1910.05.01 Czarni Lwów – Wisła Kraków 1:1

Z Historia Wisły

1910.05.01, mecz towarzyski, Lwów,
Czarni Lwów 1:1 (1:0) Wisła Kraków
widzów:
sędzia: Kondela
Bramki
Józef Bizoń 24'

1:0
1:1

46'
Czarni Lwów
2-3-5
Jan Harasymowicz
Tadeusz Rzadki
Tadeusz Kowalski "Tadi"
Jan Berger
Henryk Bilor "Henior"
"Lech"
Stefan Jadowski
Stanisław Wanicki
"Pejoł"
Józef Bizoń
"Dziudzio"

trener:
Wisła Kraków
2-3-5
Franciszek Brożek
Andrzej Bujak? "Ake"
Wilhelm Cepurski
Leon Szczerbiński "Leon"
Ludwik Stolarski
Władysław Polaczek "Poluks"
Stanisław Adamski
Jan Weyssenhoff "Ikar"
Brunon Luska "Bruno"
Karol Romański "Kusy"
Witold Rutkowski

trener: brak

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


Spis treści

Relacje prasowe

Nowiny : dziennik niezawisły demokratyczny illustrowany. R.8, 1910, nr 99 - 1910.04.30

„Wisła” krakowska wyjeżdża do Lwowa na match, który rozegra się dnia 1-go maja z „Czarnymi”.


Nowiny : dziennik niezawisły demokratyczny illustrowany. R.8, 1910, nr 120 - 1910.05.28

Matche z „Czarnymi” posiadały w Krakowie zawsze dobrą markę, a w ubiegłym roku stanowiły nawet „clou” sezonu wiosennego. W porównaniu z rokiem ubiegłym, klub „Czarnych” rozporządza obecnie drużyną silną, bo dobrze zgraną i szybką, czego najlepszym dowodem jest, że match „Wisły” i „Czarnych” rozegrany z początkiem maja b. r. zakończył się wynikiem 1:1Czas, 19.03.1910
- Sport we Lwowie. I. L. K. P. N. „Czarni" ogłasza następujący program sezonu wiosennego: Kwiecień: 3, Bieg na przełaj (Cross country) na przestrzeni 10 kIm.; 4, match footballowy Czarni I. - Pogoń II; 10, match fuotballowy Czarni I. - Lecha I.; 24, match footballowy Czarni I. - Pogoń I. Maj: 1, match footballowy Czarni I. -- Wisła; 8, bieg jednogodzinny; 15 match footbnllowy Czarni II. - Pogoń II.; 16, match footballnwy Czarni I. - Slavía morawska ; 22, match footbal. Czarni l. - Pogoń I. (rewanż); 29, match footballowy Czarni I. -- Cracovia (Kraków). Czerwiec: 5, chód jednogodzinny; 29, match footballowy Czarni I. - Cracovia (rewanż Lwów), Czarni II. -- Pogoń II. Lipiec: 10, meeting atletyczny.


Nowa Reforma, 29.04.1910
„Wisła” krakowska wyjeżdża do Lwowa na match, który rozegra się dnia 1 maja z „Czarnymi”.


Sport
Kurjer Lwowski, 02.05.1910
„Wisła”-„Czarni” 1 : 1 nierozstrzygnięty – oto znowu jeden z machów świadczący o postępie naprzód „Czarnych”. Drużyna ta staje się coraz więcej zgraną – kombinuje i podaje z coraz to lepsza techniką. Natomiast „Wisły nie mogliśmy poznać, prawda że grała w zmienionym składzie (oba łączniki ataku z II drużyny)- atakowała ona i wytrzymała tempo, ale nie to jakieśmy widzieli w jesiennym sezonie. To też w 24 min. Bizoń robi bramkę na niekorzyść „Wisły” tak, że połowa machu kończy się 1:0 na korzyść „Czarnych”; ale zaraz w pierwszej minucie drugiej połowy Wisła oddaje bramkę i wynik 1:1 zostaje do końca. „Czarni” grali we zwykłym składzie z bardzo dobrym Kowalskim zamiast Ohlego, a skład „Wisły” był następujący: atak Rutkowski, Kusy, Bruno, Ikar, Adamski, rezerwa Poluks, Stolarski, Leon, Cepurski (kapitan) Ake, bramkarz Brożek.

Dobrym sędzią był p. Kondela.Czas, 02.05.1910
"Wisła II”- rozegrała w sobotę publiczny match z klubuem żydowkim ,,Maccabi”, który zakończył się wynikiem 4:0 na korzyść "Wisły”.

We Lwowie odbył się wczoraj match ,,Wisły I” z ,,Czarnymi I”, z rezultatem 1:1.Nowa Reforma, 03.05.1910
Match „Wisły” we Lwowie. Dnia 1 maja bawiła „Wisła I” u „Czarnych” we Lwowie. Match z powodu ulewnego deszczu nie pozwolił obu partyom rozwinąć całej swej siły, a rozmokłe boisko uniemożliwiał wszelkie kombinacye. Wynik zdobytych bramek przedstawia się, jak 1 : 1. „Czarni“ na ogół grają lepiej, aniżeli zeszłego roku. Szczególnie wyróżniał się p. Henior środ. pomocnik, który wraz z p. Bergerem stanowili poważną przeszkodę dla. nieprzyjacielskiego ataku. Również dobrym okazał się nowy back p. Tadli. „Wisła grała z graczami z rezerwy (p. Cejot zastępował p. Kusy z rezerwy, p. Deminiaka p. Wayssenhof) i temu aż należy przypisać stosunkowo dość marny wynik.


Ruch, 11.05.1910
D. 1 maja z przybyłą do Lwowa drużyną Wisły zmierzyli się Czarni w warunkach jak najniepomyślniejszych: podczas deszczu, na rozmiękłym terenie. Wynik tego zmierzenia, w którym wykazano grę niezwykle piękną i szlachetną, a zarazem szybką i ostrą, stawia obie drużyny narówni, wypadł bowiem 1 : 1.


Inne relacje

W "Czasie" z 28.05 podano informację o meczu Wisła-Czarni 1:1. Odbył się on z początkiem maja.

Gazeta Poniedziałkowa, 30 maja 1910