1966.03.13-14 Mistrzostwa okręgowe młodzików w pływaniu
Z Historia Wisły
- strona 2.
- 13-14 marca. Mistrzostwa okręgowe młodzików w pływaniu.
- Grupa A. Dziewczęta.
- 50 m stylem dowolnym: 1. J. Steczowicz 0:34;
- 400 m stylem zmiennym: 1. Ewa Matlak 6:45;
- 100 m stylem grzbietowym: 1. Jasko 1:28:8;
- 200 m stylem dowolnym: 1. J. Steczowicz 2:56:1;
- 100 m stylem dowolnym: 1. J. Steczowicz 1:15;
- 200 m stylem motylkowym: 1. Ewa Matlak 3:26:2;
- Grupa B. Dziewczęta.
- 50 m stylem dowolnym: 1. Bogumiła Wojnar 0:35:6;
- 400 m stylem zmiennym: 1. Krystyna Krzywoń 6:47;
- 100 m stylem grzbietowym: 1. Cichoń 1:34:4;
- 200 m stylem dowolnym: 1. Małgorzata Zygan 3:11:9;
- 100 m stylem dowolnym: 1. Bogumiła Wojnar 1:25:6;
- 200 stylem klasycznym: 1. Krystyna Krzywoń 3:15:5;
- 800 m stylem dowolnym: 1. Małgorzata Zygan 14:00:6;
- Grupa A. Chłopcy.
- 50 m stylem dowolnym: 1. Janusz Chmiel 0:29:9;
- 400 m stylem zmiennym: 1. Jerzy Cupiał 5:54:2;
- 200 m stylem grzbietowym: 1. Jan Szczygieł 2:40:4;
- 200 m stylem dowolnym: 1. Janusz Chmiel 2:26:8;
- 100 m stylem motylkowym: 1. Tadeusz Szczygieł 1:12:2;
- 100 m stylem grzbietowym: 1. Jan Szczygieł 1:14;
- 100 m stylem klasycznym: 1. Jerzy Cupiał 1:20:8;
- 1500 m stylem dowolnym: 1. K. Szczygieł 21:23:2;
- Grupa B. Chłopcy.
- 400 m stylem zmiennym: 1. Janusz Chmiel 6:36:4;
- 200 m stylem grzbietowym: 1. Jerzy Kękuś 2:43:4;
- 200 m stylem dowolnym: 1. Jan Król 2:30:2;
- 100 m stylem motylkowym: 1. Jan Król 1:15;
- 100 m stylem grzbietowym: 1. Andrzej Kękuś 1:17;
- 100 m stylem klasycznym: 1. Janusz Chmiel 1:23:4;
- 800 m stylem dowolnym: 1. Jan Król 10:56: 2.
- Całkowita dominacja pływaków Wisły…
- Grupa A. Dziewczęta.
- Grupa B. Młodzicy:
- 400 m stylem dowolnym:. 1. Jerzy Kękuś.
- 100 m stylem grzbietowym: 2. Jerzy Kękuś.
- 200 m stylem grzbietowym: 2. Jerzy Kękuś.
- 100 m stylem dowolnym:. 2. Jerzy Kękuś.
- 100 m stylem dowolnym: 1. Jan Król.
- 200 m stylem dowolnym: 1. Jan Król.
- 1500 m stylem dowolnym: 1. Jan Król.
- 100 m stylem dowolnym: 1. Janusz Laluk.
- 50 m stylem dowolnym: 2. Janusz Laluk.
- 200 m stylem dowolnym: 2. Janusz Laluk.
- 400 m stylem dowolnym: 2. Janusz Laluk.
- 100 m stylem motylkowym: 1. Ewa Matlak.
- 200 m stylem zmiennym: 1. Ewa Matlak.
- 200 m stylem klasycznym: 2. Bogumiła Wojnar.
- 100 stylem klasycznym: 1. Krystyna Krzywoń.
- 400 m stylem zmiennym: 1. Krystyna Krzywoń.
- 200 stylem motylkowym: 1. Tadeusz Szczygieł.
- 400 m stylem dowolnym: 1. Andrzej Kękuś.
- 200 m stylem grzbietowym: 1. Andrzej Kękuś.
- 100 m stylem klasycznym: 1. Janusz Chmiel.
- 200 m stylem klasycznym: 1. Janusz Chmiel.
- 200 m stylem zmiennym: 1. Janusz Chmiel.
- 100 m stylem grzbietowym: 1. Marta Cichoń.
- 200 m stylem grzbietowym: 1. Marta Cichoń.
- 200 m stylem klasycznym: Zbigniew Bielicz.
- 200 stylem motylkowym: 1. Krzysztof Sarama.
- 100 stylem motylkowym: 2. Krzysztof Sarama.
- Grupa „A”:
- 200 m stylem klasycznym: 1. Jerzy Cupiał.
- 200 m stylem zmiennym: 1. Jerzy Cupiał.
- 400 m stylem dowolnym: 1. Żaneta Jaśko.
- 800 m stylem dowolnym: 1. Żaneta Jaśko.
- 200 stylem zmiennym: 2. Tadeusz Szczygieł.
- 400 stylem zmiennym: 2. Tadeusz Szczygieł.
- 100 stylem motylkowym: 1. Tadeusz Szczygieł.
- 50 m stylem dowolnym: 1. Joanna Steczowicz.
- 100 m stylem dowolnym: 1. Joanna Steczowicz.
- 200 m stylem dowolnym: 1. Joanna Steczowicz.
- 400 m stylem dowolnym: 1. Joanna Steczowicz.
- 50 m stylem dowolnym: 1. Ryszard Chmiel.
- 100 m stylem dowolnym: 2. Ryszard Chmiel.
- 1500 m stylem dowolnym: 2. Ryszard Chmiel.
- 100 m stylem klasycznym: 2. Paweł Lesiakowski.
- Dziewczęta:
- Grupa „C”:
- 100 m stylem klasycznym: 1. Anna Żabicka.
- 200 m stylem klasycznym: 1. Anna Żabicka.
- 100 m stylem zmiennym: 1. Anna Żabicka.
- 50 m stylem dowolnym: 1. Jadwiga Ostrągowska.
- 100 m stylem dowolnym: 1. Jadwiga Ostrągowska.
- 200 m stylem dowolnym: 1. Jadwiga Ostrągowska.
- 400 m stylem dowolnym: 2. Jadwiga Ostrągowska.
- 100 m stylem motylkowym: 1. Jadwiga Ostrągowska.
Relacje prasowe
Echo Krakowa. 1966, nr 61 (14 III) nr 6409
PO DWÓCH dniach mistrzostw pływackich okręgu w grupie „A” i „B” prowadzi Wisła 444 pkt przed MKS MDK 162 i Budowlanymi 17.5 Na rozegranych w niedzielę 20 konkurencjach aż 18 razy triumfowali wiślacy. Ą oto zwycięzcy: DZIEWCZĘTA — 400 m dow. W gr. „A” Jaśko (W), w gr. „B” Zygan (W), 100 m kl. gr. „A" Niemiec (MKS), gr. "B” Krzywoń (W), 100 m mot. gr. „A” Matlak (W), gr. „B” Michalik (MKS), 200 m grz. gr. „A” Jaśko (W), gr. „B” Cichoń (W), 200 m zmiennym gr. „A” Matlak (W), gr. „B” Krzywoń (W). CHŁOPCY — 100 m dow. gr. „A” Laluk (W), gr. „B” Król (W), 200 m kl. gr. „A” Cupiał (W), gr. „B” Chmiel (W), 200 m mot. gr. „A” Szczygieł (W), gr. „B” Śarama (W), 400 m dow. gr. „A” J. Kękuś (W), gr. „B” A. Kękuś (W), 200 m zmiennym / gr. „A” Cupiał (W), gr. „B” Chmiel (W). Najlepsze wyniki: Król w gr. „B” na 100 m dow. — 1.07,0 oraz J. Kękuś w gr. „A” na 400 m dow. 5 18,2. Dziś dokończenie mistrzostw.
Echo Krakowa. 1966, nr 62 (15 III) nr 6410
WCZORAJ na pływalni Wisły zakończyły się mistrzostwa pływackie okręgu krakowskiego w kategorii młodzików. Pierwsze miejsce w punktacji drużynowej zajęła Wisła, zdobywając 652 pkt. Następne miejsca zajęły: 2. MKS MDK 224 pkt, 3. Budowlani 27 pkt.