1981.09.02 Polska - RFN 0:2

Z Historia Wisły

górny rząd od lewej: Władysław Żmuda, Roman Ogaza, Józef Młynarczyk, Piotr Skrobowski, Paweł Janasdolny rząd: Andrzej Buncol, Janusz Kupcewicz, Włodzimierz Smolarek, Zbigniew Boniek, Jan Jałocha
górny rząd od lewej: Władysław Żmuda, Roman Ogaza, Józef Młynarczyk, Piotr Skrobowski, Paweł Janas
dolny rząd: Andrzej Buncol, Janusz Kupcewicz, Włodzimierz Smolarek, Zbigniew Boniek, Jan Jałocha

Z Wisły zagrali: Andrzej Iwan, Jan Jałocha, Zdzisław Kapka, Piotr Skrobowski.


Skład Reprezentacji Polski:

Józef Młynarczyk - Widzew Łódź

Marek Dziuba - ŁKS Łódź

Paweł Janas - Legia Warszawa Grafika:Zmiana.PNG (45’ Tadeusz Dolny - Górnik Zabrze)

Władysław Żmuda - Widzew Łódź

Jan Jałocha - Wisła Kraków

Zbigniew Boniek - Widzew Łódź

Janusz Kupcewicz - Arka Gdynia Grafika:Zmiana.PNG (35’ Andrzej Iwan - Wisła Kraków)

Piotr Skrobowski - Wisła Kraków

Andrzej Buncol - Ruch Chorzów Grafika:Zmiana.PNG (71’ Zdzisław Kapka - Wisła Kraków)

Roman Ogaza - Szombierki Bytom

Włodzimierz Smolarek - Widzew Łódź


Miejsce/Stadion: Chorzów / Stadion Śląski

Strzelcy bramek:

0:1 Klaus Fischer 60’ 0:2 Karl - Heinz Rummenigge 71’

Selekcjoner: Antoni Piechniczek


Relacje prasowe

Gazeta Krakowska. 1981, nr 172 (3 IX) nr 10265

Polska — RFN 0:2

Wczoraj na stadionie śląskim W obecności 90 tysięcy widzów piłkarska reprezentacja Polski. rozegrała towarzyski mecz międzypaństwowy z drużyną RFN. Padł wynik Ó12 (0:0).

Mecz rozpoczął się od ataków drużyny niemieckiej, która Szybciej rozgrywała piłkę.

Nasza drużyną grała zbyt, głęboko cofnięta, pozostawiając za dużo swobody zawodnikom niemieckim w środkowej części boiska. W 16 min. Rummenigge z bliskiej odległości przeniósł nad poprzeczką. W 20 min. ten sam zawodnik trafił w słupek. Potem gra nieco wyrównuje się, w 26 min. na polu karnym drużyny RFN powstaje ogromne zamieszanie, ale nie wykorzystują tego Polacy. W 32 min. kontuzji doznaje Kupcewicz i zastępuje go Iwan. W 39 miń. Rummenigge z rzutu wolnego trafia w poprzeczkę, a dobitka głową Borchersa na nasze szczęście idzie tuż obok Słupka, a więc do przerwy 0:0, możemy jednak mówić o dużym szczęściu.

Druga połowa spotkania zaczęła się obiecująco. Polscy piłkarze wyszli na boisko z szatni Skoncentrowani i z wolą walki. W pierwszych minutach tej części gry stworzyli kilka sytuacji na polu karnym RFN, ale pod względem skuteczności strzeleckiej zawodzili. Kiedy Wśród kibiców zapanowały optymistyczne nastroje, goście zaatakowali z znienacka i skutecznie, W 60 min. po akcji Rummenigga prawą stroną boiska i jego celnym dośrodkowaniu Klaus Fischer przepięknym Strzałem głową, mimo asysty obrońcy, Strzelił nie do obrony.

Nasi piłkarze zrewanżowali się jedynie ładnym strzałem Ogazy, po którym piłka minęła nieznacznie słupek, W 71 min, było już 2:0 dla RRŃ.

Tym razem akcja ofensywna gości przeprowadzona została lewą stroną boiska. Hansi Mueller urwał się naszym obrońcom, płasko dośrodkował na pole karne, a tu ruchliwy jak srebro Rummenigge dopełnił tylko formalności.

W tym momencie jasne już było że tego meczu wygrać Polacy nie mogą. Zadowoleni ż Wyniku rywale zwolnili tempo, ale biało-czerwoni nie mieli już Sił na odrabianie strat. Próbował jeszcze zaskoczyć Schumachera Kapka, Strzelał z daleka Dolny, ale na dobrą Sprawę żadna z akcji naszego zespołu nie stanowiła Większego zagrożenia dla pewnie broniącego Irame14.

POLSKA: Młynarczyk — Dziuba, Zmuda, Janas (46 miń.

Dolny), Jałocha — Boniek, Kupcewicz (34 min. Iwan), Buncol (72 miń. Kapka), Skrobowski — Ogaza, Smolarek.

RFN: Schumacher — Kaltz (86 min Hieronymus), Haunes, Foerster, Briegel (82 min. Dremniler) — Borchers, Breitner, Magath, Mueller —-Picher, Rummenigge.