1952.07.10 Wisła Kraków - Floridsdorfer Wiedeń 1:1

Z Historia Wisły

(Różnice między wersjami)
Linia 18: Linia 18:
| statystyki = W Wiśle zagrali piłkarze Wawelu...
| statystyki = W Wiśle zagrali piłkarze Wawelu...
}}
}}
 +
 +
 +
 +
==Relacje prasowe==
 +
 +
===Echo Krakowskie. 1952, nr 157 (2 VII) nr 2053===
 +
[[Grafika:Echo 1952-07-02a.jpg‎|thumb|right|200 px]]‎‎
 +
 +
FAC Wiedeń będzie grał w Krakowie
 +
 +
Po pięknym meczu międzynarodowym Dozsa — Kraków, zobaczymy za kilka dni znów zagraniczny zespól w walce z krakowskimi piłkarzami.
 +
 +
We czwartek 10 lipca na stadionie Gwardii rozegrane zostanie atrakcyjne spotkanie piłkarskie pomiędzy wiedeńskim FAC-em a Gwardią.
 +
 +
Po raz pierwszy od zakończenia wojny będziemy świadkami występu piłkarzy austriackich, stosujących grę według własnego systemu. System ten zwany „szkolą wiedeńską", na której przed laty wzorowali się pil karze krakowscy, odznacza się między innymi oprócz nienagannej techniki, polegającej na krótkich przyziemnych dokładnych podaniach, również milą dla oka grą, którą fachowcy piłkarscy nazywają „koronkową".
 +
 +
Właśnie w meczu z Gwardią, jedyną drużyną w Polsce, która nie stosuje szablonowego systemu „WM“, a hołduje jeszcze od czasu do czasu „szkole krakowskiej", będącej w gruncie rzeczy odmianą „szkoły wiedeńskiej", drużyna Florisdorfer Athletic Club powinna wypaść szczególnie dobrze, a mecz krakowski winien być prawdziwą ucztą piłkarską.
 +
 +
Zarząd ZS Gwardia komunikuje, że zapotrzebowania na bilety na czwartkowe zawody należy składać w sekretariacie ZS Gwardia — ul. Retoryka 1, od dziś do soboty 5 lipca włącznie.
 +
 +
Ceny biletów w granicach jak na mecz z Dozsą.
 +
 +
Zapotrzebowania składać należy w dwóch egzemplarzach, przy czym odbiór biletów nastąpi za kopią potwierdzoną przez Zarząd Gwardii
 +
 +
 +
===Echo Krakowskie. 1952, nr 163 (9 VII) nr 2059===
 +
[[Grafika:Echo 1952-07-09.jpg‎|thumb|right|200 px]]‎‎
 +
 +
 +
Skład piłkarzy Gwardii na mecz z FAC
 +
 +
Czwartkowe międzynarodowe spotkanie piłkarskie pomiędzy wiedeńską drużyną FAC, goszczącą obecnie w Polsce, a krakowską Gwardią wywołało w naszym mieście wielkie zainteresowanie, dowodem czego są liczne zamówienia na bilety wstępu, nadsyłane przez poszczególne zakłady pracy organizatorom meczu. Rozdział zamówionych biletów został już dokonany — ewentualne pozostałe bilety można będzie nabyć w przedsprzedaży.
 +
 +
Do zawodów z FAC Gwardia wystąpi wzmocniona kilkoma graczami OWKS, którzy zastąpią olimpijczyków Mamonia i Jaśkowskiego oraz trójkę: Ganiaj, Rogoża, Jędrys powołaną ostatnio na obóz przygotowawczy juniorów we Wrocławiu w związku ze zbliżającym się międzypaństwowym meczem z Rumunią.
 +
 +
Barw Gwardii bronić więc będą: Jurowicz, Flanek, Snopkowski, Szczurek, Wapiennik, Piotrowski, Mordarski, Kohut, Kotaba i Patkolo, który to skład uzupełnią zawodnicy OWKS: Piechaczek, Więcek, Kroczek, Kalus, Hajduk i Musiał.
 +
 +
===Echo Krakowskie. 1952, nr 164 (10 VII) nr 2060===
 +
[[Grafika:Echo 1952-07-10.jpg‎|thumb|right|200 px]]‎‎
 +
 +
 +
Dziś emocjonujący mecz Gwardia -FAC
 +
 +
Najpoważniejszym wydarzeniem piłkarskim ostatnich dni w naszym mieście jest międzynarodowy mecz piłkarski FAC (Wiedeń) — Gwardia (Kraków), który rozegrany zostanie już dziś, tj. we czwartek o godz. 17.3Q na stadionie Gwardii.
 +
 +
Drużyna wiedeńska do tego spotkania przygotowuje się szczególnie starannie, wiedząc, iż krakowska publiczność, jak żadna może w Polsce, zna się dobrze na . piłce nożnej i po trafi należycie ocenić wartość każdego zespołu.
 +
 +
A trzeba jednak przyznać, że FAC, mimo początkowych dwóch porażek i doborowymi jednostkami polskimi na.
 +
 +
leży do dobrej klasy austriackiej. Mogli się o tym przekonać kibice krakowscy, którzy we wtorek wieczór obserwowali trening piłkarzy Wiedeńskich na boisku Gwardii. Każdego siała uderzyć precyzja w podaniach, miękkie przyjmowanie piłek, nienaganny stoping i celność strzałów.
 +
 +
Licznie zgromadzonej na treningu widowni, obserwującej trening „biało, niebieskich" najwięcej podobali się bramkarz Valentin, dwumetrowy blisko obrońca Riba, szybki i zwrotny pomocnik Machetantz oraz środkowy napastnik Hauer odznaczający się silnym i zaskakującym strzałem.
 +
 +
Drużyna wiedeńska do dzisiejszego meczu z Gwardią wystąpi w najsilniejszym składzie, który przedstawiać się będzie następująco: w bramce Valentin, w obronie Smetana i Riba, przy czym Riba grający na lewej obronie, gra od czasu do czasu na pozycji Stopera, asekurując wysunięte, go daleko do przodu środkowego pomocnika Schaefera. Oprócz tego ostatniego w pomocy linii wystąpią Machetantz i Gonnano.
 +
 +
Atak FAC zagra w następującym zestawieniu: Fitz, Domunich, Hauer, Stroel i Kubick.
 +
 +
Drużyna Gwardii zostanie wzmócniona najlepszymi graczami krakowskiego OWKS.
 +
 +
Na prowadzenie meczu dzisiejszego wyznaczono sędziego warszawskiego, przy krakowskiej obsadzie bocznej: Biernacik, Rutkowski.
 +
 +
 +
 +
===Echo Krakowskie. 1952, nr 166 (12 VII) nr 2062===
 +
[[Grafika:Echo 1952-07-12b.jpg‎|thumb|right|200 px]]‎‎
 +
 +
MECZ czwartkowy niewątpliwie należał do ciekawych — prowadzony był w żywym tempie. Obserwowaliśmy wiele pięknych zagrań naszych gości, ale z podsumowania całego spotkania wynika, że czasy świetności wiedeńskiej piłki nożnej przeminęły. Krakowska Gwardia grająca poniżej swej przeciętnej normy—nie tylko dorównywała przeciwnikowi, ale okresami wyraźnie przeważała, JAK GRALI AUSTRIACY? AUSTRIACY grać umieją. Opanowanie piłki wzorowe, podania celne, wyjścia z piłką piękne, a nawet — wbrew wyprzedzającej famie — niezgorzej było ze strzałem! Wszystko to jednak razem nie przypominało finezyjnej gry starej, austriackiej szkoły. Klasą dla siebie był Smetana — najlepszy zawodnik na boisku. Szybki, zwinny — potrafił zawsze w porę przerwać akcję napastników krakowskich. On też najczęściej zbierał oklaski za piękne interwencje i za imponującej odległości wyrzuty pliki z autu.-O lepszych warunkach fizycznych.— Ryba — to już przeciętna klasa. Machetantz — najbardziej wszechstronny w pomocy najlepiej wspierał atak. Jego koledzy w pomocy niewiele mu ustępowali. Prawoskrzydłowy Fitz. brylował do przerwy — potem opadł z sił i był bez porównania mniej groźny. Haufer po dobrych pierwszych minutach był już potem prawie niewidoczny. Za to — o wspaniałych warunkach Mittasch . po objęciu kierownictwa ataku sprawiał wiele kłopotu Szczurkowi i Jurewiczowi. Kilka ładnych, przejść pokazał Kubick wraz ze Stroelem stanowili dobrą parę. Austriacy grali klasycznym systemem: boczni pomocnicy kryli skrzydłowych, a obrońcy — łączników, W grze głową Austriacy górowali wyraźnie nad gospodarzami.
 +
 +
A JAK GWARDZIŚCI? ? GWARDZIŚCI właściwie zawiedli.
 +
 +
We wszystkich liniach zagrali poniżej swych możliwości. Nawet niezawodny zwykle Szczurek, który początkowo doskonale sobie radził z Hauerem — z Mittaschem przegrywali wiele pojedynków.
 +
 +
Najlepiej jeszcze wypadła lewa strona ataku Gwardii szczególnie od momentu, gdy Patkolo wszedł na swoją pozycję. Ale i rutynowana trójka ataku gwardzistów zapomniała tym razem o celowniku Niedopisali także zapożyczani z OWKS: napastnicy: Kroczek, Więcek i Piechaczek. Zawsze bojowi i chętnie strzelający — w tym spotkaniu bardzo często nie wiedzieli co zrobić z piłką, zwlekaniem z oddaniem strzału zniecierpliwili zawiedzioną publiczność.
 +
 +
Mimo wyraźnej przewagi w polu było to przyczyną korzystnego dla gości wyniku.
 +
 +
Składy drużyn FAC: Valentin, Smetana, Ryba, Koch, Machetantz, Bonnano, Fitz, Domnanich, Hauer, Mittasch, Stroel, Kubick.
 +
 +
Gwardia: Jurewicz,. Snopkowski, Szczurek, Flanek, Kalus, Patkolo, Kroczek, Więcek; Kohut, Piechaczek, Mordarski, Musiał, Strzykalski.
 +
 +
PRZEBIEG SPOTKANIA MECZ rozpoczął sią sensacyjnie.
 +
 +
Już w 4 min. Fitz ucieka Flankowi i jego krótką centrą Domnanich skierowuje głową do siatki.
 +
 +
Przez kilka minut gra toczy sią ńa środku boiska, po czym płynny atak Austriaków przeprowadzony lewą stroną załamuje sią na Szczurku. Po przeciwnej stronie Piechaczek przenosi głową nad poprzeczką.
 +
 +
Zmienne ataki załamują się na obronach., a pięknej centry Mordarskiego nie dosięga głową Więcek . W 13 min. dochodzi groźnej sytuacji pod bramką Gwardii i Fitz omal nie strzela bramki. Okres przewagi Gwardii kończy się zdobyciem jedynie dwu rzutów z rogu — natomiast wy pad Kubicka z trudem likwiduje Jurowicz, skierowując piłkę na róg.
 +
 +
Piękny arak gwardzistów: Patkolo — Kalus — Kohut — Kroczek kończy sią słabym strzałem Kroczka w aut. Gwardziści uzyskują znowu trzy rzuty z rogu — bez rezultatu,. Dopiero w 25 min., pierwszy groźniejszy strzał Piechaczka broni ładnie Valentin. Od tego momentu gospodarze wzmacniają tempo gry i przesiadują na połowie przeciwnika.
 +
 +
Mimo ciągle ponawianych ataków napastnicy krakowscy nie potrafią przełamać obrony wiedeńskiej. Natomiast piękną kontrakcją Wiedeńczyków kończy się główka Mittascha— puka jednak trafia w słupek. Dopiero w ostatnich minutach pierwszej części gry strzela najpierw Mordarski, a potem Kohut (z rzutu wolnego), s-le Valentin broni w pięknym stylu.
 +
 +
Po zmianie pól gra jest początkowo więcej wyrównana. Na każdy atak gospodarzy odpowiadają wiedeńczycy płynnymi kontrakcjami, często oklaskiwanymi przez publiczność. W 22 min.
 +
 +
Więcek marnuje piękną okazję do wy równania przenosząc z najbliższej odległości głową ponad -poprzeczką. W miarę upływu czasu tempo gry słabnie i zdaje się, że wynik, nie ulegnie już zmianie.
 +
 +
W 35 min. sędzia p. Walczak nie dostrzega sygnalizacja liniowego, który dostrzegł rękę napastnika krakowskiego. Kroczek dochodzi do strzału i z silnego kąta strzela w przeciwny róg bramki. Jeszcze Mordarski strzela celnie, ale Valentin jest na stanowisku.
 +
 +
Końcowe minuty należą już całkowicie do gospodarzy, lecz wynik nie uległ już zmianie.
 +
 +
Sędzia p. Walczak z Lodzi popełnił w tym spotkaniu kilka poważnych błędów.
 +
 +
Widzów ok. 15 tys.
 +
 +
 +
 +
 +
 +
http://mbc.malopolska.pl/dlibra/doccontent?id=9781 strona 2. http://mbc.malopolska.pl/dlibra/doccontent?id=9782
http://mbc.malopolska.pl/dlibra/doccontent?id=9781 strona 2. http://mbc.malopolska.pl/dlibra/doccontent?id=9782
[[Kategoria:Mecze towarzyskie międzynarodowe 1952 (piłka nożna)]]
[[Kategoria:Mecze towarzyskie międzynarodowe 1952 (piłka nożna)]]
[[Kategoria:Wszystkie mecze 1952 (piłka nożna)]]
[[Kategoria:Wszystkie mecze 1952 (piłka nożna)]]
[[Kategoria:Floridsdorfer Wiedeń]]
[[Kategoria:Floridsdorfer Wiedeń]]

Wersja z dnia 13:46, 21 mar 2019

1952.07.10, mecz towarzyski, Kraków, Stadion Wisły,
Gwardia Kraków 1:1 (0:1) Floridsdorfer Wiedeń
widzów: 15.000
sędzia: Walczak
Bramki

Kroczek 80'
4' Domnanich

Gwardia Kraków
Stanisław Flanek
Mieczysław Szczurek
Piechaczek
Kroczek
Więcek
Zdzisław Mordarski
Floridsdorfer Wiedeń
W Wiśle zagrali piłkarze Wawelu...

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl



Spis treści

Relacje prasowe

Echo Krakowskie. 1952, nr 157 (2 VII) nr 2053

‎‎

FAC Wiedeń będzie grał w Krakowie

Po pięknym meczu międzynarodowym Dozsa — Kraków, zobaczymy za kilka dni znów zagraniczny zespól w walce z krakowskimi piłkarzami.

We czwartek 10 lipca na stadionie Gwardii rozegrane zostanie atrakcyjne spotkanie piłkarskie pomiędzy wiedeńskim FAC-em a Gwardią.

Po raz pierwszy od zakończenia wojny będziemy świadkami występu piłkarzy austriackich, stosujących grę według własnego systemu. System ten zwany „szkolą wiedeńską", na której przed laty wzorowali się pil karze krakowscy, odznacza się między innymi oprócz nienagannej techniki, polegającej na krótkich przyziemnych dokładnych podaniach, również milą dla oka grą, którą fachowcy piłkarscy nazywają „koronkową".

Właśnie w meczu z Gwardią, jedyną drużyną w Polsce, która nie stosuje szablonowego systemu „WM“, a hołduje jeszcze od czasu do czasu „szkole krakowskiej", będącej w gruncie rzeczy odmianą „szkoły wiedeńskiej", drużyna Florisdorfer Athletic Club powinna wypaść szczególnie dobrze, a mecz krakowski winien być prawdziwą ucztą piłkarską.

Zarząd ZS Gwardia komunikuje, że zapotrzebowania na bilety na czwartkowe zawody należy składać w sekretariacie ZS Gwardia — ul. Retoryka 1, od dziś do soboty 5 lipca włącznie.

Ceny biletów w granicach jak na mecz z Dozsą.

Zapotrzebowania składać należy w dwóch egzemplarzach, przy czym odbiór biletów nastąpi za kopią potwierdzoną przez Zarząd Gwardii


Echo Krakowskie. 1952, nr 163 (9 VII) nr 2059

‎‎


Skład piłkarzy Gwardii na mecz z FAC

Czwartkowe międzynarodowe spotkanie piłkarskie pomiędzy wiedeńską drużyną FAC, goszczącą obecnie w Polsce, a krakowską Gwardią wywołało w naszym mieście wielkie zainteresowanie, dowodem czego są liczne zamówienia na bilety wstępu, nadsyłane przez poszczególne zakłady pracy organizatorom meczu. Rozdział zamówionych biletów został już dokonany — ewentualne pozostałe bilety można będzie nabyć w przedsprzedaży.

Do zawodów z FAC Gwardia wystąpi wzmocniona kilkoma graczami OWKS, którzy zastąpią olimpijczyków Mamonia i Jaśkowskiego oraz trójkę: Ganiaj, Rogoża, Jędrys powołaną ostatnio na obóz przygotowawczy juniorów we Wrocławiu w związku ze zbliżającym się międzypaństwowym meczem z Rumunią.

Barw Gwardii bronić więc będą: Jurowicz, Flanek, Snopkowski, Szczurek, Wapiennik, Piotrowski, Mordarski, Kohut, Kotaba i Patkolo, który to skład uzupełnią zawodnicy OWKS: Piechaczek, Więcek, Kroczek, Kalus, Hajduk i Musiał.

Echo Krakowskie. 1952, nr 164 (10 VII) nr 2060

‎‎


Dziś emocjonujący mecz Gwardia -FAC

Najpoważniejszym wydarzeniem piłkarskim ostatnich dni w naszym mieście jest międzynarodowy mecz piłkarski FAC (Wiedeń) — Gwardia (Kraków), który rozegrany zostanie już dziś, tj. we czwartek o godz. 17.3Q na stadionie Gwardii.

Drużyna wiedeńska do tego spotkania przygotowuje się szczególnie starannie, wiedząc, iż krakowska publiczność, jak żadna może w Polsce, zna się dobrze na . piłce nożnej i po trafi należycie ocenić wartość każdego zespołu.

A trzeba jednak przyznać, że FAC, mimo początkowych dwóch porażek i doborowymi jednostkami polskimi na.

leży do dobrej klasy austriackiej. Mogli się o tym przekonać kibice krakowscy, którzy we wtorek wieczór obserwowali trening piłkarzy Wiedeńskich na boisku Gwardii. Każdego siała uderzyć precyzja w podaniach, miękkie przyjmowanie piłek, nienaganny stoping i celność strzałów.

Licznie zgromadzonej na treningu widowni, obserwującej trening „biało, niebieskich" najwięcej podobali się bramkarz Valentin, dwumetrowy blisko obrońca Riba, szybki i zwrotny pomocnik Machetantz oraz środkowy napastnik Hauer odznaczający się silnym i zaskakującym strzałem.

Drużyna wiedeńska do dzisiejszego meczu z Gwardią wystąpi w najsilniejszym składzie, który przedstawiać się będzie następująco: w bramce Valentin, w obronie Smetana i Riba, przy czym Riba grający na lewej obronie, gra od czasu do czasu na pozycji Stopera, asekurując wysunięte, go daleko do przodu środkowego pomocnika Schaefera. Oprócz tego ostatniego w pomocy linii wystąpią Machetantz i Gonnano.

Atak FAC zagra w następującym zestawieniu: Fitz, Domunich, Hauer, Stroel i Kubick.

Drużyna Gwardii zostanie wzmócniona najlepszymi graczami krakowskiego OWKS.

Na prowadzenie meczu dzisiejszego wyznaczono sędziego warszawskiego, przy krakowskiej obsadzie bocznej: Biernacik, Rutkowski.


Echo Krakowskie. 1952, nr 166 (12 VII) nr 2062

‎‎

MECZ czwartkowy niewątpliwie należał do ciekawych — prowadzony był w żywym tempie. Obserwowaliśmy wiele pięknych zagrań naszych gości, ale z podsumowania całego spotkania wynika, że czasy świetności wiedeńskiej piłki nożnej przeminęły. Krakowska Gwardia grająca poniżej swej przeciętnej normy—nie tylko dorównywała przeciwnikowi, ale okresami wyraźnie przeważała, JAK GRALI AUSTRIACY? AUSTRIACY grać umieją. Opanowanie piłki wzorowe, podania celne, wyjścia z piłką piękne, a nawet — wbrew wyprzedzającej famie — niezgorzej było ze strzałem! Wszystko to jednak razem nie przypominało finezyjnej gry starej, austriackiej szkoły. Klasą dla siebie był Smetana — najlepszy zawodnik na boisku. Szybki, zwinny — potrafił zawsze w porę przerwać akcję napastników krakowskich. On też najczęściej zbierał oklaski za piękne interwencje i za imponującej odległości wyrzuty pliki z autu.-O lepszych warunkach fizycznych.— Ryba — to już przeciętna klasa. Machetantz — najbardziej wszechstronny w pomocy najlepiej wspierał atak. Jego koledzy w pomocy niewiele mu ustępowali. Prawoskrzydłowy Fitz. brylował do przerwy — potem opadł z sił i był bez porównania mniej groźny. Haufer po dobrych pierwszych minutach był już potem prawie niewidoczny. Za to — o wspaniałych warunkach Mittasch . po objęciu kierownictwa ataku sprawiał wiele kłopotu Szczurkowi i Jurewiczowi. Kilka ładnych, przejść pokazał Kubick wraz ze Stroelem stanowili dobrą parę. Austriacy grali klasycznym systemem: boczni pomocnicy kryli skrzydłowych, a obrońcy — łączników, W grze głową Austriacy górowali wyraźnie nad gospodarzami.

A JAK GWARDZIŚCI? ? GWARDZIŚCI właściwie zawiedli.

We wszystkich liniach zagrali poniżej swych możliwości. Nawet niezawodny zwykle Szczurek, który początkowo doskonale sobie radził z Hauerem — z Mittaschem przegrywali wiele pojedynków.

Najlepiej jeszcze wypadła lewa strona ataku Gwardii szczególnie od momentu, gdy Patkolo wszedł na swoją pozycję. Ale i rutynowana trójka ataku gwardzistów zapomniała tym razem o celowniku Niedopisali także zapożyczani z OWKS: napastnicy: Kroczek, Więcek i Piechaczek. Zawsze bojowi i chętnie strzelający — w tym spotkaniu bardzo często nie wiedzieli co zrobić z piłką, zwlekaniem z oddaniem strzału zniecierpliwili zawiedzioną publiczność.

Mimo wyraźnej przewagi w polu było to przyczyną korzystnego dla gości wyniku.

Składy drużyn FAC: Valentin, Smetana, Ryba, Koch, Machetantz, Bonnano, Fitz, Domnanich, Hauer, Mittasch, Stroel, Kubick.

Gwardia: Jurewicz,. Snopkowski, Szczurek, Flanek, Kalus, Patkolo, Kroczek, Więcek; Kohut, Piechaczek, Mordarski, Musiał, Strzykalski.

PRZEBIEG SPOTKANIA MECZ rozpoczął sią sensacyjnie.

Już w 4 min. Fitz ucieka Flankowi i jego krótką centrą Domnanich skierowuje głową do siatki.

Przez kilka minut gra toczy sią ńa środku boiska, po czym płynny atak Austriaków przeprowadzony lewą stroną załamuje sią na Szczurku. Po przeciwnej stronie Piechaczek przenosi głową nad poprzeczką.

Zmienne ataki załamują się na obronach., a pięknej centry Mordarskiego nie dosięga głową Więcek . W 13 min. dochodzi groźnej sytuacji pod bramką Gwardii i Fitz omal nie strzela bramki. Okres przewagi Gwardii kończy się zdobyciem jedynie dwu rzutów z rogu — natomiast wy pad Kubicka z trudem likwiduje Jurowicz, skierowując piłkę na róg.

Piękny arak gwardzistów: Patkolo — Kalus — Kohut — Kroczek kończy sią słabym strzałem Kroczka w aut. Gwardziści uzyskują znowu trzy rzuty z rogu — bez rezultatu,. Dopiero w 25 min., pierwszy groźniejszy strzał Piechaczka broni ładnie Valentin. Od tego momentu gospodarze wzmacniają tempo gry i przesiadują na połowie przeciwnika.

Mimo ciągle ponawianych ataków napastnicy krakowscy nie potrafią przełamać obrony wiedeńskiej. Natomiast piękną kontrakcją Wiedeńczyków kończy się główka Mittascha— puka jednak trafia w słupek. Dopiero w ostatnich minutach pierwszej części gry strzela najpierw Mordarski, a potem Kohut (z rzutu wolnego), s-le Valentin broni w pięknym stylu.

Po zmianie pól gra jest początkowo więcej wyrównana. Na każdy atak gospodarzy odpowiadają wiedeńczycy płynnymi kontrakcjami, często oklaskiwanymi przez publiczność. W 22 min.

Więcek marnuje piękną okazję do wy równania przenosząc z najbliższej odległości głową ponad -poprzeczką. W miarę upływu czasu tempo gry słabnie i zdaje się, że wynik, nie ulegnie już zmianie.

W 35 min. sędzia p. Walczak nie dostrzega sygnalizacja liniowego, który dostrzegł rękę napastnika krakowskiego. Kroczek dochodzi do strzału i z silnego kąta strzela w przeciwny róg bramki. Jeszcze Mordarski strzela celnie, ale Valentin jest na stanowisku.

Końcowe minuty należą już całkowicie do gospodarzy, lecz wynik nie uległ już zmianie.

Sędzia p. Walczak z Lodzi popełnił w tym spotkaniu kilka poważnych błędów.

Widzów ok. 15 tys.




http://mbc.malopolska.pl/dlibra/doccontent?id=9781 strona 2. http://mbc.malopolska.pl/dlibra/doccontent?id=9782