Zarząd 1946

Z Historia Wisły

Grafika:Prezes.png‎
Dr Tadeusz Orzelski,
Grafika:I Wiceprezes.png‎
Stefan Dyras, płk. Franciszek Wagner, Franciszek Wagner, inż. Aleksander Britow, dyr. Czesław Delekta
Grafika:Skład zarządu.png
Oprócz prezesa i wiceprezesów klubu: Konopek, Tadeusz Flak, Stanisław Voigt, Szczęsny Kiliński, Ferdynand Rekliński, Antoni lub Władysław Dzierwa, red. Jan Rotter, Franciszek Kura, Stanisław Stryszewski, mec. Mieczysław Kossek, Jerzy Skwirzyński, prof. Szostak Otwinowski, mgr Karol Nowosielski, Prokopnik
Grafika:Sekretarz.png‎
Stanisław Voigt
Grafika:Kierownik sekcji piłki nożnej.png‎
Władysław Żak
  • Ważniejsze wydarzenia
  • 25 lutego. Odbywa się zebranie sekcji lekkoatletycznej i narciarskiej...
  • 27. marca. Odbywa się Walne zebranie sekcji lekkoatletycznej w lokalu klubowym przy ul. Retoryka 1.
  • 28. marca. Odbywa się Walne zebranie sekcji piłki ręcznej w sali YMCA. Zobacz informację.
  • 31 marca. Organizuje się Sekcja Turystyczna TS Wisła. 5
  • 5. kwietnia. Odbywa się Walne zebranie sekcji pływackiej w lokalu klubowym przy ul. Retoryka 1.
  • 18. maja. Odbywa się Walne zebranie sekcji lekkoatletycznej, turystycznej i narciarskiej w lokalu klubowym przy ul. Retoryka 1.
  • Sierpień-Wrzesień. Sekcja Turystyczna organizuje 11-21 września obóz turystyczny połączony z kursem wspinaczki wysokogórskiej. Wcześniej zorganizowała letni obóz. 7
  • 26. września. Odbywa się Walne zebranie sekcji piłki ręcznej w lokalu klubowym przy ul. Retoryka 1.
  • 14 października. Odbywa się zebranie sekcji pływackiej TS Wisła Kraków.
  • 15 października. Odbywa się Walne Zgromadzenie sekcji narciarskiej TS Wisła Kraków.
  • 7 grudnia. Odbywa się Walne Zgromadzenie Sekcji Turystycznej TS Wisła w lokalu klubowym.6
  • 8 grudnia. Odbywa się Walne Zebranie TS Wisła w lokalu „Florianka” przy ul. Basztowej.
  • 8 grudnia. Odbywa się Wielka Zabawa Mikołajowa TS Wisła w sali "Adrii".
  • 15 grudnia. W lokalu Wisły wyświetlany jest film narciarski i krajoznawczy.
  • 21 grudnia. Odbywa się Walne Zgromadzenie sekcji piłki ręcznej.
    • Siedzibą Krakowskiego Okręgu PZN jest lokal Wisły przy ul. Retoryka 1.


Spis treści

Doniesienia prasowe

WALNE ZEBRANIE SEKCJI LEKKOATLETYCZNEJ T. S.

Echo Krakowa. 1946, nr 16 (25 III)

”WISŁA” odbędzie się w środę, dnia 27 marca o godz. 17 (sekcja kobieca) i 18 (sekcja męska) w lokalu własnym, ul. Retoryka 1, parter. Obecność wszystkich członków. konieczna.

WALNE ZEBRANIE SEKCJI PIŁKI RĘCZNEJ

Echo Krakowa. 1946, nr 19 (28 III)

SEKCJA PIŁKI RĘCZNEJ T. S. ”WISŁA” zaprasza na nadzwyczajne walne zgromadzenie wszystkich zawodników i sympatyków do YMCA na czwartek 28 marca 1946, godzina 18.

WALNE ZEBRANIE Sekcji Pływackiej

Echo Krakowa. 1946, nr 25 (3 IV)

Zarząd Sekcji Pływackiej T. S . „Wisła” zawiadamia swoich członków, że doroczne walne zebranie sekcji odbędzie się dnia 5 kwietnie! b. r. o godz. 18-tej w lokalu T. S. „Wisła” ul. Retoryka 1.

SEKRETARIAT TOW. SPORT. „WISŁA” przyjmuje nowych członków

Echo Krakowa. 1946, nr 34 (12 IV)

SEKRETARIAT TOW. SPORT. „WISŁA” przyjmuje nowych członków i rejestruje wszystkich dotychczasowych (wystawianie nowych legitymacji członk.) codziennie w godz. 17—19 w lokalu własnym Towarzystwa przy ul. Retoryka 1, parter.

Zebranie organizacyjne Sekcji turystycznej Tow. Sport. „Wisła”

Echo Krakowa. 1946, nr 34 (12 IV)

Uwaga turyści i taternicy!

Zebranie organizacyjne Sekcji turystycznej Tow. Sport. „Wisła” odbędzie się w piątek, dn. 12 kwietnia o godz. 18.30 w lokalu własnym przy ul. Retoryka 1, parter.

Wszyscy zgłoszeni do sekcji, jak również członkowie sekcji narciarskiej proszeni są o przybycie.


Nadzwyczajne Walne zebranie sekcji: lekkoatletycznej, narciarskiej i turystycznej

Echo Krakowa. 1946, nr 66 (16 V)

LEKKOATLECI, NARCIARZE, TURYŚCI T. S. ”WISŁA”. W obliczu nadchodzących uroczystości jubileuszowych T. S. „Wisła” zwołuje się na sobotę 18 maja, godz. 20, nadzwyczajne walne zebranie sekcji: lekkoatletycznej, narciarskiej i turystycznej, ulica Retoryka 1, parter. Obecność wszystkich członków bezwzględnie konieczna.

Kłopoty finansowe

Echo Krakowa. 1946, nr 178 (8 IX)

Wytworzyło się w społeczeństwie fałszywe mniemanie, że czołowe kluby sportowe opływają w dostatki, i obce są im wszelkie kłopoty finansowe. Ocenia się więc na oko frekwencję jakiegoś meczu, przemnaża ilość widzów przez cenę biletów wstępu i w ten sposób ustala się astronomiczne cyfry wpływów. Opinia publiczna będzie zaskoczona stwierdzeniem, :że blisko połowa widzów ogląda mecze bezpłatnie. Na ostatnim np. meczu Cracovia—Wisła na przeszło 20.000 widzów sprzedano biletów wstępu na trybuny i miejsca stojące niewiele ponad 12.000 .

Część jeszcze pozostałej, przyzwoitej publiczności korzysta z biletów gratisowych i legitymacji wolnego wstępu z różnych tytułów (zawodnicy, ich rodziny, b. zawodnicy, władze sportowe, prasa itp.), — ogromna natomiast większość przenika przez wejścia tysiącem różnych sposobów, a najczęściej bezceremonialnie — przez płot. — Wszelkie próby walki z podobnym stanem rzeczy, jak dotychczas, dają bardzo mały efekt.

Ale to nie wszystko. Następuje teraz podział wpływów. Na rzecz KOZPN-u trzeba odprowadzić z brutta 10 proc, na rzecz PZPN-u — 1 proc., dalsze 10 proc, to podatek miejski (na fundusz sportowy). Dochodzi jeszcze skarbowy podatek obrotowy, koszta stemplowania biletów wstępu (50 gr. od sztuki) i opłaty na doraźne cele (np. wyjazd lekkoatletów do Oslo, odbudowa kościoła Mariackiego itp. Tak więc przeszło 30 proc, wpływów wędruje w obce ręce. Pozostałą dopiero sumę, jeśli chodzi o rozgrywki mistrzowskie dzieli się po połowie dla partnerów spotkania i z dopiero w ten sposób powstałej reszty pokrywa gospodarz istotne koszta imprezy. Zasada ta jest znowu ukrytym świadczeniem czołowych klubów na rzecz klubów mniejszych, bo znane są przykłady, że t. zw. klub czołowy (w naszym okręgu Wisła, Cracovia i Garbarnia) otrzymuje na wyjeździe zaledwie dziesiątą część sumy wypłaconej u siebie w domu. Jeśli chodzi o jaskrawy przykład, wpływ w pewnym wypadku przyniósł sumę 2.800 zł. i pokrył zaledwie koszta środków lokomocji.

Zebranie sekcji piłki ręcznej TS Wisły

Echo Krakowa. 1946, nr 196 (25 IX)

W CZWARTEK DNIA 26 BM. o godzinie 19-tej odbędzie się w lokalu własnym przy ul. Retoryka 1 zebranie sekcji piłki ręcznej TS Wisły. Ze względu na ważność omawianych problemów pozostających w związku ze zbliżającym się sezonem zimowym obecność wszystkich członków konieczna.

ZEBRANIE członków sekcji pływackiej

Echo Południa. 1946, nr 215 (15 X)

SEKCJA PŁYWACKA T. S. „WISŁA” zawiadamia, że w poniedziałek, dnia 14 bm. o godz. 8-mej wieczorem (po treningu) odbędzie się Polskiej YMCA zebranie wszystkie członków. Treningi sekcji odbywają się w poniedziałki, czwartki i soboty od godz. 7-mej do 8-mej wieczór pływalni krytej Polskiej YMCA, Krowoderska. Obecność wszystkich członków sekcji obowiązkowa. Zapisy nowych członków przed treningami.

Narciarze obradują

Echo Południa. 1946, nr 224 (24 X)

Narciarze obradują

Walne Zebranie Sekcji Narciarskiej Tow. Sport. „Wisłą” w Krakowie odbyło się dnia 15. 10. 1946 r.

przy udziale około 80 członków. Obradom, których charakter byt niezwykle poważny i podniosły, przewodniczył prof. Ludwik Leszko. Sprawozdanie kierownika sekcji i jego współpracowników wykazało, że krakowska- sekcja narciarska „Wisły” pochlubić może się po pierwszym roku pracy olbrzymim sukcesem organizacyjnym. 117 czynnych członków; 3 dwutygodniowe obozy i kursy narciarskie, urządzone w ub. sezonie na Hali Gąsienicowej w Tatrach przy frekwencji 21—45 osób; 4 własnych, świeżo przeszkolonych sędziów, 4 czynnych instruktorów, 25 uczestników zawodów narciarskich (w tym 1 juniorka, 10 juniorów, 2 panie i 12 seniorów), 9 zdobywców Odznaki za Sprawność P, Z. N.; 9 odbytych startów narciarskich (łącznię z mistrzostwami Polski), 3-krrotne zorganizowanie zawodów (w tym biegu o Odzn. za Sprawność, biegów o mistrzostwo Krakowa i skoków o mistrzostwo Okręgu Krak.); cały szereg sukcesów sportowych (w tym zdobycie tytułu mistrzyni narciarskiej okręgu w 3 konkurencjach, wicemistrzostwo okręgu w biegu na 18 km, Il-cie i III-cie miejsce w okręgu w kombinacji norweskiej, III-cie w biegu zjazdowym, IV-tę miejsce w skokach, w slalomie, w kombinacji alpejskiej i na 18 km), uzyskanych przez mistrzów narciarskich Sekcji; Mozerównę Halinę i Mrożą Edwarda jako też zawodników: Mlekodaja Jana, Suma Leona, Korosadowicza Janusza i Filka Michała. Oto cyfry, ilustrujące sprawozdacie. Młoda sekcją nie otrzymała absolutnie żadnej pomocy z zewnątrz w postaci przydziału nart lub subwencji pieniężnej, mimo to dzięki zapobiegliwości i żmudnej pracy zdobyła się na zakupienie sprzętu narciarskiego na „zaczątek” pracy, przy czym znaczna część tego sprzętu zachowała się na sezon obecny.

Sekcja Narciarska T. S. „Wisła” była również główną podporą i promotorem prac III. Krak. Okręgu P. Z. N. W całości osiągnięcia Sekcji i jej chlubna, pionierska naprawdę działalność spotkały się z rzeczową pochwałą, której udzielił obecny na zebraniu wiceprezes P. Z. N. mjr. Bron. Roganowicz. Ten ostatni wraz z prof. Ludwikiem Leszką, inż. Janem Bujwidem, Tad. Paudynem i inż. Aleks.

Britowem, jako wytrawni znawcy, i działacze narciarscy weszli w skład Rady Seniorów Sekcji. Po udzieleniu absolutorium ustępującemu zarządowi uchwalono bogaty program pracy Sekcji na sezon 1946/47, wyodrębniając nast. kierunki prący, jednoznaczne z odpowiednimi referatami w łonie nowego zarządu. Są to referaty; wyszkoleniowy, młodzieżowy, sportowy, turystyczny, sędziowski, Iekarski, propagandowy, świetlicowo-imprezowy i zaopatrzenia, W skład nawo obranego Zarządu Sekcji weszli: prof. Janusz Korosadowicz (ponownie) jako prezes wzgl. kierownik Sekcji Karol Karpiński i Tadeusz Krzyżański jako jego zastępcy, ostatni również jako skarbnik, sekretariat: J. Węgrzyn i H. Rolkówna, zast. skarbnika; A. Pokorny, członkowie zarządu: prof. Zb. Karp, prof. Edw. Szostak, mgr. Zofia Rettinflerowaj A. Romański, K. Sum. E. Mróz, St. Żurak, dr. W. Sidorowicz, dr M. Jarema, dr L. Cholewa,. prof. A. Jończyk, prof. M. Korosadowiczowa, Zygm. Wójcik, Er. Bębenek, A. Lachcik, M. Szczurek, M. Reklińska.

Delegat Sekcji Turystycznej, z którą przewidziana jest najściślejsza współpracą: T. Marcińkiewicz. Komisja Rewizyjna: . dr L. Cholewa, mgr- H. Karpińską i A. Zimnalówna. Pierwsze żebranie nowowybranego Zarządu odbędzie się w Iokalu klubowym ul. Retoryka 1 w czwartek, dnia 24 października O godz. 18-tej.

Echo Krakowa. 1946, nr 256 (25 XI)

WALNE ZGROMADZENIE TS „WISŁA” odbędzie się w Niedzielę 8 grudnia br. w lokalu „Florianka” przy ul. Basztowej 8. Początek o godz. 9-tej w pierwszym terminie.

WALNE ZEBRANIE SEKCJI TURYSTYCZNEJ TOW. SPORT. „WISŁA”

Echo Południa. 1946, nr 264 (3 XII)

WALNE ZEBRANIE SEKCJI TURYSTYCZNEJ TOW. SPORT. „WISŁA” odbędzie się w lokalu klubowym przy ul. Retoryka 1, parter, w dniu 7-go grudnia o godz. 18, t. jw sobotę poprzedzającą Walne Zgromadzenie T. S. „Wisła”. W programie zebrania sprawozdanie za ubiegły 1-szy obecny rok pracy, wybór nowego- Zarządu Sekcji i ustalenie planu pracy na sezon zimowy 1946/47 i letni 1947. Zebranie poprzedzi o godz. 15 .30 ilustrowana bogato przeźroczami pogawędka na temat celów, zadań i osiągnięć polskiego taternictwa letniego i zimowego. Głos zabiorą wybitni wspinacze. Wstęp wolny dla wszystkich.


Echo Południa. 1946, nr 269 (8 XII)

UWAGA TURYŚCI! Walne zebranie Sekcji Turystycznej TS „Wisła” odbędzie się dziś, w sobotę, o godz. 18, w lokalu TS Wisła przy ul. Retoryka 1, parter. Na porządku dziennym sprawozdanie za I-szy rok pracy Sekcji, Ustalenie programu pracy na najbliższy Sezon Zimowy i letni oraz wybór nowego zarządu. Obecność wszystkich członków konieczna. Zebranie to poprzedzi o godzinie 16.30 wyświetlenie filmu narciarskiego w ramach akcji przygotowania do obozów zimowych Sekcji Narciarskiej i Turystycznej w połączeniu z pogadanką ha temat aktualnych zagadnień taternickim.

Wstęp wolny.


Życie Sportowe. R.1, 1946, nr 9 1946.12.09

Piękna karta rocznej pracy TS Wisła

Walne zebranie TS Wisła, które odbyło się w niedzielę w sali Florianki, przedstawiło licznie przybyłym członkom piękne rezultaty na polu pracy sportowej, jakie osiągnęła przez swych członków w 12 sekcjach.

Zebranych, wśród których zjawili się przew. Woj. Rady Sportowej red. Statter, dyr. płk. Reyman, prezes KOZPN Filipkiewicz, przew. WS Rutkowski, powitał prezes TS Wisła dyr. Orzelski, po czym kierownicy poszczególnych sekcji przedstawili wyniki swych prac oraz rezultaty sportowe na boiskach, bieżniach, pływalniach, terenach narciarskich i skoczniach. Wyniki te przedstawione przez prof. Korosadowicza (dwukrotnie), Lachcika, dyr. Bilińskiego, Morbitzera, prof. Szostaka, Żaka, Karpińskiego, M. Woyny-Orlewicza i płk. Wagnera, są naprawdę b. piękne. Najlepiej zapisali się w kartach historii TS Wisła w uh. roku narciarze, następnie piłkarze, przedstawiciele i przedstawicielki siatkówki, koszykówki, lekkoatleci, pływacy.

Po stojącej na wysokim poziomie dyskusji, w której zabierali głos m.

in. płk. Reyman, kpt. Bober, dr Kos6ek oraz sprawozdaniu kasowym i udzieleniu przez aklamację absolutorium ustępującemu zarządowi, wybrano nowy zarząd TS Wisła, który przedstawia się następująco: Prezes: dyr. dr Tadeusz Orzelski, wiceprezesi: płk. Wagner. Dyras, inż. Britow, dyr. Delekta, członkowie za rządu: Konopek, Kiliński, Flak, Voigt, Rekliński, Kura, Dzierwa, mgr. Rotter, Stryszawski, Skwirzyński, dr Kossak, prof. Szostak, Prokopiuk, Otfinowski, dyr. mgr. Nowosielski. Rada seniorów ukonstytuowała się następująco: pik. Reyman, mgr. Pirożyński, dr Sidorowicz, Merklinger, J. Kolarczyk, Latka i dyr. Czarnecki.

Jednocześnie nadano odznaki i dyplomy honorowe wybitnym osobistościom za zasługi oddane dla dobra sportu, a szczególniej dla TS. Wisła.

J. E. X. Metropolicie A. Sapieże, wojewodzie krakowskiemu dr Paszkiewiczowi, prezydentowi m. Krakowa Wolasowi, wiceprezydentowi Dziwikowit przewodniczącemu Woj. Rady WF i PW red. Starterowi, członkom prezydium KOZPN.: prez.

Filipkiewiczowi, wiceprez. dr Czapnickiemu i dyr. Koziełowi, sekr. Dębowskiemu, skarb. dyr. Dudekowi, red. Habździe, prezesom Okręgowych Związków: dyr. Boczarowi i dr Morozowi. prezesom klubów: KS Cracovią dyr. Żurowi, KS Garbarnia dyr. Kuczalskiemu, KS Łobzowianka Niemczykiewiczowi oraz 273 członkom krakowskiej Wisły i Oddziału Zakopiańskiego.

Dyr. Orzelski otrzymał od kier. sekcji piłki nożnej Żaka specjalna artystycznie wykonana odznakę Wisły, projektu W. Giergiela.

Zebranie zakończone zostało odśpiewaniem Roty.


Owocny bilans TS Wisła

Echo Południa. 1946, nr 272 (11 XII)

Owocny bilans TS. Wisła

W niedzielę, odbyło się doroczne walne zebranie Towarzystwa Sportowego Wisła.

Do licznie zgromadzonych członków klubu i zaproszonych gości, przemówił prezes klubu dyr. Orzelski, po czym poszczególni kierownicy sekcji, w liczbie dwunastu odczytali sprawozdanie z działalności swych sekcji.

Ze sprawozdań tych jasno wynika, jak duże zasługi ma Towarzystwo Sportowe Wisła w pracy nad rozwojem polskiego sportu. , Osiągnięcie mistrzostwa Krakowa przez drużynę piłkarską, piękne osiągnięcia sekcji narciarskiej, piłki ręcznej, lekko atletycznej i pływackiej — są najlepszym dowodem, jak poważnie traktują swą pracę członkowie tego klubu.

W wygłoszonym z kolei przemówieniu, dyr. wojewódzkiego Urzędu WF i PW, ppłk. Reyman, wspomniał o całym szeregu; momentów, w których Wisła przysporzyła laurów polskiemu sportowi.

Ppłk. Reyman stwierdził równocześnie. że jako dyrektor WF i PW musi skonstatować, że Wisła jak najściślej wypełnia polecenia Urzędu, dając piękny przykład innym klubom.

Po utrzymanych w podobnym tonie przemówieniach kpt. Bobera i mec. Kosseka, odczytano sprawozdanie kasowe, po czym . udzielono przez aklamację absolutorium ustępującemu zarządowi.

Nowowybrane, również przez aklamację, władze klubu, nie różnią się wiele od składu poprzedniego, i przedstawiają się następująco:

Prezes — dyr. Orzelski Tadeusz.

Wiceprezesi — płk. Wagner, Dyras, inż. Britov, dyr. Delekta.

Członkowie zarządu — Konopek, Flak, Voigt, Kiliński, Rekliński, Dzierwa, red. Rotter, Kura, Stryszawski, mec. Kossek, Skwirzyński, prof. Szostak Otwinowski, mgr Nowosielski, Prokopnik. Z kolei przyznano honorowe dyplomy wraz z jubileuszową oznaką:

J. E. Ks. Metropolicie A. Sapiesze, woj. krakowskiemu — dr Pasenkiewiczowi, prezydentowi m. Krakowa — Walasowi, wiceprezydentowi — Dziwlikowi, red. Starterowi, prez. Filipkiewiczowi, dr Czapnickiemu, dyr. Koziełowi, ob. Dębowskiemu, dyr. Dudekowi, red. Habździe, dyr. Boczarowi, dyr. Żurowi, dr Morozowi, dyr. Kuczalskiemu, ob. Niemczykiewiczowi, oraz ponad dwustu działaczom i zawodnikom Wisły krakowskiej, oraz oddziału zakopiańskiego.

Zebranie zakończono odśpiewaniem „Roty”.


Sport. 1946, nr 96

1946.12.09

Kraków. Zgodnie z tradycją Towarzystwo Sportowe Wisła odbyło swoje roczne walne zebranie w drugą niedzielę grudnia Rok 1946 jest jak wiadomo rokiem jubileuszowym, czterdziestym od chwili założenia klubu. Zebranie odbyło się przy licznym udziale członków klubu. Przewodniczy! prezes klubu dyr. dr. Orzelski.

Po zagajeniu i powitaniu zebranych sekretarz klubu Voigt odczytał listę oznaczonych honorową jubileuszową odznaką.

Pełna lista zawiera 300 nazwisk w tym wiele spoza Krakowa. Przy wielkim aplauzie zebranych przez aklamację powzięto uchwałę odznaczenia odznakami honorowymi członków honorowego komitetu jubileuszowego. Specjalna delegacja wyłoniona z członków zarządu wręczy te odznaki Jego Eminencji ks. kard. Sapieże, woj. dr. Pasenkiewiczowi, dowódcy DOW gen. Prus Więckowskiemu, oraz prezydentowi miasta Wolasowi. Z kolei nastąpiła część sprawozdawcza.

Najciekawiej przedstawiało się sprawozdanie kierownika sekcji piłki nożnej Żaka. Wisła rozegrała w roku bież. 49 spotkań (w tym 8 z zagranicznymi przeciwnikami): 36 spotkań zakończyło się zwycięstwami Wisły, 8 porażkami i 5 remisami.

Stosunek bramek przedstawia się 169:58.

W pierwszej drużynie grało 33 zawodników. Najwięcej spotkań rozegrał Flanek — 44, Wapiennik — 42, Cisowski — 38, Gracz i Jurowicz po 33. Najwięcej bramek strzelił Cholewa — 41, 2) Gracz — 39, 3) Artur — 29. W repr. Krakowa grało 20 piłkarzy Wisły. W rozgrywkach o puchar im. śp. Józefa Kałuży napastnicy Wisła na 15 bramek zdobytych przez Kraków strzelili — 8 (Gracz — 5, Cholewa — 2 i Giergiel — 1). Skarbnik klubu złożył sprawozdanie kasowe z którego wynika, że ogólny przy chód kasowy wynosił 5.134.614,76, rozchód 5.083.829.52, saldo 6o 785.24 zł.

Zawody piłki nożnej dały czystego dochodu 1.467.351.76 zł.

Bardzo poważną pozycję w rozchodach stanowił podatek na rzecz magistratu władz sportowych 1 urzędu skarbowego Magistrat ściągnął z Wisły 175.065.29 zł., władze sportowe — 406,965,10 zł, urząd skarbowy 270,852,02 zł., razem 852,882,61 zł.

A więc podatki wyniosły więcej niż czysty zysk przypada na klub.

Najbardziej kasowymi Imprezami piłkarskimi były nasi. mecze — z Armią Renu 882,526 zł. jubileusz 460,460,360 zł. z Cracovią 458.280 zł. i z Polonią 425,085 Z.L Najmniejszą ilość widzów zanotowano na meczu z Dąbskim 476 zł. a największą z Cracovią 11.381.

Ustępującemu zarządowi udzielone absolutorium przez aklamację. Pięknym momentem zebrania było przemówienie starego wiślaka ppłk. Reymana, który stwierdził, że ustępujący zarząd TS Wisła pracą swoją zasłużył się nie tylko swojemu klubowi, ale całemu sportowi polskiemu. Następnie komisja matka przedstawiła zebranym nową listę członków zarządu która przedstawia się następująco: Prezes, dyr.

dr. Orzelski, wiceprezesi płk. Wagner, Dyras, inż. Bittow, dyr. Delekta, członkowie zarządu: Konopik, Kiliński, Flak, Viogt, Rekliński, Skirżyński, Kura, Dzierwa, mgr. Rothert, Stryszowski, mec. Kossek, mgr. Szostak, inż., Staroń, Otwinowski, dyr. Nowosielski, Pruchnik. Do rady seniorów powołano, płk. Reymana, mgr. Pirożyńskiego, dr. Sidorowicza, Merkllngera. Łatkę, Kotlarczyka Jana i Czarneckiego Józefa. Zebranie zakończono odśpiewaniem hymnu państwowego. Całe obrady trwały zgodnie z tradycją pełne 3 godziny




WYŚWIETLANIE FILMU NARCIARSKIEGO

Echo Południa. 1946, nr 278 (16 XII) [sic!]

WYŚWIETLANIE FILMU NARCIARSKIEGO. Dzisiaj, dnia 15 grudnia o godz. 16-tej w lokalu T. S.

”Wisła” przy ul. Retoryka 1, odbędzie się wyświetlanie doskonałego filmu narciarskiego, połączone z fachowym objaśnianiem i pogadanką na tematy narciarskie. Wyświetlony zostanie również film krajoznawczy, którego tematem jest Islandia, oraz równie piękny film rysunkowy. —— Wstęp dla wszystkich za opłatą 15 zł.

Filmy wyświetlane są w ramach akcji przygotowującej do zimowych obozów narciarskich T. S. „Wisła” oraz działalności oświatowo-świetlicowej klubu




<< Powrót Inne Zarządy >>