Wiktor Martuszewski

Z Historia Wisły

Wiktor Martuszewski i Alan Uryga
Wiktor Martuszewski i Alan Uryga

Wiktor Martuszewski (ur. 28 sierpnia 2002 r.) - zawodnik Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków od 2014 roku.

Wychowanek Dunajca Nowy Sącz.

W sezonie 2016/2017 przeniósł się do AS Progres.

Spis treści

Sezon 2013/2014

zawodnik drużyny U-12 (Młodzicy)

Sezon 2014/2015

zawodnik drużyny U-13 (Młodzicy)

Sezon 2015/2016

zawodnik drużyny U-14 (Trampkarze Młodsi)

Sezon 2016/2017

zawodnik drużyny U-15 (Trampkarze)

Wiktor Martuszewski i Filip Handzlik zawodnikami miesiąca marca

15.04.2015

Wiktor Martuszewski w młodszej kategorii wiekowej oraz Filip Handzlik w starszej zostali wybrani przez trenerów Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków najlepszymi zawodnikami marca. – Wyróżnia się wysokim poziomem profesjonalizmu oraz podejściem do zajęć. Również zaangażowaniem w zajęcia treningowe oraz w grę. Te cechy u Filipa są ciągle na wysokim poziomie, z kolei w marcu był naszym najlepszym naszym zawodnikiem w Halowych Mistrzostwach Małopolski. Był architektem zwycięstwa w kluczowym meczu z MOSiR-em Bochnia – ocenia swojego podopiecznego trener Rafał Wisłocki. Wśród młodszych zawodników wyróżnienie otrzymał Wiktor Martuszewski, podopieczny trenera Michała Jani, który tak argumentuje ten wybór: – Wzór zaangażowania podczas treningów oraz meczów, bardzo chętny do nauki. Wiktor na przestrzeni kilku miesięcy utrzymuje wysoki poziom. Oprócz tego jest jeszcze świetnym kolegą i partnerem w drużynie.

Nagrody wręczał piłkarz pierwszej drużyny Wisły Kraków, Alan Uryga. – Jest to bardzo fajna sprawa dla chłopaków oraz dla otoczki wokół młodzieżowych grup. Na pewno taka nagroda mobilizuje zawodników do jeszcze większej pracy. Jest to zawsze jakaś odskocznia, inne wydarzenie, które sprawia chłopakom frajdę – powiedział defensywny pomocnik, który sam w kwietniu 2012 roku został wybrany młodzieżowcem miesiąca w Wiśle. – Kiedy ja zostawałem młodzieżowcem miesiąca to nie robiło się wokół tego tak przyjemnej otoczki jaka jest tutaj. Zawodnicy zwracali na to uwagę i laureat fajnie czuł się z takim wyróżnieniem. Był to swego rodzaju prestiż i pozytywnie było otrzymać takie wyróżnienie. Takie wydarzenia sprawiają, że zawodnicy chcą pracować jeszcze mocniej, choćby dla tak mobilizującego wyróżnienia jakim jest nagroda piłkarza miesiąca wybierana przez trenerów – zakończył Uryga.

Filip Handzlik trenuje w Wiśle od siedmiu lat. Występuje na pozycji środkowego pomocnika, ale często gra również jako środkowy obrońca. – Bardzo dobrze czyta grę, ma wysoki poziom percepcji oraz widzenia peryferycznego, czyli jest w stanie wiele dostrzec na boisku. Ma bardzo dobrą technikę, natomiast jak wzmocni się motorycznie to może być piłkarzem dużej klasy. Gra jako środkowy pomocnik, ale ma takie cechy, które powodują, że równie dobrze może sobie radzić jako stoper grający piłką – opisuje zawodnika trener Wisłocki.

Wiktor Martuszewski trafił do Wisły w styczniu 2014 roku z Dunajca Nowy Sącz. Jest bardzo uniwersalnym zawodnikiem. Wśród jego cech trener Wisłocki wymienia technikę, waleczność, nieustępliwość i dobrą wydolność. – To są takie cechy, które mogą go zaprowadzić na poziom europejski. W Krakowie mieszka od września, razem z bratem w wiślackim internacie.

Źródło: akademiawisly.pl