1950.02.19 Błękitni Kielce - Wisła Kraków 2:2

Z Historia Wisły

1950.02.19, mecz towarzyski, Kielce,
Gwardia Kielce 2:2 (1:0) Gwardia Kraków
widzów: 6000
sędzia: Nowacki
Bramki
Iwański x2 Panek
Kazimierz Cisowski
Gwardia Kielce
Gwardia Kraków

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - Sports.pl


Relacje prasowe

”Piłkarz” z 1950.02.20

Po dwumiesięcznej przerwie zimowej, piłkarze wyszli na boiska, rozpoczynając nowy sezon. Ligowcy zmierzyli się w dniu wczorajszym z zespołami "A "klasowymi, uzyskując przeważnie wysokie zwycięstwa.

Z drużyn krakowskich grała w dniu wczorajszym tylko mistrzowska Gwardia, która zremisowała w Kielcach z tamtejszą Gwardią 2:2, grając w mocno osłabionym składzie.

Pozostałe dwie ligowe drużyny krakowskie: Cracovia i Garbarnia wyjdą na boisko dopiero w najbliższą niedzielę. Na podstawie formy, jaką wykazali nasi piłkarze w tych pierwszych meczach, nie możemy jeszcze stwierdzić czy przerwa zimowa wpłynęła w dużej mierze na spadek formy u poszczególnych zawodników. Dopiero następne spotkania wykażą właściwy poziom, zarówno samych graczy jak i naszych czołowych drużyn.

Gwardia (Kielce) - Gwardia (Kraków) 2:2 (1:0)

Pierwszy swój mecz w sezonie rozegrała Gwardia krakowska ze swą imienniczką w Kielcach, uzyskując wynik remisowy 2:2 (0:1). Do meczu tego ,,gwardziści" krakowscy wystąpili bez Flanka, Dudka Kohuta, Gracza i Mamonia. Również i „gwardziści" kieleccy nie wystąpili w swym najlepszym składzie.

Gra była prowadzona początkowo nawet ze znaczną przewagą gospodarzy, którzy uzyskali pierwszą bramkę ze strzału Iwańskiego, jednakże po kilkunastu minutach krakowianie opanowali boisko przewyższając technicznie ambitnie grających piłkarzy kieleckich. Rutyna, lepsza kondycja zadecydowała o tym, że Gwardia krakowska opanowała boisko nie dopuszczając pod koniec do głosu przeciwnika.

Bramki dla Gwardii krakowskiej uzyskali: Panek i Cisowski, dla gospodarzy obie Iwański. Sędzia p. Nowacki Widzów 5 tys.