1956.01.08 Wisła Kraków - Gwardia Gdańsk 9:11

Z Historia Wisły

  • 8 stycznia. I liga bokserska: Wisła Kraków - Gwardia Gdańsk 9:11 s.3


Spis treści

Relacje prasowe

Echo Krakowskie. 1956, nr 7 (8/9 I)

BOKS GODZ. 11: hala Gwardii przy Reymonta: Gwardia Gdańsk

Echo Krakowskie. 1956, nr 8 (10 I)

‎‎
‎‎

W meczu o mistrzostwo 1 ligi pięściarskiej przykrą porażkę poniosła u siebie Wisła, porażkę tym ważniejszą, że eliminuje ona chyba, ostatecznie jedyny zespól krakowski z ekstraklasy. Wisła przegrała z gdańską Gwardią „szczęśliwie” 9:11. Szczęśliwie, gdyż najlepszy zawodnik gości — Wojciechowski miał zdecydowaną przewagę nad Sojką, a jeden nieprawidłowy cios pozbawił go , zwycięstwa; lnna rzecz, że w wadze lekkośredniej ambitnemu Musiałowi w walce z Dampcem, jeśli nie zwycięstwo .to przynajmniej. należał się remis. Z bokserów krakowskich na wyróżnienie zasłużyli jedynie Bolesta, Musiał i Kraus.


Gazeta Krakowska. 1956, nr 7 (9 I) nr 2278

Nieprzemyślany werdykt sędziowski odbiera punkty Wiśle

Rozegrane w niedzielę w Krakowie po przerwie świątecznej spotkanie pięściarskie o mistrzostwo I ligi pomiędzy gdańską Gwardią a Wisłą zakończyło się nieznacznym zwycięstwem gości 11:9. O wygranej gdańszczan zadecydował nieprzekonywający werdykt sędziowski w walce Musiał— Dampc, w której przyznano punkty pięściarzowi Gwardii, mimo że na zwycięstwo zasłużył raczej krakowianin.

Poziom zawodów był niski, a pięściarze obu zespołów wykazali duże braki kondycyjne.

Wyniki walk (na pierwszym miejscu pięściarze Wisły); w wadia muszej Panfil mimo ambitnej postawy musiał uznać wyższość rutynowanego Justki I został w III starciu poddany przez sędziego; w kogucio) walczący z odwrotnej pozycji Ferysiński po żywej walce zasłużenie wygrał na punkty z Młyńskim; w piórkowej Kowalski zdobył punkty w, o., gdyż Gwardia nie wystawiła zawodnika; w lekkiej Sojka pod koniec I rundy zestal wprawdzie wyliczony, ale zadany mu przez Wojciechowskiego des byt nieprawidłowy, zwycięstwo przypadło więc krakowianinowi przez tko; w lekkopółśredniej Smrek uległ Masłkowskiemu; w półśredniej wałka Bolesty z Zielińskim zakończyła sią remisem; w lekkośredniej w najładniejszej walce dnia mimo przewagi Musiała w II I III starciu, sędziowie przyznali zwycięstwo Dampcowi stosunkiem głosów 2;1; w średniej Chodorowski wypunktował Borkowskiego; w półciężkiej Kraus wyczerpał siły Już w I rundzie I w rezultacie przegrał swą walkę z Korolewiczem; w ciężkiej Wawrzonkowski poddał się w II starciu Michalakowi.