1970.09.14 Wisła Kraków - Iskra Svit 84:54
Z Historia Wisły
| Wisła Kraków | 84:54 | Iskra Svit |
| |||||||||||||||||||||||||||||
| I: | ||||||||||||||||||||||||||||||||
| II: 41:16 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
| III: | ||||||||||||||||||||||||||||||||
| IV: | ||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||
Echo Krakowa. 1970, nr 216 (15 IX) nr 7786
WCZORAJ zakończył się
w Krakowie międzynarodowy turniej koszykarzy o „Błękitną Wstęgę Wisły”, który przyniósł pełny sukces „Białej Gwieździe”. Krakowianie w decydującym o zajęciu pierwszego miejsca spotkaniu pokonali Iskrę Svit (CSRS) 84:54 (41:16). Punkty zdobyli, dla Wisły: Likszo 29, Ładniak i Langosz po 14, Malec 11, Gardzina i Pietrzyk po 6, Słotowicz i Łędzki po 2, dla Iskry: Brychta 25, Maurovic 10, Preisl.er, Konvicka i Vraniak po 6 oraz Setnicka 1. Sędziowali: pp. Zborowski i Gargul z Krakowa.
„Wawelskie Smoki” odniosły pewne zwycięstwo nad drużyną z CSRS. Już w 11 min. prowadzili 23:0 a w 26 min. dubletem 52:26, lecz od tej chwili zawodnicy nasi wyraźnie zwolnili grę i potraktowali przeciwnika wręcz ulgowo.
Uroczystości zakończenia turnieju dokonał wiceprezes GTS Wisła ppłk Aleksander Cicirko. Najlepszym strzelcem imprezy został Likszo (54 pkt), a najlepszym koszykarzem uznano Uhliga.
Gazeta Krakowska. 1970, nr 219 (15 IX) nr 7014
Koszykarze Wisły zdobyli Błękitną Wstęgę

