1920.05.02 Makkabi Kraków - Wisła Kraków 0:0

Z Historia Wisły

1920.04.24, A klasa, 1. kolejka, Kraków, Stadion Cracovii,
Wisła Kraków 0:0 Makkabi Kraków
widzów: wiele
sędzia: George Burford z Krakowa
Bramki
Wisła Kraków
Makkabi Kraków

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - Sports.pl

Spis treści

Relacje prasowe

"IKC" z 1920.04.12

Wydział gier ustalił następujące terminy zawodów o mistrzostwo: Klasa A. 25. IV. Makkabi – Wisła, Cracovia – Jutrzenka. 13 maja Makkabi – Cracovia, Wisła – Jutrzenka. 6 czerwca Jutrzenka – Cracovia, Wisła – Makkabi. 27 czerwca Wisła – Cracovia, Makkabi Jutrzenka. 29 czerwca Cracovia – Makkabi, Jutrzenka – Wisła.


"IKC" z 1920.04.24

W sobotę gra „Podgórze” z „Jutrzenką II” na boisku „Cracovii” o mistrzostwo B klasy. O ile nam wiadomo match o mistrzostwo A kl. „Wisła” – „Makkabi” przełożono na następną niedzielę.


"IKC" z 1920.05.04

Wisła Makkabi 0:0

Drużyny pierwsze wymienionych klubów grały niedzielę na boisku Cracovii o mistrzostwo klasy A. Wisła wystąpiła coprawda w słabym składzie spowodowanym nieobecnością graczy Reymana i Kowalskiego, lecz nie usprawiedliwia to braku treningu.

Match rozpoczęto w Silnem tempie, które po upływie trzydziestu minut „wypompowało” obydwie drużyny w ten sposób, że gra przemieniła się w spacer piłki popychanej względnie kopanej w miarę sił i ochoty stron rywalizujących. Od drużyny Wisły domagać się by wkładała więcej pracy w swoje ćwiczenie, bo takie występy nie dodadzą jej sportowej powagi.

Pan Burford jako sędzia okazuje za mało zrozumienia faulów, które prawidła europejskie inaczej pojmują niż amerykańskie. Publiczności zebrała się wiele (i to nie tej, którą zwykle widzimy na trybunie Cracovii), lecz ta nie potrafiła się zastosować do zwyczajów przyjętych już zdawna na boisku Cracovii.


"IKC" z 1920.05.28

Zatwierdzone wyniki o mistrzowstwo: Klasa A: 1 maj Wisła I – Makkabi I 0:0, obie drużyny po jednym punkcie, 15-go Makkabi I – Jutrzenka I 1:1, obie drużyny po jednym punkcie.

Klasa B: 1. maja Cracovia II – Wisła II 2:0, dwa punkty Cracovii; 9-go Cracovia II – K. S. Podgórze 11:0, 2 punkty Cracovii; 8-go Wisła II – Jutrzenka II 2:1 […]