1911.10.01 Lauda Kraków - Wisła Kraków

Z Historia Wisły

1911.10.01, mecz towarzyski, Kraków, Boisko pozlotowe,
Lauda Kraków -:- (-:-) Wisła Kraków
widzów:
sędzia:
Bramki
Lauda Kraków
Wisła Kraków

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


Spis treści

Relacje prasowe

Nowiny : dziennik niezawisły demokratyczny illustrowany. R.9, 1911, nr 222 - 1911.09.30

„Lauda”-”Wisła“. W tę niedzielę odbędzie się na boisku pozlotowym match „Wisły” z „Laudą”. Spotkanie to będzie jednym z najwięcej ciekawych w tym sezonie i budzi już oddawna w kołach sportowych zupełnie usprawiedliwione zainteresowanie. „Lauda” bowiem obecnie po skompletowaniu drużyny kilkoma nowymi graczami, dawnymi członkami „Cracovii“ i „Wisły”, polepszyła się ogromnie, tak, że stoi już z nimi na tym samym poziomie. Wynik, którego teraz stanowczo przewidzieć nie można, stanowić będzie poniekąd prognozę na mający się w niedalekiej przyszłości odbyć match „Wisły” z „Cracovią“ a zarazem zadecyduje, która z tych drużyn ma walczyć o mistrzostwo Galicyi we Lwowie. Przed matchem odbędzie się spotkanie „Wisły II.” ze znaną już ze zwycięstwa nad „Rezerwą Cracovii“ (3 :2), „K. S. Alfą” z Dębnik. Bilety wcześniej do nabycia w handlu p. Drobnera, plac Szczepański.


Nowa Reforma z 29.09.1911

Z ruchu sportowego .
Nowa Reforma, 29 września 1911
Match Lauda - Wisła. W tę niedzielę odbędzie się na boisku pozlotowem match "Wisły" z "Laudą". Spotkanie to będzie jednem z najwięcej ciekawych w tym sezonie i budzi w kołach sportowych usprawiedliwione zainteresowanie. "Lauda" obecnie, po skompletowaniu drużyny kilkoma nowymi graczami, dawnymi członkami "Cracovii" i "Wisły" polepszyła się ogromnie, tak, że stoi już z nimi na tym samym poziomie. Wynik, którego stanowczo przewidzieć nie można, stanowić będzie poniekąd prognozę na mający się odbyć w niedalekiej przyszłości match "Wisły" z "Cracovią", a zarazem zadecyduje, która z tych drużyn ma walczyć o mistrzostwo Galicyi we Lwowie. Match poprzedzi spotkanie "Wisły II" z "K.S. Alfa" z Dębnik, znaną już ze zwycięstwa nad rezerwą "Cracovii" 3:2.

Bilety wcześniej do nabycia u firmy p. Drobnera na placu Szczepańskim.IKC z 01.10.1911

Match Lauda - Wisła.
Ilustrowany Kurier Codzienny, 1 października 1911
W tę niedzielę odbędzie się na boisku pozlotowem match "Wisły" z "Laudą". Spotkanie to będzie jednem z najwięcej ciekawych w tym sezonie i budzi w kołach sportowych usprawiedliwione zainteresowanie. "Lauda" obecnie, po skompletowaniu drużyny kilkoma nowymi graczami, dawnymi członkami "Cracovii" i "Wisły" polepszyła się ogromnie, tak, że stoi już z nimi na tym samym poziomie. Wynik, którego stanowczo przewidzieć nie można, stanowić będzie poniekąd prognozę na mający się odbyć w niedalekiej przyszłości match "Wisły" z "Cracovią", a zarazem zadecyduje, która z tych drużyn ma walczyć o mistrzostwo Galicyi we Lwowie. Match poprzedzi spotkanie "Wisły II" z "K.S. Alfa" z Dębnik, znaną już ze zwycięstwa nad rezerwą "Cracovii" 3:2.

Bilety wcześniej do nabycia u firmy p. Drobnera na placu Szczepańskim.