Wyniki Sportowe 2003
Z Historia Wisły
Mistrzostwa Polski – zdobyte medale i zajęte miejsca w wieloboju i na przyrządach:
Seniorki – 1 medal drużynowo:
Katarzyna Dudek - wielobój (IX miejsce), ćwiczenia wolne (VII miejsce)
Ewelina Bróg - wielobój (XIV miejsce), poręcze (VIII miejsce)
Drużynowo: V-ce Mistrz Polski (srebrny medal)
(Katarzyna Dudek, Marta Tajduś, Katarzyna Woźniacka)
Juniorki – 2 medale indywidualnie:
Agnieszka Miarka - poręcze (srebrny medal), wielobój (IV miejsce), równoważnia (IV miejsce), ćwiczenia wolne (VI miejsce)
Marta Tajduś - skok (brązowy medal), wielobój (X miejsce), ćwiczenia wolne (V miejsce)
Katarzyna Woźniacka - wielobój (XI miejsce), skok (IV miejsce)
Juniorki młodsze do lat 14 – 4 medale indywidualnie + medal drużynowo:
Monika Frandofert - 3 srebrne (wielobój, równoważnia, ćwiczenia wolne), 1 brązowy (skok), poręcze (VIII miejsce)
Anna Turczyńska - wielobój (VI miejsce), skok (V miejsce), poręcze (V miejsce), ćwiczenia wolne (VI miejsce)
Marta Kolarczyk - wielobój (XV miejsce)
Magdalena Kruk - wielobój (XVIII miejsce)
Drużynowo: Mistrz Polski (złoty medal)
(Monika Frandofert, Anna Turczyńska, Marta Kolarczyk, Gabriela Janik, Katarzyna Jurkowska)
Juniorki młodsze do lat 12 – 11 medali indywidualnie + medal drużynowo:
Gabriela Janik - 3 złote (wielobój, poręcze, ćwiczenia wolne), 1 srebrny (skok), 1 brązowy (równoważnia)
Kinga Rojek - 1 złoty (równoważnia), 1 srebrny (wielobój), 2 brązowe (skok, poręcze)
Katarzyna Jurkowska - 1 srebrny (ćwiczenia wolne), 1 brązowy (poręcze), wielobój (V miejsce), skok (VI miejsce)
Anna Libera - wielobój (XIV miejsce)
Monika Kalista - wielobój (XXIX miejsce)
Drużynowo: złoty medal
(Katarzyna Jurkowska, Gabriela Janik, Anna Libera, Kinga Rojek, Aneta Polak)
Zawody Międzynarodowe:
1. Turniej Międzynarodowy - Mons - Belgia
Drużynowo - I miejsce: TS Wisła Kraków
Indywidualnie - Monika Frandofert (V miejsce), Anna Turczyńska (VI miejsce), Marta Kolarczyk (VII miejsce), Magdalena Kruk (XIV miejsce)
2. Turniej Międzynarodowy im. Kołakowskich - Szczecin
Indywidualnie:
- seniorki: Marta Tajduś (X miejsce), Agnieszka Miarka (XV miejsce)
- juniorki: Marta Kolarczyk (VIII miejsce), Anna Turczyńska (XV miejsce)
3. Festiwal Olimpijski Młodzieży - Paryż - Francja
Indywidualnie - Marta Tajduś (XXV miejsce), Agnieszka Miarka (XXX miejsce)
4. Nadzieje Olimpijskie - Czechy - Juniorki
Drużynowo - III miejsce: Polska
Marta Tajduś (XV miejsce), Monika Frandofert (XVIII miejsce)
5. Międzynarodowy Puchar Koblencji - Niemcy
Drużynowo - II miejsce TS Wisła Kraków
Indywidualnie:
Marta Tajduś - I miejsce
Monika Frandofert - VI miejsce
Anna Turczyńska - IX miejsce
Gabriela Janik - X miejsce
Katarzyna Jurkowska - XI miejsce
6. Coupe Avenir 2003 - Malmedy - Belgia
Monika Frandofert - VI miejsce
Katarzyna Jurkowska - VIII miejsce
Gabriela Janik - XIII miejsce
Anna Turczyńska - XV miejsce
Zawody Ogólnopolskie:
1.Kontrolne Kadry Seniorek
Tajduś Marta - I miejsce
Woźniacka Katarzyna - IX miejsce
2.Turniej Młodości – juniorki młodsze dla lat 14 – edycja wiosenna
Monika Frandofert - I miejsce
Anna Turczyńska - VII miejsce
Magdalena Kruk - XII miejsce
3.Turniej Młodości – juniorki młodsze do lat 14 – edycja jesienna
Monika Frandofert - II miejsce
Anna Turczyńska - III miejsce
Kinga Rojek - XVI miejsce
4.Turniej Młodości – juniorki młodsze dla lat 12 – edycja wiosenna
Katarzyna Jurkowska - I miejsce
Kinga Rojek - III miejsce
Gabriela Janik - VI miejsce
Anna Libera - XIII miejsce
5.Turniej Młodości – juniorki młodsze do lat 12 – edycja jesienna
Katarzyna Jurkowska - I miejsce
Gabriela Janik - III miejsce
Anna Libera - XII miejsce
Aneta Polak - XVI miejsce
Olga Grymek - XX miejsce
Współzawodnictwo międzyklubowe Polskiego Związku Gimnastycznego za wszystkie kategorie wiekowe:
TS Wisła Kraków - II miejsce
RANKING POLSKIEGO ZWIĄZKU GIMNASTYCZNEGO
(Ilość zdobytych punktów przez zawodniczki Sekcji Gimnastycznej TS "Wisła" Kraków w 2003r)
1.Frandofert Monika - 272 pkt
2.Tajduś Marta - 214 pkt
3.Turczyńska Anna - 184 pkt
4.Jurkowska Katarzyna - 144 pkt
5.Janik Gabriela - 137 pkt
6.Miarka Agnieszka - 113 pkt
7.Rojek Kinga - 93 pkt
8.Kolarczyk Marta - 66 pkt
9.Woźnicka Katarzyna - 59 pkt
10.Dudek Katarzyna - 58 pkt
11.Kowal Patrycja - 21 pkt
12.Libera Anna - 20 pkt
13.Bróg Ewelina - 13 pkt
14.Kruk Magdalena - 12 pkt
15.Polak Aneta - 5 pkt
16.Róg Magdalena - 5 pkt
17.Bigaj Joanna - 4 pkt
18.Stochmal Karolina - 3 pkt
19.Kalista Monika - 2 pkt
20.Grymek Olga - 2 pkt
21.Świat Paulina - 2 pkt
22.Dmowska Julia - 2 pkt
23.Woźniak Weronika - 2 pkt
24.Durlik Małgorzata - 2 pkt
25.Duszak Martyna - 1 pkt
26. Lubkiewicz Urszula - 1 pkt
Źródło: Sprawozdanie Sekcji Gimnastycznej za 2003 rok.