Wiślacy w kadrach U - sezon 2018/2019

Z Historia Wisły

Spis treści

U-13

2018.10.23 Czterech wiślaków z powołaniami do reprezentacji

Selekcjoner reprezentacji Polski do lat 13 i 14 ogłosił powołania na listopadowe zgrupowania obu roczników. Wśród wyróżnionych znaleźli się nasi czterej zawodnicy.

Oba zgrupowania odbędą się w Pruszkowie. Jako pierwsi pojadą trzej zawodnicy z rocznika 2006 – Tomasz Stanaszek, Karol Szablowski i Adam Pieniądz. Delegacja Białej Gwiazdy będzie, obok Zagłębia Lubin, najliczniejszą podczas zgrupowania, które odbędzie się 12-16 listopada. Trzy dni później pojedzie Wojciech Urbański, który ma już za sobą debiut w narodowych barwach. W październiku zagrał przeciwko reprezentacji Ukrainy.

Źródło: akademiawisly.pl

U-14

2018.09.21 Wojciech Urbański z powołaniem do kadry

Wojciech Urbański
Wojciech Urbański

Wojciech Urbański, który latem dołączył do naszej Akademii, otrzymał od selekcjonera Bartłomieja Zalewskiego powołanie do reprezentacji Polski do lat 14, która 6 października rozegra mecz towarzyski z Ukrainą.

Urbański jest nowym zawodnikiem Wisły, wcześniej reprezentował KS Tymbark. Mimo, że urodził się 12 stycznia 2005 roku, to w obecnym sezonie występował już w barwach starszego rocznika w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U15. Jest też etatowym reprezentantem Małopolski, a najczęściej występuje jako środkowy pomocnik.

Reprezentacja Polski do lat 14 sparing z Ukrainą rozegra 6 października w Boguchwale.

Powołani zawodnicy: Wojciech Urbański (Wisła Kraków), Krystian Okoniewski (Hetman Zamość), Oliwier Wojciechowski (Jagiellonia Białystok), Jakub Litwiński, Kajetan Wojtasiak (Pogoń Szczecin), Bartosz Krasuski (Drukarz Warszawa), Mateusz Jasiński (Escola Varsovia Warszawa), Bartosz Brzęk (Jaguar Gdańsk), Bartłomiej Juszczyk (Korona Kielce), Jan Niedzielski, Bartosz Tomaszewski (Lech Poznań), Tomasz Walczak (Legia Warszawa), Jan Bonikowski (Olimpia Grudziądz), Marcel Szymański (Radomiak Radom), Miłosz Rogula (Raków Częstochowa), Filip Luberecki (Rona Ełk), Bartosz Dubel (Warta Poznań), Wiktor Galuba, Oskar Kozdroń, Oliwier Sławiński (Zagłębie Lubin).

Źródło: akademiawisly.pl

2018.10.23 Czterech wiślaków z powołaniami do reprezentacji

Selekcjoner reprezentacji Polski do lat 13 i 14 ogłosił powołania na listopadowe zgrupowania obu roczników. Wśród wyróżnionych znaleźli się nasi czterej zawodnicy.

Oba zgrupowania odbędą się w Pruszkowie. Jako pierwsi pojadą trzej zawodnicy z rocznika 2006 – Tomasz Stanaszek, Karol Szablowski i Adam Pieniądz. Delegacja Białej Gwiazdy będzie, obok Zagłębia Lubin, najliczniejszą podczas zgrupowania, które odbędzie się 12-16 listopada. Trzy dni później pojedzie Wojciech Urbański, który ma już za sobą debiut w narodowych barwach. W październiku zagrał przeciwko reprezentacji Ukrainy.

Źródło: akademiawisly.pl

U-15

2018.07.31 Mariusz Kutwa powołany na konsultację kadry

Mariusz Kutwa.
Mariusz Kutwa.

Selekcjoner Bartłomiej Zalewski rozesłał pierwsze powołania selekcyjne na zgrupowanie reprezentacji Polski. Wśród wyróżnionych znalazł się obrońca Wisły Kraków, Mariusz Kutwa. Gratulujemy!

Dzień otwarty dla bramkarzy

Zgrupowanie odbędzie się w dniach 13-17 sierpnia w Warszawie. Mariusz Kutwa to urodzony 17 lutego 2004 roku środkowy obrońca, który do Wisły trafił rok temu z Halnego Kamienica. W poprzednim sezonie regularnie występował w swoim roczniku, będąc też zawodnikiem reprezentacji województwa. Rundę wiosenną rozpoczął w starszym roczniku w Centralnej Lidze Juniorów – zagrał w trzech pierwszych meczach, ale wypadł ze składu z powodu kontuzji. Po powrocie do zdrowia grał już w swoim roczniku.

Kadra na konsultację: Mariusz Kutwa (Wisła Kraków), Sebastian Kieraś (APPN Mielec), Kamil Głogowski (AP 21 Kraków), Jakub Wocial (AP 21 Kraków), Arkadiusz Krzyżanowski (BKS Lublin), Aleksander Gazda (Beniaminek Krosno), Patryk Winiarski (Beniaminek Krosno), Jakub Niemczyk (Burton Albion FC, Anglia), Ashley Antoni (Chelsea FC, Anglia), Maximilien Goraj (Jagiellonia Białystok), Bartłomiej Maliszewski (Jagiellonia Białystok), Miłosz Matysik (Jagiellonia Białystok), Michał Mościcki (Jagiellonia Białystok), Szymon Żabiuk (Jagiellonia Białystok), Iwo Kaczmarski (Korona Kielce), Radosław Seweryś (Korona Kielce), Dawid Bugaj (Molde FK, Norwegia), Franciszek Antkiewicz (MOSP Białystok), Fryderyk Janaszek (Motor Lublin), Tomasz Lemiecha (Motor Lublin), Bartosz Bajorek (Stal Mielec), Paweł Ofiara (Stal Mielec), Radosław Dąbrowski (Stal Rzeszów), Adrian Opolski (Top 54 Biała Podlaska).

Źródło: akademiawisly.pl

U-16

2018.08.31 Daniel Hoyo-Kowalski z powołaniem na Czechy

Daniel Hoyo-Kowalski.Źródło: akademiawisly.pl
Daniel Hoyo-Kowalski.
Źródło: akademiawisly.pl

Selekcjoner reprezentacji Polski do lat 16 ogłosił nazwiska zawodników, powołanych na wrześniowy dwumecz z Czechami. Jednym z wybrańców Marcina Dorny jest Daniel Hoyo-Kowalski.

Reprezentacja Polski do lat 16 zagra z rówieśnikami z Czech 18 i 20 września. W poprzednim sezonie Hoyo-Kowalski regularnie mógł liczyć na powołania do kadry, w której był podstawowym zawodnikiem. Przypomnijmy, że na początku miesiąca został wybrany KURO Piłkarzem Sezonu 2017/18 w Akademii.

Kadra Polski na dwumecz z Czechami: Daniel Hoyo Kowalski (Wisła Kraków), Brian Woschek (TSV Bayer 04 Leverkusen, Niemcy), Fryderyk Gerbowski (Escola Varsovia Warszawa), Krzysztof Bąkowski (Lech Poznań), Radosław Cielemęcki, Ariel Mosór, Szymon Włodarczyk (Legia Warszawa), Filip Balcewicz, Mateusz Łęgowski, Nikodem Sujecki, Bartosz Baranowicz (Rozwój Katowice), Michael Kostka, Daniel Krasucki, Kacper Smorgol, Mateusz Musiałowski (UKS SMS Łódź), Paweł Koncewicz-Żyłka (Unia Tarnów), Patryk Kusztal, Jakub Malec, Bartosz Matuła, Marcel Żurek (Zagłębie Lubin).

Źródło: akademiawisly.pl

2018.09.25 Hoyo-Kowalski z kolejnym występem w reprezentacji

Kolejny występ z Orłem na piersi, ale pierwszy w kategorii do lat 16, ma za sobą Daniel Hoyo-Kowalski, który w poprzednim tygodniu zagrał przeciwko rówieśnikom z Czech.

Hoyo-Kowalski na zgrupowaniu reprezentacji Polski do lat 16 przebywał w poprzednim tygodniu. Kadra w tym czasie rozegrała dwa mecze towarzyskie z Czechami. W pierwszym z nich, 20 września, wystąpił środkowy obrońca, który na początku sierpnia wybrany został KURO Piłkarzem Sezonu 2017/18. Zagrał od pierwszej do ostatniej minuty, ale dla Polaków nie było to udane starcie – bowiem przegrali oni 0:2. W rewanżu dwa dni później zagrali już lepiej – spotkanie skończyło się zwycięstwem Polski 3:1.

Polska – Czechy 0:2 (0:0)

Polska: Nikodem Sujecki – Bartosz Matuła, Daniel Hoyo-Kowalski, Ariel Mosór, Mateusz Łęgowski, Jakub Malec, Radosław Cielemęcki, Daniel Krasucki, Mateusz Musiałowski, Patryk Kusztal, Michael Kostka.

Polska – Czechy 3:1 (0:0)

Mateusz Łęgowski 51, Patryk Kusztal 55, Marcel Żurek 62

Polska: Krzysztof Bąkowski – Jakub Malec, Ariel Mosór, Filip Balcewicz, Bartosz Matuła, Bartosz Baranowicz, Mateusz Łęgowski, Radosław Cielemęcki, Patryk Kusztal, Szymon Włodarczyk, Michael Kostka

Źródło: akademiawisly.pl

2018.10.05 Buksa i Hoyo-Kowalski z powołaniami do kadry U-16

Selekcjoner młodzieżowej reprezentacji Polski do lat 16 dokonał wyboru zawodników na zgrupowanie w Ustroniu oraz na dwumecz z Austrią. Wyróżnienie od trenera Marcina Dorny otrzymali młodzi zawodnicy Wisły: Aleksander Buksa i Daniel Hoyo-Kowalski.

Pierwszą towarzyską potyczkę z Austrią zaplanowano na wtorek 23 października na godzinę 14.00. Spotkanie rewanżowe odbędzie się dwa dni później o godzinie 12.00.

Gratulacje!

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

2018.10.19 Patryk Warczak również w reprezentacji do lat 16

Do Aleksandra Buksy i Daniela Hoyo-Kowalskiego dołącza Patryk Warczak! Boczny obrońca drużyny U17 został dowołany przez selekcjonera Marcina Dornę na dwumecz reprezentacji Polski z Austrią.

Zgrupowanie rozpoczyna się już jutro i potrwa do 26 października. W tym czasie Polacy rozegrają dwa sparingi. 23 i 25 października zmierzą się z rówieśnikami z Austrii. Warczak w tym sezonie głównie występuje na lewej obronie, choć w poprzednich sezonach częściej grywał na środku bądź prawej stronie defensywy. Miesiąc temu trenował z pierwszą drużyną Wisły, a niedawno, w dniu swoich 15. urodzin – 3 października, podpisał profesjonalny kontrakt, swój pierwszy w życiu.

Źródło: akademiawisly.pl

2018.10.23 Buksa z golem w reprezentacji

Debiutancką bramkę dla reprezentacji Polski do lat 16 zdobył dzisiaj Aleksander Buksa. Nasz wychowanek otworzył wynik towarzyskiego meczu z Austrią, który Polacy wygrali 4:1. Spotkanie rozgrywane było w Ustroniu

Buksa rozpoczął dzisiejszy mecz od pierwszej minuty, jako najbardziej ofensywny zawodnik. Wybór selekcjonera Marcina Dorny okazał się słuszny – już w 19. minucie wpisał się na listę strzelców. Miał też okazję, żeby podwyższyć prowadzenie, ale uderzył tylko w słupek.

Jednak Polacy tego dnia ogólnie byli bardzo skuteczni – w drugiej połowie bramki strzelali jeszcze Bartłomiej Kafel, Filip Balcewicz i Patryk Kusztal, którego chwilę później zmienił Patryk Warczak. Nasz zawodnik zameldował się na ostatnie pięć minut na lewej obronie. Austriacy odpowiedzieli honorowym trafieniem Philippa Wydry. Cały mecz na ławce przesiedział Daniel Hoyo-Kowalski. W czwartek odbędzie się mecz rewanżowy.

Polska – Austria 4:1 (1:0)

Aleksander Buksa 19′, Bartłomiej Kafel 59′, Filip Balcewicz 68′, Patryk Kusztal 74′ – Philipp Wydra 76′

Polska: Jakub Ojrzyński – artosz Matuła (76′ Hubert Czerwiński), Filip Balcewicz, Ariel Mosór, Jakub Malec – Michael Kostka (69′ Filip Wilak), Bartosz Baranowicz (41′ Bartłomiej Kafel), Fryderyk Gerbowski, Radosław Cielemęcki (52′ Kacper Smorgol), Patryk Kusztal (76′ Patryk Warczak) – Aleksander Buksa (70′ Szymon Włodarczyk).

Źródło: akademiawisly.pl

2018.10.25 Dwukrotny popis Buksy, występy Warczaka i Hoyo-Kowalskiego!

Dziś o godzinie 12.00 rozegrane zostało drugie w ciągu dwóch dni starcie młodzieżowej reprezentacji Polski do lat 16 z rówieśnikami z Austrii. Spotkanie sprzed dwóch dni podopieczni Marcina Dorny wygrali 4:1, dziś zaś zwyciężyli 4:2. Do triumfu przyczynili się młodzi Wiślacy - Aleksander Buksa, Patryk Warczak i Daniel Hoyo-Kowalski. Jak spisali się nasi Biało-Czerwoni?

Na największą pochwałę zasługuje Alek Buksa - w pierwszym ze spotkań „Buksik” zagrał pełne 90 minut i otworzył wynik spotkania strzałem w długi róg. W drugim meczu Wiślak zaczął spotkanie na ławce rezerwowych, zaś na placu gry zameldował się w 55. minucie. Już kilkadziesiąt sekund później mogący występować na skrzydle napastnik pokonał golkipera gości, a swój wyczyn powtórzył 15 minut później. Trzy bramki w dwóch spotkaniach muszą robić wrażenie!

Patryk Warczak jest drugim z Wiślaków, którzy rozegrali oba mecze. 15-latek, który niedawno podpisał profesjonalny kontrakt z Białą Gwiazdą w pierwszym ze spotkań wszedł na plac gry w 76. minucie, zaś w dzisiejszym meczu rozegrał 55. minut. Uniwersalny obrońca przyczynił się do zwycięstw i wspomógł defensywę polskiej reprezentacji.

Podobnie było z Danielem Hoyo-Kowalskim - Wiślak mogący grać zarówno jako stoper, jak i defensywny pomocnik rozegrał pełne 80 minut w dzisiejszym spotkaniu. Dla Hoyo-Kowalskiego był to drugi występ w kadrze U-16 - pierwszy z nich miał miejsce ponad miesiąc temu, w starciu przeciwko Czechom.

23.10.2018

Polska - Austria 4:1 (1:0)

1:0 Buksa 19’

2:0 Kafel 59’

3:0 Balcewicz 68’

4:0 Kusztal 74’

4:1 Wydra 76’

80 minut Aleksandra Buksy, 5 minut Patryka Warczaka

25.10.2018

Polska - Austria 4:2 (2:2)

1:0 Smorgol 12’

1:1 Seiler 13’

2:1 Włodarczyk 21’

2:2 Tipotsch 34’

3:2 Buksa 56’

4:2 Buksa 71’

80 minut Daniela Hoyo-Kowalskiego, 55 minut Patryka Warczaka i 25 minut Aleksandra Buksy

Brawo, Panowie!

Jakub Pobożniak

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Źródło: wisla.krakow.pl

2018.11.10 Buksa i Hoyo-Kowalski powołani na Irlandię Północną

Po raz kolejny uznanie w oczach selekcjonera reprezentacji Polski do lat 16, Marcina Dorny, znaleźli zawodnicy Wisły Kraków. Powołania na listopadowy dwumecz z Irlandią Północną otrzymali Aleksander Buksa i Daniel Hoyo-Kowalski.

Spotkania odbędą się 27 listopada o 13:00 w Poznaniu oraz 29 listopada o 13:00 w Swarzędzu. Wiślacy ostatnio wystąpili w wygranych meczach z Austrią – 4:1 i 4:2. Buksa w tych meczach strzelił trzy gole. Powodzenia, Panowie!

Kadra na dwumecz z Irlandią Północną: Aleksander Buksa, Daniel Hoyo-Kowalski (Wisła Kraków), Brian Woschek (TSV Bayer 04 Leverkusen, Niemcy), Bartłomiej Kafel (Cracovia), Fryderyk Gerbowski (Escola Varsovia Warszawa), Krzysztof Bąkowski, Jerzy Tomal, Filip Wilak (Lech Poznań), Radosław Cielemęcki, Ariel Mosór, Jakub Ojrzyński, Szymon Włodarczyk (Legia Warszawa), Filip Balcewicz, Mateusz Łęgowski, Olaf Korczakowski (Pogoń Szczecin), Mateusz Musiałowski (UKS SMS Łódź), Adrian Bukowski, Patryk Kusztal, Jakub Malec, Bartosz Matuła (Zagłębie Lubin).

Źródło: akademiawisly.pl

2018.11.27 Występ Wiślaków przeciwko Irlandii Północnej

Bezbramkowo zakończył się pierwszy z dwóch zaplanowanych meczów towarzyskich reprezentacji Polski do lat 16 z Irlandią Północną. Z Orłem na piersi wystąpiło dwóch zawodników Wisły Kraków.

Zarówno Aleksander Buksa, jak i Daniel Hoyo-Kowalski, rozpoczęli mecz w wyjściowej jedenastce. Napastnik został zmieniony w 72. minucie, natomiast obrońca zagrał pełne 80 minut. Drugie spotkanie między obu reprezentacjami zostanie rozegrane w czwartek o godz. 13:00 w Swarzędzu.

Dla obu zawodników był to trzeci występ w reprezentacji do lat 16.

Polska – Irlandia Północna 0:0

Polska: Krzysztof Bąkowski – Jerzy Tomal, Daniel Hoyo Kowalski, Ariel Mosór, Jakub Malec, Mateusz Łęgowski, Radosław Cielemęcki, Mateusz Musiałowski (67′ Olaf Korczakowski), Aleksander Buksa (72′ Szymon Włodarczyk), Patryk Kusztal, Dominik Wasilewski (50; Fryderyk Gerbowski)

Źródło: akademiawisly.pl

2019.02.20 Warczak z powołaniem na zgrupowanie reprezentacji do lat 16

Selekcjoner reprezentacji Polski do lat 16 Marcin Dorna ogłosił kadrę na konsultację selekcyjną. Wśród zawodników, którzy zostali wyróżnieni znalazł się nasz zawodnik, Patryk Warczak.

Zgrupowanie, które odbędzie się w dniach 4-8 marca w Grodzisku Wielkopolskim, będzie miało na celu sprawdzenia grupy kilkunastu zawodników z rocznika 2003, będących w orbicie zainteresowań selekcjonera. Warczak do tej pory uzbierał 4 występy w młodzieżowych reprezentacjach – ostatni raz wystąpił w październiku, gdy wziął udział w zwycięskim dwumeczu z Austrią (4:1 i 4:2).

Źródło: akademiawisly.pl

U-17

2018.10.29 Michał Kot w kadrze Polski U-17

Bramkarz wiślackiej Akademii, Michał Kot, otrzymał powołanie do kadry Polski U-17, na konsultację selekcyjną i mecze towarzyskie z Wartą Poznań U-19 (13 listopada o godzinie 11:00) i Elaną Toruń (15 listopada o godzinie 11:00).

Przypomnijmy, że ten 16-letni zawodnik trafił do Wisły latem bieżącego roku, występując wcześniej w BKS-ie Lublin.

Źródło: PZPN, własne

Źródło: wislaportal.pl

2018.11.05 Michał Kot powołany na konsultacje szkoleniowe kadry U-17!

Miła informacja dotarła do nas z rana. Powołanie do kadry U-17 na konsultację szkoleniową otrzymał bramkarz wiślackiej CLJ, Michał Kot. Dla 15-letniego golkipera to pierwsze wyróżnienie przez trenera Przemysława Małeckiego.

Urodzony 23 listopada 2002 roku Kot zaczął treningi w wieku 8 lat w rodzinnym Łukowie i po czterech latach przeniósł się z akademii AMPlus do łukowskich Orląt. W 2017 roku wyróżniającego się w rozgrywkach regionalnych golkipera przechwycił BKS Lublin, z którym 15-latek miał okazję występować w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-17.

W ubiegłym roku nastoletni bramkarz przebywał na testach w Leicester City, zaś od lipca Kot jest piłkarzem Białej Gwiazdy. Teraz przyszedł czas na pierwsze powołanie do reprezentacji do lat 17.

Brawo, Michał!

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Źródło: wisla.krakow.pl

U-18

2018.10.01 Kamil Broda powołany na konsultacje reprezentacji U-18!

Kamil Broda
Kamil Broda

Powołań ciąg dalszy! Po raz pierwszy na konsultacje reprezentacji młodzieżowej U-18 dowodzonej przez Wojciecha Tomaszewskiego powołany został golkiper Białej Gwiazdy, Kamil Broda!

Wiślak, który dotychczas powoływany był do reprezentacji U-17, ale nie rozegrał w niej meczu będzie miał okazję wykazać się na konsultacjach, które odbędą się w Gutowie Małym od 8 do 14 października. Broda o przyszłe powołania rywalizować będzie m.in. z Marcelem Zapytowskim z Wisły Płock, który ma już za sobą debiut w Lotto Ekstraklasie. Brawo, Kamil!

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Źródło: wisla.krakow.pl

2018.10.09 Maciej Śliwa powołany na konsultację szkoleniową U-18

Do piłkarzy kadry U-18 przebywających na konsultacji selekcyjnej w Gutowie Małym dołączy Maciej Śliwa, który zastąpi Mikołaja Nawrockiego z Jagiellonii Białystok. Wcześniej powołanie od trenera Wojciecha Tomaszewskiego otrzymał młody golkiper Wisły - Kamil Broda.

Zawodnicy Białej Gwiazdy w Gutowie Małym przebywać będą do 14 października.

Życzymy powodzenia!

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Źródło: wisla.krakow.pl

U-19

2018.10.01 Marcin Grabowski z powołaniem do kadry U-19!

Marcin Grabowski
Marcin Grabowski

Obrońca Białej Gwiazdy Marcin Grabowski ponownie znalazł uznanie w oczach trenera kadry U-19 - Dariusza Gęsiora. Wiślak otrzymał powałanie na zgrupowanie Biało-Czerwonych w Bełchatowie, w czasie którego rozegrają mecze towarzyskie z Macedonią i z Walią.

Podczas wrześniowej przerwy reprezentacyjnej Grabowski reprezentował Polskę U-19 w dwumeczu ze Szkocją (1:3, 4:3). Swój występ w rewanżowym starciu z podopiecznymi trenera Billy'ego Starka młody defensor Białej Gwiazdy okrasił bramką z rzutu wolnego, która padła w 76. minucie. Gratulacje, „Grabo”!

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Źródło: wisla.krakow.pl

2018.10.01 Wygrana Polski U-19, występ Grabowskiego

11-10-2018 19:20

Piłkarska reprezentacji Polski do lat 19 ma za sobą pierwszy mecz towarzyski rozegrany podczas październikowej przerwy. Zawodnicy trenera Dariusza Gęsiora pokonali w Bełchatowie rówieśników z Macedonii 4:3, a pełne 90 minut zanotował obrońca Białej Gwiazdy - Marcin Grabowski.

Biało-Czerwoni pechowo weszli w mecz, bowiem w 28. minucie piłkę do własnej siatki skierował Kiwior. Na szczęście 11 minut później do wyrównania doprowadził Bogusz. Po stu dwudziestu sekundach Polacy prowadzili już 2:1 i do szatni schodzili w dobrych nastrojach.

Po zmianie stron Polacy zaaplikowali rywalowi dwie kolejne bramki, tym razem na listę strzelców wpisali się Nawrocki i Bargiel. Gdy wydawało się, że Biało-Czerwoni dowiozą ten rezultat do końca spotkania, Macedończycy zadali dwa ciosy, nawiązując kontakt z gospodarzami.

Polska - Macedonia 4:3 (2:1) 0:1 Kiwior 28' (sam.) 1:1 Bogusz 39' 2:1 Sobol 41' 3:1 Nawrocki 50' 4:1 Bargiel 59' 4:2 Kolevski 71' 4:3 Taleski 88'

Polska: Kochalski - Michalski, Kiwior, Nawrocki (65' Mosakowski), Grabowski - Liszka (65' Pięczek), Żurawski, Norkowski (46' Bargiel), Bogusz (74' Poręba), Długosz (46' Wełniak) - Sobol (74' Borkowski)

Macedonia (skład wyjściowy): Timevski - Ivanovski, Stratorski, Naumčeski, Perčevski, Osmanoski, Grozdanovski, Čurlinov, Kolevski, Beriša, Adem

Żółte kartki (Polska): Bogusz, Bargiel, Poręba

Sędziował: Paweł Malec (Polska)

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Źródło: wisla.krakow.pl

2018.10.15 Kolejny występ Marcina Grabowskiego w kadrze U-19

Obrońca krakowskiej Wisły, Marcin Grabowski, wystąpił w towarzyskim meczu reprezentacji Polski U-19, która zmierzyła się w wyjazdowej potyczce z Walią. Spotkanie zakończyło się porażką "biało-czerwonych" 0-2, a Grabowski wyszedł w podstawowym składzie naszego zespołu.

Walia (U-19) - Polska (U-19) 2-0 (1-0)

1-0 Brennan Johnson (29. k.)

2-0 Brennan Johnson (76.)

Źródło: PZPN

Źródło: wislaportal.pl

2018.11.06 Marcin Grabowski powołany do kadry U-19

Obrońca krakowskiej Wisły, Marcin Grabowski, otrzymał powołanie na zgrupowanie reprezentacji Polski U-19, które odbędzie się od 11 do 21 listopada w Belfaście. Podczas niego nasza drużyna wystąpi na turnieju eliminacyjnym Mistrzostw Europy, który zaplanowano w dniach od 14 do 20 listopada br.

W jego ramach Polacy zmierzą się z Irlandią Północną (14.11.2018, godz. 19:00), Kazachstanem (17.11.2018, godz. 14:00) oraz z Serbią (20.11.2018, godz. 13:00).

Źródło: PZPN

Źródło: wislaportal.pl

2018.11.14 Remis Polski U-19 z Irlandią Północną, 90 minut Grabowskiego

Lewy obrońca Białej Gwiazdy Marcin Grabowski wystąpił dzisiaj z białym orzełkiem na piersi w pierwszym spotkaniu turnieju I rundy kwalifikacji mistrzostw Europy. Polska U-19 spotkała się z równieśnikami z Irlandii Północnej, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Selekcjoner Dariusz Gęsior postawił na Marcina Grabowskiego przy dobieraniu pierwszej jedenastki. Defensor Wisły przebywał na murawie przez pełne 90 minut i znacząco przyczynił się do utrzymania przez Polaków czystego konta w potyczce rozegranej w Portadown.

Piłkarze reprzentacji Polski U-19 kolejny mecz rozegrają już 17 listopada o godzinie 15.00. Ich rywalem będzie drużyna Kazachstanu.

Irlandia Północna - Polska 0:0

Irlandia Północna: Dunne - Balmer, Leighton, Finlayson - O'Mahony, Mccalmont, Palmer, Galbraith, Donnelly - Mccann, Lewthwaite (82' Smyth)

Polska: Sokół - Michalski, Nawrocki, Kiwior, Grabowski - Tabiś (89' Łoś), Kisiel, Żurawski, Bogusz, Skóraś (77' Młyński) - Sobol (69' Wełniak)

Żółte kartki: Donnelly, Mccann - Bogusz

Krzysztof Pulak

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Źródło: wisla.krakow.pl

U-21

2018.08.22 Martin Kostal powołany do słowackiej młodzieżówki

Martin Kostal
Martin Kostal

Słowacki skrzydłowy Białej Gwiazdy, Martin Košťál, został powołany do reprezentacji Słowacji U-21 na mecz towarzyski z Włochami (6 września w Dunajskiej Stredzie) oraz starcie z Islandią (11 września w Reykjaviku) w ramach eliminacji do młodzieżowych mistrzostw Europy.

Dla Martina Košťála to pierwsze powołanie do kadry U-21, dowodzonej przez Adriana Gulę. Słowacy plasują się jak dotąd na drugim miejscu w tabeli grupy 2, tracąc sześć punktów do Hiszpanii i mając oczko przewagi nad reprezentacją Irlandii Północnej. Do Mistrzostw Europy zakwalifikują się zwycięzcy grup oraz cztery najlepsze drużyny z drugich miejsc. Do końca eliminacji zostały dwa spotkania.

Powodzenia, Martin!

Biuro Prasowe Wisły Kraków

Źródło: wisla.krakow.pl

2018.10.01 Martin Kostal z kolejnym powołaniem!

Zbliżającą się przerwę w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy Martin Košťál po raz kolejny spędzi ze słowacką młodzieżówką. Skrzydłowy Białej Gwiazdy został powołany na zgrupowanie kadry U-21 i spotkania z Estonią i Irlandią Północną w eliminacjach do mistrzostw Europy.

Wiślak, który ostatnio zadebiutował w kadrze naszych południowych sąsiadów będzie miał okazję na kolejne występy o stawkę - Słowacja liczy się bowiem nadal w grze o miejsce na europejskim czempionacie, lecz nie może pozwolić sobie na stratę punktów. Pierwszy mecz Słowaków - z Estonią odbędzie się 12 października w Dunajskiej Stredzie, zaś drugi, z Irlandią Północną będzie miał miejsce 16 października w Belfaście.

Słowacy muszą wygrać oba mecze, by mieć szansę na awans z drugiego miejsca - spośród dziewięciu grup tylko cztery ekipy plasujące się za liderem wywalczą sobie bezpośredni awans na Euro U-21.

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Źródło: wisla.krakow.pl

2018.10.02 Jakub Bartosz powołany do kadry U-21!

Jakub Bartosz
Jakub Bartosz

Trener reprezentacji Polski do lat 21 Czesław Michniewicz dokonał selekcji zawodników na mecze w ramach eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy. W gronie powołanych znalazł się także zawodnik Białej Gwiazdy - Jakub Bartosz.

Biało-Czerwoni spotkają się najpierw na zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim, a następnie rozegrają dwa mecze eliminacyjne. W piątek 12 października zmierzą się w Aalborg z Danią, a cztery dni później podejmą w Gdyni rówieśników z Gruzji. Gratulacje, „Baku”!

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Źródło: wisla.krakow.pl

2018.10.12 Pewne zwycięstwo Słowacji U-21, 20 minut Kostala

Młodzieżowa drużyna Słowacji do lat 21 nie zwalnia tempa. Tym razem ograła na własnym obiekcie zespół Estonii 2:0 w starciu eliminacji UEFA EURO U-21. W 70. minucie na murawie zameldował się pomocnik Białej Gwiazdy Martin Košťál, który zmienił Lukása Haraslína.

Już chwilę po pierwszym gwizdku sędziego wynik meczu otworzył Erik Jirka. Wiadomo więc było, że Słowacja będzie chciała odprawić przeciwnika z niczym. Na kolejną bramkę gospodarze musieli jednak czekać do 58. minuty, kiedy to na listę strzelców wpisał się Tomas Vestenicky, wykorzystując zagranie skrzydłowego Lechii Gdańsk Lukása Haraslína.

Słowacy zajmują drugie miejsce w tabeli grupy 2, tracąc sześć punktów do liderującej Hiszpanii. Następny mecz z ich udziałem zaplanowano na wtorek 16 października. Wówczas trzecia w zestawieniu Irlandia Północna podejmie piłkarzy trenera Adriana Guli.

Słowacja U-21 - Estonia U-21 2:0 (1:0)

1:0 Jirka 1'

2:0 Vestenicky 58'

K. Biedrzycka

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Źródło: wisla.krakow.pl

2018.11.06 Jakub Bartosz w kadrze U-21

Jakub Bartosz otrzymał powołanie do reprezentacji Polski U-21, na mecze barażowe o awans do finałów Mistrzostw Europy przeciwko Portugalii.

Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane 16 listopada o godzinie 18:00 w Zabrzu, a rewanż 20 listopada o godzinie 18:00 w Chaves.

Źródło: PZPN

Źródło: wislaportal.pl