Tymoteusz Leśniak

Z Historia Wisły

Tymoteusz Leśniak, 2016.
Tymoteusz Leśniak, 2016.

Tymoteusz Leśniak (ur. 2010 r.) - zawodnik Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków, występujący w drużynie rocznika 2009. Młodszy brat Filipa.


Spis treści

Sezon 2016/2017

zawodnik drużyny U-8 (Żaki Młodsze)

Sezon 2017/2018

zawodnik drużyny U-9 (Żaki Starsze)
KURO Piłkarz Stycznia 2018 Akademii

KURO Piłkarz Stycznia: Tymoteusz Leśniak

01/02/2018

Trenerzy Akademii dokonali wyboru KURO Piłkarza Stycznia. Wyróżniony został Tymoteusz Leśniak z Wisły Kraków 2009. Jest najmłodszym zawodnikiem, który został w ten sposób wyróżniony. Puchar, tuż przed meczem Euroligi Kobiet, wręczył mu Ludwik Miętta-Mikołajewicz, honorowy prezes Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków.

Tymek urodził się w 2010 roku, ale od samego początku, gdy trafił do grupy naborowej rocznika 2009, trenuje w starszym roczniku, wcześniej uczęszczał przez rok na zajęcia Wiślackich Skrzatów. KURO Piłkarz Stycznia raczej mikrej postury, ale mimo braków fizycznych nie ma problemu by skutecznie rywalizować na tym poziomie. Jest zawodnikiem lewonożnym, bardzo aktywnym na boisku, który nie boi wdawać się w pojedynki i rywalizację z zawodnikami, którzy są od niego silniejsi. W Akademii, w drużynie U15, trenuje jego brat – Filip.

– Wyróżniający się zawodnik w starszej grupie. Cechują go duża świadomość, pracowitość, inteligencja piłkarska, chęć rozwijania umiejętności. Wyróżnia się wzorową postawą na treningach i meczach. W ostatnim czasie wybierany był najlepszym zawodnikiem na dwóch turniejach, grając ze starszymi – podsumował swojego podopiecznego trener Piotr Wijata.

Źródło: akademiawisly.pl

Wiślackie klany