1946.07.11 Podgórze Kraków - Wisła Kraków 0:3

Z Historia Wisły

(Różnice między wersjami)
Linia 21: Linia 21:
[[Grafika:1946.07.11 Podgórze.jpg|thumb|300px|Afisz zapowiadający mecz]]
[[Grafika:1946.07.11 Podgórze.jpg|thumb|300px|Afisz zapowiadający mecz]]
-
==Relacje==
+
==Relacje prasowe==
-
 
+
-
 
+
[[Grafika:Start 1946-07-11b.JPG|thumb|200px|right]]
[[Grafika:Start 1946-07-11b.JPG|thumb|200px|right]]
 +
===''„Start”'' z 1946.07.15.===
[[Grafika:Start 1946-07-15a-.JPG|thumb|200px|right]]
[[Grafika:Start 1946-07-15a-.JPG|thumb|200px|right]]
 +
'''Wisła – Podgórze 3:0 (2:0)'''
 +
<br>W trzecim meczu o mistrzostwo klasy „A" KOZPN pokonała Wisła, zajmującą w tej chwili drugie miejsce w grupie, drużynę Podgórze, po bardzo ładnej i obustronnie ambitnie przeprowadzonej grze. Był to, zwłaszcza do przerwy, mecz na rzadko spotykanym poziomie, a Podgórze mając w wietrze sprzymierzeńca, stanowiło dla Wisły równego niemal przeciwnika.
 +
<br>Wisła wystąpiła do tych zawodów bez zdyskwal. Gracza i kontuzjonowanego Flanka -Podgórze z rezer. bramkarzem, który jednak spisywał się doskonale i był jednym z najlepszych zawodników na boisku. W Wiśle grała bardzo dobrze linia pomocy, gdzie Filek I z Legutką walczyli między sobą o miano najlepszego w tej linii, a w ataku pierwsze skrzypce grał Artur, najlepszy zawodnik na boisku. Jego zasługą są wszystkie trzy bramki, z których dwie strzelił Cholewa, a jedną Giergiel. Środkowy napastnik Wisły przygotował bowiem swoim partnerom takie pozycje do strzału, że ci bez trudu dokonali reszty.
 +
<br>U pokonanych oprócz bramkarza Nycza, pewną poprawę formy zauważyć można było u obrońcy Jarczyka. Bardzo dobrze grał Dzierwa na środku pomocy, a w napadzie najgroźniejszymi byli: Hausner, Szyrski i Feret.
 +
<br>Po początkowej przewadze Wisły w pierwszej połowie Podgórze potrafiło nawiązać równą walkę i kilkakrotnie poważnie zagroziło bramce czerwonych, jednak napad, dobry w polu, nie potrafił zdobyć się na skuteczny strzał. Po pół godzinie gry doszła znów do głosu Wisła i zdobyła w ostatnim kwadransie przed przerwą dwie bramki przez Cholewę.
 +
<br>Po przerwie za rękę na polu karnym mogła już Wisła zaraz na początku uzyskać trzeci punkt — bramkarz Podgórza obronił Jednak jedynastkę strzelaną przez bramkarza Wisły, Jurewicza. Jedyną bramkę w tym okresie zdobył Giergiel, strzelając z najbliższej odległości nie do obrony. Sędziował zupełnie poprawnie Sadzik.
[[Kategoria:A klasa 1946 (piłka nożna)]]
[[Kategoria:A klasa 1946 (piłka nożna)]]
[[Kategoria:Wszystkie mecze 1946 (piłka nożna)]]
[[Kategoria:Wszystkie mecze 1946 (piłka nożna)]]
[[Kategoria:Podgórze Kraków]]
[[Kategoria:Podgórze Kraków]]

Wersja z dnia 08:27, 12 sty 2011

1946.06.11, Klasy A, 3. kolejka, Kraków, Stadion Cracovii, 18:00
Podgórze Kraków 0:3 (0:2) Wisła Kraków
widzów:
sędzia: Sadzik
Bramki
0:1
0:2
0:3
Wiktor Cholewa
Wiktor Cholewa
Władysław Giergiel
Podgórze Kraków
Wisła Kraków
Jerzy Jurowicz nie wykorzystał rzutu karnego.

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


Afisz zapowiadający mecz
Afisz zapowiadający mecz

Relacje prasowe

„Start” z 1946.07.15.

Wisła – Podgórze 3:0 (2:0)
W trzecim meczu o mistrzostwo klasy „A" KOZPN pokonała Wisła, zajmującą w tej chwili drugie miejsce w grupie, drużynę Podgórze, po bardzo ładnej i obustronnie ambitnie przeprowadzonej grze. Był to, zwłaszcza do przerwy, mecz na rzadko spotykanym poziomie, a Podgórze mając w wietrze sprzymierzeńca, stanowiło dla Wisły równego niemal przeciwnika.
Wisła wystąpiła do tych zawodów bez zdyskwal. Gracza i kontuzjonowanego Flanka -Podgórze z rezer. bramkarzem, który jednak spisywał się doskonale i był jednym z najlepszych zawodników na boisku. W Wiśle grała bardzo dobrze linia pomocy, gdzie Filek I z Legutką walczyli między sobą o miano najlepszego w tej linii, a w ataku pierwsze skrzypce grał Artur, najlepszy zawodnik na boisku. Jego zasługą są wszystkie trzy bramki, z których dwie strzelił Cholewa, a jedną Giergiel. Środkowy napastnik Wisły przygotował bowiem swoim partnerom takie pozycje do strzału, że ci bez trudu dokonali reszty.
U pokonanych oprócz bramkarza Nycza, pewną poprawę formy zauważyć można było u obrońcy Jarczyka. Bardzo dobrze grał Dzierwa na środku pomocy, a w napadzie najgroźniejszymi byli: Hausner, Szyrski i Feret.
Po początkowej przewadze Wisły w pierwszej połowie Podgórze potrafiło nawiązać równą walkę i kilkakrotnie poważnie zagroziło bramce czerwonych, jednak napad, dobry w polu, nie potrafił zdobyć się na skuteczny strzał. Po pół godzinie gry doszła znów do głosu Wisła i zdobyła w ostatnim kwadransie przed przerwą dwie bramki przez Cholewę.
Po przerwie za rękę na polu karnym mogła już Wisła zaraz na początku uzyskać trzeci punkt — bramkarz Podgórza obronił Jednak jedynastkę strzelaną przez bramkarza Wisły, Jurewicza. Jedyną bramkę w tym okresie zdobył Giergiel, strzelając z najbliższej odległości nie do obrony. Sędziował zupełnie poprawnie Sadzik.