2013.11.09 SMS PZPS Sosnowiec - Wisła Kraków 1:3

Z Historia Wisły

2013.11.09, I liga, runda zasadnicza, Hala Sportowa przy ul. Baczyńskiego 4 w Sosnowcu, sobota
SMS PZPS Sosnowiec 1:3 Wisła Kraków
(22:25, 18:25, 26:24, 11:25)

ilość widzów:


I sędzia: II sędzia: Komisarz:
SMS PZPS Sosnowiec
Wisła Kraków
Grzegorz Kosatka
Trenerzy: Tomasz Klocek
' Składy: '
(l) – libero

Spis treści

Relacje prasowe

Do Sosnowca z wolą walki i zwycięstwa

8 listopada 2013

Siatkarki Białej Gwiazdy stoczą w sobotę swój piąty mecz w tegorocznych rozgrywkach I ligi. Rywalem wiślaczek będzie zespół SMS PZPS Sosnowiec.

Mecz w Sosnowcu będzie spotkaniem ostatniej z przedostatnią drużyną bieżących rozgrywek. Tak to się - póki co - niestety ułożyło, że po czterech kolejkach wiślaczki wyprzedzają w tabeli tylko drużynę SMS, posiadając na swoim koncie zaledwie jeden punkt, przy zerowym dorobku sosnowiczanek. Jeśli idzie o zdobyte sety, wiślaczki ugrały dotychczas cztery, rywalki zaledwie jeden.

Na papierze wydaje się, że faworytem meczu jest Wisła. Nie oznacza to oczywiście, że nasze dziewczyny czeka w Sosnowcu spacerek. Nic bardziej mylnego. Bo choć, jak wspomniano wcześniej, zespół SMS wygrał w tegorocznych rozgrywkach zaledwie jednego seta, nie oznacza to wcale, że jest to drużyna nie posiadająca żadnych umiejętności. Nasze sobotnie rywalki szczególnie na własnym parkiecie są momentami bardzo niebezpieczne. Przekonał się o tym chociażby aktualny lider I ligi, zespół KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, który nieco męczył się w Sosnowcu, a wygrał nie "na sucho" tylko 3:1. Zacięty przebieg miał także mecz SMS - Silesia Mysłowice. Co prawda, zakończył się on zwycięstwem mysłowiczanek 3:0, lecz w każdym z setów walka była niezwykle zacięta i mogła równie dobrze zakończyć się odwrotnym wynikiem.

Trener wiślaczek Tomasz Klocek jest przed sobotnią potyczką dobrej myśli. W zespole nie ma żadnych nowych problemów zdrowotnych, a jedyną nieobecną na parkiecie będzie przechodząca rehabilitację Sandra Biernatek. Nasz szkoleniowiec jest w dobrym nastroju tym bardziej, że szykuje na mecz w Sosnowcu nowe rozwiązania taktyczne, które na treningach wychodzą całkiem, całkiem. Co to będzie? Oczywiście nie zdradzimy na razie tej tajemnicy. Mamy wszelako nadzieję, że zarówno ta nowinka, jak i szereg innych zagrań, zazębią się, i w sobotę będziemy świadkami pierwszego zwycięstwa Białej Gwiazdy w tegorocznych rozgrywkach. Nasze dziewczyny zapowiadają ostrą walkę o pełną pulę. Życzymy powodzenia!

SMS PZPS Sosnowiec - Wisła Kraków, sobota, 9 listopada 2013, godz. 16:00, Hala Sportowa przy ul. Baczyńskiego 4 w Sosnowcu

Źródło: http://siatkowka.tswisla.pl

Pewne, skuteczne, zwycięskie

9 listopada 2013

Siatkarki Wisły wygrały pierwszy mecz w obecnym sezonie! Wiślaczki nie dały w Sosnowcu szans tamtejszemu SMS PZPS, zwyciężając 3:1.

Nareszcie - chciałoby się rzec po dzisiejszym spotkaniu. Po czterech porażkach nasze siatkarki odniosły w końcu zwycięstwo. I choć przeciwnik, nad którym zostało ono odniesione, nie jest może z najwyższej półki, to jednak styl wygranej daje spore nadzieje na przyszłość. Wiślaczki górowały bowiem znacznie nad rywalkami, i to w każdym elemencie. I choć oczywiście do ideału jeszcze daleka droga, to w porównaniu z wcześniejszymi meczami widać znaczny postęp w zgraniu naszego zespołu.

Pierwsze dwa sety przebiegły pod wyraźnie dyktando Białej Gwiazdy, a zwycięstwo w tych partiach nie było w zasadzie ani na moment zagrożone. Emocje mieliśmy za to w secie trzecim. Wynik cały czas oscylował wokół remisu, choć można było odnieść wrażenie, że wiślaczki lada moment osiągną przewagę. Gdy od stanu 19:19 nasze dziewczyny zdobyły kolejne dwa punkty, wydawało się, że jest po meczu. Niestety, dwa drobne błędy spowodowały, że po chwili był ponownie remis 22:22. Krakowianki dość spokojnie wyszły jednak na prowadzenie, by za moment mieć meczbola. Teraz to jednak sosnowiczanki dość pewnie wyrównały, a w następnej wymianie okazały się skuteczniejsze. Akcja przy piłce setowej dla SMS-u przy stanie 24:25 była bardzo dramatyczna. Tym razem sprytniejsze okazały się nasze rywalki i zwycięstwo 3:0 uciekło.

Porażka w trzecim secie najwyraźniej rozsierdziła wiślaczki. Nasze dziewczyny od początku czwartej partii grały jak z nut. Świetnie serwowały, doskonale funkcjonował blok, a w ataku były nie do zatrzymania. Nasza przewaga rosła w błyskawicznym tempie. Najpierw było to kilka punktów, po chwili już dziesięć, a za moment kilkanaście. Sosnowiczankom rzutem na taśmę udało się wyjść z dziesięciu i ostatecznie set został wygrany przez Białą Gwiazdę do 11.

Wiślaczki wygrały więc 3:1, za co należą im się ogromne brawa. Mamy nadzieję, że dzisiejsze zwycięstwo doda naszym dziewczynom pewności siebie, a ich dalsze poczynania na pierwszoligowych parkietach przebiegać będą w myśl słów pewnej piosenki, w której to stwierdza się jednoznacznie, że "najtrudniejszy pierwszy krok".

SMS PZPS Sosnowiec - Wisła Kraków 1:3 (22:25, 18:25, 26:24, 11:25)

Źródło: http://siatkowka.tswisla.pl

Pierwsze zwycięstwo siatkarek Wisły!

Po czterech porażkach z rzędu siatkarki krakowskiej Wisły wygrywają swoje pierwsze spotkanie w rozgrywkach I ligi. W Sosnowcu pokonały bowiem tamtejszą drużynę Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS 3-1. I oby było to przysłowiowe światełko w tunelu dla naszego zespołu!

SMS PZPS I Sosnowiec - TS Wisła Kraków 1-3 (22-25, 18-25, 26-24, 11-25)

Aktualna tabela I ligi siatkówki kobiet:

1. KS Developres Rzeszów 5 14 15 - 3 1.235
2. AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. 5 13 15 - 5 1.217
3. MLKS Zawisza Sulechów 5 11 13 - 5 1.155
4. PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno 5 11 12 - 7 1.014
5. KS Piecobiogaz Murowana Goślina 5 7 11 - 13 1.004
6. TKS-T Budowlani Budlex Toruń 5 7 8 - 10 0.995
7. Silesia Volley MSK MOSiR Mysłowice 5 6 7 - 10 0.915
8. TS WISŁA KRAKÓW 5 4 7 - 13 0.965
9. MUKS Sparta Warszawa 5 2 5 - 14 0.838
10. SMS PZPS I Sosnowiec 5 0 2 - 15 0.755

Źródło: http://www.wislaportal.pl