1961.04.09 Broń Radom - Wisła Kraków 11:9

Z Historia Wisły

Spis treści

Echo Krakowa. 1961, nr 70 (23 III) nr 4890

‎‎‎‎

9 KWIETNIA PIERWSZY MECZ PIĘŚCIARZY WISŁY

23 bm. odbyło się w lokalu PZB losowanie finałowych rozgrywek o wejście do II ligi bokserskiej.

Zgodnie z propozycjami wydziału wyszkolenia i wydziału sportowego PZB, rozstawiono dwie najsilniejsze drużyny — Gwardię Warszawa i Broń Radom, do których dolosowano po 3 zespoły. W pierwszej grupie walczyć będą: Broń Radom, Sial Rzeszów, Start Czechowice i Wisła Kraków, w drugiej znalazły się: Gwardia Warszawa, Start Elbląg, Grunwald Poznań i Gwardia Wrocław.

Pierwsze spotkania w grupach rozegrane zostaną 9 kwietnia.

Spotkają się: Broń Radom-Wisła Kraków, Stal Rzeszów—Start Czechowice, Grunwald Poznań—Gwardia Wrocław i Gwardia Warszawa—Start Elbląg. Po zakończeniu rozgrywek systemem „każdy z każdym” mecz i rewanż, drużyny które zajmą pierwsze .miejsca w grupach awansują do II Ligi.

Echo Krakowa. 1961, nr 76 (30 III) nr 4896

‎‎‎‎

Ostatni szlif pięściarzy Wisły przed decydującymi bojami

Jak już wspominaliśmy, w niedługim czasie, a konkretnie w pierwszą niedzielę po świętach tj. 9 kwietnia, rozpoczynają się rozgrywki finałowe o awans do II ligi pięściarskiej. Finalistów podzielono na 2 grupy, których mistrzowie uzyskują automatycznie awans. W grupie I obok 3 innych zespołów znajduje się dziesiątka krakowskiej Wisły Krakowianie natychmiast po zakwalifikowaniu się do finałów przystąpili do starannych przygotowań, gdyż trenerzy chcą osiągnąć jak najlepszą formę zawodników właśnie na decydujące boje.

Nie jest to łatwa sprawa, ale sądząc po solidnych treningach wiślaków, którzy poza zajęciami czysto pięściarskimi ćwiczą sporty uzupełniające z gimnastyką a nawet piłką nożną włącznie — Wisła wraz z Bronią Radom powinna w swej grupie odegrać decydującą rolę.

— Tak, mecz z Bronią w Radomiu 9 kwietnia będzie miał dla losów naszej drużyny kolosalne znaczenie — stwierdza wiceprezes TS Wisła, płk Kuriata.

— Znam doskonale zespół radomski i wiem, że ci chłopcy umieją walczyć, chociaż w chwili obecnej nie znajdują się w najlepszej formie. Niemniej dziesiątka Paździora to klasowy przeciwnik.

Gdyby jednak nasza drużyna zdołała uzyskać w Radomiu wynik remisowy, bądź przegrała w nieznacznym stosunku, to rewanż w Krakowie przyniósłby nam ostatecznie odpowiedź na nurtującą sympatyków boksu zagadkę.

Warto dodać, że płk Kuriata, który sportem (a szczególnie boksem) interesuje się od wielu lat, był w pewnym okresie czasu związany z Kielecczyzną. Zna więc, jak się to mówi, świetna większość pięściarzy Broni i może mieć najlepsze rozeznanie w układzie sił obu zespołów.

A oto terminarz pierwszej kolejki spotkań o awans do II ligi: (grupa I) Broń Radom — Wisła Kraków, Stal Rzeszów — Start Częstochowa, (grupa II) Grunwald Poznań— Gwardia Wrocław oraz Gwardia Warszawa — Start Elbląg.

Spotkania odbywać się będą systemem „każdy z każdym”, (F)


Echo Krakowa. 1961, nr 84 (10 IV) nr 4904

‎‎‎‎
‎‎‎‎

Nikła porażka pięściarzy Wisły w Radomiu

W ramach finałowych walk o awans do II ligi pięściarze Wisły doznali nikłej porażki w Radomiu, przegrywając z RKS Broń 9:11. Wynik ten jest swojego rodzaju sukcesem, bokserów Wisły, gdyż po tak niskiej. porażce na obcym ringu można oczekiwać z ich strony zwycięstwa w rewanżowym meczu w Krakowie.

Gazeta Krakowska. 1961, nr 84 (10 IV) nr 4005

W Radomiu miejscowa Broń pokonała Wisłę Kraków 11:9. Poziom był przeciętny. 4 walki zakończyły się przez tko Najlepszym pojedynkiem była walka w wadze koguciej, w której Kowalski (Wisła) pokonał Wojtowicza.