1937.09.28 Makkabi Kraków - Wisła Kraków 7:2

Z Historia Wisły

Relacje prasowe

"Nowy Dziennik" z 1937.09.27.

WISŁA – MAKKABI

Na boisku Makkabi odbędzie się jutro ciekawy mecz szczypiórniaka między drużyną Wisły, która awansuje obecnie do klasy A I znajduje się w rewelacyjnej formie, a Makkabi. Początek o godz. 4 pop."Nowy Dziennik" z 1937.09.29.

OSTATNIE WIADOMOŚCI SPORTOWE

SZCZYPIORNIACY MAKKABI ZWYCIĘŻAJĄ WISŁĘ 7:2

W dniu wczorajszym odbyły się na boisku Makkabi zawody towarzyskie w szczypiorniaka (piłka ręczna) pomiędzy wicemistrzem okręgu krakowskiego Makkabi, a benjaminkiem A klasy Wisłą. Po bardzo interesującej i nadzwyczaj obustronnie fair i dżentelmeńsko prowadzonej grze zwyciężyła zasłużenie i zdecydowanie lepsza drużyna Makkabi w stosunku 7:2 (3:1) mimo braku trzech graczy pierwszej drużyny (Rittermana II, Portnoja i Rosnera). Najlepszym graczem na boisku był Sonnenschein, który tym razem prowadził atak i strzelił sam trzy bramki. Ponadto wyróżnili się Elsner, Landau, Kunstlinger i Ritterman I, strzelcy dalszych 4 bramek, oraz w pomocy Zysman. W zespole odznaczyli sie świetny bramkarz Dobija i znany obrońca piłkarski Szumilas. Sędziował p. Stefaniuk.

MAKKABI II JUN. – WISŁA II JUN. 4:2 (3:0)

Zawody powyższe piłkarskie stały na wysokim poziomie technicznym. Gra była równorzędna, a nawet w polu przewagę miała Wisła. Natomiast Makkabi była lepiej strzałowo dysponowana.