Szlachetna Paczka

Z Historia Wisły

Spis treści

2009 rok

Wisła w Szlachetnej Paczce

4. grudnia 2009, 16:26

Radosław Sobolewski, Paweł Brożek i Arkadiusz Głowacki - Szlachetna Paczka 2009.[Foto: Maks Michalczak/wisla.krakow.pl]
Radosław Sobolewski, Paweł Brożek i Arkadiusz Głowacki - Szlachetna Paczka 2009.
[Foto: Maks Michalczak/wisla.krakow.pl]
Filip Kurto i Michał Czekaj podczas zakupów do Szlachetnej Paczki 2011.[Foto: Tomasz Burda/wislakrakow.com]
Filip Kurto i Michał Czekaj podczas zakupów do Szlachetnej Paczki 2011.
[Foto: Tomasz Burda/wislakrakow.com]
Osman Chavez - Szlachetna Paczka 2011.[Foto: Tomasz Burda/wislakrakow.com]
Osman Chavez - Szlachetna Paczka 2011.
[Foto: Tomasz Burda/wislakrakow.com]
Gervasio Nunez - Szlachetna Paczka 2011[Foto: Tomasz Burda/wislakrakow.com]
Gervasio Nunez - Szlachetna Paczka 2011
[Foto: Tomasz Burda/wislakrakow.com]

Wisła Kraków włączyła się do akcji Szlachetna Paczka organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna. Klub postanowił przygotować świąteczną paczkę dla jednej z potrzebujących rodzin.

Na czym polega akcja? Wolontariusze Stowarzyszenia Wiosna odwiedzają potrzebujące rodziny i zbierają szczegółowe informacje o potrzebach każdej z rodzin. Następnie sporządzają dokładną listę konkretnych potrzeb, a zebrane informacje umieszczane są w internetowej, anonimowej bazie danych. Właśnie jednej z takich potrzebujących rodzin będzie w tym roku pomagała Wisła Kraków.

Przez najbliższy tydzień będziemy zbierali rzeczy z listy potrzeb rodziny, którą wybraliśmy. Tuż przed ostatnim meczem, który piłkarze zagrają 11 grudnia, paczkę przewieziemy do magazynu, a następnie trafi ona do rodziny, którą postanowiliśmy się zaopiekować.

Mamy nadzieję, że za przykładem drużyny Wisły Kraków, która będzie pomagała potrzebującej rodzinie, pójdą także inne osoby. Więcej o akcji Szlachetna Paczka można dowiedzieć się na stronie www.szlachetnapaczka.pl.

Bannery reklamowe akcji pojawią się także w naszym serwisie.

(Biuro Prasowe Wisły Kraków SA)
Źródło: wislakrakow.com

Szlachetna Paczka od Wisły

10. grudnia 2009

Tydzień temu informowaliśmy o tym, że Wisła Kraków przyłączyła się do akcji Szlachetna Paczka. Dziś możemy napisać, że wiślacka paczka jest gotowa. W czwartek na wielkie zakupy wybrali się Arkadiusz Głowacki, Radosław Sobolewski i Paweł Brożek.

Zawodnicy kupili produkty znajdujące się na liście potrzeb wskazanych przez rodzinę, którą Wisła Kraków wybrała z internetowej bazy. Wybrane przez Wisłę osoby to rodzice z szóstką dzieci. Jedynym żywicielem rodziny w tej chwili jest ojciec, który zarabia 2500 zł. Jego żona aktualnie szuka pracy. Miesięczne koszty utrzymania mieszkania wynoszą 1100 zł. W tej sytuacji pozostaje im niewiele pieniędzy na utrzymanie tak licznej rodziny. Brakuje żywności i środków czystości, a wszystkie dzieci potrzebują odzieży i pomocy szkolnych.

- Wybraliśmy tą rodzinę, ponieważ liczy ona aż osiem osób. Chcieliśmy dotrzeć z pomocą do jak największej ilości ludzi. Wiemy też, jak trudna jest jej sytuacja materialna, więc mamy nadzieję, że chociaż w niewielkim procencie uda nam się ją uszczęśliwić - tłumaczył Arkadiusz Głowacki.

- Też pochodzę z rodziny niezamożnej, więc wiem, jak ci ludzie muszą żyć i z czym sobie radzić. Pierwszy raz biorę udział w akcji Szlachetna Paczka, ale jeśli wcześniej mogłem pomóc komuś, to nigdy się nie wycofywałem - mówił z kolei Paweł Brożek.

Dlaczego właśnie ci piłkarze reprezentowali Wisłę w trakcie zakupów? - Drużyna wyjeżdżała na mecz, a my z powodu kontuzji w nim nie wystąpimy, więc to my mieliśmy zaszczyt i przyjemność być tutaj - mówi "Głowa". Razem Pawłem Brożkiem i Radosławem Sobolewskim wypełnił aż pięć wózków. - Chcielibyśmy, żeby więcej osób zwróciło uwagę na tego typu akcje i przyłączyło się do pomocy - podkreślał po wykonanych zakupach kapitan Wisły.

Czwartkowe wielkie zakupy będą stanowiły tylko część paczki przekazanej przez Wisłę. W pudle, do którego zbierano prezenty, już od kilku dni pojawiały się upominki dla wybranej przez Wisłę rodziny, także takie spoza listy. Mamy nadzieję, że i te rzeczy ucieszą rodzinę, którą postanowiliśmy się zaopiekować.

Przygotowana przez drużynę Wisły Kraków paczka trafi w piątek do jednego z magazynów Szlachetnej Paczki. Mamy nadzieję, że przygotowane upominki sprawią rodzinie wiele radości.

Biuro Prasowe Wisła Kraków SSA
Źródło: wisla.krakow.pl

2010 rok

We wtorek Wisła rusza na zakupy

29. listopada 2010, 19:54

Wisła Kraków po raz drugi z rzędu włącza się do świątecznej akcji "Szlachetna Paczka". We wtorek piłkarze naszej drużyny ruszą na zakupy, a wybrane przez nich produkty trafią do potrzebującej pomocy rodziny.

W tym roku na przedświąteczny shopping wyruszy międzynarodowe towarzystwo w składzie: Milan Jovanić, Nourdin Boukhari, Dragan Paljić, Gordan Bunoza. We wtorkowe popołudnie będzie można spotkać ich w jednej z krakowskich galerii handlowych.

Przez najbliższe dni zbierane będą również inne prezenty dla potrzebującej rodziny, a 10 grudnia paczka zostanie przewieziona do jednego z krakowskich magazynów.

To już drugi rok z rzędu, w którym Wisła Kraków przyłącza się do akcji Szlachetna Paczka. Jest to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA.

na podstawie: inf. pras. Biura Prasowego Wisły Kraków

Źródło: wislakrakow.com

(PM)

"Szlachetna Paczka" gotowa. W środę kolejna akcja

30. listopada 2010, 23:38

"Szlachetna Paczka" ufundowana przez piłkarzy Wisły Kraków jest już gotowa i niebawem trafi w ręce potrzebującej rodziny.

Gordan Bunoza, Dragan Paljić, Milan Jovanić i Nourdin Boukhari skompletowali w imieniu całej drużyny potrzebne produkty. Między innymi ubrania, środki czystości i produkty żywnościowe. - To będzie na pewno jedna z większych paczek w tym roku. Przy kolejnych półkach coraz bardziej się cieszyliśmy widząc, ile rzeczy piłkarze wkładają do koszyków. Kiedy mieli na liście napisane "słoik ogórków", brali całą zgrzewkę. Kiedy mieli napisane "pasta do zębów", brali dziesięć opakowań - stwierdziła pani Agata Mardosz, jedna z osób koordynujących całym przedsięwzięciem.

Wiślacka "Szlachetna Paczka" trafi teraz do magazynu, w którym oczekiwać będzie na dostarczenie jej do wskazanej rodziny. Tymczasem już jutro piłkarze naszego zespołu wezmą udział w kolejnej przedświątecznej akcji. Po środowym treningu malować będą świąteczne bombki, które zostaną przekazane na aukcje charytatywne.

Do wspólnego ozdabiania baniek choinkowych zasiądą m.in. Mariusz Pawełek, Tomas Jirsak, Radosław Sobolewski, Cezary Wilk i Patryk Małecki. Wiślackie ozdoby otrzyma m.in. Polska Akcja Humanitarna, organizująca „Świąteczny Stół Pajacyka”.


na podstawie: inf. pras. Biura Prasowego Wisły Kraków

Źródło: wislakrakow.com

(PM)

2011 rok

Wiślacy przygotują Szlachetną Paczkę!

23-11-2011 18:53

Po raz trzeci Biała Gwiazda włącza się do akcji Szlachetna Paczka, która ma za cel pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom. Piłkarze Wisły Kraków już wybrali jedną z nich, którą wspomogą w tym roku. Fot. Daniel Gołda Fot. Daniel Gołda

W najbliższych dniach zawodnicy pojadą do jednego z krakowskich sklepów, gdzie zakupią rzeczy z listy potrzeb wybranej rodziny. Następnie piłkarze zrobią z nich świąteczną paczkę, która trafi do tej rodziny.

Dzięki temu, że ideą akcji jest bezpośrednia pomoc, darczyńcy wiedzą dokładnie o potrzebach danych osób. O tym, czego najbardziej brakuje w wielu domach, dowiadują się sami wolontariusze, którzy w swoich społecznościach poszukują potrzebujących, odwiedzają ich i poznają ich sytuację materialną. Na kilka tygodni przed Bożym Narodzeniem informacje takie umieszczane są w anonimowej bazie internetowej, tak by darczyńcy mogli wybrać konkretną rodzinę, której pomogą.

Więcej o akcji Szlachetna Paczka można dowiedzieć się na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Zachęcamy do przyłączenia się do pomocy potrzebującym!

Biuro Prasowe Wisła Kraków SSA
Źródło: wisla.krakow.pl

Wielkie zakupy do Szlachetnej Paczki

29. listopada 2011

Zawodnicy Wisły Kraków już po raz kolejny przyłączyli się do akcji Szlachetna Paczka. Po tym jak kilka dni temu piłkarze wybrali rodzinę, dla której przygotują w tym roku prezenty, we wtorek ruszyli na zakupy prezentów wskazanych na liście potrzeb.

Tym razem drużyna wybrała rodzinę, w której mama samotnie wychowuje siódemkę dzieci. Wszystkie pociechy pani Katarzyny uczą się, więc ona sama musi utrzymywać rodzinę. Jak co roku zawodnicy postanowili, że chcą pomóc rodzinie wielodzietnej, tak, żeby ich pomoc trafiła do jak największej liczby osób, dlatego tym razem wybrali ośmioosobową rodzinę.

W tym roku na zakupach drużynę reprezentowali Michał Czekaj, Filip Kurto, Osman Chavez i Gervasio Nunez. To oni decydowali jak wydać zebrane przez cały zespół pieniądze. Zawodnicy w pierwszej kolejności ruszyli wybrać pralkę, która była główną potrzebą rodziny. Po kilku minutach narad i oglądania kolejnych modeli piłkarze zdecydowali się na pralkę, w której wyprać będzie można jak najwięcej rzeczy na raz. Potem zawodnicy rozdzielili się i ruszyli w poszukiwania kolejnych rzeczy z listy przygotowanej przez wolontariuszy Szlachetnej Paczki.

Osman Chavez, który miał za zadanie znalezienie ubrań dla całej gromadki dzieci, długo nie mógł się zdecydować na konkretne rzeczy. Wybierał i oglądał kolejne spodnie i bluzy co najmniej tak, jakby kupował rzeczy dla siebie. Michał Czekaj z kolei za punkt honoru wziął sobie znalezienie dobrych korków dla jednego z chłopców i wreszcie postanowił iść do sklepu adidasa i tam wybrał odpowiednie buty. Zawodnicy oprócz rzeczy, które mieli wypisane na liście, kupili też sporo produktów żywnościowych, słodycze i upominki dla dzieci. Zakupy wypełniły cztery wielkie wózki, a pamiętać trzeba jeszcze, że prócz tego kupili jeszcze pralkę.

Zawodnicy Białej Gwiazdy swoją Szlachetną Paczkę mają już prawie gotową. Na pomoc czeka jednak jeszcze ponad trzy tysiące rodzin, dlatego zachęcamy wszystkich, którzy mogą, aby także przyłączyli się do akcji, na stronie www.szlachetnapaczka.pl wybrali swoją rodzinę i przygotowali swoją Szlachetną Paczkę.

Biuro Prasowe Wisła Kraków SSA
Źródło: wisla.krakow.pl

„Prezenty trafią do ludzi, którzy tego potrzebują”

Data publikacji: 29-11-2011 23:09

Po raz kolejny piłkarze Wisły przygotowali prezenty dla potrzebującej rodziny w ramach akcji Szlachetna Paczka. „Naprawdę, zakupy te były dla mnie super i fajnie, że prezenty trafią do ludzi, którzy tego potrzebują. Dobrze, że wraz z kolegami wybraliśmy się tutaj, bo jest to lekcja dla nas wszystkich” - powiedział Osman Chavez, jeden z zawodników, którzy pojechali na zakupy. Zapraszamy do oglądania materiału wideo z przygotowywania Szlachetnej Paczki.

Biuro Prasowe Wisła Kraków SSA
Źródło: wisla.krakow.pl