Szymon Waligóra

Z Historia Wisły

Szymon Waligóra, 2016.Źródło: akademiawisly.pl
Szymon Waligóra, 2016.
Źródło: akademiawisly.pl
Szymon Waligóra, 2015.Źródło: akademiawisly.pl
Szymon Waligóra, 2015.
Źródło: akademiawisly.pl

Szymon Waligóra (ur. 5 stycznia 2007 r.) - zawodnik Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków, występujący w drużynie rocznika 2007.


Spis treści

Sezon 2015/2016

zawodnik drużyny U-9 (Żaki Starsze)

Sezon 2016/2017

zawodnik drużyny U-10 (Orliki Młodsze)

Sezon 2017/2018

zawodnik drużyny U-11 (Orliki)
KURO Piłkarz Lutego Akademii

Sezon 2018/2019

zawodnik drużyny U-12 (Młodziki)

KURO Piłkarz Lutego: Szymon Waligóra

09 Marzec 2018

Kamil Wojtkowski, Szymon Waligóra
Kamil Wojtkowski, Szymon Waligóra

Trenerzy Akademii dokonali wyboru KURO Piłkarza Lutego. Ich zdaniem, najbardziej na to wyróżnienie, zasłużył Szymon Waligóra z drużyny U11. Nagrodę otrzymał podczas czwartkowego treningu z rąk Kamila Wojtkowskiego. Gratulacje!

Szymon Waligóra urodził się 5 stycznia. Do Wisły trafił w 2015 roku, wcześniej reprezentował barwy Szkoły Futbolu Staniątki. – Połowę sukcesu masz już za sobą, teraz musisz utrzymać ten poziom i dążyć do kolejnych sukcesów – mówił mu Kamil Wojtkowski, który pojawił się na treningu młodych wiślaków specjalnie po to, żeby wręczyć Szymonowi puchar oraz koszulkę treningową. Młody, notabene, piłkarz opowiedział całej drużynie o swoich początkach w piłce, o pierwszym klubie – OSiR Sokołów Podlaski, zachęcając do ciężkiej pracy, która w jego przypadku pokierowała do reprezentacji Polski w kategoriach młodzieżowych oraz do Wisły Kraków. Po krótkiej rozmowie Wojtkowski zapytał czy może zostać do końca treningu i… wszedł do kończącej trening gierki.

– Trzeba wziąć pod uwagę, że Szymona cechuje ogromna odpowiedzialność w grze, jak na swój wiek. Od początku roku we wszystkich rozgrywkach jest wiodącą oraz wyróżniającą się postacią. Kapitan drużyny, wzór do naśladowania pod względem podejścia do treningu, meczów i zachowania względem kolegów oraz trenerów. Jeden z najlepszych zawodników podczas turniejów w Katowicach i Krośnie – w ten sposób ocenił swojego podopiecznego trener Maciej Papież.

Źródło: akademiawisly.pl