1920.06.05 Wisła Kraków - Makkabi Kraków 0:1

Z Historia Wisły

1920.06.06, A klasa, 4. kolejka, ,
Wisła Kraków 0:1 (0:1) Makkabi Kraków
widzów:
sędzia: George Burford z Krakowa
Bramki
Wisła Kraków
Makkabi Kraków

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.plSpis treści

Relacje prasowe

Gazeta Poranna z 07.06.1920

Wisła Makkabi 0:1.
Gazeta Poranna, 7 czerwca 1920
W sobotę odbył się match o mistrzostwo A klasy między temi drużynami i zakończył się zwycięstwem Makkabi 1:0. Makkabi wykazała wcale wysoką klasę, Wisła natomiast była zupełnie niedysponowana.


IKC z 08.06.1920

ZE SPORTU. Mistrzostwo A klasy. Makkabi Wisła 1:0.
IKC, 8 czerwca 1920
Zawody te rozegrane o mistrzostwo w klasie A przyniosły porażkę Wiśle, a z nią utratę dwóch punktów. Wisła, której przypadek dał wygraną z Cracovia spada obecnie coraz dalej w formie. Objaw dość ciekawy, gdyż czerwoni rozporządzają wcale dobrymi graczami. Pierwszy kwadrans zapowiadał grę ruchliwą i zajmującą: Makkabi atakuje ostro bramkę Wisły, która przenosi wolną piłkę na pole przeciwnika.

Atak Wisły nie może jednak dać celowej pracy, prowadzi piłkę dorywczo, daleki od racyonalnej i celowej kombinacyi. Po pauzie, która trwała zadługo, więcej inicyatywy dała drużyna Makkabi. Gracze Wisły tym razem zbył powolni nie potrafili wyzyskać nawet wyrównywającego punktu.

P. Burfert sędziował bardzo dobrze; uważamy jednak, że przeszkadzanie przeciwnikowi w dojściu do piłki, o ile jest fair jest w przepisach dozwolone i nie można za to dyktować rzutu wolnego.Goniec Krakowski z 10.06.1920

ZE SPORTU. Makkabi - Wisła 1:0 (1:0).
Goniec Krakowski, 10 czerwca 1920
Powtórne zawody obu powyższych drużyn o mistrzowstwo klasy A zakończyły się klęską Wisły. Klęski tej nie usprawiedliwi nieobecność Cepurskiego - napad bowiem Wisły ani w części nie dorównał atakowi Makkabi, tak pod względem kombinacyi, jak i tempa.

Makkabi sumiennym treiningiem wyrobiła się na drużynę obecnie wcale dobrą, która wprawdzie jeszcze wiele pracować musi, aby mogła stawić skuteczniejszy opór drużynom pierwszoklasowym polskim.

Zawody, które zakończyły się zwycięstwem Makkabi 1:0, prowadził p. Barford bardzo dobrze i daleko uważniej, niż podczas ubiegłych gier.
Nowa Reforma z 09.06.1920

ZE SPORTU. Wisła - Makkabi 0:1 (0:1)
Nowa Reforma, 9 czerwca 1920
Sobotnie zawody w piłkę nożną między Makkabi a Wisłą przyniosły niespodziewanie porażkę tej ostatniej. Wisła, widocznie przeceniając swoje siły, wystąpiła bez należytego treningu i dlatego grała słabo. Szczególne słabo grała linia atakowa, która nie umiała zdobyć się na energiczniejsze przeprowadzenie ataku. I gdyby nie brak szybkiej orjentacji u graczy napadu Makkabi, zawody sobotnie mogłyby były przynieść Wiśle dotkliwą klęskę.


"IKC" z 1920.06.08

ZE SPORTU. Mistrzostwo A klasy. Makkabi – Wisła 1:0
IKC, 8 czerwca 1920
Zawody te rozegrane w klasie A przyniosły porażkę Wiśle, a z nią utratę dwóch punktów. Wisła, której przypadek dał wygraną z Cracovią spada opecnie coraz dalej w formie. Objaw dość ciekawy, gdyż czerwoni rozporządzają wcale dobrymi graczami.

Pierwszy kwadrans zapowiadał grę ruchliwą i zajmującą: Makkabi atakuje ostro bramkę Wisły, która przenosi wolną piłkę na pole przeciwnika.

Atak Wisły nie może jednak dać celowej pracy, prowadzi piłkę dorywczo, daleki od racjonalnej i celowej kombinacji. Po pauzie, która trwała za długo, więcej inicjatywy dała drużyna Makkabi. Gracze Wisły tym razem zbyt powolni nie potrafili wyzyskać nawet wyrównywającego punktu.

P. Burfert sędziował bardzo dobrze; uważmy jednak, że przeszkadzanie przeciwnikowi w dojściu do piłki o ile jest „fair” jest w przepisach dozwolone i nie może za to dyktować rzutu wolnego.