2002.09.05 Reprezentacja Podhala - Wisła Kraków 0:11
Z Historia Wisły
| Reprezentacja Podhala | 0:11 (0:4) | Wisła Kraków | ||||||||
| widzów: | ||||||||||
| sędzia: | ||||||||||
| ||||||||||
| ||||||||||
O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl
Dziennik Polski. 2002, nr 208 (6 IX) = nr 17698
Przebywający na zgrupowaniu pod Tatrami piłkarze krakowskiej Wisły pokonali na stadionie COS reprezentację Zakopanego 11-0 (4-0). Bramki: Paszulewicz 15, 17, Kuźba 20 (z karnego), Kalu Uchę 29, 55 z karnego Cantoro 48, Husejko 65, Wójcik 71, Piotr Brożek 79, Paweł Brożek, Sunday 89. Wisła: Hugues (30 Palczewki, 60 Piekutowski) - Baszczyński (60 Mrowieć), Jop (60 Szafraniec), Stolarczyk (60 Skrzekowski), Kaliciak (53 Piotr Stawarczyk) - Pater (60 Husejko), Moskal (60 Sunday), Paszulewicz (60 Łach), Kalu Uchę (60 Piotr Brożek) - Kuźba (60 Wójcik), Cantoro (60 Paweł Brożek). Zakopane: Leśniak - Wachowicz, Walczak, Wicher - A. Słodyczka, Wydra, Karłat, S. Strama, Galica - Kucharski, W. Łukaszczyk oraz Merta, Malik, Okręglak, Wołoszczuk, Jaszewski, J. Strama, Malczewski, Jałowiecki, Bochniarz, Styrczula, Ostrek, Duda, Bachleda, Fortuna, W. Słodyczka. Sędziowali: Kazimierz Antolak z Nowego Targu oraz Jacek Włosiński z Zakopanego i Bogdan Górnik z Bukowiny Tatrzańskiej. Widzów 300.
Pogrom w meczu sparingowym
Piłkarze Wisły Kraków rozegrali w czwartek w Zakopanem sparingowy mecz z reprezentacją Podhala, wygrywając 11:0 (4:0). Bramki zdobyli: Jacek Paszulewicz, Kalu Uche - po 2, Marcin Kuźba, Mauro Cantoro, Dominik Husejko, Karol Wójcik, Piotr Brożek, Paweł Brożek, Ibrahim Sunday - po 1.
Wiślacy, korzystając z przerwy w rozgrywkach ligowych, wyjechali we wtorek na krótkie zgrupowanie do Zakopanego. Trener Henryk Kasperczak zabrał także zawodników z drużyny rezerwowej. Natomiast kilku piłkarzy z podstawowego składu nie bierze udziału w zgrupowaniu. Maciej Żurawski, Kamil Kosowski i Arkadiusz Głowacki są z reprezentacją Polski, a Paweł Strąk z młodzieżówką.
W czwartek rano piłkarze Wisły przeprowadzili trening, a po południu zagrali mecz towarzyski z reprezentacją Podhala, złożoną z zawodników IV i V ligi. Pierwszoligowcy mieli ogromną przewagę i strzelili aż 11 goli. Podhalanie z trudem przedostawali się na połowę boiska wiślaków.
W drużynie Wisły wystąpiło 23 zawodników, wszyscy, którzy są na zgrupowaniu. Krakowianie pozostaną pod Tatrami do soboty.
1-0 Jacek Paszulewicz 15.min
2-0 Jacek Paszulewicz 17.min
3-0 Marcin Kuźba 20.min (karny)
4-0 Kalu Uche 28.min
5-0 Mauro Cantoro 48.min
6-0 Kalu Uche 55.min (karny)
7-0 Dominik Husejko 65.min
8-0 Karol Wójcik 70.min
9-0 Piotr Brożek 78.min
10-0 Paweł Brożek 84.min
11-0 Sunday Ibrahim 88.min
Hugues (Palczewski 30., Piekutowski 60.) - Baszczyński (Mrowiec 60.), Jop (Skrzekowski 60.), Stolarczyk (Szafraniec 60.), Kaliciak (53. Stawarczyk) - Pater (Husejko 60.), Paszulewicz (Łach 60.), Moskal (Ibrahim 60.), Uche (Piotr Brożek 60.) - Kuźba (Wójcik 60.), Cantoro (Paweł Brożek 60.)
PAP, www.wisla.krakow.pl
(mat19)
Źródło: wislakrakow.com
