Wiślacki Diament

Z Historia Wisły

Wersja z dnia 07:12, 8 gru 2020; PawelP (Dyskusja | wkład)
(różn) ← Poprzednia wersja | Aktualna wersja (różn) | Następna wersja → (różn)

WIŚLACKI DIAMENT – PROJEKT AKADEMII PIŁKARSKIEJ WISŁY KRAKÓW

Wiślacki Diament to projekt w ramach którego Akademia Piłkarska Wisła Kraków realizuje darmowe treningi dla zawodników z predziału wiekowego 7-12. Wybierani są najzdolniejsi chłopcy z całej Małopolski, a nawet – w szczególnych przypadkach – z województw ościennych.

– Sama nazwa wskazuje na to, że szukamy takiego diamentu, który będzie spełniał się w Wiśle – mówi Rafał Wisłocki, Dyrektor Akademii. Obecnie poszukiwania dotyczą pięciu roczników: 2013, 2012, 2011, 2010 i 2009. Projekt zakłada stworzenie w każdym roczniku grup 20-osobowych, które raz w miesiącu będą przyjeżdżać na obiekty przy ulicy Reymonta 22 by we wspólnym gronie pod okiem trenerów Wisły Kraków trenować. Projekt powstał na początku 2018 roku i od tego momentu sprawdzonych zostało ponad 500 zawodników. Zawodnicy na początku rundy przechodzą testy sprawnościowe, a w kolejnych miesiącach trenują i grają sparingi. Najzdolniejsi są zapraszani na treningi do Wisły Kraków.

– Musimy to zrobić w taki sposób, żeby jak najwcześniej dowiedzieć się o zawodniku. W każdej grupie trafi się wyróżniający chłopiec, ale czy to będzie taki poziom, który pozwoli mu wybić się wyżej? Musi to zostać zweryfikowane, a Wiślacki Diament daje taką możliwość – tłumaczy Wisłocki. – Mając zawodnika z mniejszej miejscowości, który się wyróżnia, my już o tym wiemy. Mówimy trenerom żeby o niego dbali, a jeżeli uważają, że warto, żeby przyjechał zobaczyć, byłoby fajnie. Żeby pokazał się na tle naszych chłopaków, ponieważ może się okazać, że jest największym kozakiem. Stworzenie odpowiedniego środowiska może mocno pomóc w rozwoju, czasami bardziej niż najlepszy trening – podsumowuje.

Oprócz troski o rozwój zawodników projekt zakłada współpracę z klubami oraz trenerami. Wiedząc, że większość Małopolski wspiera Wisłę Kraków kluby współpracujące zapraszane są na mecze PKO Ekstraklasy, gdzie z bliska mogą oglądać Kubę Błąszczykowskiego czy Marcina Wasilewskiego, ale też wychowanków Wisły: Patryka Plewkę czy Aleksandra Buksę. Trenerom, których zawodnicy biorą udział w projekcie oferowane są warsztaty szkoleniowe ze specjalistami pracującymi w Akademii, a także możliwość odbycia stażu przy grupach młodzieżowych.

https://akademiawisly.pl/akademia/nasze-projekty/wislacki-diament/


Od 1 lipca 2020 projekt funkcjonujący w ramach: Wiślacka Szkoła Futbolu