Turnieje halowe 1974/1975 (piłka nożna)

Z Historia Wisły

poprzedni sezon Rozgrywki w tym sezonie następny sezon
Wszystkie mecze, I Liga, Puchar Polski, Herbowa Tarcza Krakowa Mecze towarzyskie międzynarodowe,
Mecze towarzyskie i sparingi, Turnieje halowe Rezerwy Juniorzy
Kadra Statystyki Spis Sezonów
Puchar Wyzwolenia
rozgr. data gdzie przeciwnik wynik strzelcy
1/2 1975.01.25 wyjazd Cracovia 6:2 (2:2) Adam Musiał, Henryk Maculewicz
Finał 1975.01.26 wyjazd Garbarnia Kraków 4:3 (2:1) Kazimierz Gazda, Andrzej Garlej, Henryk Maculewicz, Janusz Surowiec


Spis treści

Relacje prasowe

Gazeta Krakowska. 1975, nr 19 (23 I) nr 8357

Halowy turniej piłkarski

Sympatyków piłki nożnej czekają w najbliższych dniach nowe emocje. KS „Hutnik” organizuje tradycyjny, czwarty już z kolei — Halowy Turniej Piłki Nożnej Seniorów o Puchar Wyzwolenia. W turnieju obok gospodarzy Hutnika zobaczymy zespoły Wisły (wygrała ubiegłoroczny turniej), Cracovii i Garbarni. Drużyny występować będą w 5-osobowych składach (plus rezerwowi), a pojedynki trwać będą 2X25 minut. Jeśli padnie wynik remisowy o wyniku zadecydują rzuty karne. Początek turnieju 25 bm. — godz. 17 i 26 bm. — godz. 15.30. Miejsce turnieju — hala przy ul. Igołomskiej. (s)


Echo Krakowa. 1975, nr 18 (22 I) nr 9113

W NAJBLIŻSZĄ sobotę i niedzielą tj. 25 i 26 I. br. odbędzie się w hali Hutnika turniej piłki nożnej o Puchar Wyzwolenia m. Krakowa. W turnieju oprócz drużyny organizatora imprezy — Hutnika startują zespoły seniorów.: Wisły (ubiegłorocznego, zwycięzcy turnieju), Cracovii i Garbarni. Zespoły pięcioosobowe rozgrywać będą między, sobą spotkania 2x25 min. W każdym meczu musi zostać wyłoniony zwycięzca, W wypadku remisu będą egzekwowane rzuty karne.

Mecze eliminacyjne rozegrane zostaną w sobotę o godz. 17 finały w niedzielę o godz. 15.30.


Echo Krakowa. 1975, nr 22 (27 I) nr 9117

Z okazji 30 rocznicy wyzwolenia Krakowa KS Hutnik zorganizował halowy turniej piłkarski z udziałem seniorów Wisły, Cracovii, Garbarni i gospodarzy imprezy.

W meczach eliminacyjnych (2X25 min.) spotkały się drużyny Hutnika z Garbarnią i Wisły z Cracovią. W pierwszym z wymienionych spotkań hutnicy ulegli po zaciętej i wyrównanej grze „garbarzom” 5 7 (4 4) Bramki dla zwycięzców strzelili: A. Deptuch i C. Zięć po 2 oraz A. Juszczak, L. Wrona i J. Madaj po 1, dla pokonanych — S. Stój 3 oraz J.

Stokłosa i Z. Mazanek po 1. W oczekiwanym z dużą niecierpliwością spotkaniu Wisły z Cracovią, będącym w przekonaniu kibiców rewanżem za „Świętą wojnę”, piłkarze „Białej Gwiazdy” gładko pokonali „pasiaków” 6:2 (2:2). Bramki dla Wisły zdobyli... :A. Szymanowski, H,. Mackiewicz, Z. Kapka, K. Gacek i M. Kusto oraz samobójcza Z. Maczugowskiego, dla Cracovii:.. J. Sputo i C. Szczepankiewicz po 1.

W meczu decydującym o trzecim miejscu w turnieju Cracovia pokonała gospodarzy zawodów Hutnika 10 (1:0), a jedyną bramkę zdobył M. Bąk W finałowym spotkaniu, decydującym o zdobyciu Pucharu Wyzwolenia, Wisła pokonała Garbarnię 4:3 (2:1). W tym interesującym meczu obie drużyny wykazały spore umiejętności techniczne. Wisła prowadząc 4:1 zwolniła tempo, co wykorzystali piłkarze Garbarni zmniejszając rozmiary porażki Bramki dla zwycięzców zdobyli K. Gazda, A. Garlej, H. Maculewicz i J. Surowiec — wszyscy po 1, a dla pokonanych A. Zdunek, C. Zięć i A. Deptuch po 1.

Na zakończenie imprezy spośród 3 piłkarzy, zdobywców największej ilości bramek (wszyscy po 3) wyłoniono „króla strzelców". którym w wyniku egzekwowania rzutów karnych, został S. Stój z Hutnika.


Gazeta Krakowska. 1975, nr 22 (27 I) nr 8360

Puchar Wyzwolenia dla piłkarzy Wisły

Krakowscy sympatycy piłki nożnej tłumnie przybyli do hali Hutnika gdzie w sobotę i niedzielę rozgrywany był halowy turniej o Puchar Wyzwolenia. Zespoły występowały w 5-osobowych składach a mecze trwały 2X25 min. Emocji było sporo, oglądaliśmy wiele bramek, udanych parad bramkarzy.

W sobotę Garbarnia wygrała z Hutnikiem 7:5 (4:4).

Najwięcej bramek dla Garbarni strzelili: Deptuch i Zięć po 2, dla Hutnika — Stój 3. W drugim meczu Wisła pokonała Cracovię 6:2 (2:2). W decydującym o I miejscu spotkaniu Wisła po zaciętej grze zwyciężyła Garbarnię 4:3 (2:1), bramki dla Wisły strzelili Gazda, Garlej, Maculewicz, Surowiec, dla Garbarni: Zdunek, Zięć i Deptuch. Tym samym Wisła wywalczyła Puchar Wyzwolenia. W meczu o III miejsce Cracovia wygrała z Hutnikiem 1:0 (1:0), a bramką strzelił Bąk.

Najlepszym bramkarzem turnieju uznano Musialika (Cracovia), najlepszym zawodnikiem — Zięcia (Garbarnia), najmłodszym uczestnikiem był M. Holocher (Wisła) a tytuł króla strzelców po dodatkowej rozgrywce (strzelano 3 rzuty karne) zdobył Stój Hutnik,..