2007.10.01 Piłkarze Wisły Kraków z wizytą w Szkole Podstawowej nr 114 w Krakowie

Z Historia Wisły

Niedzielan, Zieńczuk i Pawełek w szkole

Data publikacji: 01-10-2007 17:49

Po wakacyjnej przerwie Wiślacy powrócili do wizyt w szkołach. Tym razem Andrzej Niedzielan, Marek Zieńczuk i Mariusz Pawełek zawitali do Szkoły Podstawowej nr 114 w Krakowie.

Piłkarze Białej Gwiazdy zostali powitani bardzo głośnym okrzykiem „Wisła, Wisła, Wisła…”. Tuż po tym zawodnicy zaczęli opowiadać o swoim życiu i przygodzie z piłką. Obecni na tym spotkaniu mogli dowiedzieć się od Marka, że w Wiśle gra od 3 lat, a trafił do niej z Amiki Wronki, a swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Lechii Gdańsk. Mariusz do Krakowa trafił z Odry Wodzisław. Andrzej od tego sezonu reprezentuje barwy klubu z Reymonta, ale niestety rozegrał tylko trzy spotkania w barwach Wisły i złapał kontuzje. Wcześniej ponad trzy i pół roku występował w holenderskim NEC Nijmegen.

Uczniowie ponadto mogli sprawdzić się w konkursie wiedzy o Wiśle Kraków i konkurencjach sprawnościowych. Co ciekawe, w konkurencji kapkowania i podbijania piłki głową zwyciężały dziewczęta. Największym zainteresowaniem wśród płci pięknej cieszyły się pytania o stan cywilny obecnych na spotkaniu piłkarzy. Duże emocje towarzyszyły również konkurencji, w której młodzi ludzie podzieleni na cztery pięcioosobowe grupy mieli wymyślić wiślacką przyśpiewkę. Od zawodników uczniowie dowiedzieli się, że czasami uprawiają inny sport niż piłka nożna, np. jazdę gokartami i grę w paintball.

Podsumowując spotkanie pani dyrektor powiedziała, że bardzo się cieszy z tego „że piłkarze Wisły Kraków gościli dzisiaj w naszej szkole. Nie jest to nasze pierwsze spotkanie – już wcześniej gościliśmy tutaj panów Frankowskiego i Stolarczyka. Po dużym zainteresowaniu młodzieży widzimy, że takie spotkania są mile widziane. Uczą one młodych ludzi właściwych zachowań na stadionie i pokazują, że gwiazdy nie są tak daleko – że są na wyciągnięcie ręki. Można z nimi spokojnie porozmawiać i zapytać piłkarzy o interesujące nas rzeczy”.

Tutaj możesz obejrzeć galerię zdjęć z pobytu piłkarzy Wisły w szkole.

M. Małek

Biuro Prasowe Wisła Kraków SSA

Źródło: wisla.krakow.pl

Galeria