2014.01.19 Turniej o Puchar Akademii Piłkarskiej SKS STAR Starachowice

Z Historia Wisły

W Niedzielę 19 Stycznia młodzi zawodnicy rocznika 2005 prowadzeni przez Trenera Mateusza Stolarskiego uczestniczyli w ogólnopolskim Turnieju o puchar Akademii Piłkarskiej SKS STAR Starachowice. Chłopcy okazali się zdecydowanie najlepszą drużyną, zajmując w turnieju pierwsze miejsce zbierając przy tym pochwały od kibiców i organizatorów za wysoką jakość gry!

Mateusz Łacina, Przemysław Marchut, Paweł Cebula, Bartłomiej Sowa, Radosław Michalczyk, Dawid Cybula, Nikodem Szumiec, Dawid Morys, Aleksander Paczka, Adrian Sikora, Wojciech Bielecki, Kamil Kozik

Pierwszy mecz Wiślacy rozegrali z drugą drużyną Korony Kielce. Już w tym spotkaniu pokazali że będą mocno liczyć się w grze o najwyższe lokaty wygrywając 3-0 po bramkach : Kamila Kozika , Dawida Morysa i zdecydowanie najładniejszej bramce meczu autorem był Aleksander Paczka (po uderzeniu z woleja trafił w samo okienko bramki przeciwników)

W drugim spotkaniu naszym przeciwnikiem była Broń Radom , która podobnie jak my zwyciężyła swoje pierwsze spotkanie. Chłopcy stanęli jednak na wysokości zadania i powtarzając wynik z pierwszego meczu zdecydowanie wygrali 3-0 po golach : Radosława Michalczyka, Bartłomieja Sowy oraz Kamila Kozika.

Trzecie spotkanie to mecz z drugą drużyną gospodarzy Star Starachowice pewnie wygrany przez naszych zawodników 5-0 po bramkach : Nikodema Szumca, Adriana Sikory, Dawida Morysa, Kamila Kozika oraz Pawła Cebuli.

Czwarte spotkanie zapowiadało się bardzo emocjonująco ! Otóż mierzyły się dwie ekstraklasowe drużyny Wisły Kraków oraz Korony I Kielce.

Pierwsi bramkę zdobyli młodzi zawodnicy z Kielc po bardzo ładnym uderzeniu z rzuty wolnego. Bramka nie podłamała jednak naszym małych piłkarzy , którzy chcieli szybko wyrównać wyniki konfrontacji. Sprawę w swoje ręce wziął Adrian Sikora , który dwoma bramkami wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Kolejne bramki dołożyli : Dawid Morys oraz Kamil Kozik dzięki czemu ostatecznie wygraliśmy 4-1.

Gdy wydawało się że najtrudniejsze spotkanie mamy już za sobą, przyszło nam zagrać z bardzo waleczną drużyną Akademii Piłkarskiej Skarżysko. Wszystko zaczęło się zgodnie z planem gdyż po ładnej akcji na prowadzenie wysunął nas Aleksander Paczka. Przeciwnicy jednak nie złożyli broni i wyrównali po rzucie rożnym. Następnie dzięki ambitnej grze zdobyli jeszcze dwie bramki pokonując nasz zespół 3-1

Przegrana w meczu ze Skarżyskiem nie przeszkodziła jednak nam w zwycięstwie w turnieju. Ponieważ już przed ostatnim spotkaniem z STAR I Starachowice wiedzieliśmy że młodzi Wiślacy zgarną złote medale ! Chłopcy jednak wiedzieli że nie mają prawa odpuścić spotkania i zagrać na sto procent w ostatnim meczu aby zwycięstwem zakończyć turniej. Ostatecznie stanęli na wysokości zadania i wygrali mecz 4-1 po bramkach : Pawła Cebuli i trzech trafieniach Kamila Kozika, który dzięki temu został Królem Strzelców Całego Turnieju !

Źródło: wisla-krakow.net

Klasyfikacja końcowa

1. Wisła Kraków
2. Korona Kielce I
3. AP Skarżysko
4. AP Star I Starachowice
5. Broń Radom
6. Korona Kielce II
7. AP Star II Starachowice

Skład zwycięskiej drużyny

Mateusz Łacina, Przemysław Marchut, Paweł Cebula, Bartłomiej Sowa, Radosław Michalczyk, Dawid Cybula, Nikodem Szumiec, Dawid Morys, Aleksander Paczka, Adrian Sikora, Wojciech Bielecki, Kamil Kozik

Nagrody indywidualne