1950.03.05 Stal Dziedzice - Wisła Kraków 4:4

Z Historia Wisły

1950.03.05, mecz towarzyski, Dziedzice,
Stal Dziedzice 4:4 (4:2) Gwardia Kraków
widzów:
sędzia:
Bramki
Czyżyk x2
Mańdok
Obiegła
2x Józef Kohut
Józef Mamoń
Mieczysław Rupa
Stal Dziedzice
Gwardia Kraków

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


Spis treści

Relacje prasowe

"Piłkarz" z 1950.03.06

Gwardia Kraków — Stal Dziedzice 4:4 (3:1)

DZIEDZICE, (tel. wł.). W niedzielę gościła w Dziedzicach drużyna piłkarska mistrza Polski Gwardii Kraków. Goście zmierzyli się z czołowym zespołem śląskiej klasy A Stalą Dziedzice.

Mecz po żywej 1 ciekawej grze zakończył tlę wynikiem remisowym 4:4 (3:1). Wynik ten całkowicie obrazuje przebieg spotkania, gdyż do przerwy znaczną przewagę miała krakowska Gwardia, jednak po zmianie stron lepiej przygotowani kondycyjnie gospodarze zepchnęli krakowian do obrony i zdołali uzyskać wynik remisowy. Swoje braki techniczne drużyna Stali z Dziedzic nadrabiała wielką ambicją.

Na tle ambitnie grających gospodarzy piłkarze Gwardii wypadli na ogół słabo. Najlepszym zawodnikiem w drużynie krokowskiej był Kohut, który swoimi zagraniami stwarzał częstokroć duże zamieszanie pod bramką przeciwnika. Dzielnie sekundowali mu Rupa i Mamoń w ataku.

U gospodarzy na wyróżnienie zasługuje bramkarz, broniący z dużym szczęściem i dzięki jego paradom drużyna Stali uzyskała zaszczytny wynik remisowy.

Bramki dla Gwardii zdobyli: — Kohut 2, Rupa i Mamoń po 1. Strzelcami bramek dla Stali byli Margok, Ubiegło, Kwaśny i Bumbela.

Zainteresowanie zawodami duże.

"Przegląd Sportowy" z 1950, nr. 19

„Dziedzice 5.3. W Dziedzicach w niedzielę bawiła Gwardia Kr. I rozegrała mecz z miejscową Stalą. Wynik 4:4 (4:2) zaskoczy zapewne opinię. Gwardia zagrała słabo, mimi pełnego niemal składu, zeszła z boiska z wynikiem, który nie przyniósł jej chluby. Bramki dla Gwardii: Kohut 2, Mamoń i Rupa po 1. Dla Stali Czyżyk 2, Mańdok i Obiegła po 1.”

Gazeta Krakowska. 1950, nr 63 (4 III) nr 378

Krakowska Gwardia rozegra w najbliższą niedzielę dwa mecze towarzyskie. Zespół pierwszy z reprezentantami Polski: Graczem, Kohutem, Jurewiczem na czele wystąpi w Dziedzicach przeciw reprezentacji podokręgu bialskiego, a zespół drugi z Cisowskim, Rupa i Jackowskim rozegra zawody w Oświęcimiu przeciw reprezentacji tego miasta.Gazeta Krakowska. 1950, nr 65 (6 III) nr 380

Przygotowując się do sezonu ligowego, piłkarze krakowskie i Gwardii rozegrali w niedzielę dwa spotkania.

Pierwsza drużyna bez młodych graczy, którzy w tym samym czasie grali w Oświęcimiu uzyskała w spotkaniu ze Stalą (Dziedzice) wynik remisowy 4:4 (3:1).

Kombinowany zespół Gwardii grając w Oświęcimiu z tamtejszą Unią uzyskał również wynik remisowy 1:1 Prowadzenie dla Unii zdobył z rzutu karnego Kumela., wyrównał po pauzie Jaskowski.


Dziennik Zachodni, 1950, R. 6, nr 65

STAL DZIEDZICE — GWARDIA WISLA KRAKÓW 4:4 (2:4)

DZIEDZICE. Mimo pełnego składu ligowego, krakowska Gwardia Wisła nie mogła pokonać Stal Dziedzice, wy wożąc z ciężkiego terenu wynik remisowy 4:4 (4.2). Spotkanie było ciekawe i stało na wysokim poziomie technicznym. Bramki dla gwardzistów zdobyli: Kohut 2, Mamon i Rupa po 1, a dla Stali: Kwaśny, Czyżyk, Malndok i Ogieglo.