1968.11.03 Wisła Kraków - Budowlani Olsztyn 18:2

Z Historia Wisły

Spis treści

Relacje prasowe

  • 1968.11.03 Wisła Kraków - Budowlani Olsztyn 18:2

Punkty dla Wisły zdobyli: Emil Uliasz, Franciszek Czaczyk, Marian Więcaszek, Kazimierz Góral, Wiesław Fąfara, Mieczysław Bodzoń, Mroczek, Kazimierz Loranc.

Relacje prasowe

Gazeta Krakowska. 1968, nr 262 (4 XI) nr 6439

Wisła — Budowlani Olsztyn 18:2

To nie był równorzędny pojedynek pięściarski o mistrzostwo II ligi, to był właściwie sparring, który na szczęście oglądało niewielu zwolenników pięściarstwa. Mecz Wisła — Budowlani zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy 18:2. Jedyne zwycięstwo dla gości odniósł reprezentant wagi muszej Berdysz, który pokonał na skutek przewagi w IX rundzie Sobczyka. Pozostałe walki poza pojedynkiem Chodorowskiego z Bartosiewiczem kończyły się na początku pierwszej bądź drugiej rundy. A oto wyniki pozostałych walk, w kolejności wag. (Na pierwszym miejscu Wisła): — Uliasz zwyciężył w II rundzie przewaga Piotrowskiego, Czaczyk wygrał w II starciu z Jotelem, Więcaszek zwyciężył w I rundzie Matryniuka, w tej samej rundzie zakończyli swe pojedynki Góral z Komaskim, Fąfara z Grudniem i Bodzoń z Gulińskim, Mroczek zdobył punkty bez walki, Loran zwyciężył w I starciu Biernatowskiego i Chodorowski pokonał wysoko na punkty Bartoszewicza.

Echo Krakowa. 1968, nr 256 (30 X) nr 7215

W Krakowie odbędzie się także II-ligowy mecz między Wisłą a Budowlanymi Olsztyn


Echo Krakowa. 1968, nr 259 (4 XI) nr 7218

Słaby poziom bokserów z Olsztyna

W MECZU o mistrzostwo II ligi bokserzy Wisły odnieśli wysokie zwycięstwo nad Budowlanymi Olsztyn 18:2. Sędziowali: w ringu Kebielski z Lublina, na punkty Marszałek (Opole), Dziura (Katowice) i Półtorak (Rzeszów). Widzów Ok. 400.

Olsztynianie zaprezentowali nadzwyczaj mierne wyszkolenie i tylko jedna walka, w wadze ciężkiej, trwała pełne 3 rundy. W pozostałych krakowianie odnosili zwycięstwa już w I lub II starciu, a jedyny wyjątek to porażka Sobczyka (W) z Berdyszem w II starciu przez poddanie. Najlepszą walkę stoczyli w wadzę ciężkiej Chodorowski (W) z Bartoszewiczem (B), zakończoną jednogłośnym zwycięstwem na punkty krakowianina.

Punkty dla Wisły zdobyli: — Uliasz, Czaczyk, Więcaszek, Góral, Fąfarą, Bodzoń, Mroczek, Loranc i Chodorowski. (1)