Zbigniew Małkowski

Z Historia Wisły

Zbigniew Małkowski
Informacje o zawodniku
kraj Polska
urodzony 19 stycznia 1978, Olsztyn
wzost/waga 188 cm / 82 kg
pozycja bramkarz
Kariera klubowa
Sezon Drużyna Mecze Gole
1995–2000 Stomil Olsztyn
2000–2005 Feyenoord Roterdam
2001–2003 Excelsior (wyp.)
2005–2008 Hibernian
2007 Gretna (wyp.)
2007–2008 Inverness (wyp.)
2009 OKS 1945 Olsztyn
2009– Korona Kielce
W rubryce Mecze/Gole najpierw podana jest statystyka z meczów ligowych, a w nawiasie ze wszystkich meczów oficjalnych.


Zbigniew Małkowski - urodzony 19 stycznia 1978, polski piłkarz, bramkarz.

Testowany przez Wisłę w październiku 2008, po tym jak skończył się jego kontrakt ze szkockim klubem Hibernian. Przymierzany do występu w dwóch meczach Pucharu Ekstraklasy (z Cracovią i Śląskiem), nie mógł w nich wystąpić z przyczyn formalnych. Ostatecznie nie znalazł zatrudnienia w Wiśle, po krótkim pobycie w Olsztynie trafił do Korony Kielce.

60 minut Małkowskiego

Data publikacji: 14-10-2008 19:27


We wtorek podczas popołudniowego treningu, Wiślacy rozegrali kontrolną grę, w której wystąpił testowany bramkarz Zbigniew Małkowski.

Gra podzielona została na trzy części, z której każda trwała po 20 min. Pierwsza część zakończyła się remisem 1:1, a bramki zdobyli Maciej Batko oraz Krzysztof Mączyński. W drugiej części gry żadna z drużyn nie zdobył gola, a w trzeciej o wygranej przesądziła bramka w ostatnich sekundach, zdobyta przez Marka Zieńczuka.

Pełne 60 minut rozegrał Zbigniew Małkowski, jednak jak podkreślali po treningu trenerzy Wisły, to za mało, aby podjąć decyzję co do ewentualnego pozyskania piłkarza. „Będziemy mu się przypatrywać. Na pewno jakieś tam ogranie ma, był w kilku zagranicznych klubach” – powiedział szkoleniowiec bramkarzy, Jacek Kazimierski. „Nie ukrywam, że źle się stało, że Zbyszek nie zagrał we Wrocławiu. To by mi dało pełny obraz, w tym momencie takiego nie mam. Być może uda się jego certyfikat załatwić na kolejny mecz Pucharu Ekstraklasy” – mówił Maciej Skorża. „Poprawnie sobie radził w tym sparingu. Trudno nam ocenić, czy się przyda, czy nie. Na pewno widać u niego braki treningowe i to się rzuca w oczy” – dodał.

Po ok. 30 minutach z boiska musiał zejść Mauro Cantoro, który odniósł jakiś uraz mięśnia czworogłowego. Na treningu nie było również Mariusza Pawełka oraz Andrzeja Niedzielana. „Mariusz ma dzisiaj temperaturę. Drużyna była szczepiona na grypę i czasami jest taki efekt, że ktoś ma złe samopoczucie. Dzisiaj rano miał wysoką temperaturę i lekarz uznał, że lepiej, żeby został w domu” – powiedział trener Skorża. Również Andrzej Niedzielan jest kontuzjowany – po meczu we Wrocławiu okazało się, że ma stłuczenie oraz spuchnięte kolano. Jego występ w meczu z Piastem stoi pod znakiem zapytania.


Wisła I – Wisła II 1:2

1:0 Batko

1:1 Mączyński

1:2 Zieńczuk

Początkowe składy: Wisła I: Juszczyk – Singlar, Marcelo, Głowacki, Piotr Brożek – Michał Jania, Barreto, Cantoro, Dawid Kwiek – Dawidowski, Batko

Wisła II: Małkowski – Krasnodębski, Kowalski, Cleber, Darda – Baszczyński, Sobolewski, Mączyński, Zieńczuk – Małecki, Jeleń


Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Źródło: wisla.krakow.pl