1947.07.06 PKS Motor Białystok - Wisła Kraków 0:9
Z Historia Wisły
Linia 27: | Linia 27: | ||
- | Przegląd Sportowy 7.VII.1947 (poniedziałek) Nr 54, str.1 | + | Przegląd Sportowy 7.VII.1947 (poniedziałek) Nr 54, str.1<br> |
NIEDZIELNE WYNIKI PIŁKARSKIE | NIEDZIELNE WYNIKI PIŁKARSKIE | ||
Linia 36: | Linia 36: | ||
KKS oznań - Polonia (Świdn.) 2:4 (0:2)<br> | KKS oznań - Polonia (Świdn.) 2:4 (0:2)<br> | ||
Motor - Wisła 0:9 (0:4)<br> | Motor - Wisła 0:9 (0:4)<br> | ||
- | Ognisko - Skra 4:2 (1:1). | + | Ognisko - Skra 4:2 (1:1).<br> |
II GRUPA:<br> | II GRUPA:<br> | ||
Linia 44: | Linia 44: | ||
Grochów - Pomorzanin 1:4 (0:3)<br> | Grochów - Pomorzanin 1:4 (0:3)<br> | ||
Orzeł - Rymer 5:5 (4:3)<br> | Orzeł - Rymer 5:5 (4:3)<br> | ||
- | Radomiak - RKU 2:3 (2:2) | + | Radomiak - RKU 2:3 (2:2)<br> |
III GRUPA<br> | III GRUPA<br> | ||
Linia 51: | Linia 51: | ||
Tęcza - WMKS 2:0 (1:0)<br> | Tęcza - WMKS 2:0 (1:0)<br> | ||
KKS (Olsztyn) - Warta 1:2 (0:1)<br> | KKS (Olsztyn) - Warta 1:2 (0:1)<br> | ||
- | Czuwaj - Garbarnia 1:2 (1:0) | + | Czuwaj - Garbarnia 1:2 (1:0)<br> |
KLASA "A":<br> | KLASA "A":<br> |
Wersja z dnia 06:54, 2 maj 2009
[[Grafika:|150px]] | PKS Motor Białystok | 0:9 (0:4) | Wisła Kraków | [[Grafika:|150px]] | ||||||
widzów: | ||||||||||
sędzia: | ||||||||||
| ||||||||||
| ||||||||||
O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl
Relacje
Przegląd Sportowy, numer 54, str. 1, Poniedziałek, 7 lipca 1947:
WISŁA GROMI MOTOR 9:0
Białystok, 6.7. (Tel. wł.) W meczu o wejście do Ligi krakowska Wisła pokonała zdecydowanie Motor w stosunku 9:0 (4:0). Gra toczyła się przy stałej przewadze drużyny gości, którzy przewyższali Motor zarówno pod względem technicznym, jak i kondycyjnym.
Przegląd Sportowy 7.VII.1947 (poniedziałek) Nr 54, str.1
NIEDZIELNE WYNIKI PIŁKARSKIE
I GRUPA:
Szombierki - Polonia (W-wa) 2:2 (2:2)
KKS oznań - Polonia (Świdn.) 2:4 (0:2)
Motor - Wisła 0:9 (0:4)
Ognisko - Skra 4:2 (1:1).
II GRUPA:
Cracovia - Gedania 7:0 (5:0)
AKS - ZZK Łódź 10:1 (5:1)
Grochów - Pomorzanin 1:4 (0:3)
Orzeł - Rymer 5:5 (4:3)
Radomiak - RKU 2:3 (2:2)
III GRUPA
ŁKS - Lublinianka 3:3 (3:1)
Tęcza - WMKS 2:0 (1:0)
KKS (Olsztyn) - Warta 1:2 (0:1)
Czuwaj - Garbarnia 1:2 (1:0)
KLASA "A":
Tarnovia - Partyzant Kielce 3:1 (1:1)
Legia Krosno - Jarosławski KS 1:2 (0:1)
Ruch - Sarmacja Będzin 5:0 (2:0)
Piast Gliwice - Victoria Wałbrzych 8:2 (5:1)
WMKS Szczecin - HCP 0:1 (0:1)
Polonia Bydg. - Grom Gdynia 4:0 (2:0)
CKS - Radomskie KS 1:1 (1:1)
Widzew - Sygnał 2:1 (1:0)