Wiślacy w kadrach U - sezon 2017/2018

Z Historia Wisły

Spis treści

U-14

U-15

2017.09.08 Pięciu zawodników Wisły powołanych na konsultację reprezentacji Polski

Trener reprezentacji Polski do lat 15 Marcin Dorna ogłosił powołania dla zawodników z rocznika 2003 na zgrupowanie selekcyjne. Uznanie selekcjonera znalazło pięciu Wiślaków: Kacper Myszogląd, Aleksander Buksa, Patryk Fundament, Daniel Hoyo-Kowalski oraz Oskar Witek.

Zgrupowanie odbędzie się w dniach 18-22 września. Kacper Myszogląd oraz Oskar Witek trafili do Wisły latem tego roku. Skrzydłowy z Akademii Piłkarskiej 21 Kraków, z kolei bramkarz z Krakusa Nowa Huta. Aleksander Buksa oraz Patryk Fundament w naszym klubie są już od ponad trzech lat, a dla Daniela Hoyo-Kowalskiego Wisła jest pierwszym klubem. Wisła na zgrupowanie w Gutowie Małym wyśle największą liczbę zawodników z jednego klubu.

Kadra na konsultację: Aleksander Buksa, Patryk Fundament, Daniel Hoyo-Kowalski, Kacper Myszogląd, Oskar Witek (Wisła Kraków), Miłosz Strzeboński (AP 21 Kraków), Krzysztof Majewski (CWZS Bydgoszcz), Maksymilian Wołczek (CWZS Bydgoszcz), Oliver Zaręba (CWZS Bydgoszcz), Kewin Komar (GKS Bełchatów), Maksymilian Ćwik (Górnik Zabrze), Witold Łubek (Korona Kielce), Wiktor Stawecki (Korona Kielce), Kacper Kaczka (MKS MOSiR Opole), Michał Surzyn (MKS MOSiR Opole), Łukasz Gajda (Odra Centrum Wodzisław Śląski), Jakub Bieroński (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Mateusz Magdziarz (Raków Częstochowa), Bartosz Baranowicz (Rozwój Katowice), Konrad Majerski (Sandecja Nowy Sącz), Miłosz Krupa (Skra Częstochowa), Bartosz Kołodziejczyk (UKS SMS Łódź), Michał Robakiewicz (UKS SMS Łódź), Kamil Sobczak (UKS SMS Łódź).

Źródło: akademiawisly.pl

2017.10.27 Buksa i Hoyo-Kowalski powołani do reprezentacji Polski do lat 15

Kolejni zawodnicy Wisły z powołaniami do reprezentacji Polski! Dzisiaj selekcjoner Marcin Dorna rozesłał powołania na sparingi z Irlandią w roczniku 2003. Wśród szesnastu nazwiski uznanie znaleźli Aleksander Buksa i Daniel Hoyo-Kowalski.

Tygodniowe grupowanie odbędzie się w Pruszkowie, natomiast Polacy z Irlandią zagrają w Dublinie – w dniach 14 i 16 listopada. Obecnie na zgrupowaniu kadry do lat 16 w Holandii przebywa Sławomir Chmiel.

Aleksander Buksa w Wiśle jest od czterech lat – wcześniej występował w Akademii Piłkarskiej 21 Kraków. Jest lewonożnym napastnikiem, choć często wystawiany jest na prawym skrzydle. W obecnym sezonie występuje w Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych w starszym roczniku, czyli rywalizuje z zawodnikami dwa lata starszymi. Daniel Hoyo-Kowalski jest z kolei wychowankiem Białej Gwiazdy, do klubu trafił do grupy naborowej. Jest kapitanem Wisły 2003, który pewnie przewodzi w grupie D Centralnej Ligi Juniorów U15. Występuje na pozycji środkowego obrońcy. Brawo, Panowie!

Kadra na dwumecz z Irlandią: Aleksander Buksa, Daniel Hoyo-Kowalski (Wisła Kraków), Fryderyk Gerbowski (Escola Varsovia Warszawa), Krzysztof Bąkowski (Lech Poznań), Igor Ławrynowicz (Lech Poznań), Radosław Cielemęcki (Legia Warszawa), Jakub Ojrzyński (Legia Warszawa), Oliwier Olszewski (Legia Warszawa), Szymon Włodarczyk (Legia Warszawa), Filip Balcewicz (Pogoń Szczecin), Kacper Kozłowski (Pogoń Szczecin), Michael Kostka (RB Leipzig, Niemcy), Kacper Smorgol (RB Leipzig, Niemcy), Bartosz Baranowicz (Rozwój Katowice), Ariel Mosór (Unia Warszawa), Brian Woschek (SV Werder Bremen 1899, Niemcy), Patryk Kusztal (Zagłębie Lubin), Jakub Malec (Zagłębie Lubin), Bartosz Matuła (Zagłębie Lubin), Marcel Żurek (Zagłębie Lubin).

Źródło: akademiawisly.pl

2017.11.16 Debiut Hoyo-Kowalskiego w reprezentacji Polski!

Daniel Hoyo-Kowalski.Źródło: akademiawisly.pl
Daniel Hoyo-Kowalski.
Źródło: akademiawisly.pl

Reprezentacja Polski do lat 15 rozegrała w ostatnich dniach w Dublinie dwa mecze towarzyskie z Irlandią. Pierwszy wygrała 2:0, potem natomiast zremisowała 1:1. W drugim spotkaniu debiutu dostąpił Daniel Hoyo-Kowalski.

Na zgrupowanie, które zaczęło się w Pruszkowie, a później przeniosło do stolicy Irlandii, udało się dwóch wiślaków – Aleksander Buksa i Daniel Hoyo-Kowalski. Napastnik raczej nie będzie go wspominał zbyt dobrze, gdyż w żadnych z dwóch zaplanowanych spotkań nie zagrał z powodu kontuzji. Hoyo-Kowalski wtorkowe spotkanie, które Polacy wygrali po bramkach Ariela Mosóra i Marcela Żurka, obejrzał z ławki rezerwowych. Na boisku, i to od pierwszej minuty, pojawił się w dzisiejszym rewanżu. W 50. minucie został zmieniony przez Huberta Czerwińskiego przy stanie 1:0 dla gospodarzy. Chwilę później stan meczu wyrównał Kacper Kozłowski.

Daniel Hoyo-Kowalski to środkowy obrońca, czasami występujący też jako defensywny pomocnik. W Wiśle jest od sezonu 2010/11, regularnie czyni postępy, będąc wyróżniającą się postacią w swoim roczniku. W młodszej drużynie – Wiśle 2006 – trenuje jego brat Damian.

Irlandia – Polska 0:2 (0:1)

Ariel Mosór 9, Marcel Żurek 38

Polska: Jakub Ojrzyński – Bartosz Matuła, Ariel Mosór (63′ Hubert Czerwiński), Filip Balcewicz, Jakub Malec – Patryk Kusztal, Kacper Kozłowski, Radosław Cielemęcki (52′ Bartosz Baranowicz), Kacper Smorgol (71′ Fryderyk Gerbowski), Oliwier Olszewski (71′ Brian Woschek) – Marcel Żurek (52′ Szymon Włodarczyk).

Irlandia – Polska 1:1 (1:0)

Kacper Kozłowski 55′

Polska: Krzysztof Bąkowski – Bartosz Matuła, Daniel Hoyo-Kowalski (50′ Hubert Czerwiński), Filip Balcewicz, Brian Woschek (50′ Jakub Malec) – Bartosz Baranowicz (69′ Oliwier Olszewski), Fryderyk Gerbowski (59′ Radosław Cielemęcki), Kacper Kozłowski, Kacper Smorgol (59′ Marcel Żurek), Patryk Kusztal – Szymon Włodarczyk (50′ Igor Ławrynowicz).

Źródło: akademiawisly.pl

2018.02.12 Daniel Hoyo-Kowalski z powołaniem do reprezentacji Polski do lat 15

Kolejne już powołanie do reprezentacji Polski do lat 15 otrzymał Daniel Hoyo-Kowalski. Młody obrońca uda się w dniach 19-23 lutego do Gutowa Małego.

Selekcjoner Marcin Dorna w ciągu tych pięciu dni będzie z pewnością chciał sprawdzić zawodników pod kątem międzynarodowych meczów, które czekają młodych Polaków w niedalekiej przyszłości. Hoyo-Kowalski jest podstawowym obrońcą Wisły 2003, która jesień zakończyła na pierwszym miejscu w grupie D Centralnej Ligi Juniorów U15. W ubiegły weekend strzelił bramkę i zaliczył asystę przeciwko Lechowi Poznań (2:1). W Wiśle jest od sezonu 2010/11. Za sobą ma już debiut w kadrze do lat 15. 16 listopada zagrał 50 minut w sparingu przeciwko Irlandii.

Kadra na konsultację: Daniel Hoyo-Kowalski (Wisła Kraków), Mateusz Cichoń (TSV München von 1860, Niemcy), Franciszek Polowiec (Escola Varsovia Warszawa), Jakub Uzar (FA Szczecin), Jakub Orpik (Jagiellonia Białystok), Szymon Płocica (SMS Jarosław), Krzysztof Bąkowski (Lech Poznań), Filip Borowski (Lech Poznań), Maciej Zagraba (Lechia Gdańsk), Filip Szewczyk (Legia Warszawa), Jakub Bieroński (BBTS Podbeskidzie Bielsko-Biała), Olaf Korczakowski (AP Pogoń Szczecin), Mateusz Łęgowski (AP Pogoń Szczecin), Mateusz Magdziarz (Raków Częstochowa), Kacper Trelowski (Raków Częstochowa), Szymon Chomicz (UKS SMS Łódź), Mateusz Musiałowski (UKS SMS Łódź), Fabian Mrozek (FC Wrocław Academy Wrocław), Adrian Bukowski (Zagłębie Lubin), Marcel Żurek (Zagłębie Lubin), Bartosz Żyła (Zagłębie Lubin), Jerzy Tomal (MKS Żory).

Źródło: akademiawisly.pl

2018.02.20 Aleksander Buksa powołany do reprezentacji Polski do lat 15

W marcu reprezentacja Polski do lat 15 zagra dwumecz sparingowy z rówieśnikami z Macedonii. Selekcjoner Marcin Dorna rozesłał powołania na te spotkania, a wśród zawodników, którzy znaleźli jego uznanie znalazł się Aleksander Buksa. Gratulujemy!

Polacy zmierzą się z Macedonią w dniach 6 marca (o 13:00) i 8 marca (13:00) w Skopje. Dla Buksy będzie to już kolejna okazja do występu z Białą Gwiazdą na piersi – robił to regularnie od 2014 roku, w młodszych kategoriach wiekowych. Debiutu w kadrze do lat 15 jeszcze się nie doczekał; jesienią poleciał do Irlandii (razem z Danielem Hoyo-Kowalskim), ale ze sparingów wypisała go kontuzja. Aleksander Buksa w Wiśle jest od czterech lat – wcześniej występował w Akademii Piłkarskiej 21 Kraków. Obecny sezon zaczął w drużynie U16, a wiosną występował będzie w zespole U17.

Kadra na dwumecz z Macedonią: Aleksander Buksa (Wisła Kraków), Fryderyk Gerbowski (Escola Varsovia Warszawa), Igor Ławrynowicz (Lech Poznań), Radosław Cielemęcki (Legia Warszawa), Jakub Ojrzyński (Legia Warszawa), Rafał Włodarczyk (Legia Warszawa), Kacper Smorgol (RB Leipzig, Niemcy), Michał Robakiewicz (UKS SMS Łódź), Filip Balcewicz (Pogoń Szczecin), Kacper Kozłowski (Pogoń Szczecin), Nikodem Sujecki (Pogoń Szczecin), Hubert Turski (Pogoń Szczecin), Bartosz Baranowicz (Rozwój Katowice), Ariel Mosór (Unia Warszawa), Brian Woschek (SV Werder Bremen 1899, Niemcy), Patryk Kusztal (Zagłębie Lubin), Jakub Malec (Zagłębie Lubin), Bartosz Matuła (Zagłębie Lubin).

Źródło: akademiawisly.pl

2018.03.04 Daniel Hoyo-Kowalski powołany na Macedonię

Opuścił obóz Wisły 2003 i w trybie awaryjnym do reprezentacji Polski do lat 15 dołączy Daniel Hoyo-Kowalski, który otrzymał w piątek powołanie od selekcjonera Marcina Dorny. Dołączy do kadry, która 6 i 8 marca zagra w Skopje z Macedonią.

Daniel Hoyo-Kowalski brał udział w lutowym zgrupowaniu selekcyjnym. Musiał więc zrobić na selekcjonerze dobre wrażenie, ponieważ jest jednym z nielicznych, którzy z tamtego zgrupowania otrzymali powołania na sparingi z Macedonią. Będzie drugim wiślakiem, ponieważ wcześniej powołany został Aleksander Buksa. Hoyo-Kowalski to środkowy obrońca, bądź defensywny pomocnik, który do Wisły trafił w 2010 roku. Wisła jest jego pierwszy i jedynym do tej pory klubem.

Kadra na dwumecz z Macedonią: Aleksander Buksa, Daniel Hoyo-Kowalski (Wisła Kraków), Fryderyk Gerbowski (Escola Varsovia Warszawa), Igor Ławrynowicz (Lech Poznań), Radosław Cielemęcki (Legia Warszawa), Jakub Ojrzyński (Legia Warszawa), Rafał Włodarczyk (Legia Warszawa), Kacper Smorgol (RB Leipzig, Niemcy), Michał Robakiewicz (UKS SMS Łódź), Filip Balcewicz (Pogoń Szczecin), Kacper Kozłowski (Pogoń Szczecin), Nikodem Sujecki (Pogoń Szczecin), Hubert Turski (Pogoń Szczecin), Bartosz Baranowicz (Rozwój Katowice), Ariel Mosór (Unia Warszawa), Brian Woschek (SV Werder Bremen 1899, Niemcy), Patryk Kusztal (Zagłębie Lubin), Jakub Malec (Zagłębie Lubin), Bartosz Matuła (Zagłębie Lubin).

Źródło: akademiawisly.pl

2018.04.10 Buksa trzecim wiślakiem powołanym do reprezentacji

Nie dwóch, a trzech zawodników Wisły Kraków uda się na zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 15 w Bielsku-Białej i turniej towarzyski, który rozegrany zostanie na Słowacji. Oprócz Patryka Warczaka i Daniela Hoyo-Kowalskiego wyróżnienie od selekcjonera Marcina Dorny otrzymał Aleksander Buksa, który został dzisiaj dowołany.

Aleksander Buksa jest w kadrze drużyny U17, ale w weekend wystąpił przeciwko Koronie Kielce w ramach Centralnej Ligi Juniorów U15. Spisał się bardzo dobrze – jego bramki otworzyły i zamknęły wynik, a Biała Gwiazda pewnie pokonała kielczan 3:0.

Polacy na Słowacji zagrają się w dniach 17-20 kwietnia, a ich rywalami będą Słowacja, Finlandia i Węgry.

Kadra na turniej towarzyski na Słowacji: Daniel Hoyo-Kowalski, Aleksander Buksa, Patryk Warczak (wszyscy Wisła Kraków), Wiktor Żurawski (Escola Varsovia Warszawa), Kryspin Leśniak (FA Szczecin), Krzysztof Bąkowski, Igor Ławrynowicz (obaj Lech Poznań), Kacper Kozłowski, Mateusz Łęgowski, Nikodem Sujecki, Hubert Turski (wszyscy Pogoń Szczecin), Mateusz Kaczmarek (Raków Częstochowa), Bartosz Baranowicz (Rozwój Katowice), Mateusz Musiałowski, Michał Robakiewicz (obaj UKS SMS Łódź), Patryk Pietrzak (Legia Warszawa), Adrian Bukowski, Hubert Czerwiński, Patryk Kusztal, Jakub Malec, Bartosz Matuła, Marcel Żurek (wszyscy Zagłębie Lubin).

Źródło: akademiawisly.pl

2018.05.18 Kolejne występy Buksy i Hoyo-Kowalskiego w kadrze

Zwycięstwo i remis zanotowała reprezentacja Polski do lat 15 w sparingowym dwumeczu z Estonią. W obu spotkaniach wystąpili nasi zawodnicy, Daniel Hoyo-Kowalski i Aleksander Buksa.

Pierwsze spotkanie odbyło się 15 maja. Zarówno Buksa, jak i Hoyo-Kowalski, wyszli w pierwszym składzie. Środkowy rozegrał całe spotkanie, natomiast napastnik został zmieniony w przerwie. Polacy ten mecz zremisowali 2:2. Dwa dni później odbył się rewanż, w którym przewaga naszej reprezentacji zarysowała się od samego początku. Wygrali 6:0, a w pierwszym składzie wybiegł Hoyo-Kowalski, który ponownie rozegrał 80 minut. W drugiej połowie na boisku pojawił się Buksa.

Polska – Estonia 2:2 (1:1)

Aleksandr Šapovalov 5, 53 – Hubert Turski 15 (k), Daniel Krasucki 60

Daniel Hoyo-Kowalski – 80 minut

Aleksander Buksa – 40 minut

Estonia – Polska 0:6 (0:3)

Kacper Kozłowski 15, 57, Daniel Krasucki 21, Szymon Włodarczyk 35, Hubert Turski 68, 74

Źródło: akademiawisly.pl

2018.05.23 Warczak powołany na zgrupowanie selekcyjne

Patryk Warczak
Patryk Warczak

Zawodnik Wisły Kraków Patryk Warczak został powołany przez selekcjonera Marcina Dornę do reprezentacji Polski do lat 15 na zgrupowanie selekcyjne, które odbędzie się w dniach 4-8 czerwca w Grodzisku Wielkopolskim.

Patryk Warczak urodził się 3 października 2003 roku. Do Wisły trafił, na zasadzie wypożyczenia, w listopadzie 2016 roku z Akademii Piłkarskiej 21. Najczęściej występuje na środku obrony, choć równie dobrze radzi sobie na obu bokach defensywy. Jest podstawowym zawodnikiem w roczniku 2003, który z powodzeniem gra w Centralnej Lidze Juniorów U15.

W marcu obrońca został wybrany KURO Piłkarzem Miesiąca.

Dla Warczaka nie jest to pierwsze powołanie, ponieważ w kwietniu wystąpił w trzech meczach międzypaństwowych w ramach Turnieju Czterech Narodów. Polacy pokonali Słowaków, Finów i Węgrów, a w meczu z tymi pierwszymi Warczak zdobył swoją debiutancką bramkę.

Kilka dni temu reprezentacja Polski do lat 15 rozegrał dwumecz z Estonią, a w obu meczach wystąpili Aleksander Buksa oraz Daniel Hoyo-Kowalski.

Lista powołanych na zgrupowanie selekcyjne w Grodzisku Wielkopolskim: Patryk Warczak (Wisła Kraków), Jakub Gut (AP 21 Kraków), Oskar Osipiuk (Jagiellonia Białystok), Dominik Kulon (Karpaty Krosno), Damian Kołtański (Lech Poznań), Michał Marszałkiewicz (Lech Poznań), Mateusz Stochniałek (Lech Poznań), Miłosz Pacek (Motor Lublin), Piotr Bańda (Newcastle United FC, Anglia), Maciej Wróbel (Odra Opole), Łukasz Gajda (Odra Centrum Wodzisław Śląski), Jakub Kuczera (Odra Centrum Wodzisław Śląski), Maciej Białczyk (Pogoń Szczecin), Olaf Korczakowski (Pogoń Szczecin), Jakub Kisiel (MKS Polonia Warszawa), Kacper Trelowski (Raków Częstochowa), Hubert Konstanty (Śląsk Wrocław), Paweł Koncewicz-Żyłka (Unia Tarnów), Michał Robakiewicz (UKS SMS Łódź), Jakub Barański (Wda Świecie), Wiktor Pokorowski (Wda Świecie), Fabian Mrozek (FC Wrocław Academy Wrocław), Jakub Świątek (Wigry Suwałki), Paweł Kruszelnicki (Zagłębie Lubin).

https://twitter.com/akademiawisly/status/986304325403185152

Źródło: akademiawisly.pl

U-16

2017.10.17 Sławomir Chmiel z powołaniem do reprezentacji Polski do lat 16

Miło nam poinformować, że Sławomir Chmiel został powołany przez selekcjonera Przemysława Małeckiego do reprezentacji Polski do lat 16 na dwumecz z Holandią.

Zgrupowanie rozpocznie się 21 października w Pruszkowie i potrwa tydzień. W jego trakcie Polacy udadzą się do Sassenheim (Holandia), gdzie rozegrają dwumecz – 25 i 27 października – z rówieśnikami z Holandii. Chmiel urodził się 5 stycznia 2002, do Wisły trafił w połowie sezonu 2015/16, wcześniej reprezentował barwy Orła Myślenice. W Krakowie początkowo występował w roli środkowego pomocnika, ale ostatecznie został przesunięty na lewe skrzydło, gdzie świetnie wykorzystuje swoje możliwości. Od sierpnia trenuje i występuje w roczniku 2001, w którym jest wiodącą postacią.

Dla Chmiela jest to kolejne powołanie do reprezentacji Polski. Na przełomie maja i czerwca bieżącego roku zdążył już wystąpić w turnieju w Uzbekistanie, gdzie zagrał przeciwko gospodarzom, Białorusi i Japonii. W trzech meczach odnotował wtedy trzy asysty.

Źródło: akademiawisly.pl

2017.11.02 Występy Sławomira Chmiela w reprezentacji Polski do lat 16

Poprzedni tydzień Sławomir Chmiel spędził na zgrupowaniu reprezentacji Polski do lat 16, która rozegrała dwa sparingi z Holandią. Dwukrotnie uległa, a Wiślak zagrał łącznie przez 40 minut.

Mecze w Oegstgeest nie będą mile wspominane przez Polaków. W pierwszym, rozegranym 25 października, ulegli aż 0:7. Chmiel pojawił się na boisku w drugiej połowie, zagrał 15 minut. Dwa dni później podopieczni trenera Przemysława Majeckiego mieli okazję się odegrać, ale ponownie musieli uznać wyższość pomarańczowych, którzy wygrali 3:0. Tym razem skrzydłowy Wisły 2001 zagrał 25 minut.

Źródło: akademiawisly.pl

U-17

Kamil Broda
Kamil Broda

2018.02.07 Kamil Broda powołany do reprezentacji Polski do lat 17

Dodatkowe powołanie otrzymał w ostatnich Kamil Broda, dla którego selekcjoner Bartłomiej Zalewski znalazł miejsce w samolocie do Hiszpanii, gdzie Polacy odbędą zgrupowanie i zagrają dwa mecze sparingowe.

Zgrupowanie w ośrodku Marbella rozpoczyna się dzisiaj – wylotem reprezentacji do Hiszpanii – i potrwa do 15 lutego. W tym czasie formę Biało-Czerwonych sprawdzą rówieśnicy ze Szkocji (10 lutego) i Francji (13 lutego). Kamil Broda trafił na Reymonta w 2013 roku, wcześniej był zawodnikiem Wawelu Kraków, gdzie poznawał pierwsze tajniki bramkarstwa. Później pod skrzydłami trenera Jakuba Bubetty otrzymał pierwsze powołanie do reprezentacji Polski (we wrześniu 2015 roku), a od tego sezonu trenuje z CLJ.

Kadra Polski na zgrupowanie: Kamil Broda (Wisła Kraków) Mateusz Młyński (Arka Gdynia), Olaf Kobacki (Atalanta BC, Włochy), Javier Ajenjo Hyjek (Club Atlético de Madrid, Hiszpania), Marcel Lotka (TSV Bayer 04 Leverkusen, Niemcy), Paweł Żuk (Everton FC, Anglia), Bartosz Bida (Jagiellonia Białystok), Mikołaj Nawrocki (Jagiellonia Białystok), Jakub Białczyk (Lech Poznań), Szymon Czyż (Lech Poznań), Jakub Karbownik (Lech Poznań), Oskar Nowak (Lech Poznań), Karol Smajdor (Lech Poznań), Wiktor Pleśnierowicz (Lech Poznań), Mateusz Żukowski (Lechia Gdańsk), Michał Karbownik (Legia Warszawa), Jędrzej Grobelny (Pogoń Szczecin), Mateusz Maćkowiak (RB Leipzig, Niemcy), Mateusz Bogusz (Ruch Chorzów), Kajetan Kunka (Rozwój Katowice), Bartłomiej Eizenchart (UKS SMS Łódź), Patryk Richert (TSV München von 1860, Niemcy), Michał Bogacz (Zagłębie Lubin).

Źródło: akademiawisly.pl

2018.03.12 Kamil Broda z powołaniem

Golkiper Białej Gwiazdy Kamil Broda otrzymał powołanie do reprezentacji Polski U-17. Trener Bartłomiej Zalewski uzupełnił tym samym kadrę na zgrupowanie w Wałbrzychu, które odbędzie się w dniach 15-19 marca.

Obóz ma pomóc młodym zawodnikom w odpowiednim przygotowaniu się do turnieju Elite Round eliminacji do mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni zmierzą się w Legnicy z Gruzją (21 marca), Macedonią (24 marca) i Irlandią (27 marca).

Powodzenia, Kamil!

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Źródło: wisla.krakow.pl


U-18

2017.08.18 Kacper Laskoś powołany do reprezentacji U-18

17-letni obrońca Wisły Kraków, Kacper Laskoś, otrzymał powołanie do reprezentacji Polski U-18 na towarzyski turniej, który na przełomie sierpnia i września zostanie rozegrany we Francji.

"Biało-czerwoni" zmierzą się w nim z Francją (30 sierpnia, 19:00), Chile (1 września, 15:00) oraz Belgią (3 września, 14:00).

Źródło: 90minut.pl

Źródło: wislaportal.pl

2018.06.07 Broda i Śliwa z powołaniem do kadry U-18

Dwóch Wiślaków - Kamil Broda i Maciej Śliwa - znalazło się w gronie piłkarzy powołanych na konsultację szkoleniową reprezentacji Polski U-18. Odbędzie się ona w dniach 10-12 czerwca w Grodzisku Wielkopolskim.

Jest to premierowe powołanie dla obu graczy Białej Gwiazdy w tej kategorii wiekowej, którzy do tej pory sprawdzani byli w kadrze U-17.

Panowie, gratulujemy!

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Źródło: wisla.krakow.pl

U-19

U-20

2017.08.22 Kamil Wojtkowski powołany do młodzieżowej reprezentacji Polski

Pomocnik krakowskiej Wisły, Kamil Wojtkowski, otrzymał powołanie do kadry Polski U-20, która na przełomie sierpnia i września zmierzy się towarzysko ze Szwajcarią i Włochami.

Spotkania te odbędą się w ramach nowo powstałych rozgrywek o nazwie Elite League i zaplanowano je odpowiednio na 31 sierpnia w Rzeszowie oraz 5 września we włoskiej Imola.

W Elite League (dawniej Turnieju Czterech Narodów) oprócz Polski, Szwajcarii i Włoch wezmą udział reprezentacje Niemiec, Francji, Czech, Anglii i Holandii.

Źródło: 90minut.pl

Źródło: wislaportal.pl

U-21

2017.09.01 Występ Jakuba Bartosza w meczu eliminacyjnym reprezentacji młodzieżowej

Jakub Bartosz rozegrał pełne 90 minut w wyjazdowym meczu eliminacji Mistrzostw Europy kadry U-21, przeciwko Gruzji. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem Polski 3-0.

Gruzja (U-21) - Polska (U-21) 0-3 (0-0)

0-1 Dawid Kownacki (58. k.)

0-2 Dawid Kownacki (65.)

0-3 Bartosz Kapustka (70.)

Polska: Bartłomiej Drągowski - Jakub Bartosz, Mateusz Wieteska, Paweł Bochniewicz, Robert Gumny - Szymon Żurkowski, Jakub Piotrowski, Sebastian Szymański (88. Paweł Tomczyk), Bartosz Kapustka (85. Damian Rasak) - Dawid Kownacki, Oskar Zawada (66. Karol Świderski).

Pozostałymi grupowymi rywalami "biało-czerwonych" są: Dania, Finlandia, Litwa i Wyspy Owcze.

Źródło: wislaportal.pl