1956.07.01 Wisła Kraków - Austria Wiedeń 1:2

Z Historia Wisły

(Różnice między wersjami)
Linia 1: Linia 1:
 +
{{Mecz
 +
| data = 1956.07.01
 +
| nazwa rozgrywek = mecz towarzyski
 +
| stadion(miasto) = Kraków, [[Stadion Wisły]]
 +
| godzina =
 +
| herb gospodarzy =
 +
| herb gości =
 +
| gospodarze = Wisła Kraków
 +
| wynik = 1:2 (1:1)
 +
| goście = [[Austria Wiedeń]]
 +
| ilość widzów = ok. 12.000
 +
| sędzia = Julian Mytnik z Krakowa
 +
| strzelcy bramek gospodarze = <br>[[Marian Morek]]<br><br>
 +
| wyniki po kolei = 0:1<br>1:1<br>1:2
 +
| strzelcy bramek goście = 5' (g) Malik<br><br>54' Malik
 +
| skład gospodarzy = 3-2-5<br>[[Władysław Machowski]]<br>[[Zbigniew Ogiela]]<br>[[Leszek Snopkowski]]<br>[[Ryszard Budka]]<br>[[Adam Michel]]<br>[[Ryszard Jędrys]]<br>[[Marian Machowski]]<br>[[Kazimierz Kościelny]]<br>[[Stanisław Adamczyk]] [[Grafika:zmiana.PNG]] ([[Kazimierz Budek]])<br>[[Wiesław Gamaj]]<br>[[Marian Morek]]<br><br>trener: [[Artur Woźniak]]
 +
| skład gości = 3-2-5<br>?<br>Fischer<br>?<br>Kowanz<br> Sabeizer<br> Hofbatei<br> Raumgarner<br> Huber<br> Malik<br>?<br>?<br><br>trener: Nausch
 +
| statystyki =
 +
}}
 +
==Relacje==
Przegląd Sportowy nr 78/1956, str. 3:
Przegląd Sportowy nr 78/1956, str. 3:
Linia 16: Linia 36:
Po przerwie Austriacy wybitnie zwiększyli tempo, dążąc do rozstrzygnięcia meczu. Padło ono w 9 min. po (słowo) akcji napadu, przy czym autorem jego był Malik.
Po przerwie Austriacy wybitnie zwiększyli tempo, dążąc do rozstrzygnięcia meczu. Padło ono w 9 min. po (słowo) akcji napadu, przy czym autorem jego był Malik.
Od tego momentu wiedeńczycy grali już więcej dla samej gry niż dla wyniku.
Od tego momentu wiedeńczycy grali już więcej dla samej gry niż dla wyniku.
 +
 +
[[Kategoria:Austria Wiedeń]]

Wersja z dnia 20:28, 12 maj 2009

1956.07.01, mecz towarzyski, Kraków, Stadion Wisły,
[[Grafika:|150px]] Wisła Kraków 1:2 (1:1) Austria Wiedeń [[Grafika:|150px]]
widzów: ok. 12.000
sędzia: Julian Mytnik z Krakowa
Bramki

Marian Morek

0:1
1:1
1:2
5' (g) Malik

54' Malik
Wisła Kraków
3-2-5
Władysław Machowski
Zbigniew Ogiela
Leszek Snopkowski
Ryszard Budka
Adam Michel
Ryszard Jędrys
Marian Machowski
Kazimierz Kościelny
Stanisław Adamczyk Grafika:zmiana.PNG (Kazimierz Budek)
Wiesław Gamaj
Marian Morek

trener: Artur Woźniak
Austria Wiedeń
3-2-5
?
Fischer
?
Kowanz
Sabeizer
Hofbatei
Raumgarner
Huber
Malik
?
?

trener: Nausch

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Relacje

Przegląd Sportowy nr 78/1956, str. 3:

KRAKÓW ZADOWOLONY z występów wiedeńczyków

KRAKÓW, 1.7 (tel. wł.) Wisła – Austria 1:2 (1:1). Obie bramki dla Austrii zdobył Malik dla Wisły Morek(?). Sędziował Mytni z Krakowa. Widzów ok. 12.000. Wisła: Machowski II, Ogiela, Snopkowski, Budka, Miechem, Jędrys, Machowski I, Kościelny II, Adamczyk (Budek), Gamaj, Morek.

Austria: (słowo), Fischer, (słowo), Swoboria, Kowanz, Sabeizer, Hofbatei, Raumgarner, Huber, Malik, (słowo)

Z wielkim uznaniem wyrażał się o grze Wisły tak świetny znawca futbol, jakim jest trener drużyny wiedeńskiej, wielokrotny, reprezentant barw narodowych Austrii, Nausch(?). A że ogół widzów, obserwujących spotkanie Wisły z Austrią urzeczony był niemal zmaganiami piłkarzy wiedeńskich łatwo wyrobił sobie sąd o poziomie i emocjach tego meczu. Nic więc dziwnego, że ludzie o wiele wolniej niż po innych meczach wychodzili ze stadionu, przystając grupkami i komentując z wielkim ożywieniem zawody, które na długo zachowają w pamięci.

W takiej to atmosferze powszechnego zadowolenia najmniej wdzięczne jest zadanie(?) człowieka, który kierowany troską aby było jeszcze lepiej, musi zwrócić uwagę na konieczność usunięcia pewnych braków i błędów. Mamy na myśli przed wszystkim niedostateczną jeszcze szybkość i dalsze hołdowanie systemowi o jedno podanie za dużo w grze Wisły. Adamczyk, Kościelny I i ich koledzy otrzymawszy piłkę na polu karnym przeciwnika, w pozycji najodpowiedniejszej do strzału, przekazują ją jeszcze dalej z reguły znacznie gorzej ustawionym od siebie koledze.

Prowadzenie zdobyli wiedeńczycy już w 5 min., kiedy po przykładowo wprost bitym kornerze Malik główką w sam róg bramki zdobył pierwszy punkt dla swych barw, (słowo) oklaski (słowo) (słowo) (słowo) akcję wiedeńczyka. Można sobie wyobrazić w jakim stopniu spotęgowały się te oklaski, kiedy na 14 min przed II (słowo) pierwszej połowy zdobyła Wisła wyrównanie. Gamaj, który do białej gorączki doprowadził zwolenników Wisły zaprzepaściwszy dwukrotnie idealne pozycje – przeszedł z piłką wzdłuż linii autowej po lewej stronie i scentrował miękko do środka. Morek przeszedł do środka i z najbliższej odległości strzelił celnie do siatki. Kapitalna szansa na zdobycie prowadzenia przez Wisłę nadarzyła się w (liczba) min. Gamaj energiczniejszym wejściem w Fischera zdobył piłkę i znalazł się na 7 – 8 nierówno od bramki Austrii. Tego ,,szczur”(?) potrafił (słowo) wybić na róg.

Po przerwie Austriacy wybitnie zwiększyli tempo, dążąc do rozstrzygnięcia meczu. Padło ono w 9 min. po (słowo) akcji napadu, przy czym autorem jego był Malik. Od tego momentu wiedeńczycy grali już więcej dla samej gry niż dla wyniku.