2011.04.01-02, Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek w Judo, Wrocław

Z Historia Wisły

Wyniki

Złoto i brąz we Wrocławiu

Oliwier Romaniuk został mistrzem Polski juniorów w judo. Podczas zawodów, które odbyły się we Wrocławiu, wiślak stoczył pięć pojedynków, wszystkie rozstrzygając przed czasem.

Romaniuk nie dał rywalom najmniejszych szans. Przez turniej przeszedł jak burza, a o jego dominacji najlepiej świadczy fakt, że finałową walkę z Piotrem Żeleńskim-Olczakiem (Gwardia Łódź) wygrał już w pierwszej minucie. Postawa Oliwiera świetnie rokuje na przyszłość. Jego talent rozwija się bowiem zgodnie z wszelkimi prawidłami. Dwa lata temu, startując w wadze do 81 kg, był mistrzem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Rok temu, w kategorii do 90 kg, był piąty w mistrzostwach Polski juniorów. Teraz w kategorii wiekowej do 19 lat nie miał już sobie równych. Idąc dalej tym tokiem rozumowania, za dwa lata powinien... Niech każdy sobie dopowie, co uzna za stosowne.

Bardzo dobrze spisał się w stolicy Dolnego Śląska także inny wiślak, Bartłomiej Garbacik w kategorii do 60 kg. Nasz zawodnik, podobnie jak Romaniuk, stoczył we Wrocławiu pięć pojedynków. Przegrał tylko w półfinale z Marcinem Wydrzyńskim (Czarni Bytom). W walce o brązowy medal pokazał sporą klasę, już po kilkunastu sekundach pokonując Adriana Walę z Polonii Rybnik. Jest to jego pierwszy medal w zawodach rangi mistrzostw Polski.

Nieco poniżej oczekiwań wypadli inni reprezentanci Białej Gwiazdy. Małgorzata Tracz była siódma w kategorii do 70 kg, a Krzysztof Mrozek zajął dziewiąte miejsce w wadze do 73 kg.

Źródło: tswisla.pl