1929.10.06 Łódź - Kraków 2:0

Z Historia Wisły

Grać mieli z Wisły: Czulak, Bajorek.

Relacje: [1]

Stadjon: ilustrowany tygodnik sportowy. R. 7, 1929, nr 41

1929.10.10

Łódź—Kraków 2:0 (1:0). Międzymiastowe spotkanie Łódź—Kraków, zakończyło się zwycięstwem Łodzi w stosunku 2:0. Reprezentacja Łodzi, składała się z graczy Ł. K. S-u i tak Mila, Cyl, Gałecki, Pegza, Trzmiela, Jasiński, Śledź, Feja, Tadeusiewicz, Król i Durka. Skład reprezentacji Krakowa przedstawiał się następująco: Malczyk (Wisła), Nowak (Wawel) Konkiewicz (Garbarnia) Augustyniak (Garb.), Smoleń (Wawel), Bajorek (Wisła), Bator, Joksz i Smoczek (Garbarnia), Czulak (Wisła) i Mazur.

Zasłużone zwycięstwo odniosła reprezentacja Łodzi wykazując jako całość więcej zgrania i zrozumienia: Gra równorzędna z lekką, taktyczną przewagą łodzian, od początku do końca utrzymana była na wysokim poziomie. Już w pierwszych minutach, po klasycznej kombinacji, Król z podania Stolenwerka, zdobywa pierwszą bramkę. Odwetowe wysiłki krakowian, spełzają na niczem, prawie że kompletną przewagę do końca pierwszej połowy, utrzymuję reprezentacja Łodzi, której atak nie wykorzystuje szeregu dogodnych pozycji. Po zmianie stron, krakowianie w pierwszych 15 minutach, opanowują całkowicie boisko. Dzięki jedynie twardej i pewnej obronie Cyla, Gałeckiego i Jasińskiego, przewaga gości, nie dała im pozytywnego rezultatu. Kilkakrotne niebezpieczne strzały Smoczka i Czulaka, skrzętnie wyłapywał Mila. Po tym czasie krakowianie opadli nieco na siłach i znów Łódź zabrała się do pracy, zdobywając pod koniec, drugą bramkę przez Króla.

Reprezentacja Krakowa, mimo iż w pojedynkach górowała nad łodzianami, to jednak, jako całość, przedstawiła się nieszczególnie. Z poszczególnych graczy należy wyróżnić Konkiewicza w obronie, Bajorka w pomocy i Joksza oraz Smoczka w ataku. Reprezentacja Łodzi, grała bez zarzutu. Trochę słabszym niż zwykle był Trzmiela i Pegza.

Sędziował p. Walczak z Warszawy.