1959.03.29 Bremenhaven (J) - Wisła Kraków (J) 0:1

Z Historia Wisły

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1959, nr 75 (1 IV) nr 4285

‎‎

PIŁKARSKA drużyna mistrza Polski juniorów — Wisła bawiła w NRD, gdzie w Magdeburgu wzięła udział w turnieju wielkanocnym, organizowanym przez tamtejszy klub Aufbau. Obok Wisły w turnieju brali udział juniorzy Donnerschat z Bremerhaven (NRF), Prun z Brunn (Austria). Jahn z Dennenost oraz Motor z Jeny (NRD) i Aufbau z Magdeburga.

Agencja Niemieckiej Republiki Demokratycznej ADN, do której zwróciliśmy się o informacje, podała nam wyniki ostatniego, trzeciego dnia turnieju. Wisła w meczu o 3 miejsce wygrała z dobrym zespołem Jahn Dennenost 5:1. a w meczu o 1 miejsce Motor Jena pokonał Aufbau Magdeburg 2:1. Wspomniana Agencja w biuletynie swym dodaje, że Polacy byli najlepszą drużyną turnieju i tylko nieszczęśliwy rzut karny odebrał im zwycięstwo nad Motorem w drugim dniu turnieju, eliminując z walki o pierwsze miejsce.Echo Krakowa. 1959, nr 76 (2 IV) nr 4286

‎‎

Szczegóły turnieju w Magdeburgu

W ŚRODĘ wrócili do Krakowa juniorzy Wisły, którzy brali udział w wielkanocnym turnieju piłkarskim w Magdeburgu. Wczoraj pisaliśmy, że krakowianie zajęli 3 miejsce.

Dziś uzupełnimy, informację agencji ADN wiadomością od kierownika ekipy „wiślaków" — kpt. M. Bednarczyka.

— Nasi chłopcy swą grą zrobili organizatorom turnieju ogromną niespodziankę. Po przyjeździe w piątek wieczorem, już na drugi dzień rano graliśmy z Motor Jena i przegraliśmy pechowo 0:1. Bramkę dla Motoru zdobyto z rzutu karnego. Już tego samego dnia po południu pokonaliśmy piłkarzy Bremenhaven (NRF) 1:0 a zwycięską bramkę strzelił Kmiecik. W meczu o 3 miejsce, wygranym (jak podawaliście 5:1) z drużyną Jahn z Dennenost, bramki zdobyli dla Wisły: Nowak 2 oraz Gunia, Pstruś i Strojek po 1.

Tyle kpt. M. Bednarczyk. My natomiast składamy młodym piłkarzom Wisły gratulacje za piękną postawę na ich pierwszym wojażu zagranicznym.