Wyniki Sportowe 2009
Z Historia Wisły
Mistrzostwa Polski – zdobyte medale: 23 medale, w tym 19 medali indywidualnie ( 3 złote, 6 srebrnych, 10 brązowych) oraz 4 medale drużynowo ( 3 złote, 1 srebrny )
Seniorki – 6 medali indywidualnie + 1 medal drużynowo:
Katarzyna Jurkowska – 1 srebrny, 2 brązowe
Monika Frandofert – 2 srebrne, 1 brązowy
Drużynowo: Mistrz Polski
Juniorki – 2 medale indywidualnie + medal drużynowo:
Aleksandra Biskup – 2 brązowe
Drużynowo: Mistrz Polski
Juniorki młodsze – 11 medali indywidualnie + 2 medale drużynowo:
Julia Solarz – 3 złote
Aleksandra Król – 1 srebrny, 1 brązowy
Karolina Czyż - 1 brązowy
Sonia Biskup - 1 srebrny
Dominika Woźniak- 1 brązowy
Maria Bieda - 1 srebrny
Natalia Łysy - 1 brązowy
Patrycja Zawora - 1 brązowy
Drużynowo: Mistrz Polski - I drużyna i V-ce Mistrz Polski – II drużyna
Zawody Międzynarodowe:
1.Mistrzostwa Świata – Londyn
Katarzyna Jurkowska - 52 miejsce
2.Mistrzostwa Europy – Mediolan
Monika Frandofert - 53 miejsce
3.Puchar Świata – Moskwa
Katarzyna Jurkowska: finał: równoważnia - VI miejsce
4.Puchar Świata – Osijek
Katarzyna Jurkowska - finał równoważnia - V miejsce
Monika Frandofert – kwalifikacje ćw. wolne
5.Puchar Świata – Cottbus
Monika Frandofert – kwalifikacje: poręcze, ćw.wolne
6.Puchar Świata – Maribor
Monika Frandofert – finał: poręcze - VII miejsce
7.Europejskie Igrzyska Młodzieży - Tampere - juniorki
Aleksandra Biskup – start w drużynie
8.Turniej Międzynarodowy - Mińsk
Katarzyna Jurkowska - kwalifikacje
Monika Frandofert - kwalifikacje
9.Puchar Świata - Doha
Monika Frandofert - kwalifikacje: poręcze i ćw.wolne
10.Mecz Polska - Białoruś
startowały: Polska: Katarzyna Jurkowska, Monika Frandofert, Gabriela Janik
11.Nadzieje Olimpijskie - Liberec - juniorki
startowały: Polska: Aleksandra Biskup, Weronika Woźniak, Angelika Krzan
12.Puchar Świata - Cottbus
Katarzyna Jurkowska - kwalifikacje: równoważnia, ćw.wolne
Monika Frandofert - kwalifikacje: poręcze
13.Turniej Międzynarodowy - Osaka
Katarzyna Jurkowska - kwalifikacje: wielobój
Zawody Ogólnopolskie:
1.Kontrolne Kadry Seniorek - Nysa
Gabriela Janik - II miejsce
Monika Frandofert - IV miejsce
Katarzyna Jurkowska - V miejsce
2.Kontrolne Kadry Seniorek – Kraków
Katarzyna Jurkowska - II miejsce
Monika Frandofert - III miejsce
Anna Libera - VII miejsce
Olga Grymek - IX miejsce
3.Kontrolne Kadry Juniorek– Kraków
Weronika Woźniak - III miejsce
Angelika Krzan - V miejsce
4.Turniej Młodości juniorek młodszych – Kraków
- do 14 lat:
Karolina Czyż - III miejsce
Sonia Biskup - V miejsce
Dominika Woźniak - VI miejsce
Lidia Brzyska - XI miejsce
Karolina Batko - XII miejsce
- do 12 lat:
Julia Solarz - I miejsce
Natalia Łysy - III miejsce
Julia Heiza - IV miejsce
Aleksandra Król - VI miejsce
Karolina Grzanka - VII miejsce
Małgorzata Nowak - IX miejsce
Gabriela Szubert - XI miejsce
Maria Bieda - XV miejsce
Klara Kopeć - XVII miejsce
Patrycja Zawora - XVIII miejsce
Helena Pałys - XX miejsce
Aleksandra Borkowska - XXII miejsce
5.Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek – Kraków
Batko Aleksandra - I miejsce
Fajto Ewelina - II miejsce
Ogórek Ewelina - III miejsce
Kowal Karolina - IV
Tokarek Zofia - V miejsce
Kłak Aleksandra - VI miejsce
Bizoń Michalina- VII miejsce
Zagórska Kinga - VIII miejsce
Bylina Agnieszka - XIV miejsce
Kalemba Jessica - XVII miejsce
6.Mistrzostwa Krakowa
Hardyn Magda - I miejsce
Drelicharz Wanda - II miejsce
Król Gabriela - III miejsce
Borczowska Gabriela - VII miejsce
Stachura Aleksandra - X miejsce
Onuszko Jadwiga - XIII miejsce
Wągrowska Aleksandra - XIV miejsce
Chmielarz Aleksandra - XV miejsce
Turoń Julia - XVI miejsce
Job Justyna - XIX miejsce
Tynka Natalia - XX miejsce
Szymańska Natalia - XXI miejsce
Placek Alicja - XXIII miejsce
Dziamba Oliwia - XXIV miejsce
7.Kontrolne Kadry Seniorek - Kraków
Jurkowska Katarzyna - III miejsce
Frandofert Monika - VII miejsce
Libera Anna - VIII miejsce
Janik Gabriela - IX miejsce
Grymek Olga - X miejsce
8.Kontrolne Kadry Juniorek – Zabrze
Biskup Aleksandra - I miejsce
Woźniak Weronika - III miejsce
Czyż Karolina - VII miejsce
9.Turniej Młodości – juniorki młodsze – Zabrze
- do 14 lat:
Batko Karolina - IV miejsce
Brzyska Lidia - VII miejsce
Zawora Patrycja - IX miejsce
- do 12 lat:
Solarz Julia - I miejsce
Król Aleksandra - II miejsce
Łysy Natalia - III miejsce
Heiza Julia - IV miejsce
Kopeć Klara - V miejsce
Bieda Maria - VI miejsce
Borkowska Aleksandra - IX miejsce
Pałys Helena - XIII miejsce
Ogórek Ewelina - XXI miejsce
10.Drużynowy Puchar Polski –młodziczki - Nysa
TS „Wisła” – I drużyna - V miejsce
TS „Wisła” – II drużyna - XIII miejsce
TS „Wisła” – III drużyna - XIV miejsce
Źródło: Sprawozdanie Sekcji Gimnastycznej za 2009 rok.