1950.03.4-9 Mistrzostwa okręgowe w pływaniu
Z Historia Wisły
(Różnice między wersjami)
(Nie pokazano 2 wersji pośrednich.) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
[[Grafika:Piłkarz 1950-03-06b.JPG|thumb|right|200 px]] | [[Grafika:Piłkarz 1950-03-06b.JPG|thumb|right|200 px]] | ||
+ | [[Grafika:Echo 1950-03-14b.jpg|thumb|right|200 px]] | ||
+ | [[Grafika:Echo 1950-03-18a.jpg|thumb|right|200 px]] | ||
+ | [[Grafika:Przegląd Sportowy 1950-03-13a.jpg|thumb|right|200 px]] | ||
+ | |||
+ | |||
*'''4-5,9 marca. [[1950.03.4-9 Mistrzostwa okręgowe w pływaniu|Mistrzostwa okręgowe w pływaniu]].''' | *'''4-5,9 marca. [[1950.03.4-9 Mistrzostwa okręgowe w pływaniu|Mistrzostwa okręgowe w pływaniu]].''' | ||
**Kobiety. | **Kobiety. | ||
Linia 5: | Linia 10: | ||
***200 m stylem dowolnym: 3. [[Anna Florczyk]] 3:31; | ***200 m stylem dowolnym: 3. [[Anna Florczyk]] 3:31; | ||
***100 m stylem grzbietowym: 1. [[Aniela Kubik]] 1:33:9. | ***100 m stylem grzbietowym: 1. [[Aniela Kubik]] 1:33:9. | ||
- | ***100 m stylem | + | ***100 m stylem grzbietowym: 1. [[Aniela Kubik]] 1:33:9. |
***200 m stylem dowolnym klasy II: 1. [[Jarosz]] 3:47:0. | ***200 m stylem dowolnym klasy II: 1. [[Jarosz]] 3:47:0. | ||
**Mężczyźni. | **Mężczyźni. | ||
Linia 20: | Linia 25: | ||
**200 m stylem klasycznym: 1. [[Wacław Kowalski]] 3:11. sztafeta 4x100 m: 1. Gwardia Kraków 5:39. *Dokończenie w czwartek: | **200 m stylem klasycznym: 1. [[Wacław Kowalski]] 3:11. sztafeta 4x100 m: 1. Gwardia Kraków 5:39. *Dokończenie w czwartek: | ||
**200 stylem dowolnym : 1. [[Stefan Cięszki]] 2:35:2, 3. [[Stanisław Krokoszyński]] 2:37:6. | **200 stylem dowolnym : 1. [[Stefan Cięszki]] 2:35:2, 3. [[Stanisław Krokoszyński]] 2:37:6. | ||
- | **200 m stylem | + | **200 m stylem grzbietowym: 1. [[Włodzimierz Kękuś]] 2:56:0, 2. [[Stanisław Wesołowski]] 2:57:0. |
**100 m stylem klasycznym: 1. [[Wacław Kowalski]] 1:25:0. | **100 m stylem klasycznym: 1. [[Wacław Kowalski]] 1:25:0. | ||
Aktualna wersja
- 4-5,9 marca. Mistrzostwa okręgowe w pływaniu.
- Kobiety.
- 200 m stylem klasycznym: 2. Aniela Kubik 3:42:8;
- 200 m stylem dowolnym: 3. Anna Florczyk 3:31;
- 100 m stylem grzbietowym: 1. Aniela Kubik 1:33:9.
- 100 m stylem grzbietowym: 1. Aniela Kubik 1:33:9.
- 200 m stylem dowolnym klasy II: 1. Jarosz 3:47:0.
- Mężczyźni.
- 400 m stylem dowolnym: 1. Stanisław Krokoszyński 5:32:2; 2. Stefan Cięszki 5:39:1;
- poza konkursem 400 m stylem grzbietowym Włodzimierz Kękuś pobił rekord okręgowy 6:17:3;
- 50 m z granatem: 1. Włodzimierz Kękuś 0:36; 3. Stefan Cięszki 0:36:8;
- 200 m stylem klasycznym: 2. Ryszard Juchowski 3:35;
- sztafeta 4x200 m stylem dowolnym: 1. Wisła 10:42:3 – rekord okręgu; 3. Wisła II 12:03: 3.
- Kobiety.
- 12. marca. Trzecia część mistrzostw okręgowych w pływaniu.
- 100 m stylem dowolnym: 1. Stefan Cięszki 1:06:4, w klasie II wygrał Staszel 1:18:4.
- 100 m stylem grzbietowym: 1. Włodzimierz Kękuś 1:19.
- 100 m stylem motylkowym: 1. Stefan Cięszki 1:24.
- 200 m stylem klasycznym: 1. Wacław Kowalski 3:11. sztafeta 4x100 m: 1. Gwardia Kraków 5:39. *Dokończenie w czwartek:
- 200 stylem dowolnym : 1. Stefan Cięszki 2:35:2, 3. Stanisław Krokoszyński 2:37:6.
- 200 m stylem grzbietowym: 1. Włodzimierz Kękuś 2:56:0, 2. Stanisław Wesołowski 2:57:0.
- 100 m stylem klasycznym: 1. Wacław Kowalski 1:25:0.