Tomasz Dusik

Z Historia Wisły

Tomasz Dusik - zawodnik Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków od sezonu 2019/2020; zawodnik drużyny juniorów U-19 w sezonie 2023/2024.

Spis treści

Artykuły. Wywiady

Trzech młodych piłkarzy podpisało profesjonalne kontrakty z Wisłą Kraków

Czwartek, 22 kwietnia 2021 r.

Swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Wisła Kraków podpisało dziś trzech młodych zawodników z drużyny CLJ U-15. Są to: Jakub Krzyżanowski, Tomasz Dusik i Jakub Stępak. Ich umowy obowiązywać będą do 30 czerwca 2024 roku.

Jakub Krzyżanowski urodził się 19 stycznia 2006 roku. Swoją piłkarską przygodę rozpoczynał w Bronowiance Kraków, skąd w 2017 roku przeniósł się na Reymonta. Najczęściej występuje na pozycji bocznego obrońcy lub środkowego pomocnika.

Tomasz Dusik urodził się 28 marca 2006 roku. Swoją piłkarską przygodę rozpoczynał w Brzezinie Osiek, skąd w lipcu 2019 roku trafił na Reymonta.

Jakub Stępak urodził się 20 marca 2006 roku. Barwy młodzieżowych zespołów krakowskiej Wisły reprezentuje na pozycji bramkarza od sezonu 2013/2014.

Źródło: Wisła Kraków SA

Źródło: wisla.krakow.pl

TOMASZ DUSIK Z PROFESJONALNYM KONTRAKTEM

22 kwietnia 2021

15-letni pomocnik Tomasz Dusik, który wiślackie barwy reprezentuje na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów U-15, podpisał z Białą Gwiazdą swoją pierwszą profesjonalną umowę. Kontrakt będzie obowiązywać do 30 czerwca 2024 roku.

Tomasz Dusik urodził się 28 marca 2006 roku. Swoją piłkarską przygodę rozpoczynał w Brzezinie Osiek, skąd w lipcu 2019 roku trafił pod Wawel, gdzie przywdziewa koszulkę z białą gwiazdą. Zawodnik od początku swojego pobytu przy Reymonta prezentował równą i dobrą formę, co zostało szybko dostrzeżone, bowiem już w listopadzie 2019 roku został wybrany piłkarzem miesiąca.

W trwającym sezonie młodzian swoje piłkarskie umiejętności może podnosić pod czujnym okiem trenera Michała Jani, występując w zespole CLJ U-15.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl

DUSIK: PIŁKA TOWARZYSZY MI ODKĄD PAMIĘTAM

23 kwietnia 2021

Profesjonalny kontrakt z Wisłą Kraków podpisał 15-letni Tomasz Dusik, dzięki czemu swoje piłkarskie umiejętności będzie mógł podnosić przy Reymonta.

15-latek przyznał, że podpisanie kontraktu z Białą Gwiazdą jest wielką nobilitacją i pozytywnym bodźcem do dalszej pracy. „Na wstępie chciałbym bardzo serdecznie podziękować za zaufanie. Jestem zadowolony, że podpisałem swój pierwszy i mam nadzieję, że to nie ostatni kontrakt z Wisłą Kraków. Jest to dla mnie ogromna motywacja i pozytywny bodziec do dalszej pracy” – rozpoczął.

Sięgając pamięcią

Młody zawodnik opowiedział również o tym, jak rozpoczęła się jego piłkarska przygoda. „Piłka towarzyszyła mi odkąd pamiętam. Na początku kopałem koło domu, a następnie rozpocząłem treningi w Football Academy Osiek, czyli w szkółce z mojej miejscowości. Pamiętam, że na pierwszy, który odbywał się w hali, przyszedłem w spodniach dresowych i w bluzie. Miałem wtedy sześć lat” – kontynuował młodzian.

Polskie wzory

Na koniec pomocnik zdradził nazwiska swoich piłkarskich idoli, na których stara się wzorować. „Z racji mojej pozycji boiskowej wzoruje się na Piotrze Zieliński, którego podpatruję, kiedy gra zarówno w Napoli, jak i w reprezentacji Polski i staram się przekładać to na swoją grę. Poza tym od zawsze imponowała mi postać Jakuba Błaszczykowskiego, bo ma wielki charakter i serce do gry” – zakończył swoją wypowiedź Tomasz Dusik.

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl