1911.06.30 Wisła Kraków - Krakus Podgórze 7:1

Z Historia Wisły

1911.06.30, mecz towarzyski, Kraków, Boisko pozlotowe, 16:00, piątek
Wisła Kraków 7:1 (4:0) Krakus Podgórze
widzów:
sędzia: Liro
Bramki
Stanisław Mielech
Wisła Kraków
Stanisław Mielech
Andrzej Bujak
Krakus Podgórze

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


Relacje prasowe

Nowiny : dziennik niezawisły demokratyczny illustrowany. R.9, 1911, nr 145 - 1911.06.29

Match „Wisły l.“ i”Krakusa.“ We czwartek dnia 29 b. m. odbędzie się na boisku pozlotowem match footballowy między „Wisłą I.“ a „Krakusem I.“ z Podgórza. Poprzedzi spotkanie akademickiej drużyny „Wisły” z „S. K. Solne”Nowa Reforma, 29.06.1911
Zapasy w piłkę nożną. We czwartek 29 m. odbędzie się na boisku pozlotowem match footballowy między „Wisłą 1" a „Krakusem I." z Podgórza. Poprzedzi spotkanie akademickiej „Wisły" z S. K. „Solne". Początek o godzinie 4 popołudniu. Bilety wcześniej do nabycia w handlu p. Drobnera i u firmy „Auto". Ostatni match między „Wisłą I” a „Krakusem I.” zakończył się wynikiem 2:0

na korzyść "Wisły".Match „Wisły”.
IKC, 29.06.1911
Jutro rozegrają na boisku pozlot. match footballowy „Wisła I” – „Krakus” z Podgórza. Poprzedzi tenże match Akad. drużyna „Wisły” z S. K. „Solne”. Początek o godz. 4 pop. Ostatni match między „Wisłą I” a „Krakusem I” zakończył się wynikiem 2:0 na korzyść „Wisły”.


Match „Wisły”.
IKC, 29.06.1911
Jutro rozegrają na boisku pozlot. match footballowy „Wisła I” – „Krakus” z Podgórza. Poprzedzi tenże match Akad. drużyna „Wisły” z S. K. „Solne”. Początek o godz. 4 pop. Ostatni match między „Wisłą I” a „Krakusem I” zakończył się wynikiem 2:0 na korzyść „Wisły”.


Ze sportu.
Głos Narodu, 29.06.1911
We czwartek dnia 29 b. m. odbędzie się na boisku pozlotowem match między "Wisłą I." a "Krakusem" z Podgórza. Poprzedzi spotkanie akademickiej "Wisły" z S. K. "Solne". Początek o godzinie 4 popołudniu.

Bilety wcześniej do nabycia w handlu Drobnera i u firmy "Auto".
Ostatni match między "Wisłą I" zakończył się wynikiem 2 : 0 na korzyść "Wisły".Nowa Reforma, 30.06.1911
Zawody piłkę nożną. wczoraj na boisku pozlotowem wobec sporej ilości widzów rozegrała „Wisła" match z pierwszą drużyną klubu "Krakus" z Podgórza. Był to rodzaj trainingu bardzo pożytecznego przedewszystkiem dla niedomagającego zwykle napada "Wisły", który w zawodach z silniejszym przeciwnikiem rzadko może przyjść do bezpośredniej ofenzywy, dla wyćwiczenia się w strzałach. Wobec widocznej dużej przewagi nad drużyną „Krakusa", miał też wczoraj napad "Wisły” (zresztą w składzie zmienionym — grał w napadzie Bujak z obrony) dużo do strzałów sposobności. Ciągłe ataki „Wisły" zdobyły dla niej przed pauzą cztery goale, — po pauzie, gdy napór osłabł, jeszcze trzy; trzeba jednak przyznać, że "Krakus" nie deranżując się niepowodzeniem bronił się w miarę sił dzielnie, i po pauzie udało się nawet bardzo energicznemu prawemu łącznikowi zdobyć, dzięki zaabsorbowaniu obrony „Wisły" w ataku (!) jeden goal. Ostateczny więc wynik przedstawia się w stosunku 7:1 na korzyść „Wisły". Sędziował w tym matchu poprawnie p. Lyro, sędzia krakowski.

Dodać należy, że w obu drużynach grało po kilka graczy z rezerwy.
Match główny poprzedziły zapasy „Wisły akademickiej" z I drużyną klubu „Solne" z wynikiem 1:1.IKC, 01.07.1911
Ze sportu. Wczoraj odbył się match na boisku pozlotowem, między Wisłą I z Krakusem I, względnie Krakusem-rezerwą. Match ten nie wzbudził większego zainteresowania w kołach sportowych, gdyż z jednej strony stanęła do walki drużyna, jedna z najlepszych a z drugiej młoda, istniejąca zaledwie rok.

Wynik więc walki (7:1) na korzyść Wisły I, był z góry przez wszystkich przewidywany. Match ten poprzedziło spotkanie Wisły I akademickiej i dzielnej drużyny „Krowodrzy I”. Oba kluby co do siły, zdawały się być równorzędne, jednakże okazało się że Krowodrza góruje nad swym przeciwnikiem zarówno kombinacyą, jak i szybkością ataku. Match zakończył się wynikiem 1:1.