1922.07.03 Resovia - Wisła Kraków 2:2

Z Historia Wisły

1922.07.03, Mecz towarzyski, Rzeszów,
Resovia 2:2 (2:1) Wisła Kraków
widzów: 3.000
sędzia: Jakub Seidner z Krakowa
Bramki
18' Heublum
34' Heublum


1:0
2:0
2:1
2:2


35' Władysław Kowalski
60' Marian Szpórna
Resovia
Skład niepełny:
Górski
Małecki
Heublum

trener:
Wisła Kraków
Skład niepełny:
Mieczysław Wiśniewski
Kazimierz Kaczor
Marian Szpórna
Witold Gieras
Władysław Kowalski
Franciszek Danz?
Henryk Reyman

trener: brak
Wg wydawnictw Resovii mecz odbył się 7.07, a wynik brzmiał 1:2

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Relacje prasowe

Drużyny Wisły i Resovii przed towarzyskim spotkaniem. Lipiec 1922 r.
Drużyny Wisły i Resovii przed towarzyskim spotkaniem. Lipiec 1922 r.
03.07. Rzeszów. Wisła-Resovia 2:2 (1:2). skład zbliżony do meczu z Polonią, ale z Szpurną (Wiśniewskim, Kowalskim II i Reymanem. Gole: Kowalski 34’, Szpurna 60’. s. Seidner. Rogi: 5:0. 3000. wg wydawnictw Resovii wynik 1:2?! i mecz odbył się 7.07.

Szósty mecz w ciągu 8 dni, a trzeci w ciągu 3 dni. Widać było więc zmęczenie graczy Wisły. Wisła przeważała zgraniem i techniką. Resovia grała nad wyraz ambitnie i prowadziła w tym meczu 2:0 (gole: 18 i 34’). Minutę później kontaktową bramkę strzelił Kowalski. Po przerwie zdecydowane ataki Wisły przyniosły jej wyrównanie po bramce Szpurny (piłka podobno nie przekroczyła linii bramkowej).

Wiadomości Sportowe


Nr 18. Kraków, poniedziałek 10 lipca 1922. Rok I.



Z RZESZOWA. 3 lipca 1922.

Zawody przyjacielskie. Wisła I (Kraków) — Resovia I 2:2 (1:2).

Zawody te, jak zwykle kiedy zjeżdża drużyna I-szo kasowa na prowincję były senzacją dnia. Publiczności pomimo dnia powszedniego i bardzo upalnego bardzo dużo.

Przed zawodami wręczono bukiety kpt. „Wisły” Wiśniewskiemu i p. Ziemiańskiemu, którego staraniem Wisła gościła w Rzeszowie.

Wisła bez Cepurskiego i Śliwy, Resovia w kompletnym składzie.

Grę rozpoczyna Wisła. W 3 i 5 m. spalony Kowalskiego II. Gra otwarta. Dalej pojedyncze wypady gości, jakoteż Resovii kończą się strzałami w ręce bramkarzy. W 18 min. strzela prawy łącznik Resovii Heublum z podania lewoskrzydłowego, w lewy róg pierwszego gola dla swych barw, którego Wiśniewski jako nieuchronnego i nagłego, zupełnie nie broni... Gra toczy się dalej w normalnym tempie, pomimo spiekoty. Wisła niejednokrotnie zagraża bramce Resovii, atoli bramkarz Górski chwyta wszystkie strzały brawurowo. Następują dwa kornery, przez gości niewyzyskane, W 34 m. znowu prawy łącznik Heublum strzela gościom nie do obronienia bramkę z centry lewego skrzydła.

Teraz Resovia prowadzi dwa do zera. W 35 m. po ładnej kombinacji i chwilowem zamieszaniu pod bramką Resovii strzela Kowalski 1 gola. Do pauzy dalej gra otwarta z małą, lecz kombinacyjnie wyższą przewagą Wisły. Pauza 1:2 dla Resovii.

Po pauzie Wisła atakuje silniej. Resovia gra nadzwyczaj ambitnie co uwydatnia się w uzyskanych punk. do końca gry. W 15 m. silny strzał Szpurny. Górski chwyta na linji bramkowej, sędzia będąc zaś na drugiej połowie boiska odgwizduje gola 2:2. Następują 3 kornery dla Wisły niewyzyskane dzielną postawą Górskiego. W 57 m. ręka Małeckiego na polu karnem. Karny strzelony chwyta fenomenalnie Górski. Niemilknące oklaski są wyrazem nagrody dla bramkarza. Ostatnie 7 min. należą do Resovii atoli niewyzyskane.

Rogów 5:0 dla Wisły. Sędziował p. Seidner z Krakowa. Całość uwydatnia się w precezyjnem zgraniu 1 przewadze technicznej Wisły. Resovia uzyskawszy pełny skład, może się potykać teraz z groźnemi nawet przeciwnikami, z małą nawet przegraną. U Wisły znać przemęczenie rozegranymi meczami we Lwowie. K.