1920.07.13 Wisła Kraków – Wacker Wiedeń 0:4

Z Historia Wisły

1920.07.13, Mecz towarzyski, Kraków, Stadion Cracovii,
Wisła Kraków 0:4 (0:1) Wacker Wiedeń
widzów:
sędzia:
Bramki
0:1
0:2
0:3
0:4
Johann Kollndorfer
Josef Wana
Josef Liebhardt
Fuchs
Wisła Kraków
Wacker Wiedeń

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


Spis treści

Relacje prasowe

Gazeta Poranna z 09.07.1920

Gazeta Poranna, 9 lipca 1920
Wacker z Wiednia gra w niedzielę i w poniedziałek w Krakowie.Goniec Krakowski z 15.07.1920

Cracovia-Wacker 3:2 i 0:2. Wisła - Wacker 0:4.
Goniec Krakowski, 15 lipca 1920
Przyjazd wiedeńskiej drużyny na zapasy z naszymi piłkarzami dobrze zrobił naszemu nożnemu sportowi. Trochę zanadto nasi footballiści dotąd bawili się przeważnie między sobą, zwyciężali się nawzajem, podziwiali - każda drużyna sobie - swoją własną sprawność i technikę, a naprawdę, trochę pozostali w tyle, dzięki temu właśnie, że nie mieli do czynienia z poważnymi przeciwnikami.

Wackerzy sprowadzili pewne otrzeźwienie. Nie pierwszy to klub Wiednia, ani nawet drugi czy trzeci, ale w każdym razie góruje nad naszemi drużynami, jak się okazało. Nie żadną genialnością gry, ale po prostu techniką i wyrobieniem. Nie ma impetu naszych graczy, ale ma możliwie wyrobionem szybkobiegactwo sportowe, a nadto zgranie się doskonale, przeciwstawiające się trochę anarchicznej metodzie naszych zresztą dobrych graczy.

Pomimo to wszystko nie wyjechali Wackerzy z Krakowa ze zbyt wielkimi laurami. Zwłaszcza Cracovia zrobiła im w pierwszym dniu niespodziankę; w drugim już jednak dniu uległa po tęgiej zresztą walce. Natomiast Wisła wczoraj dała Wackerom jeszcze piękniejsze zwycięstwo, choć grała dość ładnie, ale na osądzie ważą wyniki.

Należy jedną tylko mieć nadzieję, że wiedeńskie pierwsze w tym roku lekcye nie pójdą na marne dla naszych drużyn, które może już w jesieni tym samym Wackerom z kolei dadzą lekcye.
IOS z 24.07.1920

Illustriertes Österreichisches Sportblatt, 24 lipca 1920IOS z 07.08.1920

Illustriertes Österreichisches Sportblatt 1920, 7 sierpnia 1920
Die Tournee Wackers.

Wacker ist dieser Tage von seiner Tournee durch die Tschecho-Slowakei. Polen und Ober-Schlesien zurückgekehrt. Das Gesamtergebnis war:
10. Juli gegen Cracovia (Krakau) 2:3 verloren.
11. Juli gegen Cracovia (Krakau) 2:0 gewonnen. Tor schützen: Huber I. Freund.
13. Juli gegen Wisla (Krakau) 4:0 gewonnen. Tor schützen: Kolndorfer, Wana, Liebhart, Fuchs.
15. Juli gegen Makkabi (Krakau) 4:0 gewonnen. Tor schützen: Liebhart 2, Resch, Wana.


Tournee Wackera.

Obecnie Wacker wraca ze swojej trasy po Czecho-Słowacji. Wrócił do Polski i na Górny Śląsk. Ogólny wynik to:
10 lipca przegrana 2-3 z Cracovią (Kraków)
11 lipca z Cracovią (Kraków) wygrana 2:0. Bramki: Huber I. Freund.
13 lipca z Wisłą (Kraków) 4-0. Bramki: Kolndorfer, Wana, Liebhart, Fuchs.
15 lipca przeciwko Makkabi (Kraków) 4-0. Bramki: Liebhart 2, Resch, Wana."IKC" z 1920.07.13

Wisła - Wacker
IKC, 13 lipca 1920
Ciekawe to spotkanie nastąpi we wtorek na boisku Cracovii. Wisła dołoży zapewne starań by poprawić niedzielną porażkę Cracovii.


"IKC" z 1920.07.16

ZE SPORTU. Wacker – Wisła 4:0 (1:0)
IKC, 16 lipca 1920
Spotkanie to komentowano w różny sposób, liczono się z tym, że drużyna wiedeńska po dwudniowych zawodach z Cracovią może ulec łatwo świeżemu przeciwnikowi. Zapomniano, że część graczy Wisły grała ubiegłej niedzieli we Lwowie – fakt ten nie mógł być bez wpływu na grę czerwonych.

Zaraz z rozpoczęciem przyparł Wacker bardzo ostro krakowską drużynę; Obrona Wisły gra przytem niepewnie. Dzięki jednak kiepskim strzałom Wackeru nie mogą Wiedeńczycy zdobyć nagrody w formie goal’a. Obrońcy Wisły przychodzą zwolna do siebie, pchają swój atak pod bramkę przeciwnika, lecz daremnie – parę ładnych strzałów chwyta z całą pewnością doskonały bramkarz Wackeru. Napastnicy Wisły nie zdołali jednak wykorzystać paru niechybnych sytuacyi. Wreszcie z pięknego corneru – zdobywają goście przez prawego łącznika swą pierwszą bramkę.

Po pauzie odnosi widz wrażenie, że Wisła, dzięki widocznemu znużeniu Wiedeńczyków, może wyjść zwycięsko. Stało się niestety inaczej – pomoc Wisły słaba dotąd nie daje więcej nic z siebie, opadła w zupełności atak zamiast skupić się w sobie, obrał wygodniejszą role, bo wypoczynek. To dodało gościom więcej werwy tak, że lekko zdobywają następne trzy punkty.

Nadmierne wysuwanie się napastników Wisły na pozycję off seid’u nie przyczyniło się do poprawienia sytuacyi.