Szymon Windys

Z Historia Wisły

Szymon Windys
Informacje o zawodniku
kraj Polska
urodzony 16.05.2001
Kariera klubowa
Sezon Drużyna Mecze Gole
Wisła Kraków zespoły młodzieżowe
W rubryce Mecze/Gole najpierw podana jest statystyka z meczów ligowych, a w nawiasie ze wszystkich meczów oficjalnych.


Szymon Windys (ur. 16 maja 2001 r.) - zawodnik Szkółki Piłkarskiej TS Wisła / Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków.

Wizyta zawodników Akademii w Białym Kościele

2018.03.15

Środowy poranek dwóch zawodników z rocznika 2001 Kamil Broda oraz Szymon Windys, wraz z koszykarką Wisły CANPACK Kraków Klaudią Niedźwiecką oraz sekcją gimnastyki, wybrali się do Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi w Białym Kościele. Była to świetna okazja do rozmowy z młodymi kibicami Białej Gwiazdy.

Wyjazd do szkoły w Białym Kościele, podobnie jak inne organizowane przez Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków, ma cel propagowania sportowego oraz zdrowego trybu życia i poszerzania wiedzy o Wiśle Kraków. W delegację udali się Kamil Broda, który dzisiaj wyrusza na zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 17 oraz Szymon Windys, mieszkaniec Białego Kościoła. Obaj zawodnicy mieli okazję opowiedzieć o swoich początkach, ponieważ zarówno Kamil, jak i Szymon, zaczynali w mniejszych klubach. Zgromadzonych uczniów interesowało, jak wyglądają treningi w Akademii Wisły, co też nasi zawodnicy przybliżyli.

Po części prezentacyjnej odbyły się zajęcia praktyczne. Najpierw rozgrzewkę dla wszystkich poprowadziła Małgorzata Solarz-Kulbicka, a później dzieci dołączyli do wybranych przez siebie stacji. Piłka nożna zgromadziła ponad 40 chętnych, w tym również dziewczynki. W rolę trenerów wcielili się Broda oraz Windys, którzy zademonstrowali dwa ćwiczenia na prowadzenie piłki oraz podania z przyjęciem. Zajęcia zwieńczył trening strzelecki. Uczniom dogrywał Windys, a bronił Broda. Zakończeniem wizyty, która trwała ponad dwie godziny, były konkursy wiedzy o Wiśle. Zawodnicy Akademii wyłonili również chłopców z największymi umiejętnościami piłkarskimi poprzez konkurs podbijania piłki.

Źródło: akademiawisly.pl

Szymon Windys i Kamil Broda w Białym Kościele.
Szymon Windys i Kamil Broda w Białym Kościele.