Turnieje halowe 1985/1986 (piłka nożna)

Z Historia Wisły

poprzedni sezon Rozgrywki w tym sezonie następny sezon
Wszystkie mecze, II Liga, Puchar Polski, Herbowa Tarcza Krakowa Mecze towarzyskie międzynarodowe,
Mecze towarzyskie i sparingi, Turnieje halowe Rezerwy Juniorzy i trampkarze
Kadra Statystyki Spis Sezonów


Turniej halowe
rozgr. data gdzie przeciwnik wynik strzelcy
Puchar Wyzwolenia 1986.01.03 h. Hutnika Garbarnia Kraków 4:1 (3:0) Ryszard Biernacik, Marek Banaszkiewicz, Zenon Małek, Marek Motyka
1986.01.04 h. Hutnika Odra Wodzisław 4:2 (0:1) Marek Motyka, Jan Jałocha, Zbigniew Klaja, Michał Wróbel

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1986, nr 3 (6 I) nr 12049

CHOC kalendarzowa zima w pełni, a do rozpoczęcia wiosennej rundy rozgrywek zostało jeszcze sporo czasu już w miniony weekend kibice mogli się emocjonować piłkarskimi pojedynkami, obserwując tradycyjny halowy turniej o „Puchar wyzwolenia” Krakowa. W tym roku o palmę pierwszeństwa rywalizowały cztery zespoły, gospodarze imprezy — Hutnik, Wisła, Odra Wodzisław i IIIligowa Garbarnia.

Turniej był rozgrywany systemem pucharowym (grano 2X30 min.), a w przypadku remisu o zwycięstwie decydowały rzuty karne. Konieczność ich egzekwowania zaszła 5uż w drugim spotkaniu pomiędzy Hutnikiem a Odrą, ubiegłorocznym triumfatorem, które w regulaminowym czasie zakończyło się wynikiem 3—3. W rzutach karnych zdecydowanie lepsi okazali się goście, wygrywając 3—0 i awansując do finału. Wcześniej zakwalifikowali się do niego wiślacy, pokonując garbarzy 4—1. a właściwie 5—1 (sędziowie nie zauważyli bramki pra­ widłowo zdobytej przez Ryszarda Biernacika, debiutującego w barwach Wisły).

W niedzielę, w decydujących grach, w meczu o III miejsce Hutnik pokonał Garbarnię 7—3, a w finale po emocjonującym pojedynku Wisła wygrała z Odrą 4—2, zdobywając główne trofeum. Dla krakowian bramki uzyskali: Motyka, Jałocha, Klaja i Wróbel (w ostatniej minucie meczu), a dla wodzisławian — Karwot i Piechaczek.

Najlepszym strzelcem turnieju został Andrzej Słowakiewicz z Hutnika, zdobywca 4 goli, najlepszym zawodnikiem w polu Marian Piechaczek z Odry, a bramkarzem — Robert Gaszyński z Wisły.

Poziom poszczególnych spotkań przeciętny, ale trzeba pamiętać, iż piłkarze dopiero niedawno rozpoczęli przygotowania do rozgrywek i siłą rzeczy ich forma nie może być zbyt wysoka.