1920.05.02 Makkabi Kraków - Wisła Kraków 0:0

Z Historia Wisły

Wersja z dnia 19:04, 26 cze 2022; Zdzis (Dyskusja | wkład)
(różn) ← Poprzednia wersja | Aktualna wersja (różn) | Następna wersja → (różn)
1920.04.24, A klasa, 1. kolejka, Kraków, Stadion Cracovii,
Wisła Kraków 0:0 Makkabi Kraków
widzów: wiele
sędzia: George Burford z Krakowa
Bramki
Wisła Kraków
Makkabi Kraków

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


Spis treści

Relacje prasowe

"IKC" z 1920.04.12

IKC, 12 kwietnia 1920
Wydział gier ustalił następujące terminy zawodów o mistrzostwo: Klasa A. 25. IV. Makkabi – Wisła, Cracovia – Jutrzenka. 13 maja Makkabi – Cracovia, Wisła – Jutrzenka. 6 czerwca Jutrzenka – Cracovia, Wisła – Makkabi. 27 czerwca Wisła – Cracovia, Makkabi Jutrzenka. 29 czerwca Cracovia – Makkabi, Jutrzenka – Wisła."IKC" z 1920.04.24

IKC, 24 kwietnia 1920
W sobotę gra „Podgórze” z „Jutrzenką II” na boisku „Cracovii” o mistrzostwo B klasy. O ile nam wiadomo match o mistrzostwo A kl. „Wisła” – „Makkabi” przełożono na następną niedzielę.IKC z 04.05.1920

Wisła Makkabl 0:0.
IKC, 4 maja 1920
Drużyny pierwsze wymienionych klubów grały w niedzielę na boisku Cracovii o mistrzowstwo klasy A. Wisła wystąpiła coprawda w słabym składzie spowodowanym nieobecnością graczy Raymana i Kowalskiego, lecz nie usprawiedliwia to braku treiningu.

Match rozpoczęto w silnem tempie, które po upływie trzydziestu minut wypompowało obydwie drużyny w ten sposób, że gra przemieniła się w spacer piłki popychanej względnie kopanej w miarę sił i ochoty stron rywalizujących. Od drużyny Wisły domagać się możemy, by wkładała więcej pracy w swoje ćwiczenie, bo takie występy nie dodadzą jej sportowej powagi.

Pan Burford jako sędzia okazuje za mało zrozumienia faulów, które prawidła europejskie inaczej pojmują niż amerykańskie. Publiczności zebrało się wiele (i to nie tej, którą zwykle widzimy na trybunie Cracovii), lecz ta nie potrafiła się zastosować do zwyczajów przyjętych już z dawna na boisku Cracovii.
Nowa Reforma z 05.05.1920

ZE SPORTU. Wisła - Makkabi 0:0
Nowa Reforma, 5 maja 1920
Pierwszy tegoroczny oficyalny występ obu powyższych klubów sportowych sprawił tysiącznym rzeszom rozczarowanie. Gra tak Wisły jak i Makkabi zawiodła zupełnie; brak trainingu dawał się okropnie odczuwać. Techniczne wyszkolenie lepsze u Wisły za to Makkabi górowała temperamentem gry, przez co siły obu drużyn równoważyły się. Było to powodem, że gra przybrała tempo wolne i niezbyt interesujące, a prowadzona była przeważnie na środku boiska. Rzadkie ataki rozbijały się o obronę tak jednej jak i drugiej strony. Żywsze tempo przybrała gra z chwilą, gdy jeden z obrońców Wisły zejść musiał z boiska z powodu skaleczenia nogi. Moment ten wykorzystać chciała Makkabi, atakując silniej bramkę Wisły, lecz wszystkie ataki niweczyła obrona Wisły. Gra została nierozstrzygnięta.

Dalsze wyniki o mistrzostwo klasy B. przedstawiają się nastepujące: Cracovia II Wisła II 2:0, Jutrzenka II - Makkabi II 2:1, Makkabi II - Podgórze 3:1.
"IKC" z 1920.05.04

'Wisła Makkabi 0:0'
IKC, 4 maja 1920
Drużyny pierwsze wymienionych klubów grały niedzielę na boisku Cracovii o mistrzostwo klasy A. Wisła wystąpiła coprawda w słabym składzie spowodowanym nieobecnością graczy Reymana i Kowalskiego, lecz nie usprawiedliwia to braku treningu.

Match rozpoczęto w Silnem tempie, które po upływie trzydziestu minut „wypompowało” obydwie drużyny w ten sposób, że gra przemieniła się w spacer piłki popychanej względnie kopanej w miarę sił i ochoty stron rywalizujących. Od drużyny Wisły domagać się by wkładała więcej pracy w swoje ćwiczenie, bo takie występy nie dodadzą jej sportowej powagi.

Pan Burford jako sędzia okazuje za mało zrozumienia faulów, które prawidła europejskie inaczej pojmują niż amerykańskie. Publiczności zebrała się wiele (i to nie tej, którą zwykle widzimy na trybunie Cracovii), lecz ta nie potrafiła się zastosować do zwyczajów przyjętych już zdawna na boisku Cracovii.
"IKC" z 1920.05.28

IKC, 28 maja 1920
Zatwierdzone wyniki o mistrzowstwo: Klasa A: 1 maj Wisła I – Makkabi I 0:0, obie drużyny po jednym punkcie, 15-go Makkabi I – Jutrzenka I 1:1, obie drużyny po jednym punkcie.

Klasa B: 1. maja Cracovia II – Wisła II 2:0, dwa punkty Cracovii; 9-go Cracovia II – K. S. Podgórze 11:0, 2 punkty Cracovii; 8-go Wisła II – Jutrzenka II 2:1 […]