Tafara Madembo

Z Historia Wisły

Tafara Madembo zawodnikiem Wisły Kraków

16-letni pomocnik Tafara Alexander Madembo zasilił szeregi Wisły Kraków. Lewonożny zawodnik, który dotychczas bronił barw Escoli Varsovia, związał się z krakowskim klubem 3-letnim kontraktem.


02.07.2020r.

Redakcja

400mm.pl

Tafara Alexander Madembo urodził się 26 listopada 2003 roku w Warszawie, zawodnik posiada podwójne obywatelstwo - polskie i Zimbabwe. Swoją przygodę z futbolem rozpoczynał w Warszawskiej APN, skąd następnie przeniósł się do drużyny Escoli Varsovia, reprezentując jej barwy przez dalszą część kariery. W sezonie 2019/2020 miał możliwość zaprezentować swoje umiejętności na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów w zespole U-18. Madembo wystąpił w 7 spotkaniach, w których zanotował jedno trafienie w starciu przeciwko drużynie Hutnika Kraków.

Tafara Madembo to wszechstronny zawodnik, którego nominalną pozycją jest lewa strona pomocy. Z powodzeniem radzi sobie również na lewej stronie obrony lub jako wahadłowy.

Teraz przed młodym zawodnikiem kolejne piłkarskie cele, które przyjdzie mu realizować w koszulce z białą gwiazdą na piersi.

Życzymy powodzenia!

Źródło: wisla.krakow.pl

Madembo: Będę ciężko pracował na swoją szansę

W czwartek szeregi Białej Gwiazdy zasilił Tafara Alexander Madembo. Młody pomocnik, który związał się krakowskim klubem 3-letnim kontraktem, opowiedział o swoich pierwszych wrażeniach po podpisaniu umowy, a także o nadziejach, jakie wiąże z pobytem pod Wawelem.


03.07.2020r.

Jakub Sumera

400mm.pl

Jakie uczucia towarzyszą Ci po podpisaniu kontraktu z Białą Gwiazdą? Jestem bardzo szczęśliwy i podekscytowany tym, że mogłem podpisać kontrakt z tak wielkim klubem jak Wisła Kraków. Jest to dla mnie wielki krok w mojej piłkarskiej przygodzie i nie mogę się już doczekać momentu, kiedy będę mógł wybiec na boisko i godnie reprezentować Białą Gwiazdę.

Dotychczas byłeś zawodnikiem Escoli Varsovia, gdzie miałeś możliwość występów na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów w zespole U-18. Teraz przed Tobą nowe wyzwania. Nie byłoby mnie tutaj, gdyby nie mój dotychczasowy klub, czyli Escola Varsovia. To właśnie tam miałem możliwość nabywania doświadczenia i podnoszenia swoich piłkarskich umiejętności, które teraz będę chciał zaprezentować już jako zawodnik Wisły. Jestem ogromnie wdzięczny za otrzymaną szansę.

Jesteś uniwersalnym zawodnikiem, który bez problemów odnajduje się na kilku boiskowych pozycjach. W której strefie boiska czujesz się jednak najlepiej? Moją nominalną pozycją jest lewe skrzydło, ale dobrze czuję się również jako lewy obrońca. Nie jest dla mnie problemem, aby wystąpić również po drugiej stronie boiska, czyli na prawej flance. Myślę więc, że wszechstronność jest moją mocną stroną, dlatego zagram tam, gdzie trener będzie mnie potrzebował.

Stawiasz sobie jakieś indywidualne cele związane z grą w Wiśle Kraków? Zawsze wyznaję zasadę, że indywidualne cele są ważne, ale jeszcze ważniejsze jest dobro drużyny. Ono jest na pierwszym miejscu i niezależnie od tego, czy będę grał w zespole U-18 czy w pierwszej drużynie, to będę starał się ze wszystkich sił pomóc kolegom. To jest mój cel i wiem, że przyniesie on dobre rezultaty.

Jesteśmy tuż przed przygotowaniami do startu rozgrywek. Jakie nadzieje na nadchodzący sezon wiążesz z występami w wiślackich barwach? Jak każdy zawodnik, który znajduje się w Akademii, chciałbym dostąpić zaszczytu gry w pierwszej drużynie, jednak na ten moment chcę się jak najlepiej przygotować, trenując wraz z drużyną U-18 i zobaczymy, co przyniesie przyszłość. Będę ciężko pracował na swoją szansę, a jeśli ją dostanę, to zrobię wszystko, by ją wykorzystać.


Źródło: wisla.krakow.pl