Sto herbów do derbów

Z Historia Wisły

Wersja z dnia 19:10, 27 wrz 2014; Toro (Dyskusja | wkład)
(różn) ← Poprzednia wersja | Aktualna wersja (różn) | Następna wersja → (różn)
Uwaga!

Wszelkie hasła i symbole zawarte na graffiti wyrażają zdanie/poglądy ludzi, którzy je namalowali. Nie jest to "głos" ogółu kibiców, tudzież Towarzystwa Sportowego Wisła. W Encyklopedii Internetowej Wisły Kraków, pojawiły się one jedynie w celach informacyjnych.


Spis treści

Wisła Graffiti już zaczęła do tego meczu przygotowania, w związku z czym zachęcamy wszystkich do dołączenia się do naszej akcji: 100 HERBÓW DO DERBÓW której celem jest - jak sama nazwa wskazuje - namalowanie 100 herbów TS do meczu derbowego. W tym temacie wrzucamy wszystkie trzymające poziom prace na których namalowany został nasz herb jako główny i jedyny motyw grafu a nie jego część. Oczywiście tylko nowe pracki, a nie odgrzebane fotki. Każda pracka w tym temacie niech będzie ponumerowana. Dla najaktywniejszych osiedli/FC przewidziane upominki w postaci puszek. Pamiętajcie aby wykonywać prace za zgodą właścicieli ścian - nie zachęcamy do czynów niezgodnych z prawem.

(17.12.2013)

Źródło:http://skwk.pl/


  • Prezentujemy Krótki filmik jak krok po kroku zrobić elegancki herb Wisły:

Do namalowania herbu będą nam potrzebne 4 podstawowe kolory niebieski, biały, czerwony oraz czarny do obwódek lub cieni. krok 1- Szkicujemy kontur herbu, staramy się aby kształt był symetryczny. Krok 2 - malujemy przez środek herbu niebieski pasek tak jak jest pokazane na filmiku Krok 3 - szkicujemy gwiazdę, umieszczamy ją na środku względem boków herbu oraz jego wierzchołka, lewe dolne ramię gwiazdy musi by równe z niebieskim paskiem. Krok 4 - wypełka to najprostsza rzecz. Kreska przy kresce żeby nie było prześwitów. krok 5 - Na sam koniec obwódka zdecydowanym ciągłym ruchem - jedziemy czarnym sprejem przy krawędziach herbu. Czarnym mozna zastąpić białym lub żółtym to zależy od koloru ściany. Herb namalować może każdy młody czy tez starszy, nie potrzeba wiele czasu, jak widać na filmiku można w 5min zrobić całkiem fajny herb. Więc bierzmy się do roboty.


Źródło:http://skwk.pl/


  • Wyniki konkursu:

2014.03.09

Czas na krótkie podsumowanie: ilość prac zaskoczyła chyba nas wszystkich, bo o ile 100 byliśmy pewni to 269(!) kompletnie przekroczyło nasze oczekiwania. Niestety trzeba też zaznaczyć, że ilość nie do końca poszła w parze z z jakością, więc jest nad czym pracować w najbliższym czasie (mowa tu o każdym kto wziął udział w akcji). Do naszej inicjatywy przyłączyło się prawie 50 osiedli i miejscowości za co każdemu z osobna należą się podziękowania. Jako że akcja się udała to na pewno jeszcze wystartujemy z czymś podobnym, a tymczasem wyniki:

W kategorii ILOŚĆ: I miejsce: Dobczyce (bezapelacyjnie - prawie dwa razy więcej herbów od ekipy z drugiego miejsca) II miejsce: Wieliczka (mniej od Dobczyc, ale bardziej estetycznie) III miejsce ex aequo: Brzeszcze oraz Jagiellońskie&Kazimierzowskie (Brzeszcze postawiły na szablony -oryginalnie, Hucianka w większości estetyczne herby w dobrych miejscówkach)

Następne dwie kategorie czyli NAJWIĘKSZY i NAJŁADNIEJSZY wygrywa jednogłośnie:Galeria: