters Wisła: 01:51,07 Rek. Polski
   • From Kazimierz KTS Gra Kutno 1932 = 02:42,98
   • Kasperek Józef TP Masters Opole 1931 = 02:54,72
 • 14-15 czerwca 2008. Mistrzostwa Polski w Poznaniu - basen 50m
 • 14 czerwca
  • 100m dowolny Mężczyzn 75 - 79 lat
   • Rekord Polski 1:22.16 Stanisław Krokoszyński
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła: 1:22.98
   • 2. Ludwiczak Zbigniew 33 AQSZC = 1:43.37
   • 3. From Kazimierz 32 MAKUT = 2:11.39
  • 400m dowolny Mężczyzn 75 - 79 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła: 6:58.22 (1:32.86+1:43.64+1:47.86+1:53.86)
   • 2. Makowski Jan 33 SFWAW = 10:55.64
   • 3. Kasperek Jozef 31 MAOPO = 12:29.40
  • 50m grzbietowy Mężczyzn 75 - 79 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła: 48.87 Rekord Polski
   • 2. Bloch Wiesław 30 MAWAR = 1:02.69
   • 3. From Kazimierz 32 MAKUT = 1:18.85
  • 200m dowolny Mężczyzn 75 - 79 lat
   • Rekord Polski 3:11.13 Stanisław Krokoszyński
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła: 3:13.98 (1:33.07+1:40.91)
   • 2. Ludwiczak Zbigniew 33 AQSZC = 3:55.92
   • 3. From Kazimierz 32 MAKUT = 5:02.08
  • 800m dowolny Mężczyzn 75 - 79 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła: 15:36.77 Rekord Polski
   • 2. Prządo Lucjan 30 POWAR = 17:19.10
   • 3. Ludwiczak Zbigniew 33 AQSZC = 17:54.76
 • 15 czerwca
  • 100m grzbietowy Mężczyzn 75 - 79 lat
   • Rekord Polski 1:50.47 Stanisław Krokoszyński
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła: 1:51.08
   • 2. Ludwiczak Zbigniew 33 AQSZC = 2:13.28
   • 3. Bloch Wiesław 30 MAWAR = 2:20.74
  • 50m dowolny Mężczyzn 75 - 79 lat
   • Rekord Polski 35.63 Stanisław Krokoszyński
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła: 36.55
   • 2. From Kazimierz 32 MAKUT = 57.93
   • 3. Wielebski Stanisław 29 MAGDY = 59.20
 • 15-16 listopada 2008. Mistrzostwa Polski w Lublinie - basen 25m
 • 15 listopada 2008
  • 50m dowolny Mężczyzn 75 - 79 lat
   • Rekord Polski 2006 35.09 Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: Kozienice
   • 1. Stanisław Krokoszyński 78 Masters Wisła: 36.81|701
   • 2. From Kazimierz 76 MAKUT = 56.84|190
   • 3. Kasperek Jozef 77 MAOPO = 1:03.61|135
  • 200m dowolny Mężczyzn 75 - 79 lat
   • Rekord Polski 2007 3:06.19 Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: Lublin
   • 1. Stanisław Krokoszyński 78 Masters Wisła: 3:08.87|899
   • 2. Ludwiczak Zbigniew 75 AQSZC = 3:56.02|460
   • 3. Kasperek Jozef 77 MAOPO = 5:54.06|136
 • 15 listopada
  • 200m zmienny Mężczyzn 75 - 79 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 78 Masters Wisła: 3:38.42|1148 REKORD POLSKI
   • 2. Przędo Lucjan 78 POWAR = 4:03.00|834
  • 50m grzbietowy Mężczyzn 75 - 79 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 78 Masters Wisła: 47.77|622
   • 2. Ludwiczak Zbigniew 75 AQSZC = 59.86|316
   • 3. From Kazimierz 76 MAKUT = 1:13.10|173
 • 16 listopada
  • 100m dowolny Mężczyzn 75 - 79 lat
   • Rekord Polski 2007 1:21.36 Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: Lublin
   • 1. Stanisław Krokoszyński 78 Masters Wisła: 1:23.45|874
   • 2. From Kazimierz 76 MAKUT = 2:04.71|262
   • 3. Kasperek Jozef 77 MAOPO = 2:32.84|142
  • 400m dowolny Mężczyzn 75 - 79 lat
   • Rekord Polski 2008 6:46.11 Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: Gliwice
   • 1. Stanisław Krokoszyński 78 Masters Wisła: 7:04.01|798
   • 2. Ludwiczak Zbigniew 75 AQSZC = 8:42.86|425

2009

 • 23 maja 2009. IV Mistrzostwa Górnego Śląska Masters w Gliwicach - basen 25m
  • 50 m motylkowym M
   • K
   • 1 Stanisław Krokoszyński 1930 Masters Wisła: 00:44,95 Rek. Polski 453,32
  • 100 m dowolnym M
   • K
   • 1 Stanisław Krokoszyński 1930 Masters Wisła: 01:24,75|580,80
  • 200 m klasycznym M
   • K
   • 1 Stanisław Krokoszyński 1930 Masters Wisła: 00:36,01|641,70
   • 2 Kasperek Józef Masters Opole 1931 = 01:03,72|115,82
  • 100 m klasycznym M
   • K
   • 1 Stanisław Krokoszyński 1930 Masters Wisła: 01:36,56 Rek. Polski 679,72
  • 200 m dowolnym M
 • 19-21 czerwca 2009. Letnie Otwarte Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Kategorii Masters - Poznań 2009 - basen 50m
 • 20 czerwca
  • 4 x 50m Sztafeta Zm. Mężczyzn Rocznik. 40 - 79
  • 100m dowolny Mężczyzn 75 - 79 lat
   • Rekord Polski 1:22.16 Stanisław Krokoszyński
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła: 1:20.22 Rekord Polski
   • 2. Przędo Lucjan 30 POWAR = 1:44.59
   • 3. From Kazimierz 32 MAKUT = 2:12.05
  • 400m dowolny Mężczyzn 75 - 79 lat
   • Rekord Polski 6:56.96 Stanisław Krokoszyński
   • 1.Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła: 6:47.79 Rekord Polski
   • 2.Ludwiczak Zbigniew 33 TPSZC = 8:34.17
  • 100m motylkowy Mężczyzn 75 - 79 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła: 1:52.37 Rekord Polski
  • 200m zmienny Mężczyzn 75 - 79 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła: 3:39.40 (1:45.45+1:53.95) Rekord Polski
   • 2. Ludwiczak Zbigniew 33 TPSZC = 4:34.97
 • 21 czerwca
  • 50m motylkowy Mężczyzn 75 - 79 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła: 43.31 Rekord Polsk
 • 21 czerwca
  • 50m dowolny Mężczyzn 75 - 79 lat
   • Rekord Polski 35.63 Stanisław Krokoszyński
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła: 34.63 Rekord Polski
   • 2. Prządo Lucjan 30 POWAR = 41.70
   • 3. From Kazimierz 32 MAKUT = 1:00.35
 • 15-20 września 2009. XII EUROPEAN MASTER CHAMPIONSHIPS - CADIZ´09
 • 15 września
  • 200 m. I.MEDLEY MEN
   • 75-79
   • 1. VERESHCHAGIN ANRI 1934 RUS CHAYKA N.C. = 3:21.94
   • 2. KREJCI JOSEF 1933 SUI SCHWIMMKLUB LUZER = 3:35.91
   • 3. ZEISS DE MUNIZAGA CURT 1931 GER AMTV - FTV - HAMBUR = 3:44.46
   • DNS Stanisław Krokoszyński 1930 POL Masters Wisła:
 • 16 września
  • 200 m. FREESTYLE MEN
   • Stanisław Krokoszyński 1930 POL Masters Wisła: DNS
   • 18 września
  • 100 m. FREESTYLE MEN
   • 75-79
   • Stanisław Krokoszyński 1930 POL Masters Wisła: DNS
 • 18 września
  • 50 m. FREESTYLE MEN
   • 75-79
   • Stanisław Krokoszyński 1930 POL Masters Wisła: DNS
 • 14-15 listopada 2009. Zimowe Mistrzostwa Polski Śląska w Pływaniu Masters, Bielawa - basen 25m
 • 14 listopada
  • Mężczyzn, 50m dowolny
   • 75 - 79 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 79 Masters Wisła: 35.45|791
   • 2. PRZĄDO Lucjan 79 KS Polonia Warszawa = 40.04|549
   • 3. KASPEREK Jozef 78 TP Masters Opole = 1:01.12|154
  • Mężczyzn, 200m dowolny
   • 75 - 79 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 79 Masters Wisła: 3:00.33|833 Rekord Polski
  • Mężczyzn, 200m zmienny
   • 75 - 79 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 79 Masters Wisła: 3:29.45|747 Rekord Polski
  • Mężczyzn, 50m grzbietowy
   • 75 - 79 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 79 Masters Wisła: 46.99|595 Rekord Polski
   • 2. PRZĄDO Lucjan 79 KS Polonia Warszawa = 52.08|437
   • 3. FROM Kazimierz 77 Masters Kutno = 1:14.78|147
 • 15 listopada
  • Mężczyzn, 100m dowolny
   • 75 - 79 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 79 Masters Wisła: 1:19.42|810 Rekord Polski
  • Mężczyzn, 100m zmienny
   • 75 - 79 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 79 Masters Wisła: 1:36.79|680
  • 50m: 45.78; 100m: 51.01
 • Puchar Polski
 • Gliwice
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 100m zmiennym 136,56|679,72
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 50m dowolnym 36,01|641,70
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 100m dowolnym 124,75|580,80
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 50m motylkowym 44,95|453,32
   • Gliwice - pkt 2 konkurencje:
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 1321,42
 • MP Poznań
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 50m dowolnym 34,63|691,96
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 100m dowolnym 120,22|664,99
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 200m zmiennym 339,4|649,15
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 50m motylkowym 43,31|558,19
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 400m dowolnym 647,79|539,93
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 100m motylkowym 152,37|448,90
 • MP Poznań - pkt 2 konkurencje:
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 1356,95
 • MP Lublin
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 200m zmiennym 329,45|747,19
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 100m dowolnym 119,42|705,75
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 100m zmiennym 136,79|674,89
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 50m dowolnym 35,45|672,60
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 200m dowolnym 300,33|668,92
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 50m grzbietowym 46,99|440,73
 • MP Lublin - pkt 2 konkurencje:
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 1452,94
 • Puchar Polski 2009. Podsumowanie startów (zawodnik, klub, wynik, średnia)
   • 119. |Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 4131,31|1377,10|3 starty

2010

 • 7-10 maja 2010. Mistrzostwa Polski Masters, Gliwice - basen 50m
 • 7 maja
  • Mężczyzn, 200m zmienny
  • 80 - 84 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 80 Masters Wisła: 3:41.70 (45.92+59.34+1:06.44+50.00)
  • Mężczyzn, 800m dowolny
  • 80 - 84 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 80 Masters Wisła: 15:36.68|800 Rekord Polski kat. 80-84 lat
  • 100m: 1:38.84; 200m: 1:49.54 (3:28.38); 300m: 1:51.01 (5:19.39); 400m: 1:52.71 (7:12.10); 500m: 1:57.55 (9:09.65); 600m: 1:58.15 (11:07.80); 700m: 2:33.77 (13:41.57); 800m: 1:55.11 (15:36.68)
 • 8 maja

Mężczyzn, 50m grzbietowy

  • 80 - 84 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 80 Masters Wisła: 48.72|595
   • Rekord Polski kat. 80-84 lat
   • 2. PRZĄDO, Lucjan 80 K.S Polonia - Warszawa = 50.54|533
   • 3. VIMBARAS, Vladas 83 Takas Kaunas = 1:07.07|228
  • 'Mężczyzn, 200m dowolny
  • 80 - 84 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 80 Masters Wisła: 3:11.92 (41.47+47.36+50.58+52.51) Rekord Europy kat. 80-84, Rekord Polski kat. 80-84 lat
  • Mężczyzn, 50m klasyczny
  • 80 - 84 lat
   • 1. PRZĄDO, Lucjan 80 K.S Polonia - Warszawa = 48.84|784 Rekord Polski kat 80-84 lat
   • 2. Stanisław Krokoszyński 80 Masters Wisła: 51.51|668
   • 3. WIELEBSKI, Stanisław 81 WKS FLOTA Gdynia = 1:14.24|223
  • Mężczyzn, 100m dowolny
  • 80 - 84 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 80 Masters Wisła: 1:25.21 (38.69+46.52)|748 Rekord Polski kat 80-84 lat
   • 2. VIMBARAS, Vladas 83 Takas Kaunas = 2:05.06|236
 • 9 maja
  • Mężczyzn, 50m dowolny
  • 80 - 84 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 80 Masters Wisła: 37.63|683 Rekord Polski kat 80-84 lat
   • 2. VIMBARAS, Vladas 83 Takas Kaunas = 51.03|274
  • Mężczyzn, 400m dowolny
  • 80 - 84 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 80 Masters Wisła: 6:58.79|952 Rekord Polski kat. 80-84 lat
  • 50m: 44.76; 100m: 49.81 (1:34.57); 150m: 52.27 (2:26.84); 200m: 53.14 (3:19.98); 250m: 54.22 (4:14.20); 300m: 54.57 (5:08.77); 350m: 54.99 (6:03.76); 400m: 55.03 (6:58.79)
 • 26-27 czerwca 2010. Miedzynarodowe zawody Masters, Katowice - basen 25m
 • 26 czerwca
  • Mężczyzn, 50m motylkowy
  • 80-84 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 80 Masters Wisła: 44.65|968
  • Mężczyzn, 200m zmienny
  • 80-84 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 80 Masters Wisła: 3:39.09 (47.19+58.28+1:04.97+48.65)|1358
  • Mężczyzn, 50m dowolny
  • 80-84 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 80 Masters Wisła: 37.38|697
  • Mężczyzn, 200m dowolny
  • 80-84 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński
 • MP Gliwice - pkt indywidualnie
   • 1. Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 200m zmiennym 341,7|884,59
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 200m dowolnym 311,92|815,14
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 400m dowolnym 658,79|814,91
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 100m dowolnym 125,21|741,07
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 800m dowolnym 1536,68|670,33
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 50m dowolnym 37,63|658,01
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 50m klasycznym 51,51|529,80
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 50m grzbietowym 48,72|490,02
 • MP Gliwice - pkt 2 konkurencje
   • 1.Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 1699,73
 • Katowice
   • 1 .Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 200m dowolnym 306,33|876,50
   • 2. Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 200m zmiennym 339,09|837,08
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 50m motylkowym 44,65|732,00
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 50m dowolnym 37,38|663,95
 • Katowice - pkt 2 konkurencje
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 1713,58
 • Podsumowanie (suma zdobytych punktów|średnia)
   • 99. Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 3413,31|1706,66 | 3 starty
 • 14-15 maja 2011. Puchar Polski Masters w Pływaniu, Stalowa Wola - basen 25m,
 • 14 maja
  • Mężczyzn, 100m zmienny
  • 80 - 84 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła: 1:42.90|941
   • 2. Prządo Lucjan 30 KS Polonia Warszawa 1:49.56|779
  • Mężczyzn, 200m dowolny
  • 80 - 84 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła: 3:14.98 (45.40+47.46+50.49+51.63)|963
 • 15 maja
  • Mężczyzn, 100m dowolny
  • 80 - 84 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła: 1:26.84|707
  • Mężczyzn, 200m zmienny
  • 80 - 84 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła: 3:45. 36 (50.31+58.64+1:06.00+50.41)|1248

2011

 • 17-19 czerwca 2011. Letnie Otwarte Mistrzostwa Polski Masters, Gliwice - basen 50m
 • 17 czerwca 2011
  • Mężczyzn, 200m zmienny
   • RP Masters 75 - 79 3:39.40 Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 2009-06-20
   • RP Masters 80 - 84 3:41.70 Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 2010-05-07
  • 80 - 84 lat
   • 1. KROKOSZYŃSKI S. 81 Masters Wisła: 3:51.36 (46.35+1:09.99+48.25+1:06.77)|1153
 • 18 czerwca
  • Mężczyzn, 200m dowolny
   • RP Masters 75 - 79 3:11.13 Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 2007-08-29
   • RP Masters 80 - 84 3:11.92 Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 2010-05-08
  • 80 - 84 lat
   • 1. KROKOSZYŃSKI S. 81 Masters Wisła: 3:19.13 (43.52+48.76+52.75+54.10)|904
   • 2. KASPEREK JÓZEF 80 Tp Masters Opole = 6:10.76|140
  • Mężczyzn, 100m motylkowy
   • RP Masters 75 - 79 1:52.37 Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 2009-06-20
  • Mężczyzn, 400m zmienny
  • 80 - 84 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 81 Masters Wisła: 8:20.62|1303
  • Mężczyzn, 100m dowolny
   • RP Masters 75 - 79 1:20.22 Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 2009-06-20
   • RP Masters 80 - 84 1:25.21 Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 2010-05-08
  • 80 - 84 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 81 Masters Wisła: 1:27.94 (40.19+47.75)|681
 • 19 czerwca
  • Mężczyzn, 50m dowolny
   • RP Masters 75 - 79 34.63 Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 2009-06-21
   • RP Masters 80 - 84 37.63 Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 2010-05-09
  • 80 - 84 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 81 Masters Wisła: 38.24 651
   • 2. VIMBARAS Vladas 84 Takas = 48.25 324
   • 3. KASPEREK JÓZEF 80 Tp Masters Opole = 1:08.86 111
  • Mężczyzn, 400m dowolny
   • RP Masters 75 - 79 6:47.79 Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 2009-06-20
   • RP Masters 80 - 84 6:58.79 Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 2010-05-09
  • 80 - 84 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 81 Masters Wisła: 7:18.75|828
  • 50m: 47.44; 100m: 53.81 = 1:41.25; 150m: 56.22 = 2:37.47; 200m: 56.60 = 3:34.07; 250m: 56.13 = 4:30.20; 300m: 56.47 = 5:26.6;7 56.10 = 350m: 6:22.77; 400m: 55.98 = 7:18.75
 • 5-9 września 2011. XIII European Masters Championships, Jałta
 • 5 wreśnia
  • Men, 200m Medley 80 - 84 years
   • 1. Owen Basil 1930 GBR Arfon = 5:27.06
   • BAE DSQ Stanisław Krokoszyński 1930 POL Masters Wisla Krakow
 • 6 września
  • Men, 200m Freestyle 80 - 84 years
   • 1. Stanisław Krokoszyński 1930 POL Masters Wisła: 3:23.49
  • 50m: 44.08; 100m: 1:33.46; 150m: 2:27.52; 200m: 3:23.49
   • 2. Hocevar Rado 1927 SLO Masters Slovenia = 3:31.04
   • 3. Taylor Frank 1931 GBR Hart Swimming Club = 3:53.80
 • 8 września
  • Men, 50m Fly 80 - 84 years
   • 1. Zeiss De Munizaga C. 1931 GER AMTV-FTV Hamburg = 45.64
   • 2. Stanisław Krokoszyński 1930 POL Masters Wisła: 48.80
   • 3. Hofmo Per Sturla 1931 NOR Hamar = 49.69
  • Men, 100m Freestyle 80 - 84 years
   • 1. Zeiss De Munizaga C. 1931 GER AMTV-FTV Hamburg = 1:26.09
  • 50m: 41.94; 100m: 1:26.09
   • 2. Stanisław Krokoszyński 1930 POL Masters Wisła: 1:29.37
  • 50m: 40.77; 100m: 1:29.37
   • 3. Taylor Frank 1931 GBR Hart Swimming Club = 1:37.79
  • 50m: 44.31; 100m: 1:37.79
  • Men, 400m Freestyle 80 - 84 years
   • 1. Stanisław Krokoszyński 1930 POL Masters Wisła: 7:28.43
  • 50m: 45.70; 100m: 1:37.86; 150m: 2:33.22; 200m: 3:29.60; 250m: 4:27.55; 300m: 5:26.98; 350m: 6:27.75; 400m: 7:28.43
   • 2. Hocevar Rado 1927 SLO Masters Slovenia 7:31.52
   • 3. Skobelev Borys 1930 UKR Yalta Masters 8:30.46
 • 18- 20 listopada 201. 1Zimowe Otwarte Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Kategorii Masters Poznań 2011, Poznań - basen 25m
   • 18 listopada 2011
  • Mężczyzn, 100m zmienny
  • 80 - 84 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła: 1:44.11 (49.15+54.96)|908
   • 19 listopada
  • Mężczyzn, 100m dowolny
  • 80 - 84 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła: 1:27.46 (40.38+47.08)|692
   • Rekord Polski
   • 2. Zajączkowski Zbigniew 31 WKS Flota Gdynia = 2:10.34|209
   • 3. VIMBARAS Vladas 27 Takas = 2:14.22|191
  • Mężczyzn, 400m dowolny
  • 80 - 84 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła: 7:10.86
   • Rekord Polski
  • Mężczyzn, 200m zmienny
  • 80 - 84 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła: 3:55.96 (54.54+58.91+1:09.75+52.76)|1087
 • 20 listopada
  • Mężczyzn, 50m dowolny
  • 80 - 84 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła: 37.38
   • Rekord Polski
   • 2. VIMBARAS Vladas 27 Takas = 49.61
   • 3. Zajączkowski Zbigniew 31 WKS Flota Gdynia = 54.04
 • Puchar Polski 2011
 • Katowice
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 200m dowolnym 314,44|771,34
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 200m zmiennym 345,91|763,53
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 50m dowolnym 38,23|620,64
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 50m motylkowym 48,43|573,63
 • Katowice - pkt 2 konkurencje
   • 2. Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 1534,87
 • Stalowa Wola
   • 1. Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 200m zmiennym 345,36|769,14
   • 2. Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 200m dowolnym 314,98|764,94
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 100m zmiennym 142,9|673,11
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 100m dowolnym 126,84|672,70
 • Stalowa Wola - pkt 2 konkurencje
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 1534,08
 • MP Gliwice
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 200m zmiennym 351,36|778,35
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 400m zmiennym 820,62|766,17
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 200m dowolnym 319,13|729,77
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 400m dowolnym 718,75|708,67
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 100m dowolnym 127,94|674,18
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 50m dowolnym 38,24|627,02
 • MP Gliwice - pkt 2 konkurencje
   • 3. Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 1544,52
 • Poznań
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 400m dowolnym 710,86|686,57
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 200m zmiennym 355,96|670,07
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 50m dowolnym 37,38|663,95
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 100m dowolnym 127,46|658,50
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 100m zmiennym 144,11|649,91
 • MP Poznań - pkt 2 konkurencje
   • Stanisław Krokoszyński Masters Wisła: 1356,64
   • Podsumowanie (punkty|średnia)
   • 1. Wolny Dariusz = 6197,75|1549,44
   • 2. Stanisław Krokoszyński = 5970,11|1492,53| 4 starty
 • 2012.11.23-25 Zimowe Otwarte Mistrzostwa Polski w pływaniu masters (basen 25m). Katowice
 • 23 listopada.
  • Mężczyzn, 400m zmienny
  • L: 80 - 84 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 TS Wisła Kraków 8:22.06 1292 Rekord Polski kat. L
   • (50m: 56.78; 100m: 2:04.44; 150m: 3:05.36; 200m: 4:08.46; 250m: 5:20.78; 300m: 6:31.23; 350m: 7:25.00; 400m: 8:22.06)
 • 24 listopada.
  • Mężczyzn, 100m zmienny
  • L: 80 - 84 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 TS Wisła Kraków 1:44.53|897 51.25+53.28
  • Mężczyzn, 100m dowolny
  • L: 80 - 84 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 TS Wisła Kraków 1:27.84|683 41.29+46.55
   • 2. FROM Kazimierz 32 WOPR Kutno 2:10.99|206
  • Mężczyzn, 50m motylkowy
  • L: 80 - 84 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 TS Wisła Kraków 53.88 551
  • Mężczyzn, 200m dowolny
  • L: 80 - 84 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 TS Wisła Kraków 3:24.21|838 45.56+51.80+53.28+53.57
   • 2. FROM Kazimierz 32 WOPR Kutno 5:00.84|262
   • 3. ŚLĘŻYŃSKI Jan 31 Niezrzeszeni 5:19.77|218
 • 25 listopada.
  • Mężczyzn, 50m dowolny
  • L: 80 - 84 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 TS Wisła Kraków 37.90|669
   • 2. FROM Kazimierz 32 WOPR Kutno 56.54|201

2013

 • 2013.04.13-14 Międzynarodowy Puchar Polski w pływaniu masters. Katowice
  • 13. kwietnia.
  • 100 m stylem dowolnym mężczyzn:
  • L: 80 lat i starsi
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Ts Masters Wisła Kraków 1:30.12|633 (41.78+48.34)
   • 2. ŚLĘŻYŃSKI Jan 31 AZS AWF Katowice 2:18.65|173
  • 200 m stylem zmiennym mężczyzn:
  • L: 80 lat i starsi
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Ts Masters Wisła Kraków 3:56.70|1077 (1:00.32+59.44+1:06.77+50.17) **14. kwietnia.
  • 100 m stylem zmiennym mężczyzn:
  • L: 80 lat i starsi
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Ts Masters Wisła Kraków 1:41.79|972 (48.50+53.29)
  • 200 m stylem dowolnym mężczyzn:
  • L: 80 lat i starsi
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Ts Masters Wisła Kraków 3:16.78|937 (42.14+49.20+52.05+53.39)
   • 2. ŚLĘŻYŃSKI Jan 31 AZS AWF Katowice 5:09.41|241
 • 2013.05.11-12 Puchar Polski w pływaniu masters. Stalowa Wola
  • 11. maja.
  • 100 m stylem zmiennym mężczyzn:
  • 80 - 84 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Wisła Masters Kraków 1:43.57|923 (49.32+54.25)
  • 200 m stylem dowolnym mężczyzn: 80 - 84 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Wisła Masters Kraków 3:19.02|906 (43.24+48.85+52.24+54.69)
   • 2. From Kazimierz 32 WOPR Kutno 5:00.15|264
  • 12. maja.
  • 100 m stylem dowolnym mężczyzn: 80 - 84 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Wisła Masters Kraków 1:27.65|688 (40.38+47.27)
   • 2. From Kazimierz 32 WOPR Kutno 2:12.87|197 **200 m stylem zmiennym mężczyzn: 80 - 84 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Wisła Masters Kraków 3:50.85|1161 (56.56+1:00.43+1:05.59+48.27)
 • 2013.06.14-16 Letnie Otwarte Mistrzostwa Polski w pływaniu masters. Dębica
  • 14. czerwca.
  • 200 m stylem zmiennym mężczyzn:
  • 80 - 84 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 WISŁA KRAKÓW 4:01.47|1014 (2:03.86+1:57.61)
  • 15. czerwca.
  • 100 m stylem dowolnym mężczyzn:
  • 80 - 84 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 WISŁA KRAKÓW 1:29.80|639
   • 2. LUDWICZAK Zbigniew 33 SzTP Masters 1:48.69|360
   • 3. FROM Kazimierz 32 WOPR Kutno 2:17.85|176
  • 200 m stylem klasycznym mężczyzn:
  • 80 - 84 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 WISŁA KRAKÓW 4:19.97|823 (2:05.47+2:14.50) 50 m stylem klasycznym mężczyzn:
  • 80 - 84 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 WISŁA KRAKÓW 53.53|595
  • 16. czerwca.
  • 50 m stylem dowolnym mężczyzn: 20 - 94 lat
  • 80 - 84 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 WISŁA KRAKÓW 38.72|627
   • 2. FROM Kazimierz 32 WOPR Kutno 58.44|182
   • 3. BANACH Tadeusz 33 Korona Kraków 1:17.84|77
  • 400 m stylem dowolnym mężczyzn:
  • 80 - 84 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 WISŁA KRAKÓW 7:31.95|758 (1:43.49+1:54.62+1:56.27+1:57.57)
 • 2013.11.15-17 Zimowe Otwarte Mistrzostwa Polski w pływaniu masters. Kraków
  • 15. listopada.
  • 50 m stylem dowolnym mężczyzn:
  • Kategoria L
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Wisła Masters Kraków 40.33|559
   • 2. Prządo Lucjan 30 Polonia Warszawa 41.15|526
   • 3. Simankov Serhiy 32 Masters SC Euro Lviv 41.56|511
  • 200 m stylem zmiennym mężczyzn:
  • Kategoria L
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Wisła Masters Kraków 4:01.29|626 (1:00.49+1:01.54+1:07.83+51.43)
  • 16. listopada.
  • 50 m stylem grzbietowym mężczyzn:
  • Kategoria L
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Wisła Masters Kraków 51.77|601
   • 2. Prządo Lucjan 30 Polonia Warszawa 52.55|575
   • 3. Ludwiczak Zbigniew 33 STP Masters Szczecinek 1:01.82|353
  • 100 m stylem zmiennym mężczyzn: **Kategoria L
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Wisła Masters Kraków 1:48.18|620 (51.49+56.69)
   • 2. Prządo Lucjan 30 Polonia Warszawa 1:53.49|537
  • 50 m stylem motylkowym mężczyzn:
  • Kategoria L
   • 1. Simankov Serhiy 32 Masters SC Euro Lviv 49.68|714
   • 2. Stanisław Krokoszyński 30 Wisła Masters Kraków 58.73|432
  • 400 m stylem zmiennym mężczyzn:
  • Kategoria L
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Wisła Masters Kraków 9:04.08|551
    • 50m: 1:04.98 1:04.98 150m: 3:35.33 1:09.73 250m: 6:00.19 1:12.97 350m: 8:08.31 54.67
    • 100m: 2:25.60 1:20.62 200m: 4:47.22 1:11.89 300m: 7:13.64 1:13.45 400m: 9:04.08 55.77
   • PK Valtr Vaclav 56 Spolchemie 6:16.08|640
  • 17. listopada.
  • 50 m stylem klasycznym mężczyzn:
  • Kategoria L
   • 1. Prządo Lucjan 30 Polonia Warszawa 49.40|754
   • 2. Stanisław Krokoszyński 30 Wisła Masters Kraków 53.83|583
   • 3. Shcheglov Kostyantyn 33 Zhytomyr Aqua Masters 58.91|444
  • 400 m stylem dowolnym mężczyzn:
  • Kategoria L
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Wisła Masters Kraków 7:26.87|665
    • 50m: 45.56 45.56 150m: 2:33.87 55.78 250m: 4:28.67 58.01 350m: 6:27.51 1:00.52
    • 100m: 1:38.09 52.53 200m: 3:30.66 56.79 300m: 5:26.99 58.32 400m: 7:26.87 59.36
   • 2. Ludwiczak Zbigniew 33 STP Masters Szczecinek 8:27.54|454
   • 3. Ślężyński Jan 31 AZS AWF Katowice 10:46.77|219

2014

 • 2014.11.14-16, Zimowe Otwarte Mistrzostwa Polski w Pływaniu Masters, Katowice
  • 1. miejsce - 50 m stylem dowolnym, kategoria L, czas 40.46
  • 1. miejsce - 200 m stylem dowolnym, kategoria L, czas 3:32.24
  • 1. miejsce - 400 m stylem dowolnym, kategoria L, czas 7:41.24
  • 1. miejsce - 50 m stylem grzbietowym, kategoria L, czas 52.69
  • 1. miejsce - 50 m stylem motylkowym, kategoria L, czas 1:02.86
  • 1. miejsce - 100 m stylem zmiennym, kategoria L, czas 1:52.37
  • 1. miejsce - 200 m stylem zmiennym, kategoria L, czas 4:03.49
  • 2. miejsce - 50 m stylem klasycznym, kategoria L, czas 55.70

2015

2015.03.21-22 Puchar Polski w Pływaniu Masters, Tychy

 • Mężczyzn, 200m klasyczny,
  • M: 85 - 89 lat
  • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 4:30.08 827
 • Mężczyzn, 100m dowolny
  • M: 85 - 89 lat
  • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 1:38.57 753 45.18+53.39
  • Rekord Polski
 • Mężczyzn, 50m dowolny
  • M: 85 - 89 lat
  • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 40.80 778
  • Rekord Polski
 • Mężczyzn, 100m zmienny
  • M: 85 - 89 lat
  • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 1:58.01 902 57.41 1:00.6
  • Rekord Polski
 • Mężczyzn, 4 x 50m zmienny


2015.05.09-10 Puchar Polski w Pływaniu Masters, Stalowa Wola

 • Mężczyzn, 100m klasyczny 85 - 89 lat
  • 1. Stanisław Krokoszyński 85 Masters Wisła Kraków 2:05.08 570 57.87+1:07.21
  • Czas lepszy od Rekordu Polski
 • Mężczyzn, 200m dowolny 85 - 89 lat
  • 1. Stanisław Krokoszyński 85 Masters Wisła Kraków 3:36.00 732 47.88+53.50+56.96+57.66
  • Czas lepszy od Rekordu Polski Masters
 • Mężczyzn, 50m motylkowy 85 - 89 lat
  • 1. Stanisław Krokoszyński 85 Masters Wisła Kraków 1:02.55 689 1 / 4
  • Czas lepszy od Rekordu Polski Masters
 • Mężczyzn, 50m klasyczny 85 - 89 lat
  • 1. Stanisław Krokoszyński 85 Masters Wisła Kraków 55.25 636 2 / 4
  • Czas lepszy od Rekordu Polski Masters


2015.06.26-28 Letnie Mistrzostwa Polski w Pływaniu Masters, Szczecin

 • Mężczyzn, 200m zmienny
  • Kat. M
  • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 4:14.16 1:03.38+1:03.65+1:11.68+55.45
  • Rekord Polski Masters, Rekord Polski
 • Mężczyzn, 50m motylkowy
  • Kat. M
  • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 1:03.73
  • Rekord Polski,
 • Mężczyzn, 100m dowolny
  • Kat. M
  • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 1:35.99 44.33+51.66
  • Rekord Polski
 • Mężczyzn, 50m klasyczny
  • Kat. M
  • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 56.39
  • Rekord Polski Masters,
 • Mężczyzn, 50m dowolny
  • Kat. M
  • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 41.91
  • Rekord Polski Masters
 • Mężczyzn, 400m dowolny
  • Kat. M
  • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 8:01.90
  • Rekord Polski Masters
  • 50m: 49.02 49.02 150m: 2:47.74 1:00.25 250m: 4:50.83 1:02.00 350m: 6:58.86 1:03.16
  • 100m: 1:47.49 58.47 200m: 3:48.83 1:01.09 300m: 5:55.70 1:04.87 400m: 8:01.90 1:03.04
 • Mężczyzn, 200m dowolny
  • Kat. M
  • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 3:36.93 44.72+54.04+58.32+59.85
  • Rekord Polski Masters
 • Mężczyzn, 100m klasyczny
  • Kat. M
  • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 2:05.66 57.98+1:07.68
  • Rekord Polski Masters


2015.11.13-15 Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu Masters, Gliwice

 • Mężczyzn, 50m dowolny
  • 85 - 89 lat
  • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 42.71 106
 • Mężczyzn, 200m zmienny
  • 85 - 89 lat
  • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 4:20.52 74 1:07.51+1:07.89+1:11.59+53.53
  • Rekord Polski
 • Mężczyzn, 50m grzbietowy
  • 85 - 89 lat
  • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 54.15 69
  • Rekord Polski
 • Mężczyzn, 100m dowolny
  • 85 - 89 lat
  • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 1:36.21 101 44.57+51.64
  • Rekord Polski
 • Mężczyzn, 4 x 50m zmienny
  • AG 200 - 239 DYSKW. Masters Wisła Kraków 2 Masters Wisła Kraków 2:36.79
  • G7 - Brak pozycji na plecach przy opuszczaniu ściany nawrotowej (Czas: 13:25)
  • Stanisław Krokoszyński 30+1,34 54.95 Wojciech Wolski 66+0,33 35.03
  • Tomasz Doniec 74+0,40 39.86 Sebastian Buzowski 82+0,58 26.95
 • Mężczyzn, 50m motylkowy
  • 85 - 89 lat
  • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 1:01.08 45
  • Rekord Polski
 • Mężczyzn, 200m dowolny
  • 85 - 89 lat
  • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 3:35.62 97 47.47+53.50+56.78+57.87
  • Rekord Polsk
 • Mężczyzn, 4 x 50m dowolny
  • AG 200 - 239
  • 5. Masters Wisła Kraków 2 Masters Wisła Kraków 2:17.86 215
  • Wojciech Wolski 66+0,87 32.25 Tomasz Doniec 74+0,67 35.16
  • Stanisław Krokoszyński 30+0,76 41.99 Jerzy Korba 69+0,63 28.46
 • Mężczyzn, 50m klasyczny, 40 - 44 lat
  • 85 - 89 lat
  • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 55.45 94
 • Mieszane, 4 x 50m zmienny

2016

2016.03.19-20 Puchar Polski w Pływaniu Masters, Tychy

 • Mężczyzn, 50m Dowolny
 • M: 85 - 89 Lat
  • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 42.60 756
 • Mężczyzn, 200m Dowolny
 • M: 85 - 89 Lat
  • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 3:38.26 709 47.68 54.85 58.51 57.22
 • Mężczyzn, 4 X 100m Dowolny
 • D: 200 - 239 Lat
 • Mężczyzn, 4 X 50m Zmienny
 • D: 200 - 239 Lat
 • Mężczyzn, 100m Dowolny
 • M: 85 - 89 Lat
  • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 1:36.99 724 44.69 52.30
 • Mężczyzn, 100m Zmienny
 • M: 85 - 89 Lat
  • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 1:57.63 628 59.16 58.47 Rekord Polski.

2016.05.07-08 Puchar Polski w Pływaniu Masters, Stalowa Wola

 • Mężczyzn, 50m Dowolny 85 - 89 Lat
  • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 43.35 718
 • Mężczyzn, 100m Zmienny 85 - 89 Lat
  • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 2:00.94 578 59.73 1:01.21
 • Mężczyzn, 4 X 100m Dowolny Ag 200 - 239
 • Mężczyzn, 100m Dowolny 85 - 89 Lat
  • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 1:39.42 672 46.13 53.29
 • Mężczyzn, 50m Klasyczny 85 - 89 Lat
  • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 58.78 528
 • Mężczyzn, 4 X 50m Zmienny Ag 240 - 279

2016.05.25-29 Mistrzostwa Europy w pływaniu masters, Londyn

 • 200 M Medley Men, 25 Maja
  • 3. Stanisław Krokoszyński Pol 1930 Masters Wisla Krakow 1:08.49 2:15.30 3:28.50 4:23.55
 • Age Group 85-98
  • 1. Stanisław Krokoszyński Pol 1930 Masters Wisla Krakow 1:08.49 2:15.30 3:28.50 4:23.55
 • 200 M Freestyle Men, 26 Maja
 • Age Group 85-98
  • 1. Stanisław Krokoszyński Pol 1930 Masters Wisla Krakow 46.77 1:40.73 2:38.93 3:40.29
 • 200 M Freestyle Men Heat 1
  • 3. Stanisław Krokoszyński Pol 1930 Masters Wisla Krakow 46.77 1:40.73 2:38.93 3:40.29
  • 100 M Freestyle Men Heat 1
  • 1. Stanisław Krokoszyński Pol 1930 85-98 Masters Wisla Krakow 45.91 54.35 1:40.26
 • Age Group 85-98
  • 1. Stanisław Krokoszyński Pol 1930 85-98 Masters Wisla Krakow 45.91 54.35 1:40.26

2016.06.10-12 Letnie Mistrzostwa Polski w Pływaniu Masters, Gliwice

 • Mężczyzn, 50m Dowolny
 • 85 - 89 Lat
  • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 41.87 124 Rekord Polski
 • Mężczyzn, 200m Zmienny
 • 85 - 89 Lat
  • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 4:28.79 76 1:11.17 1:07.84 1:12.79 56.99
 • Mężczyzn, 50m Grzbietowy
 • 85 - 89 Lat
  • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 58.36 69 Rekord Polski
 • Mężczyzn, 100m Dowolny
 • 85 - 89 Lat
  • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 1:41.88 97 44.92 56.96
 • Mężczyzn, 4 X 50m Zmienny
 • Ag 240 - 279
 • Mężczyzn, 200m Dowolny
 • 85 - 89 Lat
  • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 3:50.89 86 47.88 1:03.54
 • Mężczyzn, 50m Klasyczny
 • 85 - 89 Lat
  • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 59.39 88

2017

2017.03.25-26 Puchar Polski Masters Tychy 2017

 • Mężczyźni - Klasyfikacja FINA MASTERS 2017 za 2 najlepsze starty
  • 81. Stanisław Krokoszyński 87 MASTERS WISŁA Kraków 792
   • 100m zmienny 2:06.83 418
   • 50m klasyczny 1:01.68 374
 • Konkurencja 2, 50m dowolny Mężczyzn
  • 50. Stanisław Krokoszyński MASTERS WISŁA Kraków 87 44.81 372
 • M: 85 - 89 lat
  • 1. Stanisław Krokoszyński 87 MASTERS WISŁA Kraków 44.81
 • Konkurencja 6, 50m klasyczny Mężczyzn
  • 30. Stanisław Krokoszyński MASTERS WISŁA Kraków 87 1:01.68 374
 • M: 85 - 89 lat
  • 1. Stanisław Krokoszyński 87 MASTERS WISŁA Kraków 1:01.68
 • Konkurencja 18, 4x50m zmienny Mężczyzn
  • 9. SZCZUREK DONIEC BUZOWSKI KROKOSZYŃSKI MASTERS WISŁA Kraków 230 2:55.65 241
 • D: 200 - 239 lat
  • 4. MASTERS WISŁA Kraków 4 MASTERS WISŁA Kraków 2:55.65
 • Bogdan Szczurek 65 1:23.70 Sebastian Buzowski 35 0.00
 • Tomasz Doniec 43 0.00 48.22 Stanisław Krokoszyński 87 +0,61
 • Konkurencja 22, 100m dowolny Mężczyzn
  • 29. Stanisław Krokoszyński MASTERS WISŁA Kraków 87 1:49.61 316
 • M: 85 - 89 lat
  • 1. Stanisław Krokoszyński 87 MASTERS WISŁA Kraków 1:49.61 50.97 58.64
 • Konkurencja 30, 100m zmienny Mężczyzn
  • 23. Stanisław Krokoszyński MASTERS WISŁA Kraków 87 2:06.83 418
 • M: 85 - 89 lat
  • 1. Stanisław Krokoszyński 87 MASTERS WISŁA Kraków 2:06.83 1:01.49 1:05.34

2017.06.16-18 Letnie Mistrzostwa Polski Masters w Pływaniu, Warszawa

 • Mężczyźni - Klasyfikacja FINA MASTERS 2017 za 2 najlepsze starty
  • 140. Stanisław Krokoszyński 87 Masters Wisła Kraków 1015
   • 100m klasyczny 2:19.34 513
   • 200m zmienny 4:50.83 502
 • Konkurencja 6, 50m dowolny Mężczyzn
  • 115. Stanisław Krokoszyński Masters Wisła Kraków 87 44.27 450
 • Kat M 85-89
  • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 44.27 105
 • Konkurencja 8, 200m zmienny Mężczyzn
  • 33. Stanisław Krokoszyński Masters Wisła Kraków 87 4:50.83 502
 • Kat M 85-89
  • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 4:50.83 60 1:19.51 1:14.72 1:18.55 58.05
 • Konkurencja 11, 50m grzbietowy Mężczyzn
  • 65. Stanisław Krokoszyński Masters Wisła Kraków 87 58.40 318
 • Kat M 85-89
  • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 58.40 69
 • Konkurencja 15, 100m dowolny Mężczyzn
  • 77. Stanisław Krokoszyński Masters Wisła Kraków 87 1:48.59 450
 • Kat M 85-89
  • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 1:48.59 80 50.68 57.91
 • Konkurencja 19, 4x50m zmienny Mężczyzn
  • 27. SZCZUREK MROZIK ŁENYK KROKOSZYŃSKI Masters Wisła Kraków 257 3:54.15 126
 • Kat E 240-279
 • Konkurencja 21, 100m klasyczny Mężczyzn
  • 29. Stanisław Krokoszyński Masters Wisła Kraków 87 2:19.34 513
 • Kat M 85-89
  • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 2:19.34 68 1:05.39 1:13.95
 • Konkurencja 27, 200m dowolny Mężczyzn
  • 47. Stanisław Krokoszyński Masters Wisła Kraków 87 4:06.62 436
 • Kat M 85-89
  • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 4:06.62 70 52.94 1:03.08 1:04.77 1:05.83
 • Konkurencja 37, 50m klasyczny Mężczyzn
  • 63. Stanisław Krokoszyński Masters Wisła Kraków 87 59.96 441
 • Kat M 85-89
  • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 59.96 85
 • Konkurencja 38, 4x50m zmienny Mieszane
  • 24. SZCZUREK WOLSKA KRUPA KROKOSZYŃSKI Masters Wisła Kraków 248 3:40.60 195
 • Kat E 240-279
 • 2017.11.17-19 Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu masters. Gliwice

[25 m]

 • Mężczyźni - Klasyfikacja FINA MASTERS 2016 za 3 najlepsze starty
  • 138. Masters Wisła Kraków Stanisław Krokoszyński 87 1402
   • 200m zmienny 4:48.36 510
   • 100m klasyczny 2:13.75 466
   • 50m dowolny 45.87 426
 • Konkurencja 2, Mężczyzn, 50m dowolny
  • 85 - 89 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 45.87 86
    • Wynik lepszy od Rekordu Polski
 • Konkurencja 4, Mężczyzn, 200m zmienny
  • 85 - 89 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 4:48.36 54 1:15.36+1:17.94+1:17.13+57.93
 • Konkurencja 11, Mężczyzn, 50m grzbietowy
  • 85 - 89 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 59.42 52
 • Konkurencja 15, Mężczyzn, 100m dowolny
  • 85 - 89 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 1:47.09 73 48.17+58.92
 • Konkurencja 21, Mężczyzn, 4 x 50m zmienny
 • Konkurencja 23 Mężczyzn, 100m klasyczny 20 lat i starsi
  • 85 - 89 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 2:13.75 71 1:01.25+1:12.50
 • Konkurencja 39 Mężczyzn, 50m klasyczny 20 lat i starsi
  • 85 - 89 lat
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 1:00.80 71

2018

 • 2018.06.22-24 Letnie Otwarte Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Kategoriach MASTERS POZNAŃ 2018
  • Konkurencja 2, Mężczyzn, 50m dowolny
  • Kat. M
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 47.21 86
  • Konkurencja 4, Mężczyzn, 200m zmienny
  • Kat. M
   • 1. Stanisław Krokoszyński Masters Wisła Kraków 5:05.87 51
  • Konkurencja 11, Mężczyzn, 50m grzbietowy
  • Kat. M
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 59.62 65
  • Konkurencja 15, Mężczyzn, 100m dowolny
  • Kat. M
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 1:49.67 78 49.68 59.99
  • Konkurencja 21, Mężczyzn, 100m klasyczny
  • Kat. M
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 2:20.53 67 1:06.42 1:14.11
  • Konkurencja 37, Mężczyzn, 50m klasyczny
  • Kat. M
   • 1. Stanisław Krokoszyński 30 Masters Wisła Kraków 1:02.78 70

Wybrane artykuły

REKORD EUROPY STANISŁAWA KROKOSZYŃSKIEGO

10 maja 2010

Mamy rekordzistę Europy! Podczas letnich mistrzostw Polski w pływaniu masters, które odbyły się w Gliwicach, zawodnik Białej Gwiazdy Stanisław Krokoszyński, uzyskując wynik 03:11,92, pobił rekord Starego Kontynentu na dystansie 200 m stylem dowolnym w kategorii wiekowej 80-84 lat.

Krajowym czempionatem pan Stanisław rozpoczął nowy etap swojej kariery. W dniu 4 maja ukończył 80 lat, w związku z czym przeszedł do innej kategorii wiekowej. Prezent urodzinowy sprawiał sobie w Gliwicach ośmiokrotnie, sięgając siedem razy po tytuł mistrzowski i raz zdobywając srebrny medal. Oprócz wspomnianego wcześniej rekordu Europy, nasz pływacki nestor ustanowił jeszcze pięć rekordów Polski i w tej chwili chyba nawet on dokładnie nie wie, w ilu konkurencjach posiada najlepsze wyniki w kraju. Wydaje się, że jest to liczba oscylująca wokół dwudziestu.

Źródło: tswisla.pl

Pora dla seniora

28. kwietnia 2008

Bycie wiślakiem konserwuje jak mało co. Dowodów na takie stwierdzenie jest cała masa. Jednym z nich może być biografia najstarszego z czynnych sportowców Białej Gwiazdy.

Stanisław Krokoszyński, bo o nim właśnie mowa, urodził się 4 maja 1930 roku. W październiku roku 1949 wstąpił do Wisły i stał się jej czołowym pływakiem. W roku 1952, wygrywając na dystansie 300 m stylem zmiennym, został pierwszym wiślackim mistrzem Polski w pływaniu. W tym samym roku został członkiem kadry olimpijskiej. Niestety, kontuzja wyeliminowała Go z walki o start na Igrzyskach w Helsinkach. Do roku 1956, kiedy to zakończył karierę, znajdował się cały czas w czołówce polskich kraulistów, choć Jego domeną był ciągle styl zmienny (wicemistrzostwo Polski na 400 m w roku 1953). Do 1964 roku pozostawał w klubie jako szkoleniowiec, potem poświęcił się pracy trenerskiej na Akademii Górniczo-Hutniczej (jest magistrem AWF, trenerem pływania, instruktorem ratownictwa wodnego, narciarstwa, płetwonurkowania, a także sternikiem jachtowym).

Trzy lata temu, w wieku 75 lat, postanowił – jakkolwiek nieprawdopodobnie by to zabrzmiało – wrócić do czynnego uprawiania sportu! Efekt tej decyzji przeszedł Jego najśmielsze oczekiwania. Oto bowiem na mistrzostwach Polski w pływaniu masters w roku 2006 zdobył trzy tytuły mistrzowskie, okraszając je dodatkowo trzema rekordami kraju. Rok później było jeszcze lepiej; złotych medali mistrzostw Polski wywalczył bowiem – sic! – piętnaście (po pięć na krytym i otwartym basenie krótkim oraz pięć na basenie długim), we wszystkich zwycięskich konkurencjach poprawiając rekordy Polski. Ukoronowaniem tego niezwykłego dla Niego roku były mistrzostwa Europy w słoweńskiej miejscowości Kranj, gdzie wywalczył trzy srebrne i jeden brązowy medal. W ten sposób stał się bezwzględnie najlepszym sportowcem Wisły roku 2007.

Wszystkich, którzy chcieliby zgłębić tajniki zachowania tak wspaniałej formy w tak wspaniałym wieku, zachęcamy do spotkania z panem Stanisławem. Można to uczynić osobiście, zasilając szeregi wiślackich pływaków masters (zapisy i zajęcia na basenie TS Wisła), lub za pośrednictwem Telewizji Kraków. W dniu 30 kwietnia o godz. 16.50 Stanisław Krokoszyński będzie bowiem bohaterem audycji „Pora dla seniora”. Gorąco zachęcamy do oglądania.

tswisla.pl / wislakrakow.com
Dariusz Zastawny

Krokoszyński potrójnym wicemistrzem Europy

4. września 2007

Trzy srebrne i jeden brązowy medal mistrzostw Europy w pływaniu masters wywalczył zawodnik Wisły Kraków Stanisław Krokoszyński. Swoją zdobycz okrasił czterokrotnym poprawieniem, notabene – własnych, rekordów Polski. Dla tych, którzy chcieliby porównać swoje osiągnięcia z człowiekiem urodzonym 4 maja 1930 roku, podajemy rekordowe wyniki pana Stanisława (wszystkie w stylu dowolnym):

- 50 m - 0:35,63
- 100 m - 1:22,16
- 200 m - 3:11,13
- 400 m - 6:56,96

Mistrzostwa Europy, które odbyły się w słoweńskiej miejscowości Kranj, były imprezą ze wszech miar wyjątkową. Dość powiedzieć, że wzięło w niej udział 3846 zawodników z 32 krajów, a najstarsi w rubryce „rok urodzenia” mieli wpisane - uwaga! - 1917.

Zawody odbywały się przy wypełnionej do ostatniego miejsca widowni, a widząc wyczyny pań i panów, którzy pamiętają jeszcze starty Johnego Weismullera, bezdyskusyjnym wydaje się fakt, że woda jest dla ludzi środowiskiem wręcz wymarzonym. Czy może to jednak dziwić? Wszak człowiek swą egzystencję na Ziemi rozpoczyna od przebywania nie w czym innym, jak w mieszance cząsteczek wodoru i tlenu właśnie. Dlatego też gorąco zachęcamy tych, którzy umieją pływać, aby czynili to jak najczęściej, zaś tych, którzy tej sztuki jeszcze nie posiedli, aby dokonali tego jak najszybciej. Zarówno jedni i drudzy, jeżeli zasilą szeregi wiślackich pływaków masters, mogą skorzystać z porad Stanisława Krokoszyńskiego. Chyba warto? Bądź co bądź nie każdy ma możliwość pobierania nauk od wicemistrza Europy.

tswisla.pl / wislakrakow.com
Dariusz Zastawny

PODWÓJNE MISTRZOSTWO EUROPY KROKOSZYŃSKIEGO

13 września 2011

Ukraińska Jałta okazała się szczęśliwa dla pływaka Wisły Stanisława Krokoszyńskiego. Nasz zawodnik zdobył tam dwa tytuły mistrza Europy w pływaniu masters. Dokonał tego w kategorii wiekowej 80-84 lat, na dystansie 200 i 400 m stylem dowolnym. Wiślak nie dał rywalom najmniejszych szans. Najlepiej świadczy o tym fakt, że w wyścigu na 200 m drugiego na mecie zawodnika wyprzedził aż o 10 metrów.

Oprócz medali złotych, nasz zawodnik wywalczył także dwa tytuły wicemistrzowskie. Uczynił to na 100 m stylem dowolnym oraz na 50 m motylkiem. Naszemu nestorowi serdecznie gratulujemy.

tswisla.pl